Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много вървят... а как спират ???

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    И така, да обобщим :D Масата - колкото по-лека е колата - спира по-бързоГуми - по-мека смес - повече сцепление, treadwear под 220 за сух път по-широки, за мокър и сняг обратнотограйфер - за сух път износени до маркер държат най-много, по възможност най-добрите за улична употреба са полусликовете За мокро и сняг - максимален грайфер.След това са спирачките и окачването
    sigpic
    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
    475HP 11,5/1,9/191
    YouTube

    Коментар


      #47
      vsd написа:
      Това е някакъв калкулатор, който дава някакви приблизителни цифри и не взима предвид много неща. Прекалено много бих казал.Освен това"Note that this calculation implies a stopping distance independent of vehicle mass and of driver reaction time."Което означава че калкулатора не взима предвид масата на автомобила, а не че тя няма значение.Перфектно изчисление. Всички коли на света спират за 127 метра от 100 км/ч. Идеално
      Още един път разбирам ОКОНЧАТЕЛНО,че ти наистина трудно,ама много трудно разбираш.Защо във формулата 100 клм/час които си задал си ги написъл във графата за мили.Не виждаш ли че в клм/час са се изписали 160 клм.Ами при 160 клм естествено че ще имаш спирачен път 127 метра.Коеф натриене ще заложиш 0,85,който е равен за добра гума с пътна настилка добър асфалт или бетон.Има случаи и за коеф.0,9 за гуми Мишлен.

      Коментар


        #48
        Не мога да разбера защо след като всички ти казват че не си прав,че масата играе ОГРОМНА роля при спирането ти продължаваш да твърдиш че масата няма НИКАКВО значение !
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #49
          ici написа:
          И така, да обобщим :D Масата - колкото по лека е колата - спира по-бързоГуми - по-мека смес - повече сцепление, treadwear под 220 за сух път по-широки, за мокър и сняг обратнотограйфер - за сух път износени до маркер държат най-много, по възможност най-добрите за улична употреба са полусликовете За мокро и сняг - максимален грайфер.След това са спирачките и окачването
          Желателно колега е тези изводи да си ги запазиш за себе си.

          Коментар


            #50
            Princo написа:
            Не мога да разбера защо след като всички ти казват че не си прав,че масата играе ОГРОМНА роля при спирането ти продължаваш да твърдиш че масата няма НИКАКВО значение !
            Много просто бе колега.Защото масата не играе НИКАКВА роля при спирането.Искам да ми се докаже твърдението с АРГУМЕНТИ.Както аз го доказвам с цитирания от мене линк.

            Коментар


              #51
              Stefan Hadjov написа:
              ici написа:
              И така, да обобщим :D Масата - колкото по лека е колата - спира по-бързоГуми - по-мека смес - повече сцепление, treadwear под 220 за сух път по-широки, за мокър и сняг обратнотограйфер - за сух път износени до маркер държат най-много, по възможност най-добрите за улична употреба са полусликовете За мокро и сняг - максимален грайфер.След това са спирачките и окачването
              Желателно колега е тези изводи да си ги запазиш за себе си.
              Желателно е, които иска да спира, завива и ускорява бързо да се възползва от тях.Това е рецептата, аз не я измислям а се опитвам да се възползвам максимално от нея за да съм бърз на трасето А масата е най-големия фактор на практика.Има ли смисъл да почнем да си задаваме въпроси относно това защо всички състезателни коли се олекотяват на всяка цена до допустимото минимално тегло в класа им?
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                #52
                Обръщам се към колеги,които са по добре запознати с физиката и математиката да се включат в спора,за да изясним нещата без излишни емоции.Вече има един подаден жокер като база за обсъждане.

                Коментар


                  #53
                  Ако направиш следния опит ще си промениш мнението !2 коли с еднаква мощност,но едната е с 300-400 килограма по-тежка,се движат с 100 км/ч,спират едновременно ! Ако имат еднакъв спирачен път аз си признавам че греша ! И нека все пак както ти казваш да се включи някой по-запознат с физиката и математиката
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #54
                    ici написа:
                    Stefan Hadjov написа:
                    ici написа:
                    И така, да обобщим :D Масата - колкото по лека е колата - спира по-бързоГуми - по-мека смес - повече сцепление, treadwear под 220 за сух път по-широки, за мокър и сняг обратнотограйфер - за сух път износени до маркер държат най-много, по възможност най-добрите за улична употреба са полусликовете За мокро и сняг - максимален грайфер.След това са спирачките и окачването
                    Желателно колега е тези изводи да си ги запазиш за себе си.
                    Желателно е, които иска да спира, звива и ускорява бързо да се възползва от тях.Това е рецептата, аз не я измислям а се опитвам да се възползвам максимално от нея за да съм бърз на трасето А масата е най-големия фактор на практика.Има ли смисъл да почнем да си задаваме въпроси относно това защо всички състезателни коли се олекотяват на всяка цена до допустимото минимално тегло в класа им?
                    Аз не знам какъв си на трасето, но трябва да знаеш защо си олекотяват колите състезателите. Естествено за добро ускорение, но при спиране ако са с еднакви гуми и едно трасе ще имат всички еднакъв спирачен път. A като цитираш разни думички би ли обяснил с прости думи какво значи treadwear под 220, защото имам усещането че хич няма този параметър отношение към провеждания спор.

                    Коментар


                      #55
                      Princo написа:
                      Ако направиш следния опит ще си промениш мнението !2 коли с еднаква мощност,но едната е с 300-400 килограма по-тежка,се движат с 100 км/ч,спират едновременно ! Ако имат еднакъв спирачен път аз си признавам че греша ! И нека все пак както ти казваш да се включи някой по-запознат с физиката и математиката
                      И 1000 кг. да имат разлика, спирачния път ще е еднакъв. При условията които съм цитирал.

                      Коментар


                        #56
                        http://www.movit.de/htm/tabstop.htmИ искам да ми обясниш (защото по твоята логика е така) защо след като кола с по-голяма маса ускорява по-бавно от кола с по-малка маса ? Не трябва ли след като спират еднакво и да ускоряват едновременно ?
                        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                        Коментар


                          #57
                          Интересно, ама Вие Г-ние продължавате с ГЛУПАВИТЕ си твърдение и се стремите да кажете на черното бяло Та веднага ви давам пример за който така много мечтаете.Служебния ми автомобил е Пежо Партнер 1.9 чист дизел 69 магарета куци, това няма значение за упражнението де. Та пикапа си спира много добре когато е празен,даже ако съм без колан ще се кача на кормилото.Обаче като го натоваря с 600 килограма и повече ,започвам да спирам от дистанция два пъти по-голяма от колкото като е празен, за да имам същото спиране. Трябва ли да споменавам, че това упражнение го правя поне един път на седмица Това което говорите че видиш ли било на еди кой си колега негови виждания за това как като си натоварен или с по-голяма скорост натискаш педала на спирачката повече, за съжаление трябва да Ви разочаровам, че колегите са напълно прави. Много сте ми далеко, иначе с удовоствие щях да демонстрирам всичко което написах в този пост и в предишния ,за да видите че в случая теорията е хвърчаща както се казва Ще продължавате ли да твърдите Вашите си виждания, които в прочем можете да запазите лично за ВАС понеже явно нищо не разбирате, след моите преки наблюдения с главен участник Аз?Може би пак ще кажете на черното бяло
                          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                          Коментар


                            #58
                            Princo написа:
                            http://www.movit.de/htm/tabstop.htmИ искам да ми обясниш (защото по твоята логика е така) защо след като кола с по-голяма маса ускорява по-бавно от кола с по-малка маса ? Не трябва ли след като спират еднакво и да ускоряват едновременно ?
                            Колега,това което си ми цитирал доказва правотата на това което аз твърдя.Усорението няма нишо общо със спирането.Е, те това трябва да се разбере.При спиране масата се уравновесява със спирачната сила прикожена в контактното петно на пътя.Тя е равна на масата X коеф.на триене.Kолкото е по голяма масата,толкова е по-голяма спирачната сила.За това мясата се взаимоизключва във формулата.

                            Коментар


                              #59
                              ivanko_rs написа:
                              Интересно, ама Вие Г-ние продължавате с ГЛУПАВИТЕ си твърдение и се стремите да кажете на черното бяло Та веднага ви давам пример за който така много мечтаете.Служебния ми автомобил е Пежо Партнер 1.9 чист дизел 69 магарета куци, това няма значение за упражнението де. Та пикапа си спира много добре когато е празен,даже ако съм без колан ще се кача на кормилото.Обаче като го натоваря с 600 килограма и повече ,започвам да спирам от дистанция два пъти по-голяма от колкото като е празен, за да имам същото спиране. Трябва ли да споменавам, че това упражнение го правя поне един път на седмица Това което говорите че видиш ли било на еди кой си колега негови виждания за това как като си натоварен или с по-голяма скорост натискаш педала на спирачката повече, за съжаление трябва да Ви разочаровам, че колегите са напълно прави. Много сте ми далеко, иначе с удовоствие щях да демонстрирам всичко което написах в този пост и в предишния ,за да видите че в случая теорията е хвърчаща както се казва Ще продължавате ли да твърдите Вашите си виждания, които в прочем можете да запазите лично за ВАС понеже явно нищо не разбирате, след моите преки наблюдения с главен участник Аз?Може би пак ще кажете на черното бяло
                              Естествено,че продължавам да си твърдя това което съм написъл.А Вие с този празен пост нищо не доказвате,освен че не знаете да спирате колата си когато е с по-голям товар.АРГУМЕНТИ колега,АРГУМЕНТИ а не празни приказки.В техниката доказателствата стават с аргументи и формули.А ти си карай с твоята практика и спирай отдалече с повече товар за да не стане някой фал.

                              Коментар


                                #60
                                Не мога да се съглася с теб ! Доказано е че колата с по-голяма маса спира по-бавно от тази с по-малка маса !СПИРАЧНА ЕФЕКТИВНОСТСпирачната ефективност не зависи само от спирачките. Реалната величина е съвкупност от гуми, окачване и задкормилно устройство. Върху максималната спирачна ефективност също влияят фактори като геометричен център на тежестта на автомобила, ниско разположен център на тежестта на автомобила, дължина на базата между преден и заден мост, тежест на задницата, както и общата аеродинамика.
                                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X