Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много вървят... а как спират ???

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Re:

    vsd написа:
    Stefan Hadjov написа:
    Само едно ще ти кажа което генерално пропускаш:че масата на колата освен че има отношение към ускорението с обратен знак/в случая закъснение/има и същото отношение и към спирачната сила приведена в контактното петно на гумите с пътя и взаимно се уравновесяват.Затова теглото се елиминира от спирачния път на която и да е кола.
    Масата на колата има отношение към спирачната сила приведена в контактното петно Сори, ама това изречение е като онези литературни анализи, дето много говорят, а нищо не казват.Напиши я твоята формула де. И дай да сметнем.
    Е,какво повече да ти кажа-ясно че пак не си разбрал........................

    Коментар


      #32
      Теста е правен с Голф, гумите са Continental Premium Contact 2, 205/55 R 16 V.При скорост от 100км/ч на мокър път - спирачен път:Грайфер 8мм (нова гума) - 44,9мПри 6мм - 46,3мПри 2,5мм - 49,4мСух път при 100/км/ч - спирачен път:8мм - 39,3м6мм - 38,3м2,5мм - 37,2мДо тук е добре! Бихте казали супер! Ама да питам кой кара с толкова на магистрала? И така:150/км/ч, мокро - спирачен път8мм - 100,5м6мм - 106,5м2,5мм - 156,3м, като скороста в мястото на спиране на новите гуми е била 72км/ч В този случай, си е чиста катастрофа.
      Взето от http://peugeotclub.info/forum/viewto...t=9710Това е в отговор, че грайфера няма значение.
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #33
        Re:

        Stefan Hadjov написа:
        Е,какво повече да ти кажа-ясно че пак не си разбрал........................
        Ами няма как да не съм разбрал, при положение че нищо не съм казал За трети път - напиши я формулата де.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #34
          u_bo написа:
          значи според теб един празен камион ако спре от 50 км/ч за 25 метра,то АКО го натоварим с 20 тона бетон, той пак ще спре за 25 метра при 50 км/ч ?!?!?!готов съм да осигурея камион за опит ако приемеш облог от 500 лв.разбира се може ако искаш ти да караш пълния камион, п.с. вече е 18:00 в събота. ти какво пиеш в момента май е най - добре да оставим спора за понеделник през деня
          Колега,некоректно поставяш въпроса.Не е гот така.До сега всичко се въртеше около леки коли и ти сега пренасяш некоректно въпроса към камиони и то 25 тонни.Аз и на този въпрос ще ти отговоря въпреки че не би трябвало:Ако на двата изпитвани камиона успееш да блокираш гумите със спирачната им система и те се влачат при спиране то те ще спрът на еднакво разстояние.Но при камионите това е невъзможно и спирачните им системи не могат да реализират това,защото при 20 тона бетон плюс теглото му ако се блокират гумите на пътната настилка то веднага биха се запалили.При тежкотоварните коли нещата стоят по друг начин.Спора за сега е за леките кли.

          Коментар


            #35
            [quote:49bc8f3c76]Няма измама - разликата в теглото между Superleggera и Gallardo почти се равнява на еквивалента на двама средностатистически пасажери: при пълен резервоар Superleggera тежи 1497 килограма срещу 1634 килограма за ,,нормалния
            FIAT Bravo JTD GT '99

            Коментар


              #36
              vsd написа:
              Теста е правен с Голф, гумите са Continental Premium Contact 2, 205/55 R 16 V.При скорост от 100км/ч на мокър път - спирачен път:Грайфер 8мм (нова гума) - 44,9мПри 6мм - 46,3мПри 2,5мм - 49,4мСух път при 100/км/ч - спирачен път:8мм - 39,3м6мм - 38,3м2,5мм - 37,2мДо тук е добре! Бихте казали супер! Ама да питам кой кара с толкова на магистрала? И така:150/км/ч, мокро - спирачен път8мм - 100,5м6мм - 106,5м2,5мм - 156,3м, като скороста в мястото на спиране на новите гуми е била 72км/ч В този случай, си е чиста катастрофа.
              Взето от http://peugeotclub.info/forum/viewto...t=9710Това е в отговор, че грайфера няма значение.
              Колега,разликите са толкова нищожни че са в резултат от разликата в спирането което се извършва от водача при всеки един проведен тест на спирачен път.

              Коментар


                #37
                колега Хаджов , очевидно не си прав.дори да преработя примера за :лека кола без АБС и да е - веднъж само със шофьора и втория път да е с още 4 пасажера, какво би ми отговорил надявам се , че в момента в който осъзнаеш , че си в грешка - ще го признаеш.вечно правите хора са от типа - мисли си че всичко знае , а не е така.Аз не мисля , че ти си такъв - такива са ми впечатленията от постовете ти !затова се надявам, че когато си откриеш грешката ще го признаеш.Поздрави! п.с. за мен темата се изчерпа - по нея вече само на лични.

                Коментар


                  #38
                  [quote:3c9c2e3ff9="vsd"][quote:3c9c2e3ff9]Няма измама - разликата в теглото между Superleggera и Gallardo почти се равнява на еквивалента на двама средностатистически пасажери: при пълен резервоар Superleggera тежи 1497 килограма срещу 1634 килограма за ,,нормалния

                  Коментар


                    #39
                    Ама супер нищожни са6мм - 106,5м2,5мм - 156,3мА ние тая тема и във форд форума сме я дъвкалиhttp://www.clubford.org/forum/viewto...cefe0cКажи нещо за Ламбото Примерно че е със други спирачки
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      #40
                      u_bo написа:
                      колега Хаджов , очевидно не си прав.дори да преработя примера за :лека кола без АБС и да е - веднъж само със шофьора и втория път да е с още 4 пасажера, какво би ми отговорил надявам се , че в момента в който осъзнаеш , че си в грешка - ще го признаеш.вечно правите хора са от типа - мисли си че всичко знае , а не е така.Аз не мисля , че ти си такъв - такива са ми впечатленията от постовете ти !затова се надявам, че когато си откриеш грешката ще го признаеш.Поздрави! п.с. за мен темата се изчерпа - по нея вече само на лични.
                      Разбира се че ще си призная грешката ако я открия.Но какво да правя като за сега не мога да я открия.Искам някой аргументирано да ми я посочи.И ако разберя че съм в грешка ще се извиня на всички,че съм Ви загубил времето в погрешни спорове.

                      Коментар


                        #41
                        Човек разбери че масата играе голяма роля при спирането!Било то при кола или камион.Колегите ти извадиха и посочиха толкова доказателства ти пак не вярваш и "не можеш да си откриеш грешката" ...
                        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                        Коментар


                          #42
                          Re:

                          vsd написа:
                          За трети път - напиши я формулата де.
                          Аз повече няма да споря.Всеки да си мисли че е правия в случая.http://www.csgnetwork.com/stopdistcalc.html

                          Коментар


                            #43
                            Това е някакъв калкулатор, който дава някакви приблизителни цифри и не взима предвид много неща. Прекалено много бих казал.Освен това"Note that this calculation implies a stopping distance independent of vehicle mass and of driver reaction time."Което означава че калкулатора не взима предвид масата на автомобила, а не че тя няма значение.Перфектно изчисление. Всички коли на света спират за 127 метра от 100 км/ч. Идеално
                            Прикачени файлове
                            FIAT Bravo JTD GT '99

                            Коментар


                              #44
                              Re:

                              Я, малко късно я виждам темата ама днес нали е събота и малко ходих да упражнявам ускорение, спиране и завиване На Г-н ти Хаджов да му кажа аз две приказки че явно не разбира от дума и си знае само написаното в букварите.Та Г-ине вие някога карали ли сте кола 250 коня с 284 мм дискове ,с истински рейсинг накладки и съответно с нови гуми и с цървули,също и да експерементирате с налягането на гумите Отсега ще кажа че отговора е не Аз от опит го казвам - има значение темепература на въздуха,асфалта,сухо или мокро,загрели или студени спирачки , нови или стари гуми,зимни или летни за съответния сезон,студени или прегрели ГУМИ !!! тегло на автомобила 1200 кг или примерно 1600кг.Та много пъти съм ги правел тези опити и продължавам , а Вие ако продължавате да твърдите глупостите които изписахте на тези 3 страници трябва да бъдете освидетелстван Няма нужда да ми отговаряте ,те колегите са наясно с темата за спирането ,но явно само Вие не сте разбрали.П.П. По въпроса за това че практиката била функция от теорията,да ме извините ,но в БГ реално практиката е на светлинни години пред теорията в автомобилните доработки.Тука съшо може да не ми отговаряте,само ще ви спомена че имам доста конкретни наблюдения върху така наречената практика в университетите(един по-точно) и знам за какво иде реч и то не като студент
                              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                              Коментар


                                #45
                                vsd написа:
                                Това е някакъв калкулатор, който дава някакви приблизителни цифри и не взима предвид много неща. Прекалено много бих казал.Освен това"Note that this calculation implies a stopping distance independent of vehicle mass and of driver reaction time."Което означава че калкулатора не взима предвид масата на автомобила, а не че тя няма значение.Перфектно изчисление. Всички коли на света спират за 127 метра от 100 км/ч. Идеално
                                Ако и сега не си разбрал,значи никога няма да го разбереш.Хората с формула са ти го извели,но нашия си знае неговото.Вземи ти да изведеш формулата за да си обясниш защо масата отпада от сметките.Това е самата истина,колкото и да не му се иска на някои да я разбере.Или прости не е във възможностите му да го разбере.Ако можеш прицизно да четеш,ще разбереш какво значат тези 127 метра.И защо в сметките отпада масата,а не че не се взима под внимание.Тя се взима,но при извеждането на формулата тя се самоунищожава.Не знаеш ли в математиката кога в едно уравнение отпада някоя величина.Ако не знаеш недей да отричаш очевидното.

                                Коментар

                                Working...
                                X