Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много вървят... а как спират ???

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Абе и аз не знам защо се осмеляваме да спорим като не знаем но всеки си има виждане по даден въпрос и може по-спокоино да се аргументира, а не директно да се казва "Не пиши като не знаеш, щото аз знам най-добре".
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #17
      !

      Искам да попитам колегата, как се определя коефицента на триене на дадена гума с пътната настилка???
      EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
      Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
      ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
      Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

      Коментар


        #18
        Re:

        vsd написа:
        Stefan Hadjov написа:
        Кажи аз така мисля и всичко ще е наред.
        Защо ти не кажеш същото за себе си, а пишеш с този менторски тон? Мислех, че само с мен не можеш да спориш нормално, ама Имам един въпрос, имаме скорост 100 км/ч и едни и същи гуми. В единия случай в колата съм аз, а в другия съм качил 1000 кг в нея. Искаш да ми кажеш че ще спра еднакво, така ли? Не пиши смехории или пак не съм разбрал. Теглото на колата има ОГРОМНО значение за спирачния път. Също и температурата, защото както написа колегата, коефициента на триене със сигурност зависи от температурата. И ако е мокро и сухо, също ще спра еднакво така ли?
        Stefan Hadjov написа:
        Абе няма зимна,няма летна колега.Няма грайфер,няма температура.Няма вода,няма роса.Няма тегло на колата и т.н.Казваш какъв е коефициента на триене за дадена гума с пътната насъилка,казваш каква е скороста на колата и по формула веднага ще ти кажа какъв ти е спирачния път.
        Тоя коефициент не зевиси ли от повърхността, или си е константа? Ми тогава да сравним лед и суха настилка.
        1.Тона ми не е менторски а на човек който е уверен че говори 1000% истина. 2.Може би се дразня когато няко менторски се мъчи да докаже някоя очевидна неистина. 3Пак не си разбрал.С тебе не че не мога да споря,а за това че когато спориме все нещо не си разбрал. 4.Сега на въпроса ти.Понеже очаквах от някой подобно възражение по отношение на това дали теглото на колата влияе на спирачния път,много точно се изказах в поста ми,ЧЕ НЕ ВЛИЯЕ.Не двама,не трима души.Едната кола може да е един тон,другата два тона-ако са с еднакви гуми поставени една до друга на еднаква пътна настилка,при еднакви атмосверни условия и се засилят до едни и същи километри-спирачния им път ще е ЕДНАКЪВ.При следното уточнение:че квалификацията на двамата водачи е еднаква за да елиминираме субективния фактор.По ясно от това не мога да се изразя.

        Коментар


          #19
          Fiat_Alfa_Fen написа:
          колега, vsdИ аз се опитах да му кажа същото но явно не приема чижди мнения.
          Грешно се изразяваш колега.Не приемам грешни и неверни мнения.

          Коментар


            #20
            Re:

            vsd написа:
            ...........................Тоя коефициент не зевиси ли от повърхността, или си е константа? Ми тогава да сравним лед и суха настилка.
            Забравих да ти отговоря и на този въпрос.Коеф.на триене не зависи от повърхноста/на това сигурно някой ще възрази че не е верно/но е факт.Може гумата да е 50 см широка,може да е 10 см широка контактното петно няма отношение към този коефициент.Има единствено отношение към живота на гумата.Коеф на триене зависи единствено от качеството на самата гума и вида на пътната настилка.При различни гуми и различни настилки ще имаме различен коеф. на триене и съответно разбира се различен спирачен път.

            Коментар


              #21
              Re:

              Stefan Hadjov написа:
              ..Понеже очаквах от някой подобно възражение по отношение на това дали теглото на колата влияе на спирачния път,много точно се изказах в поста ми,ЧЕ НЕ ВЛИЯЕ.Не двама,не трима души.Едната кола може да е един тон,другата два тона-ако са с еднакви гуми поставени една до друга на еднаква пътна настилка,при еднакви атмосверни условия и се засилят до едни и същи километри-спирачния им път ще е ЕДНАКЪВ.При следното уточнение:че квалификацията на двамата водачи е еднаква за да елиминираме субективния фактор.По ясно от това не мога да се изразя.
              колега Хаджов ?!?
              Инертна маса е мярка за инертността на обекта: за съпротивлението, което той оказва при изменение на начина му на движение посредством някаква сила. Обект с малка инертна маса е по-лесен за задвижване от обект с голяма инертна маса.
              1.Спирането е следствие на прилагането на сила обратна на посоката на движение. В следствие на това се получава отрицателна стойност на ускорението --> скоростта на колата намалява.2. Ти напълно отричаш наличието на термина ИНЕРТНА МАСА !!!3. Ако си прав - очаквам скоро време да получиш нобелова награда по физика .все пак си писал - еднакви гуми, еднаква настилка .... всичко еднакво с изключение на масата на колите ?!?!

              Коментар


                #22
                vsd написа:
                Абе и аз не знам защо се осмеляваме да спорим като не знаем но всеки си има виждане по даден въпрос и може по-спокоино да се аргументира, а не директно да се казва "Не пиши като не знаеш, щото аз знам най-добре".
                Всеки си има виждане по даден въпрос,но много често погрешно.Не си ли се уверил в това.Сега ми отговори на мене на следния въпрос:Срещал ли си някъде по таблици за спирачен път на автомобили цитирани данни да са дадени според теглото на колата????Примерно да се казва че Фиат Сейченто спира от 100 км за 40 метра,а Фиат Мареа да спира за 50 метра.Или да се казва какъв е спирачния път според колко души са в колата.Няма такова нещо да срешнеш защото който го напише ще се изложи.Казано е кола/независимо колко тежка/от 100 км/час трябва да е в състояние да спре за около 40 метра за да се смята че спираяната и система е добра.Нещо да кажеш???

                Коментар


                  #23
                  Re:

                  Stefan Hadjov написа:
                  vsd написа:
                  Stefan Hadjov написа:
                  Кажи аз така мисля и всичко ще е наред.
                  Защо ти не кажеш същото за себе си, а пишеш с този менторски тон? Мислех, че само с мен не можеш да спориш нормално, ама Имам един въпрос, имаме скорост 100 км/ч и едни и същи гуми. В единия случай в колата съм аз, а в другия съм качил 1000 кг в нея. Искаш да ми кажеш че ще спра еднакво, така ли? Не пиши смехории или пак не съм разбрал. Теглото на колата има ОГРОМНО значение за спирачния път. Също и температурата, защото както написа колегата, коефициента на триене със сигурност зависи от температурата. И ако е мокро и сухо, също ще спра еднакво така ли?
                  Stefan Hadjov написа:
                  Абе няма зимна,няма летна колега.Няма грайфер,няма температура.Няма вода,няма роса.Няма тегло на колата и т.н.Казваш какъв е коефициента на триене за дадена гума с пътната насъилка,казваш каква е скороста на колата и по формула веднага ще ти кажа какъв ти е спирачния път.
                  Тоя коефициент не зевиси ли от повърхността, или си е константа? Ми тогава да сравним лед и суха настилка.
                  1.Тона ми не е менторски а на човек който е уверен че говори 1000% истина. 2.Може би се дразня когато няко менторски се мъчи да докаже някоя очевидна неистина. 3Пак не си разбрал.С тебе не че не мога да споря,а за това че когато спориме все нещо не си разбрал. 4.Сега на въпроса ти.Понеже очаквах от някой подобно възражение по отношение на това дали теглото на колата влияе на спирачния път,много точно се изказах в поста ми,ЧЕ НЕ ВЛИЯЕ.Не двама,не трима души.Едната кола може да е един тон,другата два тона-ако са с еднакви гуми поставени една до друга на еднаква пътна настилка,при еднакви атмосверни условия и се засилят до едни и същи километри-спирачния им път ще е ЕДНАКЪВ.При следното уточнение:че квалификацията на двамата водачи е еднаква за да елиминираме субективния фактор.По ясно от това не мога да се изразя.
                  Масата на автомобила е от голямо значение ! Както кола с по-малка маса ще набира по-бързо,така и ще спира по-бързо.Както кола с по-ГОЛЯМА маса набира по-бавно,така и ще спира по-бавно ! Защото по твоята логика едва ли не един ТИР може да спре по-бързо от една кола ...
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #24
                    Re:

                    Stefan Hadjov написа:
                    ... 3Пак не си разбрал.С тебе не че не мога да споря,а за това че когато спориме все нещо не си разбрал....
                    Е с тия твърдения направо изби рибата.Относно последното имах предвид повърхността на пътната настилка, а не на гумата.
                    Stefan Hadjov написа:
                    Няма вода,няма роса.
                    Stefan Hadjov написа:
                    При различни гуми и различни настилки ще имаме различен коеф. на триене и съответно разбира се различен спирачен път.
                    Последно няма или има значение Защо не напишеш твоята формула за спирачния път. Мога да ти кажа че той завси от хиляди работи, които най-вероятно не могат да се сметнат дори и едва ли са включени във формулата. Теорията е едно, реалността друго. За спирачния път има значение и коефициента на триене, и повърхността върху която караш и големината на спирачния диск (знам че ще кажеш обратното, щото си го казвал и преди) и вида на накладките и теглото и т.н.Пример от практиката. На предишната ми кола накладките бяха хубави и спираше доста добре. Смених дискове и накладки и уцелих някво менте и спираше 3 пъти по-зле.А това за теглото май е най-смешното нещо дето е писано в целия форум. Според теб един натоварен с 40 тона и един празен камион дали спира еднакво?
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      #25
                      Re:

                      u_bo написа:
                      Stefan Hadjov написа:
                      ..Понеже очаквах от някой подобно възражение по отношение на това дали теглото на колата влияе на спирачния път,много точно се изказах в поста ми,ЧЕ НЕ ВЛИЯЕ.Не двама,не трима души.Едната кола може да е един тон,другата два тона-ако са с еднакви гуми поставени една до друга на еднаква пътна настилка,при еднакви атмосверни условия и се засилят до едни и същи километри-спирачния им път ще е ЕДНАКЪВ.При следното уточнение:че квалификацията на двамата водачи е еднаква за да елиминираме субективния фактор.По ясно от това не мога да се изразя.
                      колега Хаджов ?!?
                      Инертна маса е мярка за инертността на обекта: за съпротивлението, което той оказва при изменение на начина му на движение посредством някаква сила. Обект с малка инертна маса е по-лесен за задвижване от обект с голяма инертна маса.
                      1.Спирането е следствие на прилагането на сила обратна на посоката на движение. В следствие на това се получава отрицателна стойност на ускорението --> скоростта на колата намалява.2. Ти напълно отричаш наличието на термина ИНЕРТНА МАСА !!!3. Ако си прав - очаквам скоро време да получиш нобелова награда по физика .все пак си писал - еднакви гуми, еднаква настилка .... всичко еднакво с изключение на масата на колите ?!?!
                      Точно така колега!!Всичко което си написъл е абсолютно верно с изключение на това,че няма да получа Нобелова премия,защото това,което твърдя се знае откакто Нютон е измислил физиката.Само едно ще ти кажа което генерално пропускаш:че масата на колата освен че има отношение към ускорението с обратен знак/в случая закъснение/има и същото отношение и към спирачната сила приведена в контактното петно на гумите с пътя и взаимно се уравновесяват.Затова теглото се елиминира от спирачния път на която и да е кола.Помисли,поработи с формули и ще се убедиш,че и ти си в заблуда.

                      Коментар


                        #26
                        Stefan Hadjov написа:
                        vsd написа:
                        Абе и аз не знам защо се осмеляваме да спорим като не знаем но всеки си има виждане по даден въпрос и може по-спокоино да се аргументира, а не директно да се казва "Не пиши като не знаеш, щото аз знам най-добре".
                        Всеки си има виждане по даден въпрос,но много често погрешно.Не си ли се уверил в това.Сега ми отговори на мене на следния въпрос:Срещал ли си някъде по таблици за спирачен път на автомобили цитирани данни да са дадени според теглото на колата????Примерно да се казва че Фиат Сейченто спира от 100 км за 40 метра,а Фиат Мареа да спира за 50 метра.Или да се казва какъв е спирачния път според колко души са в колата.Няма такова нещо да срешнеш защото който го напише ще се изложи.Казано е кола/независимо колко тежка/от 100 км/час трябва да е в състояние да спре за около 40 метра за да се смята че спираяната и система е добра.Нещо да кажеш???
                        Ами ще ти кажа че си пише че този спирачен път който го дават, че е за колата плюс шофьора, а не за максимално натоварена колата.
                        FIAT Bravo JTD GT '99

                        Коментар


                          #27
                          Re:

                          vsd написа:
                          Stefan Hadjov написа:
                          ... 3Пак не си разбрал.С тебе не че не мога да споря,а за това че когато спориме все нещо не си разбрал....
                          Е с тия твърдения направо изби рибата.Относно последното имах предвид повърхността на пътната настилка, а не на гумата.
                          Stefan Hadjov написа:
                          Няма вода,няма роса.
                          Stefan Hadjov написа:
                          При различни гуми и различни настилки ще имаме различен коеф. на триене и съответно разбира се различен спирачен път.
                          Последно няма или има значение Защо не напишеш твоята формула за спирачния път. Мога да ти кажа че той завси от хиляди работи, които най-вероятно не могат да се сметнат дори и едва ли са включени във формулата. Теорията е едно, реалността друго. За спирачния път има значение и коефициента на триене, и повърхността върху която караш и големината на спирачния диск (знам че ще кажеш обратното, щото си го казвал и преди) и вида на накладките и теглото и т.н.Пример от практиката. На предишната ми кола накладките бяха хубави и спираше доста добре. Смених дискове и накладки и уцелих някво менте и спираше 3 пъти по-зле.А това за теглото май е най-смешното нещо дето е писано в целия форум. Според теб един натоварен с 40 тона и един празен камион дали спира еднакво?
                          Много голяма заблуда колега,много,много!!Големината на спирачния диск,накладки,серво и т.н. имат отношение с каква сила ще натиснеш педала на спирачката при спиране ,а не на спирачния път.Тук не се разглежда въпроса при коя кола за да спре максимално бързо с колко голяма сила тръбва да се натисне педала на спирачката.От тук идва поредната заблуда.

                          Коментар


                            #28
                            vsd написа:
                            Stefan Hadjov написа:
                            vsd написа:
                            Абе и аз не знам защо се осмеляваме да спорим като не знаем но всеки си има виждане по даден въпрос и може по-спокоино да се аргументира, а не директно да се казва "Не пиши като не знаеш, щото аз знам най-добре".
                            Всеки си има виждане по даден въпрос,но много често погрешно.Не си ли се уверил в това.Сега ми отговори на мене на следния въпрос:Срещал ли си някъде по таблици за спирачен път на автомобили цитирани данни да са дадени според теглото на колата????Примерно да се казва че Фиат Сейченто спира от 100 км за 40 метра,а Фиат Мареа да спира за 50 метра.Или да се казва какъв е спирачния път според колко души са в колата.Няма такова нещо да срешнеш защото който го напише ще се изложи.Казано е кола/независимо колко тежка/от 100 км/час трябва да е в състояние да спре за около 40 метра за да се смята че спираяната и система е добра.Нещо да кажеш???
                            Ами ще ти кажа че си пише че този спирачен път който го дават, че е за колата плюс шофьора, а не за максимално натоварена колата.
                            За коя кола:за Ланча Либра или за новото Фиат 500.И двете коли спират еднакво ако са поставени при еднакви условия които изброих по-горе.

                            Коментар


                              #29
                              Re:

                              Stefan Hadjov написа:
                              Само едно ще ти кажа което генерално пропускаш:че масата на колата освен че има отношение към ускорението с обратен знак/в случая закъснение/има и същото отношение и към спирачната сила приведена в контактното петно на гумите с пътя и взаимно се уравновесяват.Затова теглото се елиминира от спирачния път на която и да е кола.
                              Масата на колата има отношение към спирачната сила приведена в контактното петно Сори, ама това изречение е като онези литературни анализи, дето много говорят, а нищо не казват.Напиши я твоята формула де. И дай да сметнем.
                              FIAT Bravo JTD GT '99

                              Коментар


                                #30
                                значи според теб един празен камион ако спре от 50 км/ч за 25 метра,то АКО го натоварим с 20 тона бетон, той пак ще спре за 25 метра при 50 км/ч ?!?!?!готов съм да осигурея камион за опит ако приемеш облог от 500 лв.разбира се може ако искаш ти да караш пълния камион, п.с. вече е 18:00 в събота. ти какво пиеш в момента май е най - добре да оставим спора за понеделник през деня

                                Коментар

                                Working...
                                X