Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.9 JTD с чип

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Ще я пропусна гонкатаhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=18537

    Коментар


      #47
      Update По темата Днеска на магистралата на прибиране от дупница по посока драгичево попаднах на алфа 146 1.9 JTD, караше зад мене доста време но не успяваше да ме изпревари и като стъпихме на магистрала с около 110-120 си върнах 3-та и го изчаках да се изравни с мене. Резулатат е че до към 180-190 фиата е по еластичен и си дърпа на алфата в баир, където уж им е силата на печките. Това значи че на старт от място просто няма база за сравнение. Другото което е не сам я прехвърлял на бензин, а по-принцип на газ върви една идея по-малко. На така нареченото "летище" по-същия път и един Golf 3 GT TDI демек 110 коня се опита да ми покаже как вървят печките, ама се оказа че на 180 издъхва яко.. и го подминавам сериозно
      ex Fiat Bravo GT

      Коментар


        #48
        ivo098 написа:
        Update По темата Днеска на магистралата на прибиране от дупница по посока драгичево попаднах на алфа 146 1.9 JTD, караше зад мене доста време но не успяваше да ме изпревари и като стъпихме на магистрала с около 110-120 си върнах 3-та и го изчаках да се изравни с мене. Резулатат е че до към 180-190 фиата е по еластичен и си дърпа на алфата в баир, където уж им е силата на печките. Това значи че на старт от място просто няма база за сравнение. Другото което е не сам я прехвърлял на бензин, а по-принцип на газ върви една идея по-малко. На така нареченото "летище" по-същия път и един Golf 3 GT TDI демек 110 коня се опита да ми покаже как вървят печките, ама се оказа че на 180 издъхва яко.. и го подминавам сериозно
        A през цялото време печката е била на 5-та п.п. Много ми е любопитно на 120 км/ч си върнал на 3-та и до колко оборота си ускорявал или си върнал на 120 и на 121 си включил на 4-та?
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #49
          BO написа:
          ivo098 написа:
          Update По темата Днеска на магистралата на прибиране от дупница по посока драгичево попаднах на алфа 146 1.9 JTD, караше зад мене доста време но не успяваше да ме изпревари и като стъпихме на магистрала с около 110-120 си върнах 3-та и го изчаках да се изравни с мене. Резулатат е че до към 180-190 фиата е по еластичен и си дърпа на алфата в баир, където уж им е силата на печките. Това значи че на старт от място просто няма база за сравнение. Другото което е не сам я прехвърлял на бензин, а по-принцип на газ върви една идея по-малко. На така нареченото "летище" по-същия път и един Golf 3 GT TDI демек 110 коня се опита да ми покаже как вървят печките, ама се оказа че на 180 издъхва яко.. и го подминавам сериозно
          A през цялото време печката е била на 5-та п.п. Много ми е любопитно на 120 км/ч си върнал на 3-та и до колко оборота си ускорявал или си върнал на 120 и на 121 си включил на 4-та?
          човека доста се напъваше, така че със сигурност не е бил на 5-та, то си личи кога някой се гони с тебе, иначе като върна 3-та на 120 ускорявам до 6600-6700, не разбрах това с включването на 4-та на 121????
          ex Fiat Bravo GT

          Коментар


            #50
            ivo098 написа:
            BO написа:
            ivo098 написа:
            Update По темата Днеска на магистралата на прибиране от дупница по посока драгичево попаднах на алфа 146 1.9 JTD, караше зад мене доста време но не успяваше да ме изпревари и като стъпихме на магистрала с около 110-120 си върнах 3-та и го изчаках да се изравни с мене. Резулатат е че до към 180-190 фиата е по еластичен и си дърпа на алфата в баир, където уж им е силата на печките. Това значи че на старт от място просто няма база за сравнение. Другото което е не сам я прехвърлял на бензин, а по-принцип на газ върви една идея по-малко. На така нареченото "летище" по-същия път и един Golf 3 GT TDI демек 110 коня се опита да ми покаже как вървят печките, ама се оказа че на 180 издъхва яко.. и го подминавам сериозно
            A през цялото време печката е била на 5-та п.п. Много ми е любопитно на 120 км/ч си върнал на 3-та и до колко оборота си ускорявал или си върнал на 120 и на 121 си включил на 4-та?
            човека доста се напъваше, така че със сигурност не е бил на 5-та, то си личи кога някой се гони с тебе, иначе като върна 3-та на 120 ускорявам до 6600-6700, не разбрах това с включването на 4-та на 121????
            До 7200 имаш цели 500 оборота, използвай ги
            forza la FIAT
            http://gorata.net/f.php?f=dani_bravo

            Коментар


              #51
              !

              Колега bravosx 1.6 16v не винаги е нужно да изцедиш колата до максимум за да върви. Аз наказвах разни голфове и прочие като сменях на 5500-6000 ефекта е горе-долу същия. И при двете минаваш максималния въртящ момент!Не е въпроса да се качиш и да изрежеш колата до прекъсвач или до края на обортомера, няма смисъл. Колата е много по-пъргава ако сменяш на по-малки обороти!! Ако не вярваш дай да се видим някаде да ти демонстрирам пък после Малко си ми далече ама ще измислим нещо
              EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
              Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
              ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
              Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

              Коментар


                #52
                Re: !

                Fiat_Alfa_Fen написа:
                Колега bravosx 1.6 16v не винаги е нужно да изцедиш колата до максимум за да върви. Аз наказвах разни голфове и прочие като сменях на 5500-6000 ефекта е горе-долу същия. И при двете минаваш максималния въртящ момент!Не е въпроса да се качиш и да изрежеш колата до прекъсвач или до края на обортомера, няма смисъл. Колата е много по-пъргава ако сменяш на по-малки обороти!! Ако не вярваш дай да се видим някаде да ти демонстрирам пък после Малко си ми далече ама ще измислим нещо
                Прав си повече от 2000км си е далечко,ама аз знам че като мине 6000 оборота вече не дърпа с цяла сила , но помага много при бутането на по-голяма предавка направо те изстрелва
                forza la FIAT
                http://gorata.net/f.php?f=dani_bravo

                Коментар


                  #53
                  хайде колеги, имате голяма тема за чип на JTD в тунинг подфорума, а никой не иска да се пусне в неделя с едно атмосферно браво 1.8 мотор?нали много вървят тия дизели и без чип, някой беше казал във форума че едва ли не сток JTD върви колкото сток GT, чакам желаещи с чипнати JTD-а?
                  ex Fiat Bravo GT

                  Коментар


                    #54
                    Що си мисля,че твоят Бравок е чипосан...или има грешка?!
                    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                    http://www.keepfighting.ms

                    Коментар


                      #55
                      Jimy написа:
                      Що си мисля,че твоят Бравок е чипосан...или има грешка?!
                      не, не си в грешка
                      ex Fiat Bravo GT

                      Коментар


                        #56
                        Колеги, разбирам че темата е доста заядлива и пиперлива ................Нека се уточним ...............за драг ли ще става дума ?за ускорение до 100 км/ч ?за ускорение от 120 нагоре ли ?За да има база за сравнение, а не празни приказки трябва колите да са едни и същи - заради килограмите на купето .......... и тук остава една забележка - коефициентите на предавките са различни при дизелите и бензините,а пък за диференциалите да не говорим.Тук се споменават думички като "мощност" , "въртящ момент" и "крива на въртящия момент".Като се замислите няма бензинов трактор или камион - ВСИЧКОТО Е ДИЗЕЛ !!!! - тук си говорим за мощност и въртящ момент.Ако си говорим за бързина - да това определено е F1 - но това е нещо абстрактно, което го няма в реалния свят.Аз съм с 1.9JTD 105 и съм се дърпал с 1.8 115 или 120 коня - загубих, но с 1.6 101 коня ............. стана на точка в огледалото.
                        Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

                        Коментар


                          #57
                          BEKI написа:
                          За да има база за сравнение, а не празни приказки трябва колите да са едни и същи - заради килограмите на купето .......... и тук остава една забележка - коефициентите на предавките са различни при дизелите и бензините,а пък за диференциалите да не говорим.
                          Колега, идеята е да сравним 1,8 с jtd - за какви килограми и коефициенти говорим? Колите са различни, за какво изобщо искаш горните неща да са еднакви. Освен това, ако не се лъжа Иво си е продал колата. Ако искаш дръпни се с бравото на Junkey което е 1,6. Доста ще се зачудиш. От 1,6 до 1,6 има разлики доста.
                          FIAT Bravo JTD GT '99

                          Коментар


                            #58
                            Айде аз съм ’’За’’ то от темата на кой колко му върви пролича така че вече съм ентосиаст
                            Fiat Bravo 1.6 16V Бебчето ))

                            Коментар


                              #59
                              Пунто 1.9 JTD

                              Еми ето пробвай мене :D пунто 1.9жтд Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 с чип

                              Коментар


                                #60
                                Взе да става интерсно ..............
                                Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

                                Коментар

                                Working...
                                X