Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.9 JTD с чип

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    BO написа:
    ......................................
    Колега пишеш постовете си като ученик.Да не мислиш че ям доматето с коловете?Спориш с човек когото не познаваш и незнаеш какво знае.Аз нямам намерение да ти отварям очите,защото от такова "добро" не съм видял хубаво досега.Смятам че знам много повече работи за италиянските бензинови турбо мотори от доста хора във форума и въобще.Та недей да спориш ако обичаш.Не ми е ясно примерно откъде изкара 340Нм въртящ момент?Аз съм писал за по слабите и то 8 клапанови турбомотори(без да намесвам интегралските вариянти),а ти ми ги сравняваш с незнам какво.Като правиш такова сравнение ако обичаш първо изравнявай и кубатурата,става ли?А това от къде почвал въртящия на бензиновите естествено няма да е от там където тръгва JTD-то , но няма и да е на 4000.И точно тука бъркаш-по-високите обороти бензиновия вади по-голяма мошност,оттам върви и повече независимо че дизела имал голям момент.Да ти задам тогава един тъп въпрос-защо Ф1 ги развинтват над 18000 и по оборота?Защото колата върви от мощност.Така че не ми дръж такъв тон,не сме яли и пили заедно.То се вижда че си фен на дизелите,а както виждаш аз съм на бензиновите и винаги ще има спор по въпроса кой е по-добър ,но на практика дизела печели само по икономичност, а по вървене ,ами просто е дизел....П.П. Ако искаш погледни в раздел тунинг , темата на Ици - Турбо Типо,за да не си мислиш че говоря глупости,както ще видиш сме градски с него и нали не мислиш че чета за Типо-то само от форума?!
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

    Коментар


      #32
      "но на практика дизела печели само по икономичност, а по вървене ,ами просто е дизел...."бъркаш се,днешно време дизелите не са като на регата и голф2

      Коментар


        #33
        ivanko_rs написа:
        BO написа:
        ......................................
        Колега пишеш постовете си като ученик.Да не мислиш че ям доматето с коловете?Спориш с човек когото не познаваш и незнаеш какво знае.Аз нямам намерение да ти отварям очите,защото от такова "добро" не съм видял хубаво досега.Смятам че знам много повече работи за италиянските бензинови турбо мотори от доста хора във форума и въобще.Та недей да спориш ако обичаш.Не ми е ясно примерно откъде изкара 340Нм въртящ момент?Аз съм писал за по слабите и то 8 клапанови турбомотори(без да намесвам интегралските вариянти),а ти ми ги сравняваш с незнам какво.Като правиш такова сравнение ако обичаш първо изравнявай и кубатурата,става ли?А това от къде почвал въртящия на бензиновите естествено няма да е от там където тръгва JTD-то , но няма и да е на 4000.И точно тука бъркаш-по-високите обороти бензиновия вади по-голяма мошност,оттам върви и повече независимо че дизела имал голям момент.Да ти задам тогава един тъп въпрос-защо Ф1 ги развинтват над 18000 и по оборота?Защото колата върви от мощност.Така че не ми дръж такъв тон,не сме яли и пили заедно.То се вижда че си фен на дизелите,а както виждаш аз съм на бензиновите и винаги ще има спор по въпроса кой е по-добър ,но на практика дизела печели само по икономичност, а по вървене ,ами просто е дизел....П.П. Ако искаш погледни в раздел тунинг , темата на Ици - Турбо Типо,за да не си мислиш че говоря глупости,както ще видиш сме градски с него и нали не мислиш че чета за Типо-то само от форума?!
        Хич не съм съгласен,че 8клапановите(двувалови) турбо бензинки са "слаби",а мога да ти кажа,че са много по здрави от 16клапановите турбини
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #34
          vsd Ами колега май това, че се обадих първи за колата ме спаси.Не познавам човека от автокъщата, но той ми каза, че доста хора са звъняли и то предимно от София. ...Прав си чипа не е тукашен слаган е някаде си....и аз незнам къде.Незнам и колко коня е, защото в Русе няма такова животно, което може да ми каже с точност.Имам един линк -> http://digitaltuning.bg/catalog/index_rezult.php?id=410 ей от тука гледах ориентировъчно...Незнам дали е вярно но друго не ми остана на този етап .Лек ден
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            #35
            ivanko_rs написа:
            .........
            Както каза правилно!Винаги ще има спор - то е ясно.ТОЗИ РАЗДЕЛ винаги ми е бил много досаден.Не може да се говори просто така и никога с нищо не съм обиждал някой, май се засегна а? Не знам защо.Кой миналата година спечели 24 часа на Лю Ман? По точно какъв двигател от "серийните" автомобили?ААА шок - май беше дизелов?Хайде сега да се поровим в нета да видим дали е вярно А защо дизелов като е толкова по-зле от бензинов?Ха пак има писано - хайде пак да четем Ти говориш за италианския бензинов мотор - може би визираш интегралето примерно.Май пропускаш и ерата в която е бил наистина номер едно - лично за мен си е просто легенда.Тогава да е имал такъв дизел - май не?Може ли да ми кажеш интегралския мотор (2.0/16 турбо) тогава за коя кола е правен?Вярно, че не знам с кой разговарям от другата страна, ама същото важи мисля и за теб... а може би се лъжа.Колега, въобще не се заяждам а просто си изказвам мнението.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #36
              BO написа:
              ivanko_rs написа:
              .........
              Кой миналата година спечели 24 часа на Лю Ман? По точно какъв двигател от "серийните" автомобили?ААА шок - май беше дизелов?
              Колко пъти в историята на Льо Ман,автомобил с дизелов двигател е печелил надпреварата? ААА?
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #37
                kiro_of_the_day написа:
                Колко пъти в историята на Льо Ман,автомобил с дизелов двигател е печелил надпреварата? ААА?
                И аз съм фен на бензина, обаче ако трябва да сме обективни едва сега се обръща внимание на дизеловите двигатели и те тепърва ще се развиват
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  #38
                  kiro_of_the_day написа:
                  BO написа:
                  ivanko_rs написа:
                  .........
                  Кой миналата година спечели 24 часа на Лю Ман? По точно какъв двигател от "серийните" автомобили?ААА шок - май беше дизелов?
                  Колко пъти в историята на Льо Ман,автомобил с дизелов двигател е печелил надпреварата? ААА?
                  А колко пъти през последните 5 години е печелил бензинов двигател

                  Коментар


                    #39
                    Аз пък ще слагам чип, но първо трябва всичко по двигателя да е изрядно и тогава. Всичко съм уговорил. Мястото, парите и човека. Остава колата да е в перфектно състояние. Плюсовете са, че пада разхода при нормално каране и че е много податлив на "чипосване" (смяна на софутера само - без смяна на чипове), а минусите са: повишава се пушенето на черен дим и ако не е изправна охл. система или не е проверена (както в моя случай) може да се получи прегряване (и естествено при по-голямо настъпване вдига разхода). Увеличението на мощността е със 30 к.с. т.е. както бяхте писали по-горе - става 135 к.с. Дори сега, както е сток колата и е 105 к.с. имам чувството, че е самолет, а смачках един GTI окичен с лепенки и светлинки (имаше дискове отзад - значи е поне 115 к.с., но и 150те ще ги смачкам до 160 км/ч). Все пак слизам от Волво със 122 к.с., което няма и 1/2 от ускорението, което тази сапунерка има. Според мен на този дизел 1.9 JTD 99та година има кик даун фабрично. С такова усещане съм и всеки път като настъпя до долу педала на газта се налага да го отпусна, защото за секунди е в "лютеницата". Според мен поредната грешка на Фиат е, че не са сложили дискове отзад. Супер куцо е така с тия барабани.П.П.едно BMW комби 530d според мен 1999-2000 г. реши да се прави на тарикат на светофара при НИМ. Тръгнах една кола зад него, догоних го, изпреварих го със 80, на 150 още го водех, но на 160 вече ме остави, а и аз усещах, че нямам повече накъде да ръчкам (има, но трябва място и става по-бавно). В колата бях сам, а те бяха 2ма. Но въпреки голямото купе двигателя му беше 3.0 дизел. Изгледаха ме много учудено докато едвам ме изпреварваха докато бях със 160. Явно никой не очаква такива резултати от нафта, при това италианска. Всеки, който возя пита дали съм правил нещо по двигателя.

                    Коментар


                      #40
                      Колега сподели при кой ще сменяш софтуера и какви пари ще излезе ако не е тайна де Иначе като те слушам се чудя дали карам същата кола или на моята и има нещо. За разхода не ми се вярва да падне и не разчитай много на това. Моята върви горе-долу, ама не е нещо особено. Съвсем се замислям за дебитомера ми.
                      FIAT Bravo JTD GT '99

                      Коментар


                        #41
                        vsd написа:
                        Колега сподели при кой ще сменяш софтуера и какви пари ще излезе ако не е тайна де Иначе като те слушам се чудя дали карам същата кола или на моята и има нещо. За разхода не ми се вярва да падне и не разчитай много на това. Моята върви горе-долу, ама не е нещо особено. Съвсем се замислям за дебитомера ми.
                        Ако искаш може да се видим и да тестваш. А и на мен ми се ще да огледам някое по-пазено, защото моето цялото е мачкано и няма много вид на кола. Та ако решиш - пиши едно ЛС и може да се разберем.

                        Коментар


                          #42
                          Е последно - имаше ли гонка между иво и жтд?и ако да - какво стана?п.п.В другата тема разбрах, че не е имало гонка с жтд.Аз имам алфа жтд с лек чип и заминаващ съединител, но бих направил една дръпка с Иво.

                          Коментар


                            #43
                            1115 написа:
                            Е последно - имаше ли гонка между иво и жтд?и ако да - какво стана?п.п.В другата тема разбрах, че не е имало гонка с жтд.Аз имам алфа жтд с лек чип и заминаващ съединител, но бих направил една дръпка с Иво.
                            ми в другата тема има и HGT готово за гонка, направо да ги тестваме и трите на Бояна, петък примерно...какво ще рече лек чип :D
                            ex Fiat Bravo GT

                            Коментар


                              #44
                              За чип 1 пич май беше писал и тук или в тунинг форума,накратко май беше нещо като че работел в германия и им правел чиповете и ги крадял те знаели ама понеже е ценнен кадър само в бг му давали да ги продава на цена 150 лв някъде...Като цяло му казваш марка модел и с какъф софт си и той ти казва кви пари.Другото е при бобо от алфа форума и той слага на някаква бензинка алфа 250лв дочух атмосферка към 10 коня е качило.На жтд толкоз 35-40 ще качи.А и пак някъде бях чел точно какво прави чипа просто държи май в повече турбината да върти или въздуха беше нямам линк да постна.като цяло не е опасно съединителя заминава малко в повече заради качените коне който му идват в повече.Туй знам по въпроса нямам дизел не съм слагал чип.чел съм какво са казвали хора който имат и са си слагали.А по въпроса дизела бие според мен стига да не тежи много.но при предполагаеми равни кила и коне дизела мачка на 400метра.тва с/ъ атмосферка бензин с/ъ турбобензин незнам
                              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                              Коментар


                                #45
                                ivo098 написа:
                                1115 написа:
                                Е последно - имаше ли гонка между иво и жтд?и ако да - какво стана?п.п.В другата тема разбрах, че не е имало гонка с жтд.Аз имам алфа жтд с лек чип и заминаващ съединител, но бих направил една дръпка с Иво.
                                ми в другата тема има и HGT готово за гонка, направо да ги тестваме и трите на Бояна, петък примерно...какво ще рече лек чип :D
                                ами чипа пуска малко повече нафта - така ми го обясни Бобу.....абе като и го налях софта на алфата и стана малко по-пъргава. А и дига до 5300об вместо 5000 преди.

                                Коментар

                                Working...
                                X