Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.9 JTD с чип

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    За шоуто и за да видим разликата, може да се пуснем за експеримента, като аз съм без чип и да видим нагледно каква е разликата.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      tyson написа:
      Колега, аз сам твоя човек.Браво 99 г. 1.9 ЖТД с чип тунинг. Това за 4000 оборота не е така както си го представяш.Имам чувството, че колата има два хода на педала на газта, а именно до половината и след половината.Когато карам примерно с 3000 оборота и настъпя рязко до долу не спира да наема докато не отнема газта...Това е на първо впечатление едва 550 км имам изминати с нея.Твоята с какъв ДВГ е?Поздрави!П.П. Няма ли друг колега с чипосан дизел?
      колега в профила пише Русе...от там ли си, че аз съм от София и ще стане трудно май...
      ex Fiat Bravo GT

      Коментар


        #18
        Да колега от Русе съм...
        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

        Коментар


          #19
          tyson написа:
          Да колега от Русе съм...
          еми аз към Русе път нямам, но ако си по Сф и решиш отворен съм за тестове
          ex Fiat Bravo GT

          Коментар


            #20
            Ще го имам впредвид
            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

            Коментар


              #21
              ivo098 написа:
              да де, въртящ момент и турбина и умира на 4000 оборота
              да де ама JTD на колелата дава max. torque на 1500 rpma 1.8 16V при 4400 rpm ... демек над 2 пъти по-бързопък нека си мре при 4000 ...
              Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
              Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

              Коментар


                #22
                charlie написа:
                ... най-ясно става това при сравнението на бензинови и дизелови двигатели - там ясно се вижда, че дизеловите въпреки огромните си въртящи моменти постигат сравнително скромни мощности в сравн. с бензиновите, точно поради факта, че достигат макс. върт. момент на много по-ниски обороти от бензиновите двигатели.
                Това, което пропускаш е, че при дизелите кривата на момента е доста ’права’ в диапазона 2-3500 оборота и там е в своята пикова част. Поради тази причина дизелите ползват повече мощност в ’популярния’ диапазон обороти от бензините . освен това, при бензините пикът е доста по-’хълмист’. Ще дам конкретен пример с алфов двигател, че не знам какви са моментите при фиатските безнинки:146 Ti - 155 коня, 190 Нм въртяш момент и 146ЖТД - 105 коня и 255 Нм момент. Нека направим проста аритметика каква мощност дават двата двигателите при 2500 оборота примерно 190-те Нм се постигат далеч над тези обороти от бензините и затова реално мощността, която използват дизелите е по-голяма при ниски обороти. Фактът, че бензинът се развърта по-бързо и се разгъва до 6500-7000 оборота, обуславя по-добрите динамични качества.От друга страна, именно високата мощност при ниски обороти на дизелите ги прави толкова икономични
                _______
                146 JTD

                Коментар


                  #23
                  trustworthy написа:
                  charlie написа:
                  ... най-ясно става това при сравнението на бензинови и дизелови двигатели - там ясно се вижда, че дизеловите въпреки огромните си въртящи моменти постигат сравнително скромни мощности в сравн. с бензиновите, точно поради факта, че достигат макс. върт. момент на много по-ниски обороти от бензиновите двигатели.
                  Това, което пропускаш е, че при дизелите кривата на момента е доста ’права’ в диапазона 2-3500 оборота и там е в своята пикова част. Поради тази причина дизелите ползват повече мощност в ’популярния’ диапазон обороти от бензините . освен това, при бензините пикът е доста по-’хълмист’. Ще дам конкретен пример с алфов двигател, че не знам какви са моментите при фиатските безнинки:146 Ti - 155 коня, 190 Нм въртяш момент и 146ЖТД - 105 коня и 255 Нм момент. Нека направим проста аритметика каква мощност дават двата двигателите при 2500 оборота примерно 190-те Нм се постигат далеч над тези обороти от бензините и затова реално мощността, която използват дизелите е по-голяма при ниски обороти. Фактът, че бензинът се развърта по-бързо и се разгъва до 6500-7000 оборота, обуславя по-добрите динамични качества.От друга страна, именно високата мощност при ниски обороти на дизелите ги прави толкова икономични
                  Браво!
                  Fiat Brava 1.9 TD 75hp `97
                  75 2.0 TS
                  Alfa 165 2.5 TD 125hp (VM32B)

                  Коментар


                    #24
                    Колеги зачекнали сте тема,която няма да се реши и в близките 10 години.Тя е като спора кое е по добро - предно или задно предаване.Я да се включа и аз Смятам че забравяте нещо много важно,а именно защо сравянвате само атмосферни бензинови мотори с турбо дизелови мотори?Както колегата по-горер беше писал, графиката на въртящия момент на турбодизела е доста права от 1500 или от 2000-2400 оборота(зависи дали е JTD или TDS) , НО графиката на бензинов турбо мотор е също толкова права и то даже доста по хоризонтална от тази при дизела.Само че разликата идва от това че дизела върви до към 4000-4500 оборота,а бензина до 6500-7000 оборота.Има много изписани теми в английйските форуми по въпроса с графики,настройки и т.н.А да не забравяме че дори по слабите турбо мотори (тези дето са 150 -162 коня- Крома и Дедра) имат доста по-голям въртящ момент от коя да е печка-между 250 и 270 Нм и то забележете едната при 2500 другата при 3000.Може да се каже че спора е безсмислен ,по отношение кое върви повече , в полза на бензиновите турбо мотори.
                    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                    Коментар


                      #25
                      Ами колегата, който е пуснал темата има Bravo GT, та затова колегите сравняват атмосферен бензин с турбо дизел. Иначе ми се струва абсурдно да сравняваме турбобензин с турбодизел Иначе спора между GT и JTD ще се реши като се пуснат един път и тогава ще видим кой кого
                      FIAT Bravo JTD GT '99

                      Коментар


                        #26
                        ОК Просто реших да намеся и другия вид мотори.Абе я вземете се пуснете и кажете резултатите, че само локуми разтягаме тука
                        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                        Коментар


                          #27
                          Да, да прав си колега Ама преди това някой дето има JTD трябва да си сложи чип Аз мисля нещо такова но още се чудя от къде да си намеря чип. Мислех да потърся един колега с ник Brezel. Някой има ли инфо за него.
                          FIAT Bravo JTD GT '99

                          Коментар


                            #28
                            500 лв. струва чипа.Слагането е Ваш проблем.
                            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                            Коментар


                              #29
                              извинете за офтопика, но колега ще дадеш ли малко повече инфо за този чип - къде са го слагали, какъв е ефекта, горе-долу колко конски става колата, разхода как ти върви. Доколкото знам на този двигател се прави само смяна на софтуера а не се сменя чипа. Прав ли съм? Където съм гледал пише, че конете стават към 135 а въртящият момент към 260 Nm.Мерси предварително Сега прочетох постовете ти за колата колега. Знам че чипа е слаган другаде. Точно тази кола исках да купувам като търсех нашето Bravo JTD, но момчето, което я продаваше каза, че са тръгнали от русе да я взимат. Разбрахме се да я видя ако не я вземат, но изглежда си я взел ти. Да ти е честита
                              FIAT Bravo JTD GT '99

                              Коментар


                                #30
                                ivanko_rs написа:
                                Колеги зачекнали сте тема,която няма да се реши и в близките 10 години.Тя е като спора кое е по добро - предно или задно предаване.Я да се включа и аз Смятам че забравяте нещо много важно,а именно защо сравянвате само атмосферни бензинови мотори с турбо дизелови мотори?Както колегата по-горер беше писал, графиката на въртящия момент на турбодизела е доста права от 1500 или от 2000-2400 оборота(зависи дали е JTD или TDS) , НО графиката на бензинов турбо мотор е също толкова права и то даже доста по хоризонтална от тази при дизела.Само че разликата идва от това че дизела върви до към 4000-4500 оборота,а бензина до 6500-7000 оборота.Има много изписани теми в английйските форуми по въпроса с графики,настройки и т.н.А да не забравяме че дори по слабите турбо мотори (тези дето са 150 -162 коня- Крома и Дедра) имат доста по-голям въртящ момент от коя да е печка-между 250 и 270 Нм и то забележете едната при 2500 другата при 3000.Може да се каже че спора е безсмислен ,по отношение кое върви повече , в полза на бензиновите турбо мотори.
                                Колега, както ти сам каза това е една тема в която ще има много мнения и никога няма да се стигне до едно крайно решение.Като за начало ти вземаш супер субективно фактите. Казваш, че Турбодизела не може да се сравнява с обикновения бензинов двигател, а трябва да се сравнява със турбобензинов. Да ама почти не си прав. Самата идея на турбодизела е да работи по този начин, не че няма атмосферен дизел, но концепцията на турбодизела е съвсем по-различна от тази на бензиновия агрегат.Другото ти твърдение, че турбо-бензиновия двигател има по-права линия от турбодизела е съвсем не сериозно изказване (говорим за съвременни двигатели) Това мога да го докажа с графики, а не го твърдя, защото съм го чул просто. Това, че бензиновия двигател се развъртал до 6000 об примерно а дизела до към 4000 какво от това. Все пак говорим за въртящ момент, който е важен за да си изкараш конските сили.Сам може да си изчислиш какъв ти е спада на въртящ момент за да ти изкара около 200к.с. при бензина ако примерно имал уж "големите" 280н.м. въртящ момент "почти" колкото е на дизела от 340н.м. (за пик стойност казвам) за приблизително една и съща кубатура.Та ако искаш мога да дам супер опростена формула, по която се изкарват тези неща, и определено не може да се твърди, че дизела имал малки обороти и за това не върви.Ако забелязваш при едни и същи коне, защо "слабия" дизел има в повечето случаи по-добро ускорение, а и да не говорим за приблизително от порядъка между 20% до 50% съответно по-малко изхарчено гориво. А ако това гориво се изравни с бензиновия, за да се изхарчва по същото количество, тогава дизела как ще върви? Това пак си е друга тема, но просто има адски много фактори, които не се отчитат.Винаги може да си "влезнеш" в интернет и да си видиш кривите, ако толкова те интересуват примерно на 2.5л, 3-4л двигатели и ги сравни като стойности - ускорение, конски сили, въртящ момент.НАЙ-ВАЖНОТО е не колко оборота ти прави двигателя, а до колко в горния диапазон си запазва въртящия момент.От това твърдение може да си направиш извода, кой двигател има по-права линия на въртящия момент без да се говори глупости, при положение, че единия двигател прави 200к.с. при 6000об., а другия ги прави при 4000, а иначе "уж" въртящия момент на турбобензиновя двигател "бил" колкото този на дизела. - Тогава как става това - извънземни??
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X