Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тунинг на двигател...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    bebito^^^ написа:
    като го пусне ще видим какво ще стане....аз мойто като го пускам на 1.3 ще му оставя компресията на 6
    Аз мойто сток от всякъде, само с един бензинов регулатор, си го карах на 1 бар много време...и нямаше проблеми, то преди да развърти турбината на степен 6:1 няма да може да откине :D . Дай малко повече инфо за твоя проект, че ми стана интересно.
    Uno Turbo RulZz

    Коментар


      #47
      не обичам да приказвам какво мисля да направя защото ако не го направя ще са празни приказки..а такива не обичам да говоря мога да кажа до сега какво сам направила..водна помпа,ремак/динамо/,агренажен ремак,маркуч за маслените пари,масло MOTUL,маслен филтър,смяна на маншони,фланци 42мм,огледала,фарове,а има още много работа...но с желание всичко става поздрави на всички автоманяци да не забравяме че има и жени (автоманячки)
      uno turbo 1.3 i.e' 86
      renault 19 1.8 16v
      uaz 469 4.0 turbo
      renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
      trabant 601 69'

      Коментар


        #48
        bebito^^^ написа:
        не обичам да приказвам какво мисля да направя защото ако не го направя ще са празни приказки..а такива не обичам да говоря мога да кажа до сега какво сам направила..водна помпа,ремак/динамо/,агренажен ремак,маркуч за маслените пари,масло MOTUL,маслен филтър,смяна на маншони,фланци 42мм,огледала,фарове,а има още много работа...но с желание всичко става поздрави на всички автоманяци да не забравяме че има и жени (автоманячки)
        Външен вид и консумативи ясно, дай малко за мотора, турбина, бутала, степен на сгъстяване, вал, електроника...
        Uno Turbo RulZz

        Коментар


          #49
          по горе казах че казвам каквото е направено ....
          uno turbo 1.3 i.e' 86
          renault 19 1.8 16v
          uaz 469 4.0 turbo
          renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
          trabant 601 69'

          Коментар


            #50
            Буталата са от канада,72мм...Двигатела е ФАЕР диаметър/ход 72мм/78,9мм обем 1285см Не от уно турбо,защото са от различна страна изпускателния и смукателния колектор,а Уно турбо са от една и съща страна-задната...Клапаните са от Алфа Ромео...Степента на сгъстяване е 7,5:1...

            Коментар


              #51
              bebito^^^ написа:
              380мл дюзи електроника от вънка впръсква по двапати дюзата...
              това пък как става???
              '93 Croma 2.0T -ex
              '98 Coupe 20V

              Коментар


                #52
                Turbolan написа:
                Тук конете не се "измукват от пръстите", като при атмосферките...затова от портове и олекотяваници няма смисъл...напротив
                колега, обясни как като вкарваш въздуха с налягане няколко пъти колкото атмосферното как по-големите портове не помагат, та да даже и пречат... а за олекотяването направо без коментар...
                '93 Croma 2.0T -ex
                '98 Coupe 20V

                Коментар


                  #53
                  Nikoror написа:
                  Turbolan написа:
                  Тук конете не се "измукват от пръстите", като при атмосферките...затова от портове и олекотяваници няма смисъл...напротив
                  колега, обясни как като вкарваш въздуха с налягане няколко пъти колкото атмосферното как по-големите портове не помагат, та да даже и пречат... а за олекотяването направо без коментар...
                  Ами спецялно за Уно Турбо, ще се пукне , като зряла диня главата, за това аз не бих я портнал, а и според мен на турбо кола се портва чак, като си изцедил всичко друго, а тука е в начален стадии. А и до тук като гледам проекта, се прави все едно за атмносферна кола, даже валовете са атмносферка, никъде не видях, турбини,даун пайпи, кулери, блоу оффи, електроника, инжектори....Кажи ти сега колко Уно Турбота си направил и какво е твоято виждане по "засилването" на Уно Турбо....
                  Uno Turbo RulZz

                  Коментар


                    #54
                    ами когато дюзите 380мл са ти малки а нямаш големи или не ти се дават толкова пари не го знам ко му са върти в главата му програмираха електрониката вместо един пут да впръсква два пъти един след друг за за един ход на буталото не знам що не са удължили времето за впръскване но хората си разбират и явно не става та така станало но пък при подаване на сигнала от комп-па към дюзата се получава някаква грешка тя е минимална там от кабели свръски и т.н но като го умножиш и ставала грешката по голяма и вече значителна не го знам ко е измислил не сам се виждала скоро с болния мозак.....та аз трябаше да си правя колата на 27-ми и звънах на МАЙСТОРА на 22-ри и той няма проблеми докарай зверо на 27ми сутринта званя му аз на 27-ми сутринта да го карам вече облечено чакам да го дърпат и нашия аа ане го карай че много работа имам колегата напълнил гаража с коли за малки ремонти там динама стартери и т.н и аз му викам нали имаме уговорка и той ми след нова година ще я направим от там ще зема 700-800лв теб ако вкарам да правя ти ще платиш ли толкоба?????? направо щях да грумна баси майсторите никога няма да отида при него повече тоз са му пуснали безплатен нет май?????
                    uno turbo 1.3 i.e' 86
                    renault 19 1.8 16v
                    uaz 469 4.0 turbo
                    renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                    trabant 601 69'

                    Коментар


                      #55
                      bebito^^^ написа:
                      ами когато дюзите 380мл са ти малки а нямаш големи или не ти се дават толкова пари не го знам ко му са върти в главата му програмираха електрониката вместо един пут да впръсква два пъти един след друг за за един ход на буталото не знам що не са удължили времето за впръскване но хората си разбират и явно не става та така станало но пък при подаване на сигнала от комп-па към дюзата се получава някаква грешка тя е минимална там от кабели свръски и т.н но като го умножиш и ставала грешката по голяма и вече значителна не го знам ко е измислил не сам се виждала скоро с болния мозак.....та аз трябаше да си правя колата на 27-ми и звънах на МАЙСТОРА на 22-ри и той няма проблеми докарай зверо на 27ми сутринта званя му аз на 27-ми сутринта да го карам вече облечено чакам да го дърпат и нашия аа ане го карай че много работа имам колегата напълнил гаража с коли за малки ремонти там динама стартери и т.н и аз му викам нали имаме уговорка и той ми след нова година ще я направим от там ще зема 700-800лв теб ако вкарам да правя ти ще платиш ли толкоба?????? направо щях да грумна баси майсторите никога няма да отида при него повече тоз са му пуснали безплатен нет май?????
                      Ами човека не си уважава клиентите, както и не си държи на думата, отиди при някой друг, ама го подбери тоя път да е съвестен и да си държи на думата. А тия дюзи не са ли малко големички, стигат за 220 коня...какъв е крайния резултат конски сили който гониш ? И с какво ги управляваш дюзите ?
                      Uno Turbo RulZz

                      Коментар


                        #56
                        аа те дюзите не са за мен а аз мой приятел който си прави колата погрешно си разбрал той прави ауди 80 2.0.16v куатро слага му турбо това не е малка работа и е много хубаво че има такава воля аз за тва му се радвам беше го подкарал за малко но се скапа и сега продължава да го прави а неговите коне тряба да са над 250коня за това е с такива дюзи а на уното са 180 мл при което турб е на 0.85 ако искаш да я пуснеш на 1.3-4 ти трябват двапъти по големи от оригиналните значи 280 -300мл и стабилна помпа с хубав регулатор на горивото ..ма тва друга тема вече трябаше да карам ...мамкаму сори///
                        uno turbo 1.3 i.e' 86
                        renault 19 1.8 16v
                        uaz 469 4.0 turbo
                        renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                        trabant 601 69'

                        Коментар


                          #57
                          bebito^^^ написа:
                          аа те дюзите не са за мен а аз мой приятел който си прави колата погрешно си разбрал той прави ауди 80 2.0.16v куатро слага му турбо това не е малка работа и е много хубаво че има такава воля аз за тва му се радвам беше го подкарал за малко но се скапа и сега продължава да го прави а неговите коне тряба да са над 250коня за това е с такива дюзи а на уното са 180 мл при което турб е на 0.85 ако искаш да я пуснеш на 1.3-4 ти трябват двапъти по големи от оригиналните значи 280 -300мл и стабилна помпа с хубав регулатор на горивото ..ма тва друга тема вече трябаше да карам ...мамкаму сори///
                          Аааа ясно, че тука за Унота си говрим...и аз не съм разбрал . Ми айде кога ще нго видим твоето, много работа ли има по него ?
                          Uno Turbo RulZz

                          Коментар


                            #58
                            ми не трябваше да е готово до сега ама майстори!!!!!след нова година ще гп направя и снимки ще има споко,а това е поздрав за всички маняци
                            uno turbo 1.3 i.e' 86
                            renault 19 1.8 16v
                            uaz 469 4.0 turbo
                            renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                            trabant 601 69'

                            Коментар


                              #59
                              bebito^^^ написа:
                              ми не трябваше да е готово до сега ама майстори!!!!!след нова година ще гп направя и снимки ще има споко,а това е поздрав за всички маняци
                              кое ?
                              селото се оказа точно в града

                              Коментар


                                #60
                                bebito^^^ написа:
                                ами когато дюзите 380мл са ти малки а нямаш големи или не ти се дават толкова пари не го знам ко му са върти в главата му програмираха електрониката вместо един пут да впръсква два пъти един след друг за за един ход на буталото не знам що не са удължили времето за впръскване но хората си разбират и явно не става та така станало но пък при подаване на сигнала от комп-па към дюзата се получава някаква грешка тя е минимална там от кабели свръски и т.н но като го умножиш и ставала грешката по голяма и вече значителна.....
                                първо само да кажа, че дюзите са 380cc/min (кубически сантиметри, а не мл). разлика има, защото на бензина при 3 бар-а плътността не му е като на водата... (някъде към 75% е)оригиналната електроника на уно-то е l-jetronic и тя, както почти всички от това време, впръсква по 2 пъти на 4 такта. някои нови електроники впръскват по веднъж (точно определения момент за всеки цилиндър) до средни обороти, но на високи повечето работят с по впръсквания на 4 такта. защо?самата идея за 2 впръсквания в един хода на буталото е абсурдна. при 6000 оборота един такт е 10мс. минималното време за отваряне и затваряне на дюзата е 1мс (повече реално, но да приемем 1) -> отваряне, впръскване,затваряне,отваряне,впръскване,затваряне . колко остана за впръскване? 6мс. очевидно ако се впръсква веднъж макс време е 8мс, т.е. за едно впръскване на такт можеш да вкараш повече гориво. само че 8мс със 380cc дюзи e много не достатъчно за 2литра турбо кола (не ми се занимава да смятам колко коне точно). за това се впръсква един път 8мс и още един път 8мс (реално и двата пъти по-малко). вече с 16мс и 380cc дюзи са достатъчни за около 210-240 к.с. (4 цилиндъра двигател).
                                '93 Croma 2.0T -ex
                                '98 Coupe 20V

                                Коментар

                                Working...
                                X