Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тунинг на двигател...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Каква е турбината?
    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

    Коментар


      #92
      хайде бе хора никой не помага никъде ли ги няма тез пусти водачи... аз почнах да търся от москвич осмак ама за сега и такива не мога да намеря баси ударих на камък май
      uno turbo 1.3 i.e' 86
      renault 19 1.8 16v
      uaz 469 4.0 turbo
      renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
      trabant 601 69'

      Коментар


        #93
        bebito^^^ написа:
        хайде бе хора никой не помага никъде ли ги няма тез пусти водачи... аз почнах да търся от москвич осмак ама за сега и такива не мога да намеря баси ударих на камък май
        И аз търсих доста. Значи и за Москвич осмак, да питам, трябва да намериш фирма, която се занимава само с части за основни ремонти.
        Uno Turbo RulZz

        Коментар


          #94
          намерих ,утре трябва да пристигнат уж
          uno turbo 1.3 i.e' 86
          renault 19 1.8 16v
          uaz 469 4.0 turbo
          renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
          trabant 601 69'

          Коментар


            #95
            bebito^^^ написа:
            намерих ,утре трябва да пристигнат уж
            За уно ли са или за осмак ?
            Uno Turbo RulZz

            Коментар


              #96
              за уно външен диаметър 14.4 с два милиметра повече но толкова няма да има проблем от новото уно са те като я третират с азот тя се разширява и после се слагат водачите и като се свива ще си паснат
              uno turbo 1.3 i.e' 86
              renault 19 1.8 16v
              uaz 469 4.0 turbo
              renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
              trabant 601 69'

              Коментар


                #97
                tuning na dvigatel

                Zdravo dali namerihte vodaci? Vo Sofija imate aluminiumska bronza idealna za vodaci firmata se namira na bulevar ilienci ; metal snab.Ias ne sum spesijalist za turbo no za seriozna prepravka treba i da promenite i materijal za klapaniteispusniot treba da e od nimonica sedalkite (valve seat ) pozelno da se od aluminijum bronza AMPCO 45 so content Fe 4-5% i Ni 4-5% istiot materijal e pogoden za vodaci -predi nekolku godini i F1 motorite gokoristeha istiot.Sega moze da se nameri so edno stavno trsenje po internet i mnogu firmi go prodavat cena kiligram cc 18-20 eura Interesuva me krajot koga motorot ke pusti zvuk.Vo Sofija ima covek koj moze da vi nameri kovani butalaelektronika........Pordrav od Skopje

                Коментар


                  #98
                  tuning на двигателя

                  Фирмата e www.Prospeed.bgДиректор е Niki Zlatkov

                  Коментар


                    #99
                    благодаря sime за отговора приятеля ми се познава с Ники Златков за сега няма да ни трябва външна електроника се пак колата се прави за всекидневна употреба със по сустезателен характер и за това няма да трябва по сериозни конструктивни промени по двигателя като бутала и електроника ..както писах и преди турбината първо ще се пусне на 1 бар а след това най-много на 1.3 бар днеска ми престигнаха водачите благодаря на всички който се отзоваха и отделиха от свободното си време за да помогнат утре ще се даде главата да ги набият като се монтират с топло и студено за да не се подбият водачите днеска си мислих и реших че като е сцепен двигателя е по добре да се види и блока и коляновия вал как са и да му се сменят основните лагери чао за сега а колегата който направи темата до каде стигна и защо не пише нищо аз пиша тука за да може да се обменя информация и все пак да не се получават две едни и същи теми, но ако му преча ще пусна нова тема
                    uno turbo 1.3 i.e' 86
                    renault 19 1.8 16v
                    uaz 469 4.0 turbo
                    renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                    trabant 601 69'

                    Коментар


                      Айде в най-готината тема нещо не се пише... Бебито айде "събра" ли Уното... Селяатин, при теб какво стана...
                      Uno Turbo RulZz

                      Коментар


                        ами аз не обичам да пускам само оф-топици и да пълня темата с празни неща темата си е достатачно сериозна така както аз си правя двг така и селятин си го прави и ако напълним темата с празни коментари то някой като реши да си прави двигателя ще тряба си земи отпуска да прочете романа...но вече като сам писала ще кажа и малко информация още не са мми набити водачите майсторите ми имат малко проблеми с тяхните коли и н еми е удобно да ги претиснявам но мисля че до края на седмицата ще са готови и ще мога да продължа на татака...хайде много поздрави на сички и да си карате колите с любов като жените
                        uno turbo 1.3 i.e' 86
                        renault 19 1.8 16v
                        uaz 469 4.0 turbo
                        renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                        trabant 601 69'

                        Коментар


                          Замразих проекта,заради липсата на познания и електроника за управление на двигатела...Пари за МОТЕК нямам,чакам евтина електроника за 2000 лева да се вкара и тва е...До тогава ще търкалям Пунто СХ60 с турбо от браво 75 и нови газови амортесйори и пружини от Пунто ГТ пак нови...Търса си и порше 924 2,5 С

                          Коментар


                            UnoGT написа:
                            Замразих проекта,заради липсата на познания и електроника за управление на двигатела...Пари за МОТЕК нямам,чакам евтина електроника за 2000 лева да се вкара и тва е...До тогава ще търкалям Пунто СХ60 с турбо от браво 75 и нови газови амортесйори и пружини от Пунто ГТ пак нови...Търса си и порше 924 2,5 С
                            Един приятел когато си тунинговаше неговата (Волво) беше взел някаква електроника от ЮАР - не знам какво точно ама се слагаше преди компютъра и го лъжеше за параметрите на двигателя. Знам, че му излезе по- евтино от чип и му позволяваше да настройва параметрите направо с лаптопа... работеше доста добре.

                            Коментар


                              unichip само да кажа по темата за oil catch tank: според мен е мнооого добра идея за всяка кола. при турбо колите вакуум има само преди турбото -> ако няма съд да събира маслото от картерните газове всички пътища на въздуха до двигателя стават в масло, като това е особено неприятно за интеркулера (все пак като полепне масло отвътре на каналите ефективността намалява многократно). освен това, маслото намалява обема на въздуха, който влиза в двигателя -> по-малко коне (много малко, но все пак защо да се губи обем) и най-важната причина: маслото намалява анти-детонациооните свойства на сместта ("октана"), т.е. при налягане над стандартното може да доведе до детонации, а при нормално налягане може да се промени картата на запалването за повече к.с.
                              '93 Croma 2.0T -ex
                              '98 Coupe 20V

                              Коментар


                                а на мен ми казаха ,че уното си го има заводско?????
                                uno turbo 1.3 i.e' 86
                                renault 19 1.8 16v
                                uaz 469 4.0 turbo
                                renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                                trabant 601 69'

                                Коментар

                                Working...
                                X