Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тунинг на двигател...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Абе стига сте ги правили турбо колите, като атмосферки...всички ще се счупи още при първото даване на газ барабар с главата. Аз бих направил по следния начин: Едно турбо от Легаси , ревизирам мотора, Слагам една по-дебела и яка гарнитура на главата, един як съединител, еин 2-3 пъти по-голям кулер,едни по-големи дщзи и СМТ или мегаскуирт и това е...Тук конете не се "измукват от пръстите", като при атмосферките...затова от портове и олекотяваници няма смисъл...напротив
    Uno Turbo RulZz

    Коментар


      #32
      Ето още малко снимки
      Прикачени файлове
      _______________________________________
      0885261834

      Коментар


        #33
        До къде стигна с проекта, дай нови снимки... :D
        Uno Turbo RulZz

        Коментар


          #34
          Степента на сгъстяване е 7,5:1....Ще слагам маслени пръскалки под буталата...Разпробих ги при масления сегмент с още няколко дупки,да има повече масло
          _______________________________________
          0885261834

          Коментар


            #35
            Selqatin написа:
            Степента на сгъстяване е 7,5:1....Ще слагам маслени пръскалки под буталата...Разпробих ги при масления сегмент с още няколко дупки,да има повече масло
            Е то Уно Турбо си има заводско пръскалки на буталата...А при теб защо няма ? От какво ще вземеш пръсклаките, те и в магазина не са скъпи де... Вярно, че е турбо кола, ама 7,5:1 ми се вижда вече много разреден, даи поне 7,8:1 . :D
            Uno Turbo RulZz

            Коментар


              #36
              Буталата,яката работа
              Прикачени файлове
              _______________________________________
              0885261834

              Коментар


                #37
                колега ще споделиш ли колко ще ти струва всичко за да излезе на пътя колата ?

                Коментар


                  #38
                  punto94 написа:
                  колега ще споделиш ли колко ще ти струва всичко за да излезе на пътя колата ?
                  Това си е моя работа
                  _______________________________________
                  0885261834

                  Коментар


                    #39
                    punto94 написа:
                    колега ще споделиш ли колко ще ти струва всичко за да излезе на пътя колата ?
                    Това е без значение...то вярно, че мерак с пари се гаси...ама при правенето на една кола е важен резултата, а не инвестираните пари . Целта оправдава средствата :D
                    Uno Turbo RulZz

                    Коментар


                      #40
                      ти като качаш на 1.3-1.4 трябва да разредиш двигателя някаде към 5.5-6.0 вярно ще ти паднат малко конете но иначе няма да издържи..повярвай ми приятел си сложи турбо на 2.0 16v и го пусна на компресия осем и остана без бутала а за тях даде 1500лв..преди да я пуснеш се замисли....
                      uno turbo 1.3 i.e' 86
                      renault 19 1.8 16v
                      uaz 469 4.0 turbo
                      renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                      trabant 601 69'

                      Коментар


                        #41
                        bebito^^^ написа:
                        ти като качаш на 1.3-1.4 трябва да разредиш двигателя някаде към 5.5-6.0 вярно ще ти паднат малко конете но иначе няма да издържи..повярвай ми приятел си сложи турбо на 2.0 16v и го пусна на компресия осем и остана без бутала а за тях даде 1500лв..преди да я пуснеш се замисли....
                        А буталата за турбо кола ли бяха ?
                        Uno Turbo RulZz

                        Коментар


                          #42
                          bebito^^^ написа:
                          ти като качаш на 1.3-1.4 трябва да разредиш двигателя някаде към 5.5-6.0 вярно ще ти паднат малко конете но иначе няма да издържи..повярвай ми приятел си сложи турбо на 2.0 16v и го пусна на компресия осем и остана без бутала а за тях даде 1500лв..преди да я пуснеш се замисли....
                          Немало е бензин
                          _______________________________________
                          0885261834

                          Коментар


                            #43
                            естествено че бяха за турбо!!! а бензин колкото искаш 380мл дюзи електроника от вънка впръсква по двапати дюзата..двигателите с принодително пълнене винаги са по разредени от атмосверните и колкото повече се кача налягането на турбината толкова се намалява компресията това е вързано се едно да надуеш турбото на 1.5 и да я оставиш с оригиналната помпа и дюзи..и да не забравяме че бутала за уно турбо не се намират по път и надпът ..така си мисля а ти си знаеш най добре
                            uno turbo 1.3 i.e' 86
                            renault 19 1.8 16v
                            uaz 469 4.0 turbo
                            renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                            trabant 601 69'

                            Коментар


                              #44
                              bebito^^^ написа:
                              естествено че бяха за турбо!!! а бензин колкото искаш 380мл дюзи електроника от вънка впръсква по двапати дюзата..двигателите с принодително пълнене винаги са по разредени от атмосверните и колкото повече се кача налягането на турбината толкова се намалява компресията това е вързано се едно да надуеш турбото на 1.5 и да я оставиш с оригиналната помпа и дюзи..и да не забравяме че бутала за уно турбо не се намират по път и надпът ..така си мисля а ти си знаеш най добре
                              Ами не знам, мое мнение е че турбо кола трбва да межуду 7,6:1 до 8,2:1 . Лудиагсм, кара на 0,7 при сгъстяване 10:1 много време и сигурно още щеше да кара, ако не му пиакеше едната дюза. Така че според мен ако сместа ти е наред (да не е нито бедна, нито бпгата около 12) и някакво нормално налягане за турбината и за мотора, до 1,5, почти няма да има проблеми.
                              Uno Turbo RulZz

                              Коментар


                                #45
                                като го пусне ще видим какво ще стане....аз мойто като го пускам на 1.3 ще му оставя компресията на 6
                                uno turbo 1.3 i.e' 86
                                renault 19 1.8 16v
                                uaz 469 4.0 turbo
                                renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                                trabant 601 69'

                                Коментар

                                Working...
                                X