Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тунинг на двигател...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    права е колежката за 2-2.5 бара си трябва бая охлюв да боднеш => огромен лаг + това с тоя CR дето го целиш и с атмосферния вал ще е абсолютен мъртвец в ниските и за такъв надув ще ти трябва адската електроника + доста време на диното за настройки за да няма бутала с проветрение, честно казано ми се вижда много погрешен подхода но това си е мое лично непрофесионално мнение ... дано да е успешен проекта да се радваме на бързи италианки
    Madness Motorsport
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
    (")_(") signature to help him gain world domination.

    Коментар


      #17
      Поръчал съм ковани мотовилки....Ще олекотиме коляния вал и маховика,за турбина още не съм мислил но ще го карам без ограничител....Мисла за малък Холсет или Швайцер....Максималната мощност ще е при 9000++ оборота,ма нямам избор защото двигатела е малък
      _______________________________________
      0885261834

      Коментар


        #18
        Selqatin написа:
        Поръчал съм ковани мотовилки....Ще олекотиме коляния вал и маховика,за турбина още не съм мислил но ще го карам без ограничител....Мисла за малък Холсет или Швайцер....Максималната мощност ще е при 9000++ оборота,ма нямам избор защото двигатела е малък
        Първо какво ще рече "без ограничител", без уест гейт ли ? Защо не вземеш блока от Уно 1,5 И , и не сложиш вътре бутала от Уно турбо, ще стане 1,6 (един потребител от форума я даде тази идея) . И с една турбина т25 или т28, ще върви много прилично, ама според мен турбина да ти държи над 2 бара е една торба пари...по-добре карай на 1,2-4 бара . Помисли и за съединител....не знам скоростите дали ще издържат...полуоските, карета... Абе уно до към 200 коня става, повече е много трудно...
        Uno Turbo RulZz

        Коментар


          #19
          Turbolan написа:
          Selqatin написа:
          Поръчал съм ковани мотовилки....Ще олекотиме коляния вал и маховика,за турбина още не съм мислил но ще го карам без ограничител....Мисла за малък Холсет или Швайцер....Максималната мощност ще е при 9000++ оборота,ма нямам избор защото двигатела е малък
          Първо какво ще рече "без ограничител", без уест гейт ли ? Защо не вземеш блока от Уно 1,5 И , и не сложиш вътре бутала от Уно турбо, ще стане 1,6 (един потребител от форума я даде тази идея) . И с една турбина т25 или т28, ще върви много прилично, ама според мен турбина да ти държи над 2 бара е една торба пари...по-добре карай на 1,2-4 бара . Помисли и за съединител....не знам скоростите дали ще издържат...полуоските, карета... Абе уно до към 200 коня става, повече е много трудно...
          Мдаа обмисли добре с какво си се захванал - наскоро ми разправиха за един яко надут опел, на който почнал да превърта съединителя заради прекалено голямата мощност

          Коментар


            #20
            Turbolan написа:
            Първо какво ще рече "без ограничител", без уест гейт ли ? Защо не вземеш блока от Уно 1,5 И , и не сложиш вътре бутала от Уно турбо, ще стане 1,6 (един потребител от форума я даде тази идея) . И с една турбина т25 или т28, ще върви много прилично, ама според мен турбина да ти държи над 2 бара е една торба пари...по-добре карай на 1,2-4 бара . Помисли и за съединител....не знам скоростите дали ще издържат...полуоските, карета... Абе уно до към 200 коня става, повече е много трудно...
            Зарежи,такъв двигател не може се сглоби,зарад бутала
            _______________________________________
            0885261834

            Коментар


              #21
              за уното е добре до 1.4 така ще се побереш в заводските изчисления защото всичко което излиза от там се тества до два пъти повече от това за което е предзначено така с заводско 0.85 и с настройка на 1.4 с турбото няма да имаш проблеми освен кулера остава ти бензинова помпа аз съм с 7 барова смяна на маркучите както писах по-горе оригиналните ти дузи са 180мл с захранване на 15-17ома значи ти трябват 300 мл. дюзи после минаваш към клапана трябва да е на реномирана марка защото повечето клапани си изменят стойностите под голямо натоварване на топлина, дебит,и друсане това при марковите го няма, сумарния резултат от дюзите +20% отгоре трябва да ти е помпата не по малко може повече така ти остава електрониката там си помисли добре .един приятел си сложи по малки дюзи и с електрониката ги програмираха да пускат по два пъти..това не е сполучливо вземи си хубави дюзи ако ти изтърва съединителя си слагаш керамика или комбинираш както сам на правила аз на реното притискател за керамика 280 лв. оригинално феродо и няма да имаш проблеми теглиш по един шев на поуоските те са тръба в кръгъл профил и за това изтърват и пак ти е решен проблема аиде бачкай че и аз работя
              uno turbo 1.3 i.e' 86
              renault 19 1.8 16v
              uaz 469 4.0 turbo
              renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
              trabant 601 69'

              Коментар


                #22
                Ето един готов смукателен порт,36Х45мм(стандартен 28х25мм)....Нема на къде повече се раздува,малко е грозен,ма кво да се прави
                Прикачени файлове
                _______________________________________
                0885261834

                Коментар


                  #23
                  Изпускателен 36х40мм....
                  Прикачени файлове
                  _______________________________________
                  0885261834

                  Коментар


                    #24
                    ако успееш следващата порция снимки да е на фокус, цена няма да имаш

                    Коментар


                      #25
                      ти като разширяваш смукателите мислел ли си за онази гарнитура дето никъде я няма с гумените уплатнения на смукателите които има яйцевидна форма и не можеш я докараш същата ама по-голяма, пробвано е вече между другото освен оригиналната нищо друго не става .....
                      uno turbo 1.3 i.e' 86
                      renault 19 1.8 16v
                      uaz 469 4.0 turbo
                      renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                      trabant 601 69'

                      Коментар


                        #26
                        bebito^^^ написа:
                        аз мога ли да попитам на мойто уно от кой модел на фиат ABS-са да гепяя.....
                        Има уно турбо с АБС серйино и се води "Antiskid".... говоря за МК1А да ви питам какво ви е мнението за дебитомера, не е ли по-добре да се махне ? дай малко снимки и от твоя проект, или ако нямаш снимки дай малко инфо.... Относно дюзите, става и с два реда дюзи, така колата в ниските не богата. А гарнитура не може ли да се направи на Симеон, каквато си искаш ?
                        Uno Turbo RulZz

                        Коментар


                          #27
                          Darkrage написа:
                          ако успееш следващата порция снимки да е на фокус, цена няма да имаш
                          Наистина нямам светкавица
                          _______________________________________
                          0885261834

                          Коментар


                            #28
                            Ето вижте как се "засилва" Уно Турбоhttp://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=34924
                            Uno Turbo RulZz

                            Коментар


                              #29
                              оставих маховика и коляновия вал на стругаря...
                              _______________________________________
                              0885261834

                              Коментар


                                #30
                                между друггото колега мислел ли си че като качаш конските сили и то не с малко вместо да ти е по здрав маховика ти го олекотяваш той си е изчислен за тези 105к.с с аванс поне до 150кс а ти я правиш над тези и насичкото отгоре го намаляваш ...земи се консултирай защото и аз имам олекотен маховик и изпробван достатачно но за тези 105...верно разликата е голяма но дигаш ли махай олекотения и слагай другия и се надявай да издържи защото и въртящия момент се сменя драстично....
                                uno turbo 1.3 i.e' 86
                                renault 19 1.8 16v
                                uaz 469 4.0 turbo
                                renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                                trabant 601 69'

                                Коментар

                                Working...
                                X