wwalker написа:
Реклама
Collapse
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Какви летни гуми да си взема ? Лято 2015
Collapse
Важна тема
X
X
-
http://www.tuning.bg/forums/index.php?/topic/93767-%D0%B4%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%BE-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/в Германия
-
разбирам те колега и напълно си прав всеки ползва гуми и консуматива според потребностите си аз имах предвид като цяло комбинацията зимна и лятна гума в едно това ми се струва странноаз ползвам и двата типа гуми тъй-като жена ми е от търновско и ми се налага да минавам балкана няколко пъти зимата
Напиши коментар:
-
Къде?gergov 1973 написа:...в някой страни не може да се кара с гума по-стара от 3 год. без значение от грайфера това се прави с цел сигурност и стабилност тук не става дума за агресивно каране
Напиши коментар:
-
Краси, вашата зима е като една кофти есен
И аз обмислям идеята за всесезонните, ама нямам идея как ще се държат при сняг, пък не е като да няма при нас...
Напиши коментар:
-
То и аз карам до сега със летни Вредщайн и зимни Фулда,ама ми писна да се занимавам с глупости. Карам по 10 000 на година ,на балкан се качвам един път в годината в снега. Имам истински вериги ,а не някои китайски синджирчета. Все пак избора ми е направен на база на моето шофиране. Ако въртях по 30-40 000 на година и карам нон-стоп зиме и лете ,щях да си остана със зимни и летни гуми. А и все пак 400лв. за гуми не са като 800лв.
Напиши коментар:
-
В неговата географска ширина вдигат банкет ако падне сняг, така че смятам избора му за удачен
Напиши коментар:
-
тази технология ми се струва малко нереална зимната гума трябва да е от по-мек материал за да има ефект ако е така няма как да се износва равномерно зимната и лятната част и другото половината крак зимата да е с джапанка а другата половина с зимна обувкапри каране на зимна гума през лятото каучука се опича и става корав и при малко сняг никакво сцепление затова на гумите слага ДОТ а в някой страни не може да се кара с гума по-стара от 3 год. без значение от грайфера това се прави с цел сигурност и стабилност тук не става дума за агресивно каранеаз карам зимни Michelin Alpin A4 195/50/15 и летни YOKOHAMA PARADA 195/50/15 от йокохамата не съм много доволен на мокро хич ги нямаkrasio_79bs написа:На мен па ми писна да сменям летни-зимни и си заръчах 4 броя всесезонни гуми. За моите километри и стил на каране смятам ,че е оправдана покупка.Живот и здраве от другата седмица съм с тях.Мятам ги на халуминиевите жанти,а зимните гуми и железарките отиват на пазара.
Напиши коментар:
-
Напиши коментар:
-
Първи впечатления от Фулдата - доста тиха гума, почти на една цена бяха с Vredenstein Sporttrak, но то и в коментарите в дианата си пише, че е много шумна. Старите гуми не знам колко са се удървили, но все едно смених окачването
Напиши коментар:
-
Абе и със стари гуми да сме пак ни целят гадовете...
е от оня ден случка, добре че не бях 3-4 кола, отървах се само с драскотина по бронята и сгънат номера. На Форда малко му беше счупена и откачена бронята. Сега въпроса е да намеря Фулда, утре отивам в дианата, в примекс нямали.S_BANKOV написа:браво, страхотна гума на мокро, да се моля да не карам зад теб в мокро тогава.BO написа:С голям съвет мога да ти кажа да взимаш FULDA ECOCONTROL HP. Това със сигурност е една от най-добрите гуми за цената си.А аз направих каквото направих. Казах си, че като ще е гарга ще е рошава и се метнах на Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2.Ще ги видим като ги сложа.
Напиши коментар:
-
С каква цена са?Аз преди да купя Фулдата гледах и Гудиър. Спря ме това, че бяха произведени 2013г, а Фулдата 12.2014г - затова взех тях.
Напиши коментар:
-
А бе за отзад всичко зависи от дистанцията. :D Иначе днес дойдоха гумите. Довечера ги мятам на колата. На първо пипане са странни. Нещо средно между стандартна гума и семи слик. Явно наистина има смоли от тия сликове, както уж говорят от производителя.Лично за мен негативен ефект е, че са с голям скоростен индекс Y, но при моя размер нямах много голям избор в тази сфера. А и никой няма да вземе най-държащата улична не склик гума, за да кара с до 200 по презумпция, че да има и такъв индекс. Явно аз ще съм един от малкото каращи с такава гума с 90км/ч.
Напиши коментар:
Реклама
Collapse

Напиши коментар: