Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизелите на Fiat

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    nsn комън рейла в CDI е същият като този във Фиата. Проблема е че впръскванията трябва да се правят в точно определен момент от движението на буталото. Когато мотора е с ремък неговите зъби са много ситни, не се разтяга и можеш да си сигурен, че буталата и клапаните са синхронизирани винаги точно. При веригата звената са много по-големи от зъбите на ремъка, с времето се разтяга и се износват зъбните колела. Това води до по-лошо газоразпределение, което при дизел с изцяло механично управление /200D примерно/ няма такова значение, но тук не е така.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #32
      ilko-gd написа:
      nsn къмън рейла в CDI е същият като този във Фиата. Проблема е че впръскванията трябва да се правят в точно определен момент от движението на буталото. Когато мотора е с ремък неговите зъби са много ситни, не се разтяга и можеш да си сигурен, че буталата и клапаните са синхронизирани винаги точно. При веригата звената са много по-големи от зъбите на ремъка, с времето се разтяга и се износват зъбните колела. Това води до по-лошо газоразпределение, което при дизел с изцяло механично управление /200D примерно/ няма такова значение, но тук не е така.
      ако всеки си сменява веригата на 200000км както ремъка на 50-60000км няма да има проблеми с разтягане и тем подобнитова е все едно да кажеш че всички двигатели с ремък са боклуци понеже не могат да искарат 500000км без смяна на ремъка както тези с верига
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        #33
        Момчета, то и гроздето е кисело. Айде по-сериозно и да не сме чак такива сектанти. С риск да ме оплюете, но аз фиат дизелов без абсолютно никакви вибрации в купето не съм виждал.

        Коментар


          #34
          ilko-gd написа:
          nsn комън рейла в CDI е същият като този във Фиата. Проблема е че впръскванията трябва да се правят в точно определен момент от движението на буталото. Когато мотора е с ремък неговите зъби са много ситни, не се разтяга и можеш да си сигурен, че буталата и клапаните са синхронизирани винаги точно. При веригата звената са много по-големи от зъбите на ремъка, с времето се разтяга и се износват зъбните колела. Това води до по-лошо газоразпределение, което при дизел с изцяло механично управление /200D примерно/ няма такова значение, но тук не е така.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #35
            BO написа:
            Стилото като има повече тампони на двигателя да не би да е най-въбрацоустойчивото чудо на планетата. А на БМВ-то като двигателя ми виси на 2 тампона к’во правим? Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
            баварката повече ли вибрира от стилото ?
            ilko-gd написа:
            Аз хубав двигател на немска кола не съм видял до сега.Най-голямата скръб са двигателите на VW, абсолютен боклук
            само 2 букви от мен - 1Z
            Airfan написа:
            Момчета, то и гроздето е кисело. Айде по-сериозно и да не сме чак такива сектанти. С риск да ме оплюете, но аз фиат дизелов без абсолютно никакви вибрации в купето не съм виждал.
            и аз дори на Капа, дори на Либра, дори на GT159 не мога да коментирам.За справка едно дръгливо , нисък клас пежо 206 хди няма грам вибрация в купето.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #36
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #37
                Спорът ми се вижда малко безмислен - затова избягвам раздела ...дизели ...Проблема при всички модели и марки идва от ЕВРО 3,4,5,...12.Съвсем скоро ще е забранено дори да си отвориш капака на колата - 200 000 км. и я хвърляш.Няма ремонт защото неможе да влезе в ЕВРО ...Който си купува дизелови печки на 500 000 км. сам си е виновен /какво очаквате от тях ? / Скъпи части, скъпа подръжка , скъпа нафта .... пропуснах ли нещо ?

                Коментар


                  #38
                  emzo написа:
                  баварката повече ли вибрира от стилото ?
                  Ти представяш ли си?! Аз не съм виждал комън рейл двигател с по-голяма вибрация от на Стилото. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                  emzo написа:
                  За справка едно дръгливо , нисък клас пежо 206 хди няма грам вибрация в купето.
                  Не съм съгласен. До сега не съм виждал дизелов автомобил, който да не усетиш вибрация в него. Не говорим за случаи като при Стилото да я виждаш, а просто да я усещаш.Имах невероятния шанс да се повозя малко и в най-новия дизелов двигател на БМВ, онзи, гадния с верига, където не може да му направиш прецизно управлението на впръскване, защото е със зъбни колела и с 3 турбини, та и в него се усещаше вибрацията.Един колега преди 1 месец си купи чисто нова Фиеста, бензинова. Ако трябва да ги сравняваме по този показател разликата е космическа. Вътре на празен ход двигателя почти не се чува. Не говорим за вибрация. Ако не е нощ а ден, то може да разбереш, че двигателя работи само по оборотомера по нищо друго. Ама като вдигнеш 120км/ч и ти надува главата. Ама пак отиваме в друг разговор.До сега не съм се качвам само (не само де, но говоря за повечето разпространени модели) в дизелова С-класа, но се съмнявам и там да не може да усетиш вибрацията.@ilko-gd, колега, я ми обясни като 1.8 бензинов двигател на Фиат си управляват предваренията и точката на впръсане на горивото по 3 белега на коляновия вал как става цялата работа? Как с 3 белега може да се постигне 1 градус точност? Аз при 3 белега на 1 оборот виждам 120 градуса възможност на грешка, ти за някакъв брой зъби си се захванал.А ако още малко си напънеш мозъка и помислиш, че зъбите нямат нищо общо е друг въпрос. Ако ангренажните колела бяха само с 2 зъба мислиш ли, че не може да се прецезира запалването? Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #39
                    BO написа:
                    А ако още малко си напънеш мозъка и помислиш, че зъбите нямат нищо общо е друг въпрос. Ако ангренажните колела бяха само с 2 зъба мислиш ли, че не може да се прецезира запалването? Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                    Ами не, не може. Ангренажният ремък е с много по-малки зъби от веригата и както казах не се разтяга. Защо е по-точно газоразпределението...Аз за мен съм си напънал мозъка достатъчно, имал съм и С-класа 220 ЦДИ, сега имам 1.9 JTD и повярвай не е случайно. Фиатският мотор е класи над този на Мерцедес. Разбира се това съм си го преценил за мен, не значи че ще спрат да ги карат Мерцедесите. Ем си знаех да не засягам немската секта във форума
                    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                    Коментар


                      #40
                      за цди-то си прав,но за разтеглената верига -не-си.всичко е математика

                      Коментар


                        #41
                        emzo написа:
                        За справка едно дръгливо , нисък клас пежо 206 хди няма грам вибрация в купето.
                        Напълно подкрепям. Карал съм Пежо 307 2.0 HDI на 130 000 км и вътре грам вибрация не се усеща по волана. А според техниците в пежо му били за смяна тампоните на двигателя.Сега ни купиха една Шкода Йети- чисто нова на 20 км я докараха и има вибрации по волана се усещат, даже и отзад в по седалката при потегляне.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #42
                          ilko-gd написа:
                          BO написа:
                          А ако още малко си напънеш мозъка и помислиш, че зъбите нямат нищо общо е друг въпрос. Ако ангренажните колела бяха само с 2 зъба мислиш ли, че не може да се прецезира запалването? Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                          Ами не, не може. Ангренажният ремък е с много по-малки зъби от веригата и както казах не се разтяга. Защо е по-точно газоразпределението...Аз за мен съм си напънал мозъка достатъчно, имал съм и С-класа 220 ЦДИ, сега имам 1.9 JTD и повярвай не е случайно. Фиатският мотор е класи над този на Мерцедес. Разбира се това съм си го преценил за мен, не значи че ще спрат да ги карат Мерцедесите. Ем си знаех да не засягам немската секта във форума
                          Щтом твърдиш, че прецизността на газоразпределението произтича от стъпката на зъбите, явно не си си напънал мозъка достатъчно, да не казвам по-груби думи.Явно спор с теб е безсмислен.Поздрави.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #43
                            Мда и чисто нов Ситроен Ксара Пикасо дизелче нямаше ама никакви вибрации, никакви.

                            Коментар


                              #44
                              Airfan написа:
                              Мда и чисто нов Ситроен Ксара Пикасо дизелче нямаше ама никакви вибрации, никакви.
                              Невъзможно! Готов съм да се обзаложа на каквото кажеш.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #45
                                Абе че си вибрира вибрира си ,но си е друго като при смяна на масло най-големия ти харч е цената на филтъра и при нафта на 1,30-1,50.Нали на светофара не ми се откопчава часовника на ръката :D :D :D
                                Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                                Коментар

                                Working...
                                X