Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизелите на Fiat

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    аз поне не съм,но вярвам ,че и той ще има

    Коментар


      #77
      Те щото не са убави фиатовските дизели, пак в новото SX-4 вадят стария, изпитан, но модифициран мултиджет D16AA!НО, нещо не се споменава за 16 клапановата двойка 135 кс. http://auto.mail.ru/article.html?id=40717
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #78
        Nino написа:
        Те щото не са убави фиатовските дизели, пак в новото SX-4 вадят стария, изпитан, но модифициран мултиджет D16AA!НО, нещо не се споменава за 16 клапановата двойка 135 кс. http://auto.mail.ru/article.html?id=40717
        Да, днес покарах до Банско и обратно едно такова Sedici чисто ново на 5 300 километра - 2.0 16V Multijet 4x4. Колата е супер, 6 скорости, но като гледам оборотомера 6-та всъщност е 5-та, а останалите са по-къси. Кара се много приятно.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #79
          Да, Илко, колата е изключително приятна за каране, особено на дълъг път, щото в града много предавки , много нещо.Относно шесте скорости и си прав и не си.Пета година го юркам това нещо, а и пунтото на сина ми, по скоро са нещо междинно.Няма разлика по мое усещане до 5-та, много пъти се хващам,че бърникам за 6-та, ама няма!В анонса на новото SX-4 ми е странно,че не споменават за ФИАТ, може би то си е чисто японска разработка и само стария 8 клапанов мотор D16AA да имат право да слагат.Иначе МИРКАТИТЕ, още не внасят със 16-клапановия мотор, но 2011 в Германия срещах такива СУЗУКИТА. А бе анонсираните от ФОРД слухове за преждевременната смърт на дизеловия двигател май са силно преувеличени.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_11Eто на 6-та какви са оборотите при около 140 км/ч
          Прикачени файлове
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #80
            Nino написа:
            Да, Илко, колата е изключително приятна за каране, особено на дълъг път, щото в града много предавки , много нещо.Относно шесте скорости и си прав и не си.Пета година го юркам това нещо, а и пунтото на сина ми, по скоро са нещо междинно.Няма разлика по мое усещане до 5-та, много пъти се хващам,че бърникам за 6-та, ама няма!В анонса на новото SX-4 ми е странно,че не споменават за ФИАТ, може би то си е чисто японска разработка и само стария 8 клапанов мотор D16AA да имат право да слагат.Иначе МИРКАТИТЕ, още не внасят със 16-клапановия мотор, но 2011 в Германия срещах такива СУЗУКИТА.
            Само да поясня малко за SX4/Sedici. От края на 2013 година новото SX4 ще се произвежда в Унгария и няма да има аналог на Fiat. Fiat ще разработват SUV само на базата на Jeep (както се случи с Freemont).Новото SX4 ще се предлага само с 1 дизелов мотор и това е 1.6 16V Multijet на Фиат :P .2.0 16V Multijet мотора го изоставят, не знам поради какви причини (сигурно защото аз карам такъв ) Междудругото 1.6 16V Multijet е много добър мотор. Евро 5, с ДПФ, с верига, 120 коня и 320 нм, просто прекрасно. Доста по-тих и нелаком е от големия си брат 2.0 16V Multijet.А като цяло няма какво да кажа за дизелите на Фиат. Просто са си супер :P , щом карам 3-та кола с такъв мотор

            Коментар


              #81
              напълно подкрепям

              Коментар

              Working...
              X