Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизелите на Fiat

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Понеже скоро си говорихме за вибрации с приятели, та и до облог стигнахме да кажа нещо по този повод - първо уточнете за кои вибрации става въпрос - за тези които се усещат на волана или на самия двигател. По този повод мога да кажа, че в Либра 2,4 петака се държи много прилично (като за дизел). Иначе като критерии - това което ние направихме с облога - чаша с кафе директно на мотора - ако падне чашата - вибрира - ако не падне - добре е. п.с. М52 В20 на бимата се справи чудесно с теста.
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    Коментар


      #47
      BO написа:
      Airfan написа:
      Мда и чисто нов Ситроен Ксара Пикасо дизелче нямаше ама никакви вибрации, никакви.
      Невъзможно! Готов съм да се обзаложа на каквото кажеш.
      Ами за съжаление това беше през 2006-а година и нямам как да ти докажа в момента, но това са ми спомените. Когато седнах зад волана колата беше на 200 км по километраж. Тъй като и мен проблемът с минималните вибрации ме дразни адски ако попадна на невибрираща кола ще ти сигнализирм веднага!

      Коментар


        #48
        Ами ще чакам да ми покажеш такова чудо, ама на дали. Вибрация както се изказа "ама никаква" означава, да ми затвориш очите, да пусна музика на някакви слушалки, да ме поставиш на шофьорската седалка и да не мога да ти кажа дали колата е с включен двигател или не! Това за мен е "няма никаква вибрация". Ако от 5 опита не успея да позная 5 пъти кога колата е с запален двигател и кога е изгасена, тогава ще ти изпълня 3 желания. @Станев, то М52 си е бензинов двигател. Аз загубих един бас от един М62 изправена цигара успя да се задържи.А кафето в порцеланова или пластмасова чаша трябва да бъде? Ето един тест с вода на БМВ-то щом толкова искаш. Печеля ли нещо? http://www.youtube.com/watch?v=g-mRA56HKFA
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #49
          BO написа:
          @Станев, то М52 си е бензинов двигател. Аз загубих един бас от един М62 изправена цигара успя да се задържи.А кафето в порцеланова или пластмасова чаша трябва да бъде? Ето един тест с вода на БМВ-то щом толкова искаш. Печеля ли нещо? http://www.youtube.com/watch?v=g-mRA56HKFA
          Ти сега ме мотивираш да пробвам същия опит с водата с либрата да видим колко ще се задържи... иначе печелиш само ако дойдеш на пролетния събор на КЛБ - знаеш какво (от съдържимото на онова бутилче, но само за теб).
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            #50
            BO написа:
            Щтом твърдиш, че прецизността на газоразпределението произтича от стъпката на зъбите, явно не си си напънал мозъка достатъчно, да не казвам по-груби думи.Явно спор с теб е безсмислен.Поздрави.
            До сега бях с впечатление, че си възпитан човек, който не се изказва по този начин.А за веригата явно и от Мерцедес не се "напъват" толкова щом и те го пишат в сервизен бюлетин като проблем, което си е излагане от всякъде при положение, че се имаш за голяма работа в автомобилостроенето.За пореден път съжалявам, че съм писал в подобна тема, вече спирам
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #51
              По късно ако се сетя ще ви кача клип на либрата с чаша вода върху мотора. Смея да твърдя, че вибрациите са минимални и просто неизбежни. Всеки дизел си има вибрация, друг е въпроса кой колко е чувствителен. За мен фрапираща вибрация е когато все се бъркам по джобовете, просто си мисля, че телефона звъни Yellow_Flash_Colorz_PDT_05

              Коментар


                #52
                ilko-gd написа:
                BO написа:
                Щтом твърдиш, че прецизността на газоразпределението произтича от стъпката на зъбите, явно не си си напънал мозъка достатъчно, да не казвам по-груби думи.Явно спор с теб е безсмислен.Поздрави.
                До сега бях с впечатление, че си възпитан човек, който не се изказва по този начин.А за веригата явно и от Мерцедес не се "напъват" толкова щом и те го пишат в сервизен бюлетин като проблем, което си е излагане от всякъде при положение, че се имаш за голяма работа в автомобилостроенето.За пореден път съжалявам, че съм писал в подобна тема, вече спирам
                Всички коли с вериги си имат обслужване.Това не е дефект, а периодично обслужване. Така както на твоята сменяш ремък, така трябва да смениш и верига.Тя не е вечна, както много хора си мислят.А за изказването ми, мога да ти оборя всяка твоя дума ако искаш... Дори и за великия ти двигател, който главата била на шпилки, а на Мерцедеса била на болтове... А бе от 10-те ти твърдения 9 от тях са ............. (да не се обидиш нещо)За това ти казах да си напънеш малко мозъка и да видиш, че броя на зъбите няма нищо общо с прецизността на газоразпределението. Ама трябва малко технически да се понапънеш.Дразнят ме такива хора, които говорят пълни небивалици и се изказват все едно говорят някакви технически неща, а въобще не знаят в каква грешка са.Пак да те попитам - как при 3 белега на колянов вал дадена електроника разбира кога да пусне искрата? Аз ти казвам, че при 3 белега разположени в 360 градусов диапазон възможността за грешка е осреднена на 120 градуса.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #53
                  BO нищо за главата не съм казал. Просто при Мерцедеса където при Фиата има шпилка с гайка, е поставен болт. Например както казах болтовете, които държат дюзите, болтовете които държат всмукателният колектор. Това лично за мен е сериозен конструктивен недостатък, за друг може да е ОК.Това как разбира бензинов двигател кога да пусне искра към съответният цилиндър, когато за него отговаря отделна бобина не съм запознат. Имал съм само карбуратор и моноинжекцион. При карбуратора разбираше посредством дистрибуторната капачка и датчика в делкото, при моното на Бравата пуска едновременно в два от цилиндрите. Единият е в такт сгъстяване и пали, а в другият просто губиш искрата, защото е в такт изпускане. А как разбира комън рейла коя дюза да отвори - по датчика на разпределителният вал.А че със времето веригата дава отклонения в газоразпределението е неоспорим факт, както и че ремъка не го прави. Също никъде не съм казал, че броят на зъбите има значение, а само че ремъка е с по-ситни зъби и там да се получи луфт между него и ангренажните колела е невъзможно. И това че трябва да се обслужва веригата е само недостатък, защо трябва да го правиш по-сложно с верига като може да е с ремък и да е просто за обслужване. Това си е моята истина, аз си поддържам колите.
                  Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                  Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                  Коментар


                    #54
                    ilko-gd написа:
                    BO нищо за главата не съм казал. Просто при Мерцедеса където при Фиата има шпилка с гайка, е поставен болт. Например както казах болтовете, които държат дюзите, болтовете които държат всмукателният колектор. Това лично за мен е сериозен конструктивен недостатък, за друг може да е ОК.Това как разбира бензинов двигател кога да пусне искра към съответният цилиндър, когато за него отговаря отделна бобина не съм запознат. Имал съм само карбуратор и моноинжекцион. При карбуратора разбираше посредством дистрибуторната капачка и датчика в делкото, при моното на Бравата пуска едновременно в два от цилиндрите. Единият е в такт сгъстяване и пали, а в другият просто губиш искрата, защото е в такт изпускане. А как разбира комън рейла коя дюза да отвори - по датчика на разпределителният вал.А че със времето веригата дава отклонения в газоразпределението е неоспорим факт, както и че ремъка не го прави. Също никъде не съм казал, че броят на зъбите има значение, а само че ремъка е с по-ситни зъби и там да се получи луфт между него и ангренажните колела е невъзможно. И това че трябва да се обслужва веригата е само недостатък, защо трябва да го правиш по-сложно с верига като може да е с ремък и да е просто за обслужване. Това си е моята истина, аз си поддържам колите.
                    То е невъзможно да се получи луфт, но тък като ремъка си е гъвкаво звено, винаги се разтяга и свива в зависимост след коя ремъчна шайба е.А до вибрацийте, защо не сравнявате двигатели поне с еднакъв брой цилиндри, още малко ще почнете да сравнявате 2Т скутерче с V12
                    FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

                    Коментар


                      #55
                      Според теб има луфт между веригата и зъбите на ангренажните колела ли? И това е недостатъка в "прецизното" газоразпределение, поради невъзможността да го прецизираш до такава степен колкото е евентуалния луфт между зъб на зъбното колело и веригата? Да питам по друг начин - ти пипал ли си двигател с верига до сега?И моя колектор като е с винтове а не на шпилки с гайки какво има толкова като грешка в конструкцията? Освен, че аз моя колектор мога да го махна за около 5 минути, а ти твоя ще се въртиш цял ден, а накрая като стигнеш до винта, който е при ГНП-то и ще искаш да си прережеш вените. Ти разбираш ли какви доводи вадиш в момента, защо жтд-то бил по-добър двигател?ДА, по-здрав е, спор няма, но не е по-добър в никакво техническо естество.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #56
                        да ,конструктивен недостатък са болтовете вместо шпилки на см.колектори на мерцедеса.все пак там е алуминий и познайте какво става с резбата.що се отнася до верига или ремък-все тая.газоразпределението било мръднало с две десети,и какво от това-то си е конструктивно изчислено.аз лично нарочно съм си правил експеримент с ангренажа на jtd,като съм го давал зъб напред и зъб назад(само толкова може).разлика не се усеща.така че всичко е измислено предварително.като цяло на италианския дизел по шестобалната система му давам пет и половина

                        Коментар


                          #57
                          Ето ви един който също върши работа http://www.youtube.com/watch?v=U6dOgBoj9lY Като гледам какви вибрации има и направо се плаша,като намеря другия ще го кача. Там е с чаша която стои върху мотора. Странно как ли е закрепена там. А на фиестата ми слагам изправена цигара и стои без да падне, вярно бензин.

                          Коментар


                            #58
                            Аз моят избор съм го направил и не съжалявам въобще, пожелавам Ви и вие да сте доволни от Вашият
                            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                            Коментар


                              #59
                              Направих теста с чашата на моята кола. Ако кората не бе под наклон, чашата щеше да си стои, като на онова БМВ горе. Сега просто се хлъзга. Иначе успя да се задържи за няколко секунди в горният десен край. Ето и -> КЛИП <-Приемам забележки, и коментари всякакви
                              00' Bravo 105 JTD

                              Коментар


                                #60
                                BO написа:
                                Ами ще чакам да ми покажеш такова чудо, ама на дали. Вибрация както се изказа "ама никаква" означава, да ми затвориш очите, да пусна музика на някакви слушалки, да ме поставиш на шофьорската седалка и да не мога да ти кажа дали колата е с включен двигател или не! Това за мен е "няма никаква вибрация". Ако от 5 опита не успея да позная 5 пъти кога колата е с запален двигател и кога е изгасена, тогава ще ти изпълня 3 желания. @Станев, то М52 си е бензинов двигател. Аз загубих един бас от един М62 изправена цигара успя да се задържи.А кафето в порцеланова или пластмасова чаша трябва да бъде? Ето един тест с вода на БМВ-то щом толкова искаш. Печеля ли нещо? http://www.youtube.com/watch?v=g-mRA56HKFA
                                ВО, в петък имах възможността да се кача на чисто ново Шевролет Авео от тези с четирите фара, на 25 км пробег с 1.3 95к.с. дизелов агрегат. Единствения начин да разбереш без да гледаш, че работи мотора е като хванеш волана - има леки, но наистина адски адски леки вибрации. Тия дни пак ще му се кача да видим пак как ще го усетя, а ти си мисли кои три желания да ми изпълняваш за всеки случай.

                                Коментар

                                Working...
                                X