Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На всеки май му гори колкото му се иска.....
    Palio Weekend 1.7 TD

    Коментар


      BO написа:
      pixelbs написа:
      6,8lt градско каране с 27 кмч ср . ск .
      Але, при тази скорост с този двигател и този разход определено имаш на къде да се развиваш от към икономично каране
      по каталог 6.4 лт трябвала да гори в гр. цикъл но 4 км към работното място .после 4 към дома то и моторът не успява да загрее
      Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
      ESP ASR CC HH MSR 6AB

      Коментар


        BO написа:
        emzo написа:
        Пък аз си мисля, 8.6/100 градско било много, кви 10 , кви 11 бе хора ?
        Колко ти е градското при около 12-13км/ч средна скорост :Dп.п. По стечение на обстоятелствата след последното зареждане на резервоара в момента съм на 17км/ч средна скорост и разход около 10.5/100км. Демек точно в споменатите граници :Dп.п.2 Всички коли, които съм карал забелязвам, за да си докарат градския разход по книга са нещо между 19 и 23км/ч средна скорост.
        а баш. Средната скорост е важна, градско имам и със средна от 35 до 50 и гори 5,5, имам градско и с 10 до 15 и гори 10-11. Имам извънградско със средна от 65 до 80 и гори от 4,7 до 5,3, както имам и таковас ъс средна 136 и разход 7 и нещо. Вчера гледах хисторито на зарежданията на либрата при теб и като гледам средната ти скорост и консумацията, същото дава и при мен, стига да се завъртя около твоята средна скорост, което при минаване през града не знам как да го докарам...само по околовръстното успявам.Мен ме устройва чудесно мотора- като ми трябва мощност си я имам, като искам икономично и него си имам. Само желание да има..
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          ivannik написа:
          Моята я карам със работещ двигател,иначе не ще да върви.Гори ми комбинирано градско и извънградско 4л дизел на 100 километра без значение с колко километра в час карам!
          Браточка, как докра тоя разход бе ??? И аз карам ТД100 ама ..... Под 5 само извънградко пада и то без климатик
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            Dido_Lyubenov написа:
            ivannik написа:
            Моята я карам със работещ двигател,иначе не ще да върви.Гори ми комбинирано градско и извънградско 4л дизел на 100 километра без значение с колко километра в час карам!
            Браточка, как докра тоя разход бе ??? И аз карам ТД100 ама ..... Под 5 само извънградко пада и то без климатик
            Не знам колегите как го правят този разход. На Marea-та (ТД100) й дават градски разход по каталог 8.5. Според мен е невъзможно разхода да е много под това. Май наистина всяка кола гори колкото му се иска на шофЕра :D :D :D
            ex FIAT Marea 1.9 TD100

            Коментар


              Dido_Lyubenov написа:
              ivannik написа:
              Моята я карам със работещ двигател,иначе не ще да върви.Гори ми комбинирано градско и извънградско 4л дизел на 100 километра без значение с колко километра в час карам!
              Браточка, как докра тоя разход бе ??? И аз карам ТД100 ама ..... Под 5 само извънградко пада и то без климатик
              Ей сега ще ти обясня - отивам на бензиностанция със точно измерена туба от 4 литра -пълня я от колонката и после я изливам във резервоара.След изминати 100 километра точно по километраж тези 4 литра са изгорени на 100 %!!Значи ми гори 4 на 100!
              Фиат марея уикенд 1.9ТД100

              "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

              Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

              Коментар


                Не знам къде е темата за бисери :D
                Fiat Forum Bulgaria

                Прекаленият светец и богу не е драг !

                Коментар


                  ivannik написа:
                  Dido_Lyubenov написа:
                  ivannik написа:
                  Моята я карам със работещ двигател,иначе не ще да върви.Гори ми комбинирано градско и извънградско 4л дизел на 100 километра без значение с колко километра в час карам!
                  Браточка, как докра тоя разход бе ??? И аз карам ТД100 ама ..... Под 5 само извънградко пада и то без климатик
                  Ей сега ще ти обясня - отивам на бензиностанция със точно измерена туба от 4 литра -пълня я от колонката и после я изливам във резервоара.След изминати 100 километра точно по километраж тези 4 литра са изгорени на 100 %!!Значи ми гори 4 на 100!
                  И как измерваш, че точно тези 4 литра са изгорени?Маркуча от ГНП-то директно в тубата ли го боцкаш?
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    Мездра-Враца-Мездра общо 60км. Пълно-пълно = 2.3л дизел.
                    FIAT STILO 1.9JTD 2002

                    Коментар


                      и сутринта ако идеш на колонката ще събере още 1-1.5л
                      Bravo 1.9d 97г

                      Коментар


                        ivannik написа:
                        Dido_Lyubenov написа:
                        ivannik написа:
                        Моята я карам със работещ двигател,иначе не ще да върви.Гори ми комбинирано градско и извънградско 4л дизел на 100 километра без значение с колко километра в час карам!
                        Браточка, как докра тоя разход бе ??? И аз карам ТД100 ама ..... Под 5 само извънградко пада и то без климатик
                        Ей сега ще ти обясня - отивам на бензиностанция със точно измерена туба от 4 литра -пълня я от колонката и после я изливам във резервоара.След изминати 100 километра точно по километраж тези 4 литра са изгорени на 100 %!!Значи ми гори 4 на 100!
                        Абе няма гаранция че е изгорила точно тях, щото са се омешали с другите литри в резервоара. Колата как ша ги познай точно тия 4 литра ?
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          За 48км градско в Мездра 2.36л. пълно-пълно. При предното зареждане напълних до капачката изчаках да се избистри и досипах леко докато течността не стигне точно до ръба на гърловината ,платих и погледнах пак беше до горе. Днес след като минах тия 48км. пак по същия начин и даде 2.36 как да не го обичам това Стило.
                          FIAT STILO 1.9JTD 2002

                          Коментар


                            emzo написа:
                            Ичкин бате, при 130км/ч на 6та, с кви обороти си ?
                            Хммм ... вкара ме в лоши размисли сега ... 2300-2350 оборота ... някъде там съм ... днеска чекнах на 2 пъти ...
                            Fiat Forum Bulgaria

                            Прекаленият светец и богу не е драг !

                            Коментар


                              темпомат 140км/ч АМ Тракия - 6/100
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                Русе - Бургас - 5.5 - сам - яко ръчка - 110 - 120 - 140, в прохода 80-90...на магистралата след Шумен 140-150-170... Един Кашкай се мъчеше да ме стигне...на отиване с жената и децата - културно каране - 5.7
                                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                                Коментар

                                Working...
                                X