Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мездра-Рим 1800км като 1600км само магистрали и скоростта под 120 рядко падаше ,3-ма възрастни и пълна до горе с багаж даде 5.7л/100.
    FIAT STILO 1.9JTD 2002

    Коментар


      Re: Как карате дизелите си? Колко ви горят?

      Здравейте. Карам Фиат Пунто 2000г 1.9 дизел - без турбо. Забелязал съм че не е от голямо значение дали ще караш с по-малко газ. Според мен не е нужно чак до толкова да го тъним. Забелязал съм, че разликата с повечко газ и с по-малко е милилитри. А риска от каране с малко газ е запушване на дюзите. Нали знаете - ако много го тъниш по-лесно се къса! :D :D :D Надявам се да съм бил полезен.

      Коментар


        Тази седмица в Сф редовно 7-8 разход правя, ама това като е съвсем празен града, не знам как колегите го докарват същия разход при нормално състояние....
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          А моята талига студа и се отразява брутално много.На жтд-то (без допълнителни екстри) студа й вдигаше има няма 1 литър макс, по един и същ маршрут и трафик.При моята талига в момента разхода ми е над 2 дори приближава 3 литра разлика в сравнение с лятото.Ама за сметка на това след 5 минути каране започвам да се стоплям
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            оъкакто се застуди 6,8 лт
            Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
            ESP ASR CC HH MSR 6AB

            Коментар


              pakumba написа:
              Тази седмица в Сф редовно 7-8 разход правя, ама това като е съвсем празен града, не знам как колегите го докарват същия разход при нормално състояние....
              Тази седмица и аз по груби сметки ще докарам до към 7.5 разхода. Причината е, че няма трафик и я мачкам от светофар до светофар, пък и много има такива които само се напъват

              Коментар


                Рим-Мездра приблизително 1800км. От Рим до края на Словения 893км с 41.42л нафта ,което е 4.7л на 100км. После от Края на Словения до Мездра 902км с 45л нафта ,което е 4.9л на 100. 30км преди Монтана почна един много гаден снеговалеж и съм се влачил с 40-50км на 3-та около 50-60км до Мездра. Колата беше натоварена до горе(пукаше се по шевовете и беше клекнала все едно е със спортно окачване) и 3-ма възрастни. Идеален разход според мен
                FIAT STILO 1.9JTD 2002

                Коментар


                  donnna написа:
                  Русе - Бургас - 5.5 - сам - яко ръчка - 110 - 120 - 140, в прохода 80-90...на магистралата след Шумен 140-150-170... Един Кашкай се мъчеше да ме стигне...на отиване с жената и децата - културно каране - 5.7
                  Русе - Бургас - 5.4 - с жената и децата - средна скорост 77 км.ч.преди Балкана беше над 6 на 100 и ср. скорост над 100 п.п. в Айтоския проход за 2 седмици са станали много дупки...
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    Темпомат 161км/ч - 7.7/100средна скорост - 161км/чпробег 101км
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      От месеци зареждам от Лукойл, нафта - ок, палене ок, вървеж - ок.Минах на Еко, че нещо не падам под 4.7/100 по един и същ маршрут, сега ще видим тия дни
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Първо бях на Еко. Изглеждаше ми запъната малко. После минах на Петрол и бях доволен. така беше около 2 години. Преди 2 месеца заредих в OMV и дименето спря или се намали. Във всеки случай не го виждам отзад, както и по тъмно не виждах облаци, осветени от другите зад мен. От два резервоара съм на Ромпетрол и според мен това е нафтата.
                        Fiat Marea TD100, 1.9, 1997, седан

                        Коментар


                          pixelbs написа:
                          оъкакто се застуди 6,8 лт
                          7,6 lt стана разхода температурите са около -4 5 градуса
                          Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                          ESP ASR CC HH MSR 6AB

                          Коментар


                            Един кратка разходка, чиято една посока взех със среден 6.3/100 ама се заиграхме с един нов Focus TDCi - Стз-СливенИ на обратно си поставих за цел да карам според правилата на ЗДвП !По мои наблюдения трип компютъра осреднява след 90км пробег и съм сигурен, че щеше да падне още, но ....3,9http://youtu.be/6gYcNvLsfvgАко беше лятото и го нямаше силния вятър щеше да е рекорд Извод - сбогом Лукоил, от месеци зареждах от тях и от много време насам не бях виждал под 4.8, сега минах пак на ЕКО.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              за кратките разтояния от нас до работата и обратно - 50 лв 250 км при 2.60лв/литър Нафата е лук КОЙ искаЩе взема да пробвам тази на Екото
                              Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                              Коментар


                                danzel-jtd написа:
                                за кратките разтояния от нас до работата и обратно - 50 лв 250 км при 2.60лв/литър Нафата е лук КОЙ искаЩе взема да пробвам тази на Екото
                                Като пари много, но, като разход нормално за зима и кратки разстояния.
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X