Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да вметна че тази зима с термостат, а миналата ми е давала и 9/100 .Значи този термостат играе роля за тези 4 км сутрин,а може и подгревните свещи на антифриза също да помагат за разхода,въпреки че май не ми работи с-мата (неработат свещите а ми е студено да се заема с тях сега)
    Bravo 2.0 Multijet 165 2009

    Коментар


      danzel-jtd написа:
      за кратките разтояния от нас до работата и обратно - 50 лв 250 км при 2.60лв/литър Нафата е лук КОЙ искаЩе взема да пробвам тази на Екото
      Аз съм стигал и до 8.1л/100км зимно време + кратки разстояния + развален термостат. Така че нормален ти е разхода.
      00' Bravo 105 JTD

      Коментар


        ами лятото какъв разход да очаквам с термостата,като се има предвид че без него ми е кам 5.5-6 (11 с газене на 2 и 3 редавка по улиците на Студенстки цяла нощ)
        Bravo 2.0 Multijet 165 2009

        Коментар


          emzo написа:
          Един кратка разходка, чиято една посока взех със среден 6.3/100 ама се заиграхме с един нов Focus TDCi - Стз-СливенИ на обратно си поставих за цел да карам според правилата на ЗДвП !По мои наблюдения трип компютъра осреднява след 90км пробег и съм сигурен, че щеше да падне още, но ....3,9http://youtu.be/6gYcNvLsfvgАко беше лятото и го нямаше силния вятър щеше да е рекорд Извод - сбогом Лукоил, от месеци зареждах от тях и от много време насам не бях виждал под 4.8, сега минах пак на ЕКО.
          От обикновената или от скъпата нафта наливаш на ЕКО?
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            Обикновената.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              От обикновената или от скъпата нафта наливаш на ЕКО?
              На мен ми замръзна със скъпото ЕКО т.е Дизел + заредено на околовръстното от Созопол миналата година. Обикновеното ЕКО в Бургас си е ЛУК-че без примеси. :D И преди съм писал. Колата заредена с ЕКО в друг град се чувства по-добре...Впрочем не съм и очаквал да бъде другояче. От ЛУК-чето в Бургас не моЙ да избягаме независимо фолклора за румънските и гръцки горива. И нещо под секрет: Знаете, ли, че и Газпром пипат вече в БГ. Целта ви е ясна - идеята - тоже...Обзалагам се, че само до 2-3 години Ром, ОМВ, Еко, меко и прочие ще бъдат заличени чисто пазарно - икономически от БГ. Първата стъпка на Газчето са бензиностанциите "Петрол" ( скоро ще цъфне този факт), втората - братска прегръдка с Лук-чето ( не, че не се познават )...и ей ти го на избора оформен тотално и само от енергийното руско нашествие ... А ние ще продължим да си караме със същите боклуци на същата и по-висока цена най-вероятно.Отхвърлих се от темата, но сега и моята кола вдигна разхода, а тубите от, които наливах секват от ден на ден. И странно - с нафта пълнена от мущук-а разхода ми се вдигна. С колко ще кажа след 3-4 дена. [/quote]
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                То от туби отдавна секна кранчето .
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  batproho написа:
                  То от туби отдавна секна кранчето .
                  При мен отскоро. ...а пък как свикнах. Късно се доверих. :D
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    danzel-jtd написа:
                    ами лятото какъв разход да очаквам с термостата,като се има предвид че без него ми е кам 5.5-6 (11 с газене на 2 и 3 редавка по улиците на Студенстки цяла нощ)
                    Зимата термостата може да ти вдигне разхода ако я караш повече от 2-3км. Но сгъстеното масло....... са нещата който увеличават разхода през зимата.П.С. много се говори за червена нафта, всеки я хвали и твърди, че с нея двигателя работи супер и то на КР от последните поколения. Цената е около 1.90 но засега няма и няма как да я пробвам

                    Коментар


                      Тя си е нормална нафта, просто е оцветена.За отопление, Лукоийл я продават, но не на кой да е
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Това не е ли така наречената "ниско акцизна нафта" ?
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          batproho написа:
                          Това не е ли така наречената "ниско акцизна нафта" ?
                          да, има хора дето я ползват от както е на пазара.

                          Коментар


                            Да вметна и аз нещо което чух тези дни: В Нови Искър както знаете се намира базата на Сакса-главен доставчик на горивата ни от ОМВ и Ромпетрол.Имам сведение че в 1 цистерна се изипва 10-12 литра оцветяващо вещество което има за цел да се разпознае нафтата ако е крадена.Как? Това вещество е някак си "адиоактивно"и се засича с някаква апаратура наподобяваща радар-детектора на катаджийте.Трудно отмиваема и оставя следи за дълго време в резервоарът.Всеки ден една цистерна с керосин бива белязана и пломбирана в присъствието на предтавител на ДАЙ и отива към летище Враждебна. Казаха ми да не слагам повече такава нафта за да си нямам проблеми със закона.Пазете се колеги
                            Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                            Коментар


                              Така нареченото индикирано гориво. Проблема е че за това гориво не е платен акциз поради факта че потребителите му работят след получаване на специални лицензи. И ползвайки го НИЕ намаляваме приходите наР България
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                Разход от сутринта, той всеки ден си е един и същ, но все пак снимката е от днес. Маршрута е Нови Искър-Красна поляна-Гара Искър. Работа на място преди тръгване около 18мин. Това е на връщане от бачкането Маршрута този път е Гара Искър-Нови Искър по околовръстният път.Разхода по борда след тръгването само пада. Тръгва от 10л и за около 1км е на 5.Х Натам само пада. При истинското градско играе от 5.Х до 6.

                                Коментар

                                Working...
                                X