Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Видео с гонки!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аре като мноо върви искарвайте чипосан голф 90 коня ТДИ и слагаме по 20 лв (поне за нафта да има) и ги пробваме във всяка дисциплина Ама не, не голф, защото е по тежък и няма да е чесно, Поло или Ибиза ако има 90 коня Колега с Шкодата, има приказки, че Помпа Дюза вади повече нютони, като цяло, но не забравяй, че една кола със смешни нютони може да направи да й се смеят кучетата на кола с 200 нютона отгоре Според мене е един голям мит , че помпа дюзата е по добре, като динамика здравина. Може би, като цяло един голф е по корав на окачване от една алфа, тъй , като алфата има 15 носача от едната страна и се правят компромиси с не оригинални части, но за двигател специално , мога да ви кажа да напишете в YOUTUBE "JTD vs TDI" и ще видите, как немците сами признават, че алфата е със 1 секунда до 100 по бърза, и то речено от Немци, които ползват, точно Помпа Дюза.единствената тъпотия на JTD - to е , ролките, тва е адски голям дефект, или може би не дефект, а не правилна подръжка, защото, като си смених обтегачката и другите ролки пак скърцаше, като смених ролката на динамото изчезнаха всякакви звуци Така, че правете си изводите.Колата ми я ползвам за всичко, от гонки, до тварене с половин тон, отделно съм я карал на магистрала със 190 до долу натиснат педал продължение на час без да спра (в Хърватия, в Бг няма къде) и е на 300 000 км и държи кучето , че и бензинови коли по 100 коня не й се опъват даже, освен хонда . Определено съм доволен от тоя мотор
    Punto JTD
    http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

    Коментар


      nsn написа:
      колега BO на жтд 105 вече на тая възраст дюзите и помпата за високо налягане са като консумативи+датчик колянов вал+регулатор+демферен маховик+дебитомер а при тди-то проблем са само дебитомерите и клапана на турбото и да не забравяме факта че тди-то върви повече от жтд в сток и в чипнат вариант и е ПО-ИКОНОМИЧНО
      И колко гори ако не е тайна сподели моля.И аз ще споделя, с пуснат климатик, извън градско с 80-90 разход 4, в града 4.5-5л на 100 по икономично от тва е МултиДжет, но не и Гошо ТДИ-то Помпа Дюзата както казах по горе, е по продавана кола, славата на италянските коли, че са счупени. Всичко е с цел, а не , че са италянци и са прости, въобще даже не са прости. Тва е, че наистина голфа е по евтина за подържане от алфата, обтегачката на Алфа e мама си и тати си... Един приятел , който си купи на скоро алфа 156 киха 300 кинта за обтегачка... Аз пък мога да ви кажа колеги, ако искате кола с по малко разходи и да върви горе долу, и да я правите малко, истината е колата да не е над 98-2000 година, тва е положението. Новите коли може да доставят лукс и сигурност, но не вървеж и икономия
      Punto JTD
      http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

      Коментар


        ето ви една помпа с 4 дюзи http://www.youtube.com/watch?v=GyGwT...e=youtu.beон борд , ама камерата от жегата се бъгна че я бях забравил на стъклото http://www.youtube.com/watch?v=4LPtF...ature=youtu.be
        Power Under Pressure

        Коментар


          jimi69 написа:
          nsn написа:
          колега BO на жтд 105 вече на тая възраст дюзите и помпата за високо налягане са като консумативи+датчик колянов вал+регулатор+демферен маховик+дебитомер а при тди-то проблем са само дебитомерите и клапана на турбото и да не забравяме факта че тди-то върви повече от жтд в сток и в чипнат вариант и е ПО-ИКОНОМИЧНО
          И колко гори ако не е тайна сподели моля.И аз ще споделя, с пуснат климатик, извън градско с 80-90 разход 4, в града 4.5-5л на 100 по икономично от тва е МултиДжет, но не и Гошо ТДИ-то Помпа Дюзата както казах по горе, е по продавана кола, славата на италянските коли, че са счупени. Всичко е с цел, а не , че са италянци и са прости, въобще даже не са прости. Тва е, че наистина голфа е по евтина за подържане от алфата, обтегачката на Алфа e мама си и тати си... Един приятел , който си купи на скоро алфа 156 киха 300 кинта за обтегачка... Аз пък мога да ви кажа колеги, ако искате кола с по малко разходи и да върви горе долу, и да я правите малко, истината е колата да не е над 98-2000 година, тва е положението. Новите коли може да доставят лукс и сигурност, но не вървеж и икономия
          Имаш ли представа колко пари струва оптегач за помпа дюза или ангренажен комплект? И как даде 5л градско при положение че производителя дава 7?
          FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

          Коментар


            jimi69 написа:
            Аре като мноо върви искарвайте чипосан голф 90 коня ТДИ и слагаме по 20 лв (поне за нафта да има) и ги пробваме във всяка дисциплина Ама не, не голф, защото е по тежък и няма да е чесно, Поло или Ибиза ако има 90 коня Колега с Шкодата, има приказки, че Помпа Дюза вади повече нютони, като цяло, но не забравяй, че една кола със смешни нютони може да направи да й се смеят кучетата на кола с 200 нютона отгоре Според мене е един голям мит , че помпа дюзата е по добре, като динамика здравина. Може би, като цяло един голф е по корав на окачване от една алфа, тъй , като алфата има 15 носача от едната страна и се правят компромиси с не оригинални части, но за двигател специално , мога да ви кажа да напишете в YOUTUBE "JTD vs TDI" и ще видите, как немците сами признават, че алфата е със 1 секунда до 100 по бърза, и то речено от Немци, които ползват, точно Помпа Дюза.единствената тъпотия на JTD - to е , ролките, тва е адски голям дефект, или може би не дефект, а не правилна подръжка, защото, като си смених обтегачката и другите ролки пак скърцаше, като смених ролката на динамото изчезнаха всякакви звуци Така, че правете си изводите.Колата ми я ползвам за всичко, от гонки, до тварене с половин тон, отделно съм я карал на магистрала със 190 до долу натиснат педал продължение на час без да спра (в Хърватия, в Бг няма къде) и е на 300 000 км и държи кучето , че и бензинови коли по 100 коня не й се опъват даже, освен хонда . Определено съм доволен от тоя мотор
            Изглежда че няма да ме разбереш,така или иначе в тая тема повече няма да пиша......Просто казано,примерно такава Октавия каквато беше моята 2.0 ТДИ срещу примерно една Алфа 1.9 М-жет 140 коня...... алфата няма никакъв шанс,каквото искаш си мисли.Карал съм жтд и продължавам да карам и ти казвам че тоя потенциал който го има помпа-дюзата,жтд-то го НЯМА,нито в стоково положение,нито и след какъвто и да е било ремап и темп подобни!Стига с тея глупости в youtube,гледай на нещата малко по-реалистично.Не те знам на колко си години,но не е лошо да седнеш и да покараш и някой друг автомобил освен твоя
            Alfa Romeo MiTo 1.3Mjet
            Fiat Punto GT 1.4 Turbo 97 ex
            Fiat Punto 1.9 JTD 01

            Коментар


              nsn написа:
              всеки трети с жтд 105 е ремонтирал помпата за високо налягане и е сменял разпръсквачи и съчми на дюзите или изцяло други дюзитди-пд гори малко повече от тди но все пак с една и съща скорост и един и същи маршрут тди-то ще изгори най-малко с литир под разхода на жтд105 не съм й фен на ваг групата но са по-добри от италианските особенно кото включим и окачването и дребните проблеми с електроника на италианците все пак погледни реалностанай-гадното нещо на жтд е че при най-малкия проблем с горивната система гасне и пали когато то си поиска докато при тди-то не е така
              Ако статистиката ти е от 3-ма познати и един е ремонтирал, то ясно от къде ти е извадката.Хайде на пясъчника да бутаме колички заедно, то се е видяло, че няма какво да кажеш повече
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                Алоооооо,темата е :видео с гонки !!а не: теория на кюмюр рейсинга
                Italfan

                Коментар


                  колега БО защо като са толкова хубави фиатите се купи БМВ а не си купи още един фиат и аз карам фиат но си признавам че не са най-най даже напротив те хората са го казали купи си фиат и цял живот ще те е яд а и щом толкова много вървят жтд спрямо тди-то защо в България няма 13сек жтд а има няколко тди-та май вие трябва да бутате колички в пясъчника или имате още какво да кажете за най-бързите и наи-здравите жтд-та време е да помислите реално
                  Bravo 1.9d 97г

                  Коментар


                    nsn написа:
                    колега БО защо като са толкова хубави фиатите се купи БМВ а не си купи още един фиат и аз карам фиат но си признавам че не са най-най даже напротив те хората са го казали купи си фиат и цял живот ще те е яд а и щом толкова много вървят жтд спрямо тди-то защо в България няма 13сек жтд а има няколко тди-та май вие трябва да бутате колички в пясъчника или имате още какво да кажете за най-бързите и наи-здравите жтд-та време е да помислите реално
                    Ще ти отговоря директно на въпросите.1. Няма алтернативен Фиат на БМВ-то което карам.2. ТДИ-то има много много перформънс части за него, които го правят добро. За това в крайните фази на тунинг е добро. Ако всичко е сток е все тая като вървене.3. За здравина на двигателя не може и да става въпрос да съпоставяш жтд с тди. жтд-то е може би един от малкото дизелови двигатели, които нямат конструктивни дефекти. Факт! Не случайно вече 15-та година базата от първото до последното жтд остава една и съща.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      Bimero написа:
                      jimi69 написа:
                      Незнам наистина що няма италянски коли, примерно в клас дизел, някой алфи да изкочат, да гледаме малко италянски, иначе освен тебе и момчето с ланчата аз друг не съм виждал поне по телевизията, тва което даваха.Много ше ми е интереесно тоя с ланчата, дето се гони на Сливен с Косьо дали е разкрил проекта в интернет да го разгледам.Незнам кво се кефят на тия аудита и гоуфове, нечи са лоши или бавни, просто в ежедневието може да видиш навсякаде, докато някой магаре като тва много ще мачка, явно на никой с кинти не му се прави скъпа кола http://www.youtube.com/watch?v=DcJXPRHobvEиначе аудитата не са зле, хем лукс до някъде, хем бърза, а тва си е кола от завода направена за такива работи :D явно 4х4 не всички коли спъва на големите километри.
                      Това Митсо дето го пускаш тука,е толкова далеч от РЕАЛНОСТА,колкото не ти се иска да знаеш ЧЕСТНО!Сега ако се опитваш да ми се правиш и да ме напададаш,питай ИЦИ за какво иде реч!Той има/кара Митсо(като това от клипа),но около 600к.с и незнам дали може да ти обясни нагледно само колко е разликата от неговото Митсо и Митсото от клипа...........................да не говорим,че сигурно Митсото от клипа пръска ПОНЕ 100 шота нитро!А и явно си още ’зелен" в драг рейсинга,защото още 2007 година това бе опитано(а после и 2008г) http://vbox7.com/play:70668876 http://vbox7.com/play:7c63bb36 просто трябват МНООООГО пари,независимо,за коя марка говорим!
                      ее колега, от твоята клавиатура в божия монитор - дето има една приказка - това за Мицуто Не е мое, просто е клиентска кола, кофтито при него е само цената му на закупуване, която се движи около 40-50 000лв втора ръка, оттам нататък като тунинг вложения нещата са същите като цени за моторния тунинг, а за трансмисията са дори и сравнително по-евтини за много големите коне.И да , това мицу гръцкото от клипа е леко извънземно спрямо масовите улични дето са сериозно тунинговани на по 5-600 коня иначе за италианките в драга, ами в Италия са направо луди с техните Интегралета, даже и рекорд направиха8.7сек 278км/ч терминална 1000 коня двулитров мотор http://www.youtube.com/watch?v=wTAUo28cvCgи колата става за всякакво каране, ето я и на пистата върти обиколки http://www.youtube.com/watch?v=DjKdH...feature=fvwrel
                      sigpic
                      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                      475HP 11,5/1,9/191
                      YouTube

                      Коментар


                        vicool написа:
                        jimi69 написа:
                        nsn написа:
                        колега BO на жтд 105 вече на тая възраст дюзите и помпата за високо налягане са като консумативи+датчик колянов вал+регулатор+демферен маховик+дебитомер а при тди-то проблем са само дебитомерите и клапана на турбото и да не забравяме факта че тди-то върви повече от жтд в сток и в чипнат вариант и е ПО-ИКОНОМИЧНО
                        И колко гори ако не е тайна сподели моля.И аз ще споделя, с пуснат климатик, извън градско с 80-90 разход 4, в града 4.5-5л на 100 по икономично от тва е МултиДжет, но не и Гошо ТДИ-то Помпа Дюзата както казах по горе, е по продавана кола, славата на италянските коли, че са счупени. Всичко е с цел, а не , че са италянци и са прости, въобще даже не са прости. Тва е, че наистина голфа е по евтина за подържане от алфата, обтегачката на Алфа e мама си и тати си... Един приятел , който си купи на скоро алфа 156 киха 300 кинта за обтегачка... Аз пък мога да ви кажа колеги, ако искате кола с по малко разходи и да върви горе долу, и да я правите малко, истината е колата да не е над 98-2000 година, тва е положението. Новите коли може да доставят лукс и сигурност, но не вървеж и икономия
                        Имаш ли представа колко пари струва оптегач за помпа дюза или ангренажен комплект? И как даде 5л градско при положение че производителя дава 7?
                        Брато не си измислям и не лъжа, и в момента ме принуждаваш, да ида долу, да запаля и да ти напрая клип как карам извън градско и градско да ти покажа клип. Производителя дава 12 сек до 100, ама колата прави за 11 как става така тоя номер ?Колега с октавията, клипа, който съм гледал иска да покаже качествата на 2 чисто нови коли, и да ги сравни без никакви промени Карал съм доста автомобили, но не повече от 15-20 мин , понеже съм работил в автокъща и авто мивка, нямал съм възможност да карам 1-2 месеца всичките тия автомобили, но съм се возил доста, и от споделяния на приятели си правя изводи. Кола която съм карал много е, моята, мерцедес 124 и мицубиши колт 88 година , по корава кола от тва мицубиши не съм видял, сигурно няма и да видя, каквото е видяла тая кола, сигурно много малко други могат да го видят.ICI аз съм виждал такова магаре като Интегралето на писта в действие, в болония , преди години съм ходил на тунинг шоуто, тва е нещо страшно, не казвам, че е по яко от японските изруди ама е на ниво сравнение с италянските автомобили, и сток също е било голяма работа едно време е нямало почти такива двигатели с такава кубатура и коне.Кефя се на италянските автомобили, като динамика и дизайн, но признавам , че частите ако не са истински колите са наистина боклук и не понасят други части освен тия на производителя. Може би, тва е причината масово да не ги харесват Но да си призная честно ако не си продам пунтото няма повече да си взема италянска кола, искам да усетя някоя кола от изток на уния дръпнатите , мисля, че там при тях е направено всичко с много мислене и всичко много опростено и с акъл, не с цел да извадят много пари след, като я продадат Колегата, който каза, че темата е за гонки - да за гонки е, но след, като споделих информация с "мойте" съфорумци, ме оплюха и ми казаха, едва ли не, че лъжа и , че неможе един голф да падне от едно пунто , еми ок, реших повече клипове да не качвам, че туку виж съм опаткал некой голф ше вземат да ме утрепят вече, така, че от мене тва беше с клиповете, иначе гонки има всяка събота вечер :D
                        Punto JTD
                        http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                        Коментар


                          тая вечер БМВ 320 бензин около 120 коня (незнам колко точно) много плака 3 гонки на равен път 3 пъти победа с 1 кола за мене.Пуснахме се на път с наклон (надолнище) би ме обедително, пуснахме се на равно падна убедително, и според бееведжията ма побидил, тъй , като ме дръпна на пътя с надолнище Видео незнам дали са направили феновете може и да няма може и да има.Вчера с един гоуф 90коня ремапнат, 1ва , 2ра с мене, на 3та 1 кола му правя на 4та 3 вече
                          Punto JTD
                          http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                          Коментар


                            http://vbox7.com/play:e6dc80025e
                            Punto JTD
                            http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                            Коментар


                              малко бегачки 12-16 секундни http://www.youtube.com/watch?feature...&v=AU9LeAapKnw
                              Punto JTD
                              http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                              Коментар


                                DiDoRs написа:
                                jimi69 написа:
                                Аре като мноо върви искарвайте чипосан голф 90 коня ТДИ и слагаме по 20 лв (поне за нафта да има) и ги пробваме във всяка дисциплина Ама не, не голф, защото е по тежък и няма да е чесно, Поло или Ибиза ако има 90 коня Колега с Шкодата, има приказки, че Помпа Дюза вади повече нютони, като цяло, но не забравяй, че една кола със смешни нютони може да направи да й се смеят кучетата на кола с 200 нютона отгоре Според мене е един голям мит , че помпа дюзата е по добре, като динамика здравина. Може би, като цяло един голф е по корав на окачване от една алфа, тъй , като алфата има 15 носача от едната страна и се правят компромиси с не оригинални части, но за двигател специално , мога да ви кажа да напишете в YOUTUBE "JTD vs TDI" и ще видите, как немците сами признават, че алфата е със 1 секунда до 100 по бърза, и то речено от Немци, които ползват, точно Помпа Дюза.единствената тъпотия на JTD - to е , ролките, тва е адски голям дефект, или може би не дефект, а не правилна подръжка, защото, като си смених обтегачката и другите ролки пак скърцаше, като смених ролката на динамото изчезнаха всякакви звуци Така, че правете си изводите.Колата ми я ползвам за всичко, от гонки, до тварене с половин тон, отделно съм я карал на магистрала със 190 до долу натиснат педал продължение на час без да спра (в Хърватия, в Бг няма къде) и е на 300 000 км и държи кучето , че и бензинови коли по 100 коня не й се опъват даже, освен хонда . Определено съм доволен от тоя мотор
                                Изглежда че няма да ме разбереш,така или иначе в тая тема повече няма да пиша......Просто казано,примерно такава Октавия каквато беше моята 2.0 ТДИ срещу примерно една Алфа 1.9 М-жет 140 коня...... алфата няма никакъв шанс,каквото искаш си мисли.Карал съм жтд и продължавам да карам и ти казвам че тоя потенциал който го има помпа-дюзата,жтд-то го НЯМА,нито в стоково положение,нито и след какъвто и да е било ремап и темп подобни!Стига с тея глупости в youtube,гледай на нещата малко по-реалистично.Не те знам на колко си години,но не е лошо да седнеш и да покараш и някой друг автомобил освен твоя
                                Колега кажи кви инжекций ползваш?Кво говориш толкова за това 2.0ТДИ нали бащами кара 2.0ТДИ 136 кона 2007 година и нема ти казвам къв кош е тая кола колата е купена чисто нова и е пасат 6 аре нема нужда да ни обеждаваш с тея глупости вървяла повече каде към НАДИН на там върви повече
                                като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

                                Коментар

                                Working...
                                X