Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Видео с гонки!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Е ти ми писа, ве наши, че на нищо не отказваш вкл. и на 4х4.....Сега пак зехме да си броим кубиците и клапаните.....Знайм ги вече целия форум - наизуст: "1372 кубика и 8 клапана" Знайм вече и тебе- вадим големите шпаги и кат дриснем ....."1372 кубика и 8 клапана" Аз състезателна кола неам, претенции - също! Щото колата си е със все салон, музика, обурудване.....Така, че класът е стрийт. Ти що не я пишеш и ти твойта в тоз клас? Нали си е със всичко? Ко праиш при "варелите"? А?!?! То май ако се замисли човек попаднахме и в един калс а? Е, верно е че си 1372 кубика и......, ама кой е крив, че ти е неправилна концепцията Иначе нищо лично! Ще чакам с интерес състезанието и резултатите. И естествено ще се радвам, на добро твое представяне .... Нали сме секта Пък, ако попаднем на някой драг или фест заедно ще премерим! Щом на STI-ки не отказваш една скраперска Алфа ли та плаши
    ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

    Коментар


      #92
      RASTIL написа:
      Е ти ми писа, ве наши, че на нищо не отказваш вкл. и на 4х4.....Сега пак зехме да си броим кубиците и клапаните.....Знайм ги вече целия форум - наизуст: "1372 кубика и 8 клапана" Знайм вече и тебе- вадим големите шпаги и кат дриснем ....."1372 кубика и 8 клапана" Аз състезателна кола неам, претенции - също! Щото колата си е със все салон, музика, обурудване.....Така, че класът е стрийт. Ти що не я пишеш и ти твойта в тоз клас? Нали си е със всичко? Ко праиш при "варелите"? А?!?! То май ако се замисли човек попаднахме и в един калс а? Е, верно е че си 1372 кубика и......, ама кой е крив, че ти е неправилна концепцията Иначе нищо лично! Ще чакам с интерес състезанието и резултатите. И естествено ще се радвам, на добро твое представяне .... Нали сме секта Пък, ако попаднем на някой драг или фест заедно ще премерим! Щом на STI-ки не отказваш една скраперска Алфа ли та плаши
      ми мисля и в този клас ама ще преценим на място щото и в 2 та класа , малко байгън ще и дойде най вече отивам за кефа да види колата що е драг че тука по софииско само като споменат мойто пунто и се отказват без бой е имаше едно субаро искаше само то място еми взе 5 коли от старта скъсих една и това беше а било некво бързо казаха на Калигула синьото после имаше едно терано с скайлански мотор дето е 450 коня той пък не искаше от място та летящ ми 4+++++ коли за мене а на горе става още по красиво та да видим и там щото като гледам май друго италянско няма да има
      Power Under Pressure

      Коментар


        #93
        фиата кърти направо

        Коментар


          #94
          Специално за ИЦИ реални времена , който вече никой не може да успори , защото са направени с една от най професионалните апаратури
          Power Under Pressure

          Коментар


            #95
            да, засилва се Пунтото. Тъкмо гледах мои логове дето съм мерил от наще 2.0 16 турбо мотори със сток турбо и ремапнати само и терминалната скорост им се движи като твоята, от 162 до 164 км/чПримерно 156-ца с напълно стоков Купе мотор и ремап се движи около средна 14-ка и терминална 164.
            sigpic
            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
            475HP 11,5/1,9/191
            YouTube

            Коментар


              #96
              ici написа:
              да, засилва се Пунтото. Тъкмо гледах мои логове дето съм мерил от наще 2.0 16 турбо мотори със сток турбо и ремапнати само и терминалната скорост им се движи като твоята, от 162 до 164 км/чПримерно 156-ца с напълно стоков Купе мотор и ремап се движи около средна 14-ка и терминална 164.
              Ми на мене старта ми е силен , терминалната не е толкова силна щото турбината не е кой знае какво , но пък идеално пасва на моторчрто и няма лаг тука както казах ме искаха с обурудван и съм със салон и половин резервоар бензин , демек около 35 кила отгоре а малолитражката ги усеща много тез кила но и на пистата бях колата с най малък мотор други по малки от 1.4 нямаше
              Power Under Pressure

              Коментар


                #97
                Бравос Друго от итал сектата неаше ли
                ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                Коментар


                  #98
                  RASTIL написа:
                  Бравос Друго от итал сектата неаше ли
                  Имаше едно Типо 4х4 гледах му времена около 12.7 Приятно си вървеше... Караше го някакво младо момче (20-25 години му давам)...Да не е някой от форума Май беше това : http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...017&f1=details
                  FIAT Coupe 16VT

                  Коментар


                    #99
                    Тоз 8 клапановия матор у 12 - ттях секунди ли ве
                    ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                    Коментар


                      За съжаление днес на драга на летището край Радомир не се появи нито една италиянка, срам и резил Доста коли им отказаха скоростите, други по силни лошо тръгваха и в крайна сметка загубиха от доста по слаби коли, трети се прецакваха с по 2 фалстарта, общо взето слуховете, че най накрая ще видим някой звяр дето да спре часовника под 10 секунди не се оказаха верни ... е за малко румънския ГТР щеше да направи работата, но замалко - 10,06 даде най добро време след 1 от многото фалстартове, които направи
                      punto HGT

                      Коментар


                        днеска пропуснах поради семейни причини
                        Power Under Pressure

                        Коментар


                          WhitePower написа:
                          днеска пропуснах поради семейни причини
                          Орлине, може би малшанс днес и приятно стечение на обстоятелствата имаше вариант да влезеш в тройката на предно.Пешо с А3-ката проспа първия страт и докато се опомни нямаше как да настигне опонента си, съответно за него състезанието приключи още преди да е започнало.Рибата би служебно с/у теб в първата гонка, защото стана ясно, че теб те няма, след това би единствено 106-цата и незнам дали от там му почнаха проблемите със скоростната, но 3-тата му гонка, която беше в спор за 1-вото място, втора предавка му липсваше и с/у пенишката турбо астра нямаше никакъв шанс и остана втори, тоест даваше някакви времена по 14 и нещо, тЪ мисълта ми беше,че ако беше на пистата и се беше случил малко по различен жребий щеше да имаше една италиянка в тройката, но здраве да е, другия път.Доста хора с ГТ-та дето сложика 2,0 16V мотори очкавах, че ще има и да отсрамят сектата, но явно или са още по гаражите или не смеят да се пускат на състезания Италиянки имаше само на паркинга за гости и то някоя и друга алфа, една ланчия комби мернах и още едно пунто МК2 освен моето
                          punto HGT

                          Коментар


                            digitalundgrd написа:
                            RASTIL написа:
                            Бравос Друго от итал сектата неаше ли
                            Имаше едно Типо 4х4 гледах му времена около 12.7 Приятно си вървеше... Караше го някакво младо момче (20-25 години му давам)...Да не е някой от форума Май беше това : http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...017&f1=details
                            отнякъде се беше чуло че е правено от Драгпауър, ама никой от познатите не е чувал за подробности.Явно си е някъде към тия коне от обявата.
                            sigpic
                            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                            475HP 11,5/1,9/191
                            YouTube

                            Коментар


                              didich написа:
                              WhitePower написа:
                              днеска пропуснах поради семейни причини
                              Орлине, може би малшанс днес и приятно стечение на обстоятелствата имаше вариант да влезеш в тройката на предно.Пешо с А3-ката проспа първия страт и докато се опомни нямаше как да настигне опонента си, съответно за него състезанието приключи още преди да е започнало.Рибата би служебно с/у теб в първата гонка, защото стана ясно, че теб те няма, след това би единствено 106-цата и незнам дали от там му почнаха проблемите със скоростната, но 3-тата му гонка, която беше в спор за 1-вото място, втора предавка му липсваше и с/у пенишката турбо астра нямаше никакъв шанс и остана втори, тоест даваше някакви времена по 14 и нещо, тЪ мисълта ми беше,че ако беше на пистата и се беше случил малко по различен жребий щеше да имаше една италиянка в тройката, но здраве да е, другия път.Доста хора с ГТ-та дето сложика 2,0 16V мотори очкавах, че ще има и да отсрамят сектата, но явно или са още по гаражите или не смеят да се пускат на състезания Италиянки имаше само на паркинга за гости и то някоя и друга алфа, една ланчия комби мернах и още едно пунто МК2 освен моето
                              Ми и на мене ми стана кофти но .... случва се
                              Power Under Pressure

                              Коментар


                                Незнам наистина що няма италянски коли, примерно в клас дизел, някой алфи да изкочат, да гледаме малко италянски, иначе освен тебе и момчето с ланчата аз друг не съм виждал поне по телевизията, тва което даваха.Много ше ми е интереесно тоя с ланчата, дето се гони на Сливен с Косьо дали е разкрил проекта в интернет да го разгледам.Незнам кво се кефят на тия аудита и гоуфове, нечи са лоши или бавни, просто в ежедневието може да видиш навсякаде, докато някой магаре като тва много ще мачка, явно на никой с кинти не му се прави скъпа кола http://www.youtube.com/watch?v=DcJXPRHobvEиначе аудитата не са зле, хем лукс до някъде, хем бърза, а тва си е кола от завода направена за такива работи :D явно 4х4 не всички коли спъва на големите километри.
                                Punto JTD
                                http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                                Коментар

                                Working...
                                X