Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Видео с гонки!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    jimi69 написа:
    Незнам наистина що няма италянски коли, примерно в клас дизел, някой алфи да изкочат, да гледаме малко италянски, иначе освен тебе и момчето с ланчата аз друг не съм виждал поне по телевизията, тва което даваха.Много ше ми е интереесно тоя с ланчата, дето се гони на Сливен с Косьо дали е разкрил проекта в интернет да го разгледам.Незнам кво се кефят на тия аудита и гоуфове, нечи са лоши или бавни, просто в ежедневието може да видиш навсякаде, докато някой магаре като тва много ще мачка, явно на никой с кинти не му се прави скъпа кола http://www.youtube.com/watch?v=DcJXPRHobvEиначе аудитата не са зле, хем лукс до някъде, хем бърза, а тва си е кола от завода направена за такива работи :D явно 4х4 не всички коли спъва на големите километри.
    Това Митсо дето го пускаш тука,е толкова далеч от РЕАЛНОСТА,колкото не ти се иска да знаеш ЧЕСТНО!Сега ако се опитваш да ми се правиш и да ме напададаш,питай ИЦИ за какво иде реч!Той има/кара Митсо(като това от клипа),но около 600к.с и незнам дали може да ти обясни нагледно само колко е разликата от неговото Митсо и Митсото от клипа...........................да не говорим,че сигурно Митсото от клипа пръска ПОНЕ 100 шота нитро!А и явно си още ’зелен" в драг рейсинга,защото още 2007 година това бе опитано(а после и 2008г) http://vbox7.com/play:70668876 http://vbox7.com/play:7c63bb36 просто трябват МНООООГО пари,независимо,за коя марка говорим!

    Коментар


      Bimero написа:
      jimi69 написа:
      Незнам наистина що няма италянски коли, примерно в клас дизел, някой алфи да изкочат, да гледаме малко италянски, иначе освен тебе и момчето с ланчата аз друг не съм виждал поне по телевизията, тва което даваха.Много ше ми е интереесно тоя с ланчата, дето се гони на Сливен с Косьо дали е разкрил проекта в интернет да го разгледам.Незнам кво се кефят на тия аудита и гоуфове, нечи са лоши или бавни, просто в ежедневието може да видиш навсякаде, докато някой магаре като тва много ще мачка, явно на никой с кинти не му се прави скъпа кола http://www.youtube.com/watch?v=DcJXPRHobvEиначе аудитата не са зле, хем лукс до някъде, хем бърза, а тва си е кола от завода направена за такива работи :D явно 4х4 не всички коли спъва на големите километри.
      Това Митсо дето го пускаш тука,е толкова далеч от РЕАЛНОСТА,колкото не ти се иска да знаеш ЧЕСТНО!Сега ако се опитваш да ми се правиш и да ме напададаш,питай ИЦИ за какво иде реч!Той има/кара Митсо(като това от клипа),но около 600к.с и незнам дали може да ти обясни нагледно само колко е разликата от неговото Митсо и Митсото от клипа...........................да не говорим,че сигурно Митсото от клипа пръска ПОНЕ 100 шота нитро!А и явно си още ’зелен" в драг рейсинга,защото още 2007 година това бе опитано(а после и 2008г) http://vbox7.com/play:70668876 http://vbox7.com/play:7c63bb36 просто трябват МНООООГО пари,независимо,за коя марка говорим!
      Аз съм любител от малко, към 1 година някъде. От както отидох на едно тунинг шоу в италия в Болония от тогава, но там драга беше малко пренабрегнат, повечето е дрифт, аудио и визуален тунинг, което някак не ми хареса и от тогава следя драгове, чета теми и се интересувам много от тая дисциплина, не, че дрифта не ме кефи, но не го мога, и нямам кола за тва, а и съм сигурен, че дори и да имам, няма да мога да го науча, докато не се сближа с такива хора.А евото мисля, че може да бяга и без нитро. Мисълта ми беше - не е ли по добре да се направи едно ево 4х4 от колкото едно ауди 4х4 щом и за двете трябват много пари А в България един да тръгне на някъде и да пробие пътя, цялата тълпа подир него, то са аудита то са гоуфове, едни й същи , които може да ги видиш всеки ден по десетки пъти. Аудитата и Гоуфърите са си набили филма , че всяка друга марка се чупи, само тяхната не, и за тва си ги правят само тях. Ето вижте човека с пунтото дето е 1,4 8 клапана баси времето дето дава, което ще рече, че на тая земя няма само гоуф и ауди
      Punto JTD
      http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

      Коментар


        jimi69 написа:
        Мисълта ми беше - не е ли по добре да се направи едно ево 4х4 от колкото едно ауди 4х4 щом и за двете трябват много пари Ето вижте човека с пунтото дето е 1,4 8 клапана баси времето дето дава, което ще рече, че на тая земя няма само гоуф и ауди
        Ами по тази логика, най-добре да тунинговаме едно Carrera GT, не мислиш ли? За времената- така е, само че това време, при някое 1.8Т 4x4 е постижимо с някакви минимални средства(в сравнение с тези, които ще се вложат в Пунтото).
        3.0CRD

        Коментар


          jimi69 написа:
          .....
          Колега,истинските италянски спортни автомобили не са направени за каране направо или пък за дрифт.Тяхното амплоа е карането по ралита,планински и писти.Онова което се продвизава по драг пистите е или просто липса на мероприятия от изброените или гавра с италиянските машини.Няма луд който да развали кола направена да стои на трасето,да спира и завива и да ускорява когато и колкото трябва във варел за драг.Поне това е моето мнение
          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

          Коментар


            Относно аудитата и голфовете - просто това е най-достъпната и разработена база, с отъпкан път и достъпни части.А и като поставиш на кантар отношението пари и резултат при тях е най-поносимо!За да направиш едно Ево в БГ ти трябват значително повече средства.И най-вече няма начин ,трябват много пари!Няма значение ево или ауди.Тук все още нямаме такива състезатели и фенове с чак такива възможности.Дори и едни от най-скъпите проекти тук не са още на такова ниво, като тези които гледаме в нета.Италянките не са за драг.За писта или са стрийт, но не за драг.А и според мен нямат традиция в драг-а.Малко са италянските драгстери.Всичките тези аудита и голфове са доста по-нови като технология и година от силните италянки 4х4.Един голф 4 vr6 4x4 е доста по-достъпен от някое Интеграле като база за правене.Ся въпросното пунто верно дава добри времена, но потенциала му за развитие нататък е доста сложен и неясен.За временна примерно под 11.5 сек.Просто за мен за драг няма толкова добра италянска платформа за проект.
            <<KARKELANOV>>

            Fiat Bravo 147 20V HGT - ex
            Fiat Coupe 131 16V VFD - MADNESS MOTORSPORT TEAM

            Коментар


              Да не забравяме ,че моята не е варел а напълно легален стриит автомобил с пълен комплект седалки ( така ме искаха за драга ) Друг факт е че кола с по малко литри на пистата от мене нямаше това беше най малолитражния автомобил , всичко друго беше от 1.6 и нагоре Но с толкова средсва толкова мога естесвенно италанката не е добра база за драг , най малкото тунинг китовете за нея са ограничени , в сравенние с другите фирми
              Power Under Pressure

              Коментар


                jimi69 написа:
                vsd написа:
                fast_ghost написа:
                Иначе печката ТДИ носи повече на тунинг от ЖТД.
                Това на базата на опит или?
                на базата на слухове на кво може, казал някой си , че ТДИ-то вървяло повече и стана "на всяка манджа меродия"някой с много празна глава може да го каже тва JTD e по добре от ТДИ точка.Воллсваген са последните , които монтираха комън рейла, нали уж им беше много добра технологията, що се прежалиха на Тигуана да монтират първия комън рейл чак 2008, щото се мислят за много умни. Той и началника на Вафлите изкочи и каза, че хонда неставали тъй като слагали обикновенна кутия и обикновен съединител, а Вафлите слагали двоен съединител с DSG кутия, обаче крайния резултат е, че хондата е по евтина, и по евтина подръжка, и атмосверката им върви колкото турбото на Вафлите, и гори по малко , В-тек батко за тва В българия има немска мания за коли, някой от едно време им е набил филма на всички , че немското си е немско и така. Е.. верно е, че може би Вафлата е по издръжлива на окачване от некой фиат ама тва не го прави по добра кола, един фиат също може да бъди много здрав с правилните части. Проблема не винаги е марката, колкото частите. Чупят се , защото имат скъпи части новите коли и не всеки може да си позволи оригинала, аз, като гледам едно пунто кви части има, немога да си представя Ауди или Мерцедес...
                Колега,макар че в момента съм с друг тип кола аз продължавам да съм си привърженик на италианските автомобили......но просто на бялото няма как да кажа черно и обратното......искам да ти кажа че си в голяма грешка специално за тези два двигателя-TDI PD i JTD-то.Предполагам че говориш такива работи или защото не си разполагал с такъв тип кола или не си си интересувал достатъчно.Аз съм разполагал с Октавия 2.0 TDI PD цяла година апк и съм се поинтересувал доста.Първо дори и в стоково положение TDI-то има много по-голям потенциал от което и да е било жтд,а да не говорим че помпа-дюзата има много здрави механични части,което и помага примерно при преминавнето на един по-горен етап.Повярвай ми доста съм я тествал тая кола и знам горе долу за какво става на въпрос.Специално за 2.0 тди-то им стана много сполучлив мотор и от към здравина и от към разход и от към вървеж,друг е въпроса че е доста скъп за подръжа а и доста шумен :D Не искъм да ме разбираш погрещно това не съм го измислил аз,а е доказано.Дори и в малкият клас защото в момента и аз карам жтд 82 коня знам как върви то и как върви примерно едно 1.9 TDI PD......повярвай ми не е само 8-те коня разлика.Колкото и да обичаш дадена марка кола според мен първо трябва да сме реалисти и чак тогава.........апк жтд-то и аз съм си много доволен и от към разход и от към здравина...вече 60 000км никакви прблеми
                Alfa Romeo MiTo 1.3Mjet
                Fiat Punto GT 1.4 Turbo 97 ex
                Fiat Punto 1.9 JTD 01

                Коментар


                  Колеги, като сравнявате TDI с jtd сравнявайте ги в какви автомобили са монтирани. Принципно сравнението не е уместно понеже става въпрос за различно поколение мотори, но все пак. Наистина 1.9 TDI 110 коня си е класика, но не безпроблемен - твърде често срещан проблем е смазването на турбината (дори сред голфарите има термин "фърлих турбина" става въпрос за 1749). Потенциалът при помпа-дюзата наистина се увеличава, но не забравяйте, че ВАГ групата принципно конструират по-леки купета и по-къси предавки - до голяма степен от там идва субективното усещане за по-добра динамика. За по-новите мотори пък (2.0 TDI) са характерни доста по-сериозни проблеми с пукнати глави, проблеми в смазването (калпави помпи сглобявани в Румъния), прегряване, мистериозна загуба на охл.течност, повишен разход на масло (до 3 литра от смяна до смяна, особено за 140 коня варианта) и пр. П.С. Информацията ми е достоверна, работя с автосервизи обслужващи автомобили от ВАГ групата и не става въпрос за изключения или рядко срещани проблеми, а по-скоро за типични.
                  Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                  Коментар


                    DiDoRs написа:
                    ...помпа-дюзата има много здрави механични части,което и помага примерно при преминавнето на един по-горен етап.Повярвай ми доста съм я тествал тая кола и знам горе долу за какво става на въпрос.Специално за 2.0 тди-то им стана много сполучлив мотор и от към здравина и от към разход и от към вървеж,друг е въпроса че е доста скъп за подръжа ...
                    Как е много по-сполучлив и по-здрав двигател както едновременно е и по-скъп за поддръжка? Нещо има взаимно изключващи се твърдения в това изречение.Кажи кое на жтд-то се чупи толкова много в сравнение с недомислиците ТДИ-ПД, че чак да казваш, че ПД-то бил по-здрав.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      BO написа:
                      DiDoRs написа:
                      ...помпа-дюзата има много здрави механични части,което и помага примерно при преминавнето на един по-горен етап.Повярвай ми доста съм я тествал тая кола и знам горе долу за какво става на въпрос.Специално за 2.0 тди-то им стана много сполучлив мотор и от към здравина и от към разход и от към вървеж,друг е въпроса че е доста скъп за подръжа ...
                      Как е много по-сполучлив и по-здрав двигател както едновременно е и по-скъп за поддръжка? Нещо има взаимно изключващи се твърдения в това изречение.Кажи кое на жтд-то се чупи толкова много в сравнение с недомислиците ТДИ-ПД, че чак да казваш, че ПД-то бил по-здрав.
                      Първо аз не ги срявнявам кой е по-здрав,ставаше въпрос за динамиката.....хубаво е да не се чете между редовете Всяка една кола се нуждае от поддръжка,просто бях написал че на тоя мотор е малко по-скъпа.
                      Alfa Romeo MiTo 1.3Mjet
                      Fiat Punto GT 1.4 Turbo 97 ex
                      Fiat Punto 1.9 JTD 01

                      Коментар


                        D. Stanev написа:
                        Колеги, като сравнявате TDI с jtd сравнявайте ги в какви автомобили са монтирани. Принципно сравнението не е уместно понеже става въпрос за различно поколение мотори, но все пак. Наистина 1.9 TDI 110 коня си е класика, но не безпроблемен - твърде често срещан проблем е смазването на турбината (дори сред голфарите има термин "фърлих турбина" става въпрос за 1749). Потенциалът при помпа-дюзата наистина се увеличава, но не забравяйте, че ВАГ групата принципно конструират по-леки купета и по-къси предавки - до голяма степен от там идва субективното усещане за по-добра динамика. За по-новите мотори пък (2.0 TDI) са характерни доста по-сериозни проблеми с пукнати глави, проблеми в смазването (калпави помпи сглобявани в Румъния), прегряване, мистериозна загуба на охл.течност, повишен разход на масло (до 3 литра от смяна до смяна, особено за 140 коня варианта) и пр. П.С. Информацията ми е достоверна, работя с автосервизи обслужващи автомобили от ВАГ групата и не става въпрос за изключения или рядко срещани проблеми, а по-скоро за типични.
                        Първо наистина съм съгласен че са различни поколения.Рядко си позволявам да пиша тук,но просто колегата като подчерта два-три пъти как жтд-то вървяло много повече от помпа-дюзата и не се сдържах......За обикновенното тди въобще не е ставало на въпрос,макар че и то не е лошо от към динамика.Апк за проблемите които изброи аз лично още не съм ги срещал.Октавията която аз карах беше на 190 000 км преди да я продам,два пъти съм сменял масло и не е имало доливане между смените.Имаме още няколко клиенти с такъв тип мотор(Октавия,Пасат,Голф и тн)между 60 000км и 240 000км и като цяло само ги обслужваме(появяват се от време на време някои друг проблем но е съвсем нормално,примерно на 200 000км им замиват маховиците на всички колкото и да се пазят,а те са си цифра).И все пак аз не казвам че са най-перфектият мотор който маже да бъде създаден,нито съм им някакъв фен,просто спора беше за динамиката между двата типа мотора..........
                        Alfa Romeo MiTo 1.3Mjet
                        Fiat Punto GT 1.4 Turbo 97 ex
                        Fiat Punto 1.9 JTD 01

                        Коментар


                          колега BO на жтд 105 вече на тая възраст дюзите и помпата за високо налягане са като консумативи+датчик колянов вал+регулатор+демферен маховик+дебитомер а при тди-то проблем са само дебитомерите и клапана на турбото и да не забравяме факта че тди-то върви повече от жтд в сток и в чипнат вариант и е ПО-ИКОНОМИЧНО
                          Bravo 1.9d 97г

                          Коментар


                            nsn написа:
                            колега BO на жтд 105 вече на тая възраст дюзите и помпата за високо налягане са като консумативи+датчик колянов вал+регулатор+демферен маховик+дебитомер а при тди-то проблем са само дебитомерите и клапана на турбото и да не забравяме факта че тди-то върви повече от жтд в сток и в чипнат вариант и е ПО-ИКОНОМИЧНО
                            Колко жтд-та си правил, на които дюзите или помпата са дали тотална фира?Какъв най-малък разход по колонка си докарвал на ТДИ-ПД?
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              всеки трети с жтд 105 е ремонтирал помпата за високо налягане и е сменял разпръсквачи и съчми на дюзите или изцяло други дюзитди-пд гори малко повече от тди но все пак с една и съща скорост и един и същи маршрут тди-то ще изгори най-малко с литир под разхода на жтд105 не съм й фен на ваг групата но са по-добри от италианските особенно кото включим и окачването и дребните проблеми с електроника на италианците все пак погледни реалностанай-гадното нещо на жтд е че при най-малкия проблем с горивната система гасне и пали когато то си поиска докато при тди-то не е така
                              Bravo 1.9d 97г

                              Коментар


                                nsn написа:
                                колега BO на жтд 105 вече на тая възраст дюзите и помпата за високо налягане са като консумативи+датчик колянов вал+регулатор+демферен маховик+дебитомер а при тди-то проблем са само дебитомерите и клапана на турбото и да не забравяме факта че тди-то върви повече от жтд в сток и в чипнат вариант и е ПО-ИКОНОМИЧНО
                                Вярно ли? Аз направо от утре пускам обява на моя варел и почвам да си търся ТДИ. Ако може само да ми препоръчаш модификация, ако трябва и кредит ще тегля.
                                FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

                                Коментар

                                Working...
                                X