Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скромен тест

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Аз бях на косъм да документирам една такава гонка, но пича не пожела да кара вляво (защото пътя е по-разбит там) Но е хубаво да знам какво да очаквам :D
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      #62
      vsd написа:
      Да, пускал съм се. А ти карал ли си jtd че да знаеш как вдига оборотите? А и нали се сещаш че като се дърпам с тях няма как да видя как дигат оборотите.Освен това гледам всички постове за дръпки да са ми приятелски, не случайно наблягам на бирата Важното е да си правим кеф, а не да се нервираме един друг и да си скачаме все едно най-важното на земята е дали 1,6 ще дръпне jtd. Както виждаш и с hgt искам да се дръпна, въпреки че ще ме бие. Въпроса е да се видим и да си полафим, пък това че ме е дръпнал мога да го преживея.
      Ще споделиш ли резултата на 400м, с които си се дърпал?За кефа и лафа съм абсолютно съгласен П.П. ЖТД не съм карал, но пък съм карал Голф 4 ТДИ 131к.с. с чип и голф 5 2.0 ТДИ 140к.с. Да ти кажа и 2те не успяха да ме впечатлят особено.Единственото, на което се накефих е, че от движение на 2ра или 3та с 2к обороти като настъпиш и върти гуми.
      fiat bravo 1.6 103+k.c. ex..
      volvo s40 1.9

      Коментар


        #63
        С 1,6 на около 250 метра 2-3 коли разлика. Колко е точно другите ще кажат щото аз не видях добре.А специално това 1,6 за което говоря дооста добре върви, даже ми се струва че по-се набира от 1,8.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #64
          Е що на 250м, аз искам на 400м за да направя някаква база за сравнение м/у мойто и твойто.Добре кажи засичал ли си си 400м за колко ги взимаш така да го кажем.
          fiat bravo 1.6 103+k.c. ex..
          volvo s40 1.9

          Коментар


            #65
            @war_hawk - що не намериш някое чипнато JTD ако искаш на 200, 400 и т.н. .JTDто не е най-доброто, ама да се "перчи" някой с 1.6 вече е наглост.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #66
              emzo написа:
              @war_hawk - що не намериш някое чипнато JTD ако искаш на 200, 400 и т.н. .JTDто не е най-доброто, ама да се "перчи" някой с 1.6 вече е наглост.
              Значи виж сега за съжаление не се познаваме и не си знаем колите, че толкова смело да се изкажеш "перчи се" с 1.6Мога да ти кажа, че точно с това 1.6 оставям Голф 5 2.0 ТДИ 140к.с. 2 коли зад мен на 400м.Ако не вярваш гледай клипчетата, че и аз съм ги документирал във youtube.П.П. Никой с чипнато ЖТД не ми е предлагал гонка иначе на никой не съм отказал.Да ти кажа за сверка един приятел има Голф 4 1.6 с чип,генерация и директно на дросел без филтър с 18ки джанти се пуска с един такъв ТДИ 131к.с. с генерация и каза че след 120 го настига вече и го минава, а аз на неговия голф 1.6 съм кола и малко отпред при 120.Сещаш ли се,че ако е печката, тая кола и половина трудно ще я навакса до края на 400те метра при условие, че и аз се отдалечавам от голфа.Не съм казал, че въобще няма да ме мине ама според мен за 400м няма да успее.А сега кажи като ЖТД то не може да мине голфа, а голфа не може да мине мен, как ще стане ЖТДто да ме мине?
              fiat bravo 1.6 103+k.c. ex..
              volvo s40 1.9

              Коментар


                #67
                Колега, прав си - не се познаваме и не знае, какво е правено по колите.Сега е момента да споделиш какво има повече от стандартното 1,6 твоята, че да прави 2 коли разлика.Моята е само с ремап, нищо друго. Ако много държиш и картите ще ти дам.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #68
                  Колата е със сменен компютър с чип,спортен филтър FK с cold air intake system,абсолютно цялата генерация е спортна-supersprint и наскоро си смених кабелите със силиконови нискоомни и свещите-общо взето това е.Голфа,за който писах по-горе 1.6цата е правена във хеед ауто-човека преди там работеше и си я направи и му дават 92,5к.с. на колелата,което със загубите прави 120к.с. на маховика-при него съм с кола и половина отпред на 400м,за голф 5цата вече писъх.Дърпах се с фокус 2.0 16в 130к.с. и с него сме 1:1-първата опуснах 3та и ме взе с 3 коли,а втората го взех аз с кола и половина щот тръгнах по-добре от него.С фокуса,който вземе старта,той взима и 400те метра, но при 150км/ч ме минава при всички случаи както и 5цата 2.0ТДИ и така.
                  fiat bravo 1.6 103+k.c. ex..
                  volvo s40 1.9

                  Коментар


                    #69
                    ако беше казал турбо щях да се замисля Колега, не искам да те обиждам ама ти вярваш ли си ?Я иди го напиши това в VW клуба все някой от Ботевград (или наблизо) ще ти покаже това онова.п.с. нищо лично, развесели ме. п.с.2 - да не забравиш и клиповете да качиш
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #70
                      Малиииииии, много е яко тва 1.6 :D

                      Коментар


                        #71
                        And the marmot, it puts the chocolate in the alu-foil.Et la marmotte, elle met le chocolat dans le papier d’alu.I onda je mrmot zavio cokoladu u foliju..Или просто "... и един мармот завива шоколада в станиол."

                        Коментар


                          #72
                          war_hawk написа:
                          Е що на 250м, аз искам на 400м за да направя някаква база за сравнение м/у мойто и твойто.Добре кажи засичал ли си си 400м за колко ги взимаш така да го кажем.
                          Ако имаш път към София пиши едно л.с. да го решим този спор. 250 метра са защото толкова права имаше.
                          FIAT Bravo JTD GT '99

                          Коментар


                            #73
                            Искам линк да видя клиповете.И още един въпрос на пуснат климатик дърпал ли си се с някого и какъв е бил резултата евентуално?
                            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                            Коментар


                              #74
                              mihail.nikolov21 написа:
                              хайде с мойто 1.2 75да ги пробаме
                              сложи скорости от 1.1 6 speedи тогава го пробвай лочно изпитано от мен

                              Коментар


                                #75
                                emzo написа:
                                ако беше казал турбо щях да се замисля Колега, не искам да те обиждам ама ти вярваш ли си ?Я иди го напиши това в VW клуба все някой от Ботевград (или наблизо) ще ти покаже това онова.п.с. нищо лично, развесели ме. п.с.2 - да не забравиш и клиповете да качиш
                                Виж сега не ме обиждаш щот не си първия, който реагира така няма да си и последния.Темата я имаше в Тунинг.бг, а и шофера на голфа ми е личен приятел като не вярваш ако си в София ела една вечер на Бояна ще ти викна и другите ми приятели с фокуса, голфа 1.6 да ти го потвърдят те като не вярваш на писаното.Питаи колегата superfiat,че и с него 2пъти се пускахме каква е разликата м/у мойто Браво 1.6 и неговото Браво 1.6 на 400м даже всеизвестният на всички бебока11 даже твърдеше, че лъжа че е 1.6,а било 1.8 щот и той беше там.
                                fiat bravo 1.6 103+k.c. ex..
                                volvo s40 1.9

                                Коментар

                                Working...
                                X