Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Организиране на национален протест срещу цените на горивата.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    да, не очаквам да си перфектна, но когато изказваш мнение би следвало да знаеш какво говориш. Не ща да ме знаят като "таксиджията" ако се замислиш ше се сетиш защо, но вече си мисля че е непосилно за теб. Много удобно си изрязала от мненията ми точно определени фрази, които пасват на думите ти, но са далеч от темата ни. По скоро си е заяждне на частна основа - аз съм по- от теб. Тва са тъпотии.ele не бъди толкова себична и самоуверена, второто е добро качество но трябва покритие. Повече четене трябва. Ти смяташ че цените на гориавата са точно колкото трябва икономиески обосновано а аз не. Ти смяташ че системата ни е сбъркана, а аз те подкрепям. Но във това, какво правим или трябва да направим впоследствие се разминаваме, защото ти разсъждаваш себично. Не си социална. Сама се показа като такава, както и 70% от пишещите тук. Мислим за себе си 1-во а после за общото, като сме глупави да разберем, че общото помага на частното. ..Извини ме че те захапах така, но ти поставяш отметка върху факта, че предполагаш и не очакваш всички да ме помнят какъв съм и т.н. ...а ако видиш няколко поста по-назад ще се убедиш, че наистина говориш без да четеш .. ми той чукча писател, не читетел, кво искаш??!?
    Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

    Коментар


      niko09 написа:
      Малко да помислите тръгваме пеш, няма да ползваме градски транспорт, защото и той е скъп и ще ограничаваме потреблението на горива. Вече ставаме 1 час по - рано за работа за да стигнем на време, след 3тия ден ефективносттта ни на работа е намалила драстично заради недоспивене и умора, съответно резултатите ни са зле и или ще има глоби или уволение, от което ще останем с още по - малко доходи или с никакви.Теорията за увеличението на доходи автоматично отпада, втора работа е невъзможно да започнем, защото нямаме физическа възможност.Работадателят ни примерно е свързан с някакви превози, но поради цената на горивата и услугите няма работа в момента, а решава и да намали консумацията на горива и за това ни съкращава от работа.Колегата с таксито и той спира да работи, защото за повече колеги горивата не са от първа необходимост пък и той решава да ограничи потреблението , за да паднат цените.Е прави ли сте с глупостите си да ходим пеш и да не зареждаме и видиш ли цените ще паднат?
      Ако ходенето пеш те уморява, може би трябва да се замислиш да разнообразиш заседналия си начин на живот. Ходенето е приятно и естествено упражнение и не би трябвало да те уморява. Нека не забравяме естествената функция на крака, която не е да натискат педалите.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        ДА или НЕ е отгора на въпроса ? Или не може да се падне по гръб или всичките ви теория бяха далеко от истината? НЕ ми брой крачките, той и мозъка има някой функции, които видимо сте ограничили
        Fiat Brava 1.8 16V GT

        Коментар


          Хипотези колкото искаш.... Ами, ако живееш в блок срещу работата си или работиш удома?!Прави сме, естествено

          Коментар


            Вие ли не виждате или аз се заблуждавам, че в България има псевдодемокрация и див капитализъм.Че пазара не се регулира от пазарните принципи, а от девиза "Цената според будалата"!ЕРП-тата искат увеличение на цената на тока, защото консумацията намаляла!? Шефа на Лукойл ни обяснява, че намалил производството, защото намаляла консумацията на горива, а разходите му се запазили същите и затова била висока цената!?(Значи дали колата ще се движи с 130, 90 или 50 км/ч, няма значения. Разхода ми е постоянен, така ли? Да не говорим, че горивото, което сипваме днес е пристигнало като петрол преди поне месец.Просто това са монополисти и ни приказват глупости, за да оправдаят високите цени - разбирай печалби!
            Няма начин да няма начин!

            Коментар


              nikolovvd написа:
              Вие ли не виждате или аз се заблуждавам, че в България има псевдодемокрация и див капитализъм.Че пазара не се регулира от пазарните принципи, а от девиза "Цената според будалата"!ЕРП-тата искат увеличение на цената на тока, защото консумацията намаляла!? Шефа на Лукойл ни обяснява, че намалил производството, защото намаляла консумацията на горива, а разходите му се запазили същите и затова била висока цената!?(Значи дали колата ще се движи с 130, 90 или 50 км/ч, няма значения. Разхода ми е постоянен, така ли? Да не говорим, че горивото, което сипваме днес е пристигнало като петрол преди поне месец.Просто това са монополисти и ни приказват глупости, за да оправдаят високите цени - разбирай печалби!
              Е че капитализмът е готино нещо - на мен ми харесва. Ся комунизма ли да върнем, че заплатите са ниски, пък хората искат да си карат колите, не да си увеличат приходите?
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                ele написа:
                nikolovvd написа:
                Вие ли не виждате или аз се заблуждавам, че в България има псевдодемокрация и див капитализъм.печалби!
                Е че капитализмът е готино нещо - на мен ми харесва. Ся комунизма ли да върнем, че заплатите са ниски, пък хората искат да си карат колите, не да си увеличат приходите?
                Много ме е страх от хора, които харесват капитализма.Харесвам много хората, които смятат, че на този етап това е най-приемливият и приложим обществено-политически и икономически строй. На този етап няма реална и ефективна алтернатива, но чак пък да го харесвам. Има изключително урудливи форми понякога, особено когато го приложиш в пост -тоталитарна или диктаторска страна. капитализмът се развива добре там където обществата са узрели в мисленето си, там където с течение на десетилетия хората са осъзнали, че те регулират пазарите си в най-голяма степен. Ние в БГ ревем от високи цени и се редим на опашка. Имам един приятел, който все псува, че в дискотеката, която ходи е скъпо пиенето, плюе, но всеки петък и събота вечер е там и пие, купува и пие. Казах, му: като ти е скъпо не ходи. Дискотеката е пълна всяка вечер-собственикът трябва да е луд да свали цените. На гергьовден народът виси по километрични опашкии реве, че е скъпо агнешкото, еми купете си телешко един гергьовден и догодина цената ще е по-ниска. Та капитализмът иска мислещи, отговорни и осъзнаващи, че всичко което ни се случва, се случва заради наше действие или бездействие, а не заради хора с черни качулки подредени около кръгла маса, които диктуват световните събития. И ТЕ ТАКА..............
                ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                Коментар


                  SUS SCROFA написа:
                  ..............
                  Всеки строй има положителни и отрицателни неща. Не може да се каже, че даден строй е перфектен, защото тогава щеше да съществува само един. Човек трябва да е адаптивен и не виждам нищо лошо в това да харесва един или друг строй - всеки човек има право на избор и собствено мнение.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    Нямаше да е лошо, ако под плочките на тротуара пред нас минават кабели на ЧЕЗ, ЕОН и ИВиеН. Тогава капитализъм, конкуренция - все хубаво нещо.Но сега като съм вързан само за ЧЕЗ и скачам според тоягата. Обаче и на това му намериха цаката - мобилните оператори сключили картелно споразумение! Това е див капитализъм без грам конкуренция. Някой държави са го култивирали 50 години, а ние 20 години не можем да излезем от началното натрупване на капитала. Затова има половин дузина вериги бензиностанции, а цените едни и същи навсякъде. За качество и дума не може да става, защото всичко идва от Бургас, където все още от слама не могат да направят злато! Както казваше Тодор Колев - "Ние сме 100 години назад и петдесет в ляво"!
                    Няма начин да няма начин!

                    Коментар


                      nikolovvd написа:
                      Нямаше да е лошо, ако под плочките на тротуара пред нас минават кабели на ЧЕЗ, ЕОН и ИВиеН. Тогава капитализъм, конкуренция - все хубаво нещо.Но сега като съм вързан само за ЧЕЗ и скачам според тоягата. Обаче и на това му намериха цаката - мобилните оператори сключили картелно споразумение! Това е див капитализъм без грам конкуренция. Някой държави са го култивирали 50 години, а ние 20 години не можем да излезем от началното натрупване на капитала. Затова има половин дузина вериги бензиностанции, а цените едни и същи навсякъде. За качество и дума не може да става, защото всичко идва от Бургас, където все още от слама не могат да направят злато! Както казваше Тодор Колев - "Ние сме 100 години назад и петдесет в ляво"!
                      Добре де, върни се към комунизма - тогава съвсем нямаш избор, че даже и конкуренция няма, щото.... няма. Ама да не спамим темата повече.
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        ele написа:
                        nikolovvd написа:
                        Нямаше да е лошо, ако под плочките на тротуара пред нас минават кабели на ЧЕЗ, ЕОН и ИВиеН. Тогава капитализъм, конкуренция - все хубаво нещо.Но сега като съм вързан само за ЧЕЗ и скачам според тоягата. Обаче и на това му намериха цаката - мобилните оператори сключили картелно споразумение! Това е див капитализъм без грам конкуренция. Някой държави са го култивирали 50 години, а ние 20 години не можем да излезем от началното натрупване на капитала. Затова има половин дузина вериги бензиностанции, а цените едни и същи навсякъде. За качество и дума не може да става, защото всичко идва от Бургас, където все още от слама не могат да направят злато! Както казваше Тодор Колев - "Ние сме 100 години назад и петдесет в ляво"!
                        Добре де, върни се към комунизма - тогава съвсем нямаш избор, че даже и конкуренция няма, щото.... няма. Ама да не спамим темата повече.
                        Не си права.Имаше конкуренция. Малчика срещу република.Витоша срещу балкан.Камчия срещу телешкия.Ромика срещу ..........ромика.Усещам обаче, че ти си малко на принципа, кой не скача е червен.
                        ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                        Коментар


                          SUS SCROFA: Toва не е темата на тази тема. Затова няма да я задълбавам. niko09: ще се обиждаме ли?
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            ele вече е в червеното на оборотомера, дет се вика фул тротъл :D Представете си следната ситуация: някой попада случайно във форума, вижда темата и иска да се информира относно протеста. Отваря последната страница и ... открива, че е попаднал на много грешно за целта място.
                            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                            Коментар


                              http://img100.imageshack.us/img100/6359/luk1234.jpg
                              Прикачени файлове
                              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                              Коментар


                                dikanio написа:
                                ситуация: някой попада случайно във форума, вижда темата и иска да се информира относно протеста. Отваря последната страница и ... открива, че е попаднал на много грешно за целта място.
                                А де? Иди после ползвай търсачката! :D
                                Няма начин да няма начин!

                                Коментар

                                Working...
                                X