Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Организиране на национален протест срещу цените на горивата.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    niko_ymn написа:
    За Бензин 98:1,299 за суровината и преработката + 0,71 Акциз = 2,009 лв на едро + надценка бензиностанция= 2,20 + 20% ДДС = 2,64 лв/лАко 2008-ма е било 1,30 стойноста на горивото, 2011та трябва да е на около ~0,90 лв/л щом барела е с такава пропорция по-евтин, или с други думи сборът трябва да е с около 40 стотинки по-нисък, и Акциза се е вдигнал найстина НО с 2,5 стотинки а не с 40 стоники!!!За Дизела:Акциза е с 1,5 стотинки нагоре;Ако 2008-ма е било1,35+0,60)=1,95+0,21=2,16+20%=2,59 лв/лТо 2011-та трябва да е~0,95+0,615)=1,565+0,21=1,775+20%=2,13 лв/лСами преценете с 1 или 2 ст разлика в акциза може ли да има 40-46 стотинки разлика в крайната цена (и дали някой злоупотребява с Вас и дали искате да протестирате срещу това)!
    Човека го е обяснил доста изчерпателно
    Fiat Brava 1.8 16V GT

    Коментар


      И какво точно е обяснил - че някой печели на наш гръб? -Добрютро!Ако цяла България купува дъвки от мен и няма от къде другаде да се купят дъвки, аз също ще ви жуля по 10лв. за ’Орбит’

      Коментар


        Като е добро утро има икономически закони при МОНОПОЛ и КАРТЕЛ, които са малко по различни от тия който са в условията на кокуренция.НЕ че сме от друга планетаКато жулиш по 10 лв това реална цена ли ще е ?
        Fiat Brava 1.8 16V GT

        Коментар


          nikolovvd написа:
          На мен ми допадна протеста с тикането на автомобилите. Хем протест, хем фитнест!
          Бутах и аз. Преди това играх мач. Днес съм разглобен и удовлетворен. Пълен съм с енергия. След обяд ще си изора двора и ако остане време ще си орежа асмата - ще оставя енергия и за...жената. Абе Убаво ми дойде бутането на протеста... :D ПС: Тежко се бута Бравата, трябваше с Уно-то да съм, ама взе да гори много пущинката. Ще го бракувам вече. :D
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            За какво точно протестираме? Това са данни към 02.2011 година
            Прикачени файлове
            ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

            Коментар


              niko09 написа:
              Като е добро утро има икономически закони при МОНОПОЛ и КАРТЕЛ, които са малко по различни от тия който са в условията на кокуренция.НЕ че сме от друга планетаКато жулиш по 10 лв това реална цена ли ще е ?
              И как точно ще ме накраш да сваля цената, при положение, че и двамата знаем, че ТИ имаш нужда от мойта дъвка?

              Коментар


                Kuku написа:
                niko09 написа:
                Като е добро утро има икономически закони при МОНОПОЛ и КАРТЕЛ, които са малко по различни от тия който са в условията на кокуренция.НЕ че сме от друга планетаКато жулиш по 10 лв това реална цена ли ще е ?
                И как точно ще ме накраш да сваля цената, при положение, че и двамата знаем, че ТИ имаш нужда от мойта дъвка?
                ...Защо, ти нямаш ли нужда от мен и моите пари ? Или си мислиш, че ТРЯБВА да ги давам САМО за твоите дъвки ?... Ей тук се разминаваме.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  Ти няма от къде да си купиш дъвка и/или просто не можеш да я купиш от друго място - кво праиш?!

                  Коментар


                    Ми няма да дъвча . Виж, гориво, от друга страна, искаш не искаш трябва да сипеш.
                    00' Bravo 105 JTD

                    Коментар


                      Kuku написа:
                      Ти няма от къде да си купиш дъвка и/или просто не можеш да я купиш от друго място - кво праиш?!
                      Ами протестирам...както и направих. За мен истинския протест е масово незареждане (писал съм) или недъвчене на дъвки ( в случая)...А ми кажи тогава - ти Кво праиш ? :D
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        Държавата ще те подсети има закони има промени Забрана за злоупотреба с монополно или господстващо положениеЧл. 21. Забранено е поведението на предприятия с монополно или господстващо положение, както и на две или повече предприятия със съвместно господстващо положение, което може да предотврати, ограничи или наруши конкуренцията и да засегне интересите на потребителите, като:1. пряко или косвено налагане на цени за покупка или продажба или други нелоялни търговски условия;2. ограничаване на производството, търговията и техническото развитие във вреда на потребителите;
                        Fiat Brava 1.8 16V GT

                        Коментар


                          niko09 написа:
                          Като е добро утро има икономически закони при МОНОПОЛ и КАРТЕЛ, които са малко по различни от тия който са в условията на кокуренция.НЕ че сме от друга планетаКато жулиш по 10 лв това реална цена ли ще е ?
                          Ама ти не протестираш Лукойл да бъде признат за монопилист, нито да се разследва картелно споразумение, а протестираш, като си караш колата, срещу високите цени на горивата. Ми нормално е, като не слизате от колите, да се слагат високи надценки - изобщо не виждам какво му е ненормалното, особено след като спонсорирахте бензиностанциите за кефа да развявате знамена с 10 км/ч. Ти ако имаш фирма, няма ли да се стремиш към максимална печалба? 100% съм сигурна че ще го направиш, ако пазарът ти позволява. Пък всички фирми печелят на гърба на хората - от къде им идват парите мислиш? Въздуха? А какво ще промени държавата? Акциз - тц без ЕС, печалба на дружествата - тц - пазарна икономика, никой копче не може да им каже. ДДС? Като намали ДДС-то, ще вдигне нещо друго - и без това много от вас не плащат данъци и работят на сиво... все от нейде трябва да се вземат парите - предпочитам да е от гориво, цигари и алкохол. За пореден път се убеждавам, че българинът не обича да си мърда сивото вещество, а предпочита някой да му сваля звезди от небето, а той да се съгласява безприкословно с абсурдни искания и цели. Направо ме е яд, че нямам бензиностанция да дойдете да протестирате на нея, а ако имах, щях да вдигам цените в деня преди протеста. SUS SCROFA: Хората искат комунизъм - централно контролиране на цените, за да могат с неголемите си заплати, които явно ги устройват, да могат ежедневно да си позволят да си карат колите.
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            ntodorov написа:
                            Kuku написа:
                            Ти няма от къде да си купиш дъвка и/или просто не можеш да я купиш от друго място - кво праиш?!
                            Ами протестирам...както и направих. За мен истинския протест е масово незареждане (писал съм) или недъвчене на дъвки ( в случая)...А ми кажи тогава - ти Кво праиш ? :D
                            Без дъвки можем, без петрол не. От табличката, която качих се вижда ясно, къде сме ние в сравнение с останалите бивши соц страни.Приели са ни в ЕС, ще спазваме тяхната безумна акцизна политика.А на господата, които си мислят, че утопията "саморегулиращ се пазар" е възможна ще кажа, че са почти толкова наивни колкото и тези, които вярват в комунистическия идеал.
                            ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                            Коментар


                              Ако реша да протестиерам срещу цената на хляба трява да спра да ям хляб така ли ?Една от целите на това да протестираш е да подсетиш държавата си че трябва да направи нещо за теб.И неголемите заплати - като ти е поскъпнал в пъти живота какво ще те стопли голямата ти заплата пак че имаш колкото да оцелееш, дали ще имаш 100 лв и 100 лв разходи или ще имаш 10 000 и 10 000 разходи все си на 0. За това първо трябва цените да се намалят,а после да се увеличат заплатите
                              Fiat Brava 1.8 16V GT

                              Коментар


                                ele написа:
                                niko09 написа:
                                Като е добро утро има икономически закони при МОНОПОЛ и КАРТЕЛ, които са малко по различни от тия който са в условията на кокуренция.НЕ че сме от друга планетаКато жулиш по 10 лв това реална цена ли ще е ?
                                Ама ти не протестираш Лукойл ................
                                В общи линии си права, но тук има проблем, и той е облечен във власт. Аз мисля, че проблемът не е в частния сектор, а е във управлението на страната.Не мога да се съглася за акцизите. За алкохол и цигари, да, но за горивото, не мисля така, особено говорейки за нашата българска действителност.
                                ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                                Коментар

                                Working...
                                X