Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Организиране на национален протест срещу цените на горивата.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    SUS SCROFA написа:
    В общи линии си права, но тук има проблем, и той е облечен във власт. Аз мисля, че проблемът не е в частния сектор, а е във управлението на страната.Не мога да се съглася за акцизите. За алкохол и цигари, да, но за горивото, не мисля така, особено говорейки за нашата българска действителност.
    Хората не протестират против начина на управление на държавата или за по-добър живот, а имат точно една цел - да се понижат горивата, за да могат да си карат колите. Не мога да се съглася за утопията ’саморегулиращ се пазар’. Има доста страни, които са доказали, че това съществува, ние не сме, защото си искаме комунизма, нямаме никакво желание да се борим за това.niko09: Споко ти за мен не мисли - аз вече работя върху увеличение на доходите си. Същото трябва да направите и вие, не да спонсорирате бензиностанциите. Все пак имате избор, ако не ти харесват цените на горивата - за 8000 -10 000 ще ви направят електромобил от някоя 20 годишна кола и ще карате много по-евтино на ток.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      За саморегулиращия се пазар гледаме др страни, но за протестите, които се правят в тях не трябва да ги гледаме Хората протестират точно за това държавата да се събуди и да направи нещо за тях.
      Fiat Brava 1.8 16V GT

      Коментар


        Престанете да се надскачате, ми дайте идеи какво да правим!
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          Е те професорите казаха няма да караме коли,ще ходим пеш и с кол’ло, ако някой ни зашлеви от едната страна ние ще подложим и другата , няма да си отстояваме правата, няма да спазваме и законите, няма да гледаме другите държави за това как протестират и се борят за нещо и ще ни увеличат заплатите и култовото "Прост народ слаба държава! "
          Fiat Brava 1.8 16V GT

          Коментар


            Абе аз не разбирам за какво спорите толкова! Не става въпрос само за горивото или дъвките или каквото и да е! Става въпрос за стандарта на живот! Не може по време на световна икономическа криза, всички държави да търсят начини да помогнат на народа и да улеснят поне малко ежедневието му, а нашите олигофрени да се чудят с каква глупост да се хванат за да прикрият неграмотността си! Как може хората да се чудят как да свържат 2та края, а те да увеличават данаци! Какво получавате срещу този данък който плащате! Вече не само улиците не се поддържат и са опасни за движението заради хилядите дупки, ами и тротоарите почнаха да се рушат! Горивата са една малка част от идеята на този протест! Най лошто е, че вече не става въпрос коя партия ще дойде на власт, ами коя партия ще си свърши работата! АЗ НЕ ИСКАМ ЧУДЕСА! ИСКАМ ПРОСТО ДА ВИДЯ, ЧЕ СЕ РАБОТИ В ПОЛОЖИТЕЛНА НАСОКА И СЕ ПРАВИ НЕЩО ЗА ЕДНО ПО-ДОБРО БЪДЕЩЕ ЗА БЪЛГАРИЯ! Писна ми на 22 години да си броя стотинките и да се притеснявам, че нямам пари когато някой ми се обади за да излезем! Искам да мога спокойно да се забавлявам и да пътувам! А не само да работя, да си правя сметки и да се ограничавам!
            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

            Коментар


              Че кой е казал да се примирявате с цената на горивото?!Просто трябва да се протестира в подкрепа на исканията, а не срещу тях И стига с тези примери за храната - без гориво можем, без храна НЕ

              Коментар


                niko09 написа:
                Е те професорите казаха няма да караме коли,ще ходим пеш и с кол’ло, ако някой ни зашлеви от едната страна ние ще подложим и другата , няма да си отстояваме правата, няма да спазваме и законите, няма да гледаме другите държави за това как протестират и се борят за нещо и ще ни увеличат заплатите и култовото "Прост народ слаба държава! "
                ...A междуградският транспорт ще е с дилижанси. :D Ето, продавачите на горива се грижат и за екологията на България! Нека направим протест срещу простаците дръзнали да протестират!

                Коментар


                  ele написа:
                  AMG_1968 написа:
                  Прост народ ,,,.
                  Споко човек, не се ядосвай. По новините казаха, че бензиностанциите са вдигнали леееко цените, без лукойл да ги е вдигал. Бензинаджиите не са тъпи - те знаят, че много хора ще сложат бензин или нафт да обикалят няколко часа като калинки да протестират против цената на горивото... Приготвено е и последващо леееко повишение на горивото за следващият протест и се таи надеждата повече коли да се включат, т.е да се продаде повече гориво предходните дни. Дори, ако може, протестите да са всяка седмица... най-ще им е добре на бензинаджиите.
                  Вие "умните" защо продължавате да пишете в тая тема само не стана ясно. Като не ви пука колко струва горивото защо просто не си джиткате с количките си да си карате хубавия розов живот...Ама нали сте българи,търсите с кого да се счепкате и как да си излеете пумията някъде. И като не ви стиска да излезете навън и да изкажете гласно болките,си стоите зад клавиатурката и оаквате(има доста по-подходяща дума,но автоцензурата ме възпира да я кажа) всички дръзнали да кажат нещо на глас.
                  ex.Мареа ТД100

                  Коментар


                    Интересно храната как ще достигне до теб - сигурно с гориво, а това сигурно ще се отрази на цената.Човека ви каза че горивата са малка част от идеята на протеста Протеста беше, за да се събуди държавата
                    Fiat Brava 1.8 16V GT

                    Коментар


                      Аз искам да питам - колко от протестиращите карат на газ?А колко от тях на метан?Ако карате само на бензин/нафта - минете на газ бе...Разходите ви ще паднат почти наполовина.Ако и това не ви устройва - минете на по-икономични коли.Мен като не ме устройва цената на трюфелите - не си купувам.Също така не си купувам 40 годишно уиски - не че не искам.Горивото не е като хляба - има алтернативи - газ, метан, ток, градски транспорт, моторетка, велосипед. Светът се променя бе хора - не се ли адаптирате към него - нищо няма да постигнете. Висока е цената на горивото, да, много е висока.И във всички случаи е по-ниска, от времето когато взимахме по 200 лв заплати, а бензина беше 1 лв.200 лв заплата - 1 лв бензин (1990) - с една заплата - 200 литра бензин1000 лв заплата - 2.50 бензин (2011) - с една заплата - 400 литра бензин(при 500 лв заплата нещата са същите като през 1990).Стига сте мрънкали, Еле ви го каза - вместо да протестирате срещу вятърните мелници - изкарвайте повече пари и няма да ви пука, че бензина гони 3-те лева.Аз вчера протестирах, като пътувах 1200 км с автобус, вместо с колата. И ми се отрази много добре на джоба, да ви кажа...

                      Коментар


                        Kuku написа:
                        Че кой е казал да се примирявате с цената на горивото?!Просто трябва да се протестира в подкрепа на исканията, а не срещу тях И стига с тези примери за храната - без гориво можем, без храна НЕ
                        Kaк ще стига до нас тази храна, с впрягове ли?Що за изказване е това "без гориво можем........", какво можем, да ловим елени в гората ли?
                        ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                        Коментар


                          Фактически при цена на барел $148 нафта 2.50 сега барела е $112 нафтата пак е 2.50Добре ли ви се струва? Или е нормално щото в германия била 2.50 бг лева нафтата??!? Ама в Германия работодателите плащат на работниците си. И дори да реализират големи печалби (както нефтохим в България) поне плащат. Ся в нефтохима може да взимат около 1200 заплати но само те. А от нефтохима зависи цялата ни страна. Е?Тва на кой му се вижда нормално?
                          Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

                          Коментар


                            Моята кола е дизелова с 1.3 к. двигател? Как да падна на по нисък разход? Аз лично от своето обкръжение не познавам човек който да взима над 1000лв заплата! Защо трябва да се адаптирам към нещо което много лесно мога да променя?
                            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                            Коментар


                              Колега Immortal като изкарваш повече пари какво ще стане ? при условие че живота е по скъп кажете айде всички с тия повече пари като всеки ден нещо поскъпва като вземаш повече пари от всички останали какво толкова ще ги спестиш ли - НЕ , ще си купиш 40 годишмо уиски ли - НЕ, просто те пак ще отидат да за същите неща, който днес са на една цена , утре на др и т.н. все по - висока и по - висока, просто пак ще си на 0
                              Fiat Brava 1.8 16V GT

                              Коментар


                                Immortal написа:
                                Аз искам да питам - колко от протестиращите карат на газ?А колко от тях на метан?Ако карате само на бензин/нафта - минете на газ бе...Разходите ви ще паднат почти наполовина.Ако и това не ви устройва - минете на по-икономични коли.........................да ви кажа...
                                Пропан-бутанът е производно на петрола!!!!!!!!!!! Първото ниво от обработката............... При увеличено търсене на метан, цените там ще се повишат. Газовите уредби за метан все още са доста скъпи, да не говорим, че приличат на ядрен ректор.Скачат цените на всичко - храната става трудно достъпна - яжте хлебарки - богати са на протеини, дрехите поскъпват - правете си дрехи от найлон или купувайте втора употреба, транспортните услуги поскъпват - ходете пеша бре!!!!!!!!!Повишаването на цените на бензина е глобален процес, но както се вижда в табличката, която закачих, бившите соц държави, които са с по висок стандарт от нас, са ги задържали. Как????
                                ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                                Коментар

                                Working...
                                X