Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Организиране на национален протест срещу цените на горивата.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Благодаря на всички, които присъстваха на протеста. В София може да е било скъпо да се добереш до протеста но в другите градове кръгчето беше под 10 км или около 1 литър. Срещнах един познат, който каза събрахме се 5 човека в колата по 50 стинки от всеки и дойдохме с една кола да протестираме на 5 бензиностанции.ПРОТЕСТА АПРИЛ МЕСЕЦ ЩЕ Е С ТОТАЛНА ЛИПСА НА ЗАРЕЖДАНИЯ В УГОВОРЕНА СЕДМИЦА.Има още няколко парадокса, казвате, че по принцип колкото по-ниско е потреблението толкова цената ще пада. Да според закона на търсенето и предлагането на Маршал е така.Обаче, ако през Юли 2008-ма Лукойл са продавали примерно 5 милиона литра за месец, през Март 2011 г ще продадат 3 Милиона литра. Да кажем, че те си имат едни фиксирани разходи от 1,2 млн лева на месец за заплати и за обслужване на рафинерията или за командировки на карибите, и ако се разделят на 5 млн. л тези разходи се пада примерно по 0,24 лв/л а ако се разделят на 3 млн се пада по 0,40 ст от литър и на практика като е по-малко търсенето те надуват цената за да си избият повече пари от литър. Това го забелязах още като започна кризата.
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    Коментар


      Направете една статистика на цените в БГ и някъде другаде където има рафинерия. Заплатите са в пъти по ниски а цената на горивото е както на другите места. Е как може на оня да му плащат по ХХХХ Евро заплата а на българина заплатата в рафинерията да е в пъти по ниска и цената на крайният продукт да е същата България е страната на чудесата

      Коментар


        Те българите са единствения народ, който харчи повече отколко изкарва и единствената държава, в която "ако някой от казана се опита да излезе, останалите го дърпат пак вътре", което се потвътждава за пореден път в темата, която информира за протеста, а масата от хора плюят За месец април няма ли да почнете да мърморите за протеста ?
        Fiat Brava 1.8 16V GT

        Коментар


          niko09 написа:
          Те българите са единствения народ, който харчи повече отколко изкарва и единствената държава, в която "ако някой от казана се опита да излезе, останалите го дърпат пак вътре", което се потвътждава за пореден път в темата, която информира за протеста, а масата от хора плюят За месец април няма ли да почнете да мърморите за протеста ?
          Напротив, ние се мъчим да ви измъкнем от казана, вие се натискате вътре. Всичко останало си е в реда на нещата.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            Пак трябва да поспорим, че цените растат всеки ден, а заплатите не.
            Fiat Brava 1.8 16V GT

            Коментар


              ele написа:
              Напротив, ние се мъчим да ви измъкнем от казана, вие се натискате вътре. Всичко останало си е в реда на нещата.
              На кое и къде да се смеем!!! Откъде ще ни измъквате??? Предлагам противниците на протестите каквато е и колежката да си направят"Протест против протеста" и да ходат да зареждат по 50 лв от "евтините"за тях горива и да спрат да ни обвиняват за това че ни е писнало да ни правят на тъпаци!!! На вас като ви е добре си трайте,сипвайте си евтино гориво и ни оставете ние пък да си недоволстваме. Мисля че болшинството сме от недоволните май! :D

              Коментар


                niko09 написа:
                Пак трябва да поспорим, че цените растат всеки ден, а заплатите не.
                E a де, ще си дойдем на думата дали цените трябва да падат или заплатите да растат. Нали разбираш, че ако ти порасне заплатата ще си позволиш същите неща, като да паднат цените. Само дето това е по-вероятното, което може да стане.4o4kata: Ние протестираме, като не зареждаме и се движим с колите само когато трябва. Вие сте тези, които зареждата първо преди да отидете на протеста и после на самия протест....
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  По моему самият протест е СИЛНО извратен. Не бензиностанциите са виновни, а "производителите" на самото гориво. Едномесечно "протестиране" без зареждане смятам, че ще е по-ефикасно от едномесечено ежедневно зареждане X*.50/ден. Аз лично ще протестирам ВСЕКИ сух и слънчев ден в който мога да ходя пеш и нямам никакви "тежести" за носене!
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    Имартал да изпуснал съм го това - на което ще отговоря - че тогава лукс-а си беше да имаш пц , двд и разни други такива неща който сега са си в реда на нещата ,а днешните неща който влизат в графата лукс са си скъпи и си изискват пари.Много почнаха да ни глезят ,а това стува пари.@еле не съм си засякъл разхода от костинброд до омв-то , орлов мост , южния парк и пак до костинброд , но е към 4литра като и си направих разходка послучай хубавото време.Или трябваше 4мата в колата с рейса после с метро и разни други превози и да се дадат повече пари от колкото за тия 4литра нафта :х
                    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                    Коментар


                      nasty написа:
                      Имартал да изпуснал съм го това - на което ще отговоря - че тогава лукс-а си беше да имаш пц , двд и разни други такива неща който сега са си в реда на нещата ,а днешните неща който влизат в графата лукс са си скъпи и си изискват пари.Много почнаха да ни глезят ,а това стува пари.@еле не съм си засякъл разхода от костинброд до омв-то , орлов мост , южния парк и пак до костинброд , но е към 4литра като и си направих разходка послучай хубавото време.Или трябваше 4мата в колата с рейса после с метро и разни други превози и да се дадат повече пари от колкото за тия 4литра нафта :х
                      Грешно разсъждаваш колега - трябваше ПЕШКОМ да протестирате - с 00000.0000 приход за горивната мафия.Добре де колеги, всичките ВИЖДАТЕ конспирация за повишени цени на горивата. Спрете да ги потребявате за един месец. При понижено търсене - цените ПАДАТ. Значи, ако един месец ставате час по-рано вместо 5 минути - в края на месеца ще имате гориво на регулирана от търсенето цена... Ама нали требе да караме колите дори и до маагазина... Имам приятел, който на 1.2км ходи с колата. Аз хдоя пеш и стигам за същото време като него. Засичали сме го. Приятелчето има хемороиди, а аз - не..., но АЗ ходя и ПЕШ!
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        ele написа:
                        niko09 написа:
                        Пак трябва да поспорим, че цените растат всеки ден, а заплатите не.
                        E a де, ще си дойдем на думата дали цените трябва да падат или заплатите да растат. Нали разбираш, че ако ти порасне заплатата ще си позволиш същите неща, като да паднат цените. Само дето това е по-вероятното, което може да стане.4o4kata: Ние протестираме, като не зареждаме и се движим с колите само когато трябва. Вие сте тези, които зареждата първо преди да отидете на протеста и после на самия протест....
                        Еле, а какво е лошото първо да паднат цените,а после да се увеличат заплатите няма ли да е по добре. Защото дори и да ти увеличат заплатата ИНФЛАЦИЯТА ще си остане, разбираш ли парите,които вземаш и си мислиш, че са много просто са се ОБЕЗЦЕНИЛИ явно е сложно
                        Fiat Brava 1.8 16V GT

                        Коментар


                          niko09 написа:
                          ele написа:
                          niko09 написа:
                          Пак трябва да поспорим, че цените растат всеки ден, а заплатите не.
                          E a де, ще си дойдем на думата дали цените трябва да падат или заплатите да растат. Нали разбираш, че ако ти порасне заплатата ще си позволиш същите неща, като да паднат цените. Само дето това е по-вероятното, което може да стане.4o4kata: Ние протестираме, като не зареждаме и се движим с колите само когато трябва. Вие сте тези, които зареждата първо преди да отидете на протеста и после на самия протест....
                          Еле, а какво е лошото първо да паднат цените,а после да се увеличат заплатите няма ли да е по добре. Защото дори и да ти увеличат заплатата ИНФЛАЦИЯТА ще си остане, разбираш ли парите,които вземаш и си мислиш, че са много просто са се ОБЕЗЦЕНИЛИ явно е сложно
                          Нищо лошо, само дето няма да стане. Има един правилен път и той е само нагоре. Дефлацията е нещо доста по-страшно от инфлацията и е добре да не се стига до там. Просто нямаш шанс, ако икономиката се свие, да ти увеличат заплатата.Не знам как ще ми се намали покупателната способност, ако инфлацията е 5%, а заплата ми скочи с 6% - даже съм я изпреварила тая инфлация с цял 1%. То тъй ако се губиха нещата ехеееей.... ама тц - не става толкова лесно
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            Еле вече дразниш повечето хора в форума. И аиде сега като взимаш много пари не си мисли че ще е винаги така.МОДЕРИРАНО. Няма връзка с темата.
                            Обичам си работата.

                            Коментар


                              Valentin_V написа:
                              Еле вече дразниш повечето хора в форума. И аиде сега като взимаш много пари не си мисли че ще е винаги така.
                              :D Е не всички само 99% МОДЕРИРАНО. Няма връзка с темата.

                              Коментар


                                Valentin_V написа:
                                Еле вече дразниш повечето хора в форума. И аиде сега като взимаш много пари не си мисли че ще е винаги така.
                                Toва някакъв протест против свободното слово ли е? препоръчвам ти да не си измисляш неща, които не съм казала. Пък дали ще е така - никой не знае. Затова давам всичко от себе си положението поне да остане каквото е.
                                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                                Коментар

                                Working...
                                X