Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    krasio_79bs написа: Преглед на мнението
    Някак си ми изплуват едни спомени за обсъждане на един хейтър по време на едни срещи на форума на маса в София. Та в тоя ред на мисли вярно си е некултурно. И като се сетя ,че ти беше човека отделил ми няколко поста да ми обясняваш що за човек съм. Ццц цццц ццц. Да живей културата!
    Ти беше посочен като пример за хейт, но никой не си е и помислял да прави разрез на психологията ти или да обсъжда личността ти. Схващаш ли разликата?
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      Immortal написа: Преглед на мнението
      Поувлече се малко
      По жители по последни официални данни кв.Меден рудник е около 40 хиляди, а по територия е 4.64 кв.км. Ямбол е 19.8 кв.км (застроена градска част) със 74 хил.жители - около 4.5-5 пъти по-голям по територия от Меден рудник, а Сливен и Хасково са още по-големи.

      Виж последната страница на:
      http://www.burgas1.org/e107_files1/p...8-00_06120.pdf

      Дори и така си прав де, ама да сме коректни с фактите.
      10 000 сме....Дидо. Не знам дали знаеш, с какво се занимавам. Имам пряка връзка и наблюдения с "живи данни". До края на октомври 2016 г отразихме около 31 000 водомерни единици САМО в комплекса ( е па тури ги средно по 3 ма човека на уред), въпреки че от тях има и неизползваеми все още ( в сгради за предстоящи продажби/наеми). По мои сметки тук живеят около 80-90 000, но няма да е пресилено да са и повече. 40 000 бяхме преди 5-6 години ( гледам, че данните, които си приложил са отпреди 4 години)....Ти скоро идвал ли си в комплекса ??? За последните 10 години тук се построи още един град. Не случайно половината имотни агенции от града са тук. Нека и колегите от Меден рудник да пишат, а ако моите факти не те задоволяват, предлагам това, което дори и да не звучи толкова сериозно е далеч по-реално от данните, които са представени в твоя линк:
      http://www.burgas.utre.bg/2014/03/07...nie_v_bulgaria
      И интервю от 2011 г. с кметицата на комплекса ( ТД Възраждане) Магда Манолова, която все още е на пост.
      https://www.burgas24.bg/novini/burga...hiveene-281461
      ПС: Дидо, мЧи ние у форумЪт сме 40 000 бе.
      Последна редакция от ntodorov; 29.11.2016, 15:29.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        Аз да покопая малко в бургаската градинка...
        Тази схема за градския транспорт е рисувана в някой софийски офис гледайки тавана...
        Първите сметки бяха б1 и б2 да са на 5 минути... да ама като е писана бройката на автобусите нещо не е сметнато и сега са на 20 минути...
        За мен Бургас БЕШЕ градът с най- уреден градски транспорт в страната! БЕШЕ...

        п.п. тъй беше писан и проекта за рехабилитация на ВиК в МР - с коти за тръби на 20 м. във въздуха, вместо на 1.60 под земята...
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          Общо взето сега по морето се сблъсквате с проблеми, които в сф ги имаше преди над 5 години. Сега имам колега от Бс и му казвам хейтърмен. Ясно е, че и той колеги като вас обръща огромно внимание на тези неща, а на моменти и на малките детайли. За това пийте от време на време презк#рин и не си хабете нервите. Иначе и в сф в началото имаше валидатори само в трамваини чат пат в тролейчетата. Отделно имам 4-5 пластики каъо всяка струваше по 2-3лв. То първо бяха без снимка, после със снимка, после една я бракувах, че не беше минала транзакцията по зареждането и ми начислиха 10лв глоба. До колкото разбирам най-големия проблем е , че от хубаво работещ трафик насила се затруднява. Та друг съвет мога да кажа както и на колегата ми. Щим нещо не ви харесва действайте и успех дано промените нещата. За мен всучко от много време е борба с вятърни мелници. Гледсм аз да се държа адекватнони да спазвам правилата и да не си го слагам.
          Прав си Kay. В темата с похвалите бях писал. Каквото и да си говорим, администрацията в града ни работи добре и хората работещи там се вслушват в проблемите, създадени са възможности да комуникираме бързо и лесно с обратна връзка. Тук две мнения няма. Помниш преди години, че те занимавах с една каскада пред дома ми ( снимки и видео ти пращах ) и ти ми даде съвети...Ами настоявах и нещата се оправиха. Мразя мрънкащи около мен, които не си мърдат пръстта да отнесат проблемите си към решения. И аз нямам клиент за толкова години, с който да не се разбера, да не изгладя недоразумения, защото съм убеден, че много от проблемите идват от необмисляне. Хора сме, как няма да се стигне до консенсус и решение...Ето, само преди час, чета нова информация за промяна на поредната линия в квартала ни, след като управниците ни се вслушаха в хората.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            ntodorov написа: Преглед на мнението
            Ето, само преди час, чета нова информация за промяна на поредната линия в квартала ни, след като управниците ни се вслушаха в хората.
            Точно на това трябва да се обръща внимание, когато говорим за демокрация. Наистина нещата се случват по-бавно отколкото ни се иска, но се случват, за разлика от един предишен строй, където това беше абсурд.
            207 тиква автомат
            новокромаджия 2.4 печка

            Коментар


              Точно на това трябва да се обръща внимание, когато говорим за демокрация. Наистина нещата се случват по-бавно отколкото ни се иска, но се случват, за разлика от един предишен строй, където това беше абсурд.
              Е да, ама преди нямахме забележки и нямаше защо да притесняваме управниците ни.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                Няма на какво да се сърдиш освен на себе си, съжалявам. Наистина звучи цинично, но фактите са такива, каквито са и битието не е розова приказка, в която се случва всичко, което си пожелаеш.
                Пиша за последен път (надявам се, че нещо ми писва да си губя времето залуду), защото искам да поясня, че изобщо не се сърдя за нищо и на никой. Аз просто отбелязвам факти. Не взимам отношение (емоционално). Не знам ти какво си решил, че аз съм решил Винаги съм бил, съм и ще бъда наблюдател на хората, анализирам ги, категоризирам ги и никога не ги слагам под общ знаменател (под няколко общи знаменателя обаче да ) За мен това е хоби и развлечение. Антрополог съм по душа и призвание, но не и по образование. И да те успокоя - никой не ми плаща за това. Правя го за мой си кеф. Ако си се почувствал обиден - извинявай. Не това е била целта ми. Тя истината боли, но аз никога не я спестявам на никого. Винаги съм директен. Кофти качество, ама какво да се прави. Не ставам за дипломат
                Последна редакция от Слав; 28.11.2016, 22:09.
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  Момчета, нека да разведрим темата. Нека не се сърдим един друг. Видно е, че виртуалната комуникация понякога е трудна, но нека
                  проявяваме търпимост помежду си. НЪл си пишем за кеф. Та да попитам.
                  Според вас абсурдно ли е, че зимата дойде...баш сега.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    ntodorov написа: Преглед на мнението
                    Е да, ама преди нямахме забележки и нямаше защо да притесняваме управниците ни.
                    Българина винаги е бил зверски консервативен към промените. Една от отрицателните му черти в днешния глобален свят
                    207 тиква автомат
                    новокромаджия 2.4 печка

                    Коментар


                      Българина винаги е бил зверски консервативен към промените. Една от отрицателните му черти в днешния глобален свят
                      От англичаните казват, че по-консервативен народ нямало, ама гледам - не живеят зле.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        Според мен нито абсурдно, нито изненадващо. Утре обаче ще сме "изненадани" традиционно
                        Нека си трупа. Така е по-празнично

                        П.П. От моя гледна точка консерватизмът си има и своите положителни страни точно в днешния глобален свят
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          Слав написа: Преглед на мнението
                          Пиша за последен път (надявам се, че нещо ми писва да си губя времето залуду), защото искам да поясня, че изобщо не се сърдя за нищо и на никой. Аз просто отбелязвам факти. Не взимам отношение (емоционално). Не знам ти какво си решил, че аз съм решил Винаги съм бил, съм и ще бъда наблюдател на хората, анализирам ги, категоризирам ги и никога не ги слагам под общ знаменател (под няколко общи знаменателя обаче да ) За мен това е хоби и развлечение. Антрополог съм по душа и призвание, но не и по образование. И да те успокоя - никой не ми плаща за това. Правя го за мой си кеф. Ако си се почувствал обиден - извинявай. Не това е била целта ми. Тя истината боли, но аз никога не я спестявам на никого. Винаги съм директен. Кофти качество, ама какво да се прави. Не ставам за дипломат
                          Значи и ти нямаш основание да ми се сърдиш за моята откровеност. Винаги съм стоял зад максимата -Живей и не пречи на другите да живеят и за това налагането на нечий стереотипи ми бърка в г*за. Имай си твоите идеи, това е твое свещено право, но не ми ги налагай като единствено правилните. Колкото хора, толкова и истини, и така е редно да бъде, а правилата са за регулиране на различията и трябва да се спазват
                          Последна редакция от pplk; 28.11.2016, 22:33.
                          207 тиква автомат
                          новокромаджия 2.4 печка

                          Коментар


                            ntodorov написа: Преглед на мнението
                            От англичаните казват, че по-консервативен народ нямало, ама гледам - не живеят зле.

                            Ние не сме англичани, нека правим разлика. Манталитета ни е един балкански....
                            Последна редакция от pplk; 28.11.2016, 22:32.
                            207 тиква автомат
                            новокромаджия 2.4 печка

                            Коментар


                              Всичко хубаво, но не разбрах защо намеси правилата в последното изречение? Те правилата са препоръчителни точно в днешните времена. Консервативно е да се спазват правилата стриктно

                              П.П. Лека ви нощ, момчета. Лягам, че утре колкото и абсурдно да звучи ми се струва, че ще ставам рано да рия сняг
                              Последна редакция от Слав; 28.11.2016, 22:39.
                              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                              Коментар


                                Не е чак толкова при мен е 2см и то на пътя няма и грам натрупано
                                this

                                Коментар

                                Working...
                                X