Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Kay_ написа:
    Абе, Краси, много се докачи за хейтърството.Само ми е любопитно..това ли е по абсурдно https://www.facebook.com/capitalbg/v...eater...или джакузестото кръгово?
    Не съм се докачил. Лекинко го взимам на майтап. Това от линка е абсурд до небесата. Разрешителните са издадени само за седмица. Нещо нечувано в нашата държава. Сега се прокарва и проект за изграждане на канализация за милиони. Няма да навлизам в подробности за необходимостта от нея.А точно на това място е любимият ми плаж за нощно къпане. За жалост вече ще си го гледам само на снимките.
    Прикачени файлове
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      Краси, гледам в линка, че се оплакват от бус лентите, та да те питам, до сега в Бургас нямахте ли бус ленти?
      207 тиква автомат
      новокромаджия 2.4 печка

      Коментар


        stilo_new написа:
        Хаха колеги, Нейчо и Краси бях на 100% че ще се включите със снимки и клипове точно от тази сутрин. :D Ама не забелязахте проливният дъжд и двете катастрофи, който блокираха трафика?! И най-важното нито кръговото, нито бус лентите инат отношение в случая. Защото и при старият вариант, блокирането щеше да е същото. Минах през Трапезица посока завод Победа към Струга, Задръстването беше след кръговото посока М. Рудник. Да ви попитам вие до сега не живеехте ли в Бургас??? Винаги е имало трафик и задръстване. Винаги при дъжд, в понеделник и в петък ставаха най-големи задръствания. Съответно сутрин и вечер. Града е голям, нормално е. Не живеем в Куртово Конаре все пак. И все пак на нашите задръствания са нищо, на фона на софийските.Може би сте забравили, каква е основната цел на проекта "Интегриран градски транспорт" ?!
        Е нали искаше снимки? Коментарите и снимките в профила на кмета не са от нас!По горе съм ти обяснявал нейде из темата колко време шофирам из Бургас.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          krasio_79bs написа:
          Е нали искаше снимки? Коментарите и снимките в профила на кмета не са от нас!По горе съм ти обяснявал нейде из темата колко време шофирам из Бургас.
          Да да нали. Ама точно от коментарите става ясно, защо е задръстването тази сутрин. Катастрофата след М. Рудник,( даже едно момиче го е снимало) и образувалото се езеро до Билла на Трапезица. И точно защото толкова време шофираш в Бургас. трябва да ти е ясно, че винаги е имало задръствания и причините при които стават.Защо сега извърташ нещата??? Защо? Хората правят нещо хубаво, вие плюете. Дайте да гледаме по-положително. Толкова ли е трудно?

          Коментар


            pplk написа:
            Краси, гледам в линка, че се оплакват от бус лентите, та да те питам, до сега в Бургас нямахте ли бус ленти?
            Нямахме бус ленти. Лентите си бяха споделени. В момента на възлови места имаме празна бус лента и до нея две ленти затапени от коли.Имаме и цели кръстовища блокирани заради бус лентата. Преди за десен завой се минваше през лента,която сега е само за бусове. Колите които минаваха в дясно сега са принудени да седят и чакат светофар и от там идват задръствания.Преди се минаваше по платното маркирано в зелено без да се чака. Сега за да завиеш се нареждаш на светофара по маркировката в червено.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              Защо сега извърташ нещата??? Защо? Хората правят нещо хубаво, вие плюете. Дайте да гледаме по-положително. Толкова ли е трудно?
              stilo_new, кое извъртам? Защо така си мислиш? Темата не е ли за абсурдите? Искаш ли да ти кажа за още един много лъскав абсурд?Гледам положително на много от нещата сътворени в този град,но не тази тема е мястото за тяхното обсъждане.
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                Краси, това на последната сснимка ще го променят, ако не са го променили вече. Не мислете, че оБщината не приемат! Напротив, направиха се много промени и ще продължат да се правят. Важното е да се изчистят нещата. За съжаление каквото и да се направи и каквото и да не се направи, ВИНАГИ ще има недоволни и мрънкащи. Това явно ни е вкоренено в съзнанието.

                Коментар


                  Хаха колеги, Нейчо и Краси бях на 100% че ще се включите със снимки и клипове точно от тази сутрин. Very Happy Ама не забелязахте проливният дъжд и двете катастрофи, който блокираха трафика?! И най-важното нито кръговото, нито бус лентите инат отношение в случая. Защото и при старият вариант, блокирането щеше да е същото. Минах през Трапезица посока завод Победа към Струга, Задръстването беше след кръговото посока М. Рудник. Да ви попитам вие до сега не живеехте ли в Бургас??? Винаги е имало трафик и задръстване. Винаги при дъжд, в понеделник и в петък ставаха най-големи задръствания. Съответно сутрин и вечер. Града е голям, нормално е. Не живеем в Куртово Конаре все пак.
                  Във вчерашния клип, какво имаше бе друже. И забележи. Специално заради теб отидох в горния край на комплекса, където каквато и да е катастрофа вече нямаше отношение.Защо се занимавам въобще с теб. Искаш - доказателства - давам ти ги, не ги харесваш. Хайде аз вкарвам малко обективност, твоята къде е ? Със снимките от терасата ли... БУС лентата нямала отношение. Иди го кажи това на всеки един шофьор участвал в днешното задръстване и ще те разкости на парчета.
                  И най-важното нито кръговото, нито бус лентите инат отношение в случая.
                  МолиМ ? Казваш на черното-бяло. Я виж в дясно от мен бус лентата, я виж колите в дясно от мен ползват ли я ?Валяло дъжд, извънземни се свлекли на земята. Най-отговорно казвам, че подобни задръствания имахме до изграждането на детелината и увеличаването на платната. Това бяха адекватни и напълно ползотворни мерки, за които само комплименти мога да изразя....Е-еее. Същите сега си плюха на работата и съградиха още един грандизоен проект, с който обезличиха направеното преди 2-3 години. Мазохисти ли да сме, щрауси ли. Бяхме търпеливи, когато всичко се строеше, сега да търпим задаващата се алтернатива ли ? И забележете. Това е основна пътна артерия не само за гъзарите с коли от Манхатън, а основно за товарните коли от и за Промет в Дебелт, зърно-производителите от югоизтока и дърво-превозвачите от там. Това е пътя от Елхово, Средец, Ямбол...И друго. Новата транспортна схема започва и завършва в комплекса. От тук ще тръгват бързите линии, но кога ще пристигат в такива сутрини преценете сами.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    krasio_79bs написа:
                    stilo_new, кое извъртам? Защо така си мислиш? Темата не е ли за абсурдите? Искаш ли да ти кажа за още един много лъскав абсурд?Гледам положително на много от нещата сътворени в този град,но не тази тема е мястото за тяхното обсъждане.
                    Извърташ, защото отдаваш задръстванията, на нещата които се направиха по проекта, което е ясно, че е не е така. Точно Кръговото и Бус лентите, не им е мястото в темата на абсурдите. Естествено, че има пропуски, но те се отстраняват в движение.Не отговори, знаеш ли каква е целта на проекта?

                    Коментар


                      https://www.youtube.com/watch?v=EemajpIJrOoТова е първия ми опит да изляза от вътрешността на комплекса за да се влея в изходната артерия, където е тапата. С две платна и блокирано трето - така ще е.Извърших нарушение, но с ясната идея, че освобождавам трафика, защото за разлика от чакащите колеги аз съм щастливец и имам алтернативен избор за път към офиса си ( първия ми клип от денес)Останалите чакат около 20 минути в изминаването на 250 метра до кръстовище от където да се включат в основната тапа и чакане до пришествие. Дали си с автобус или кола - все се дръстиш. И всичко това се случва след маркировките за бус лентите.
                      Града е голям, нормално е. Не живеем в Куртово Конаре все пак.
                      Ти в голям град ходил ли си ? Колко е голям града ни знаеш ли? Колкото Люлин в София.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        ntodorov написа:
                        Защо се занимавам въобще с теб. Искаш - доказателства - давам ти ги, не ги харесваш. Хайде аз вкарвам малко обективност, твоята къде е ? Със снимките от терасата ли... БУС лентата нямала отношение. Иди го кажи това на всеки един шофьор участвал в днешното задръстване и ще те разкости на парчета. .
                        Не. Все едно с радиото споря. Ти не приемаш никакво чуждо мнение. Или изобщо не четеш, какво ти се пише. Ти си си навил, че не ти харесват тези неща и милион доказателства да има и небето да се отвори, ти ще си държиш на своето.Ако поне малко беше вникнал в написаното от мен, щяха да ти се изяснят нещата.

                        Коментар


                          А ти знаеш ли кога трябваше да се завърши този проект? Защо в тази наша държава крайните срокове са само за да се виждат на табелите?Знаеш ли кога най-накрая ще я видим работеща тази трафик система?Кажи ми поне един проект в Бургас ,който да е завършен в срок и ще те черпя не само бира ми и агне ако искаш с нея.
                          FIAT FORUM BULGARIA
                          Ракията е над политиката

                          Видео от Италфест 2011

                          Коментар


                            ntodorov написа:
                            https://www.youtube.com/watch?v=EemajpIJrOoТова е първия ми опит да изляза от вътрешността на комплекса за да се влея в изходната артерия, където е тапата. С две платна и блокирано трето - така ще е.Извърших нарушение, но с ясната идея, че освобождавам трафика, защото за разлика от чакащите колеги аз съм щастливец и имам алтернативен избор за път към офиса си ( първия ми клип от денес)Останалите чакат около 20 минути в изминаването на 250 метра до кръстовище от където да се включат в основната тапа и чакане до пришествие. Дали си с автобус или кола - все се дръстиш. И всичко това се случва след маркировките за бус лентите.
                            Града е голям, нормално е. Не живеем в Куртово Конаре все пак.
                            Ти в голям град ходил ли си ? Колко е голям града ни знаеш ли? Колкото Люлин в София.
                            Първо, клипа ти е личен и не може да се гледа и второ, колко пъти, трябва да се казва, че задръстването е причинено от катастрофа???Защо в други дни задръстването е в пъти по-малко? Колко е голям града ли? Оставам с впечатление, че не си излизал от М. Рудник до сега. ВИНАГИ е имало задръствания с по-малка или по-голяма степен. Сега бус лентите ви дойдоха добре дошли да се оправдавате с тях. Като ми даваш примери с Люлин в София, защо не реагира , като писах за Цариградско а? Колко ленти има там? Две плюс бус лента. Коклко е трафика там? Май е повече от този тук, а? Във всички големи градове има бус ленти, ама само тука си искат всичко да е по старому. Ако моце 100 години нищо да не се прави. И да не се асфалтира ако може. Да има хляб за автосервизите.

                            Коментар


                              krasio_79bs написа:
                              А ти знаеш ли кога трябваше да се завърши този проект? Защо в тази наша държава крайните срокове са само за да се виждат на табелите?Знаеш ли кога най-накрая ще я видим работеща тази трафик система?Кажи ми поне един проект в Бургас ,който да е завършен в срок и ще те черпя не само бира ми и агне ако искаш с нея.
                              Тук си прав. Не мога да го отрека. Наистина не спазиха, крайният срок на проекта, Както и на други, но това е навсякъде в България във всички сфери. Не знам защо така, но в България хубавите неща трудно се случват. Да се надяваме, като приключи, хората, които сега са недоволни, да оценят нещата.

                              Коментар


                                Колега, целта на бус лентите е да облекчи трафика като направи градския транспорт по-бърз и привлекателен. В София и целия цивилизован свят това работи и не виждам "български абсурд" в бургаската бус лента. Сетих се за едно мнение в темата.
                                Lane Staley написа:
                                Наистина сте големи мръкнала.Защо ли ми се струва, че инфраструктурните проекти се правят за да разрешат същестуващ проблем с идея, че начинът по който се решава този проблем ще работи в дългосрочна перспектива. А и те имат свойството да изграждат манталитет - кат ти е зор с колата, ще пътуваш по друг начин. Т.е. тази година тежкарите бургазлии ще джиткат с колите, но след година, две, ще се усетят, че тровят собствените си деца и ще се качат я на колелета, я на градски транспорт.
                                Тепърва ще откривате преимуществата на бързия градски транспорт, трябва малко време, в много отношения в София това е постигнато и надявам се, че и при вас ще се случи. Само като пример, преди забраната за движение по бус лентата от Плиска до Орлов мост по Цариградско се стигаше за минимум 20-30 минути в час пик, сега отнема около 5.
                                207 тиква автомат
                                новокромаджия 2.4 печка

                                Коментар

                                Working...
                                X