Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Слав написа: Преглед на мнението
    Всичко хубаво, но не разбрах защо намеси правилата в последното изречение? Те правилата са препоръчителни точно в днешните времена. Консервативно е да се спазват правилата стриктно

    П.П. Лека ви нощ, момчета. Лягам, че утре колкото и абсурдно да звучи ми се струва, че ще ставам рано да рия сняг
    Защото от там тръгна спора, демокрация, законност и ред. Едното няма нищо общо с другото като следствие. Лека и от мен!
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      Не е чак толкова при мен е 2см и то на пътя няма и грам натрупано
      Я пак провери сега как е ? Май е понатрупало през нощта ?
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        Англичаните са абсолютни диваци в сравнение с нас. Просто държавата ги е стиснала здраво за врата.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          slonikon написа: Преглед на мнението
          Англичаните са абсолютни диваци в сравнение с нас. Просто държавата ги е стиснала здраво за врата.
          Определено. Помним, какво се случи в кв. Тотнъм ( северен Лондон ) през 2011 година. Проблем в захранването повреди камерите им за наблюдение, а само за няколко
          часа кварталът беше опустошен. Впоследствие всичко си дойде на място - новите витрини по магазините, виновниците - в затвора. Здрав чатал трябва и в имперските капиталистически държави явно.
          Инак и те ще си "ползват" нашата демокраДция.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            Имам спомен, че тия англичани бяха по-тъмно зелени?
            207 тиква автомат
            новокромаджия 2.4 печка

            Коментар


              krasio_79bs написа: Преглед на мнението
              На 99% съм убеден ,че повечето не са регистрирани. Ако са регистрирано по настоящ адрес ,защо Бургас е пълен със коли със регистрация Ямбол и Сливен? Другият фактор е ,че масово се укриват апартаментите давани под наем.
              Колите не се регистрират по настоящ адрес. Регистрацията се прави по ПОСТОЯНЕН адрес на собственика.
              И моите са ямболска и сливенска, а съм на задника на географията.

              Коментар


                Моята е благоевградска,но не съм от там :D.
                this

                Коментар


                  Immortal написа: Преглед на мнението
                  Колите не се регистрират по настоящ адрес. Регистрацията се прави по ПОСТОЯНЕН адрес на собственика.
                  И моите са ямболска и сливенска, а съм на задника на географията.
                  Дидо, и Краси е прав и Ти (до някъде)... Идеята бе че в Меден Рудник (аз живея там) има страшно много автомобили с ямболска и сливенска че и хасковска регистрация, които са на хора трайно заселили се ТУК, но по ред причини (в това число и един от най-високите данъци за автомобил) не ги пререгистрират...
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    Не искам повече Ямболии,Сливналии,чекиджии и друга напаст в Бургас.Тука стана страшно!Едно време чух една приказка,от стар Бургазлия,която помня и до днес,а именно.."Селянина виде ли асфалт и се възгордява много! Наистина много по-спокойно се живееше в Бургас преди 5-6 години.Разликата между тогавашния бум в Софето както се изрази един колега от форума на Ауди е цитирам точно :Верно,че сега всичкото селянин тук с всякакви брички с различна регистрация! Задръствания, смрад,всеки пикае където си иска,чупи,руши,но за сметка,на това ПЪК има много П.ТКИ ЗА Е.АНЕ.Е тук няма и винаги ми е било чудно,като всички ямболии продали нивичка са тук,къде мам.а му са ямболийките???
                    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                    Коментар


                      Крият се те ,крият някъде ама ще ги гепим.Може да ги крият у багажниците им
                      this

                      Коментар


                        Днес един ми разби илюзиите, че поне на тротоара пешеходците имат предимство... шляпаше невъзмутимо в кашкавия сняг по тротоара с не особено бавна скорост и не особено внимателно. За съжаление беше с ФИАТ Браво ІІ... на това отгоре ми се таралежи, че се възмущавам - трябваше да стъпя отстрани в окопаната градинка в калта за да може тиквача да си паркира колата на тротоара, точно пред входа в който живее!!! Е, и аз му се накосматих, той слезе и беше склонен да задълбочи конфликта, но имаше и други хора на около, които му наскачаха и той омекна...
                        Та да си знаете - дори на тротоара - нямате предимство... да не сте посмели и негодувание да изразите, че може и да ви набият. Те това е!
                        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                        Коментар


                          Итан75, много съм доволен, че не си ит моето населено място, че много щеше да ме е срам. Сега тива чувство го оставям за колегуте по южното черноморие. Колко държава сме, че да се делим бе човек?

                          Иначе по темата с рег. номера. За мен обяснението за тази схема е да не се събират всички пари от данъците в определен брой общини. Примерно в Сф има най-много коли и ако всички плащат данък там то другите общини яко ще го закъсат. Иначе това е най-правилно понеже и аз карам в сф, но данък плащам на друго място. По глупавото за мен е, че всяка община синопределя сама такси, данъци и т.н, а разликите не са малки в цифри....
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            Нещо не ме разбрахте.
                            Исках да кажа, това че номерата на колите не са бургаски не значи, че хората не са регистрирани в Бургас.
                            Аз СЪМ регистриран в Козлодуй, но колите са ми едната с У, другата със СН.

                            И тук в Колодуй половината коли са с различна регистрация, и тук местните не ни обичат. Простаци има навсякъде. Не ни викат селяни само щото и те са селяни. Викат ни 'приоданци', като влагат отрицателен смисъл в думата. Ама пък ние не се сърдим

                            Коментар


                              Не искам повече Ямболии,Сливналии,чекиджии и друга напаст в Бургас.Тука стана страшно!Едно време чух една приказка,от стар Бургазлия,която помня и до днес,а именно.."Селянина виде ли асфалт и се възгордява много! Наистина много по-спокойно се живееше в Бургас преди 5-6 години.Разликата между тогавашния бум в Софето както се изрази един колега от форума на Ауди е цитирам точно :Верно,че сега всичкото селянин тук с всякакви брички с различна регистрация! Задръствания, смрад,всеки пикае където си иска,чупи,руши,но за сметка,на това ПЪК има много П.ТКИ ЗА Е.АНЕ.Е тук няма и винаги ми е било чудно,като всички ямболии продали нивичка са тук,къде мам.а му са ямболийките???
                              Кой те пита тебе какво искаш "гражданино"!?
                              Всеки има право да живее където и както желае.
                              Още малко и жителството ще поискате да върнат.
                              Като ти е шумно "у градо" бегай на село оттам откъдето са дошли дедите ти.
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                Immortal написа: Преглед на мнението
                                Нещо не ме разбрахте.
                                Исках да кажа, това че номерата на колите не са бургаски не значи, че хората не са регистрирани в Бургас.
                                Аз СЪМ регистриран в Козлодуй, но колите са ми едната с У, другата със СН.

                                И тук в Колодуй половината коли са с различна регистрация, и тук местните не ни обичат. Простаци има навсякъде. Не ни викат селяни само щото и те са селяни. Викат ни 'приоданци', като влагат отрицателен смисъл в думата. Ама пък ние не се сърдим
                                Да, така е. И аз имам регистриран по временен адрес в Сф. Преди време движейки пеша ме спряха полисмени за проверка, та се заговорих с тях и те ми казаха, че ако живееш в дадено населено място над 10 години и нямаш постоянен адрес там, трябва да търпиш някаква административна глоба от 1000-2000лв. Но както се сещаш това няма кой да го докаже, къде и как живееш.

                                Това, което аз исках да кажа, че ако се направи данъците на колите да се плащат към община на град в който пребиваваш в момента, то парите от данъците ще се съсредоточат в 1-2-3 общини. От 7млн население, близо 2,5-3млн са в Сф. И от там идва и цитуацията с номерата. Та в този ред на мисли пък не одобрявам всяка община сама за себе си да определя такси за определени услуги, понеже една и съща услуга в Сг струва 100лв, но в Сливен е 2000лв. Като не преувеличавам, а цифрите наистина са в този порядък. Сега не сме кой знае каква държава, 111к кв.км сме, може да се уеднаквят нещата.
                                ФИАТ- Пътят е само формалност
                                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                                -----------------------------------------------------
                                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                                Коментар

                                Working...
                                X