Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чвера в Стара Загора нищо не беше чистено,ама наистина нищо! Снегорините се разжождаха с вдигнати гребла.

    Коментар


      Чвера в Стара Загора нищо не беше чистено,ама наистина нищо! Снегорините се разжождаха с вдигнати гребла.
      Между Бусманци и Гара Искър пътя принципно си е по тесен. Пътя е в полето и винаги духа и прави навявания по пътя. В понеделник лентата за влизане в София беше широка около метър, тази за излизане от София малка част от нея беше покрита със сняг около метър височина. Та в понеделник беше малък ад докато влезеш в София, на всичкото отгоре минаха точно три снегорина които не направиха никакво усилие да разчистят навятия сняг. Бяха пуснали греблата, но въобще не закачаха от натрупаното за да разширят пътя. Сняга не е твърд и замръзнал за да кажеш, че не могат да го избутат. Просто не искаха да го изчистят. Вчера положението беше станало малко по добре защото явно камионите като се разминават и по малко нагазват в навятото и пътя се беше разширил. Днес не съм минавал, но съм сигурен, че никой от тези които трябва да поддържат въпросния път не са го почистили, а говорим за отсечка която е права и не е дълга повече от 1500м. Какво остава да очакваме за места където са по затънтени....
      Те не си дават зор на вход на София да изчистят пътя а ние очакваме да чистят някъде другаде.
      Вчера например ел. знак който сложиха на входа на Нови Искър забраняваше движението на МПС над 12т Един прицеп дори и празен е над тези кг. Влезе си съвсем спокойно в Нови Искър. Задминах го и съвсем случайно видях патрулката като и казах какво съм видял и господата си го преместиха в другия крачол. Знака си показвал каквото си иска и въобще не бил верен, пътя бил изчистен и нямало проблем.....
      И да на запад започват да обработват пътя много преди да е заваляло. Виждал съм го защото съм карал в доста сериозен снеговалеж и пътя беше мокър все едно валеше дъжд. Тук се чака да натрупа и тогава евентуално да направим нещо.

      Коментар


        Аз, пък съм доволен от снегопочистването. Булевардите са чисти, вярно не хващат снежинките във въздуха, но при условие, че от една седмица само вали....Да тротоари и малки улици не са изчистени, но и това ще стане. Ние Българите все сме с големите претенции и гледаме да оплюем труда на другите с думите " нищо не е направено", но ако става дума за нас самите - то не даваме и дума на въпреки да се каже. Я сега си кажете всички недоволни, колко от вас си изчистиха пред къщите, колко от вас си изчистиха колите без да оставят 50см шапка на тавана, колко като си чистиха колата си изчистиха и около нея за да може да се паркира нормално на това паркомясто после, а не да е суха дупка заобиуколена от 1м сняг. И в моя вход всички са с претенции и въпреки, че има списък кой, кога да чисти не се спазва. Трима души само чистим пред входа, а другите само чакат на някой друг.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          Точно затова написах по напред, че има грешка и на другите места. Но пък на въпросите които зададе аз мога да кажа, че съм изчистил част от двора в който живея, захода към гаража и тротоара на улицата. Сняг от колата не съм чистил защото я държа на сухо. На много места е трагедия с чистенето от собствениците... хората ходят по пътя вместо по тротоара. Ако имахме обаче държава веднага трябваше да тръгнат и да раздават глоби. Пред еди кой си входна блок не е изчистено- глоба на целия вход. На друго място не е чистено-глоба. Да видим дали другия път като завали няма да си изчисти тротоара.

          Коментар


            chaveto написа: Преглед на мнението
            Да видим дали другия път като завали няма да си изчисти тротоара.
            И тогава няма да изчистят, а глобите ще ги влачат с години, щото са "за балъците".
            Манталитет...
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              Да ти кажа не съм сигурен, че постоянното налагане на глоби ще оправи нещата. Щот гласуват се и се налагат някакви глоби, почва едно недоволство сред хората, назначават се хора да следят за изпълнението и т.н и т.н. Става една тежка тромава история, която е само за фасада. Мисля, че нещата опират до възпитание и изпълняване на елементарни задължения към обществото в което живеем. Дори може да се каже и до хигиена. Щот в Борово и Бъкстон (където има доста къщи) положението е 50 на 50. Има къщи с изчистени дворове и тротоарчета пред тях. Сега ясно ми е, че когато не спира да вали няма как човека да стои с лопатата там цял ден, но се виждат положените усилия. Но има и места където е натурия. Гледам днес в Борово в един двор, опътпака една тясна пътечка от къщата до вратата на двора. Ами човека го мързи, че 2 не вижда, но иначе снегорините се движели с вдигнати гребла...А за кооперациите с подземните паргинки е страшно. Значи една група хора от 10-20 човека и само те си влизат и излизат от подземията и никой не се хваща да изчисти подхода към подземията.

              Колкото по рано осъзнаем, че ние сме държавата и нещата си зависят от нас - бързо ще се оправят нещата.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                Хората ги има, но няма кой да ги изкара да си вършат работата. Това с неплащането на глоби може да се реши много лесно.
                Иначе е ясно, че е въпрос на възпитание, но като не става с добро се налага с лошо.

                Коментар


                  Какво по-абсурдно от безочието на дУпЕтатите
                  https://vesti.bg/bulgaria/politika/n...aplati-6065685
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    Напоследък започвам да се чудя в мен ли е проблема, ама налитам на супер странни ситуации. Петък отивам да взема детето от градината, на метри от нея има кръстовище. Черно Ауди А6 ми се пада ляво-стоящо, аз съм с предимство, а то си стои и си чака. Преминавам през кръстовището, аудито рязко потегля и спира точно да го нацеля между вратите. Да ама аз спрях, оня от вътре ми махна и изчезна.
                    Кисна си на следващия ден в басейна, двама до мен обсъждат новите глоби на КАТ. Момци на около 30 години се възмущават какви са тия простотии и как може някой да им казва с колко промила може да се кара. Какво пречи да обърнеш няколко бири и да си караш колата след това ако се чувстваш добре. Марихуаната също не пречела ама от скоро можело да се хване дали са друсани и това беше проблем баси.
                    После налитам на други двама - единия хванал да смени у тях миалната. Било яко да имаш такъв уред ама му била малка. Продавали по-големи, ходил, купил си и "Егати простотията, не влизала на мястото на старата". Другия му вика е като е по-голяма как да влезе ако си има място. Що не ги правели по стандарт. Замислих се, едните са 45см (с такава съм) другите са 60см - ето ти стандарт. Е как да влезе.
                    Тази сутрин оставям малката на градина, тъкмо да потегля и до мен спира кола, успоредно. Очавквам да потегли - дам ама не. Пича си паркира на улицата спокойно до мен и отиде да си оставя детето. Невъзмутим при това.
                    И не е само това - карам си по булеварда - ето ти зебра, че и пешеходци от двете страни. Спирам да ги чакам, човека зад мен някъв нервак комплексар се размаха нещо, завъртя един ляв и покрай мен с газ през зебрата. Как пък ми се скъса тия дни кабела на DVR-а да го снимам не знам.
                    Метри по-късно на друго кръстовище пак аз съм с предимство, а от ляво джип спрял на знак стоп. Навлизам в кръстовището, тъкмо да премина и тоя с мръсна газ пред мен - а отзаде на джипа надпис - "Огледай се за мотористи". Явно за автомобили не се оглежда.
                    Вече не знам на мен ли ми е сбъркано нещо или това си е нормалния живот вече.
                    Последна редакция от siluro; 27.02.2017, 11:09.
                    Fiat Coupe 1.8

                    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                    Коментар


                      Да ти кажа като гледам какво се случва просто ................. си е направо съвсем нормално и като гледам как ги пускат и на кви дават книжки .А и аз съм млад шофьор и са ме засичали някви отвеяни стари шофьори и като гледам хич не им дреме а пък аз си помня все още 2-3 от тия ситуации

                      Сега гледах клип някакъв наследник на Jumbo грък май беше се вряза в една кола с порше ама сигурно с 300 караше и е убил жена и дете с него - трагедия просто
                      this

                      Коментар


                        Напоследък започвам да се чудя в мен ли е проблема...
                        Колега siluro, явно трябва да свикваме и да се приспособяваме. Аз обаче нито свиквам, нито се приспособявам, в резултат на което се обърквам, а все по-често и отчайвам.
                        Явно сме възпитавани по друг начин и в среда с друга ценностна система. Сега масово не се зачитат свободата, достойнството и личното пространство на околните. Правилата и законите не се
                        "четат" еднакво от всички. Моралът вече е друг.
                        Къде обаче е истината - не зная.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          ntodorov написа: Преглед на мнението
                          Сега масово не се зачитат свободата, достойнството и личното пространство на околните.
                          Каква ти свобода, то е слободия, колкото до достойнството и личното пространство, то е ограничено от разни момчета без вратлета и разни прости власт имащи, така че аз сега се чуствам повече в кафез отколкото по татово време.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            Каква ти свобода, то е слободия, колкото до достойнството и личното пространство, то е ограничено от разни момчета без вратлета и разни прости власт имащи, така че аз сега се чуствам повече в кафез отколкото по татово време.
                            Днес отидох да взема билети за едно представление.
                            Хвалба: Успях да взема, въпреки интересът към него.
                            Оплакване: Касите, на които се продават билетите за театрални и други представления са в същата сграда, в която се играят самите представления, и където се провеждат Общинските сесии.
                            Днес в 10 часа, когато отваряха касите, на гишето където редовия гражданин на Бургас трябва да бъде обслужен, имаше половин дузина картонени чаши от изпито кафе и загасени
                            фасове. Най-близкото кошче беше на 20 метра...Възмутих се пред жената, която ме обслужваше. От нея обаче разбрах, че мърлявите празни чаши от кафе са на нашите бургаски избраници и оставянето им на това неподходящо място им било...навик. Със сигурност са 5-6 зрънца, но и те са достатъчни за да замажат отражението на останалите. Докато подобен "боклук" не бъде час по-скоро изхвърлен от властта, всичко около нас ще продължава да загнива.
                            ПС: С името си съм подам този сигнал, но не знам дали е на точното място.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              Все по-трагично става, а комичното в тези случки започва да се превръща в драматично.

                              За мен истината е една - докато пробваме само с добро няма да стане...

                              Обществото ни е в упадък от много време и единственото, което го вълнува и впечатлява са материалните придобивки.

                              Жалко и срамно е и пред децата ни, защото лош пример имат пред очите си и пред дедите ни, които са били такъв велик народ, но рано или късно идва Видовден. Помнете го това човеци и бъдете верни на себе си.
                              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                              Коментар


                                Каква ти свобода, то е слободия, колкото до достойнството и личното пространство, то е ограничено от разни момчета без вратлета и разни прости власт имащи, така че аз сега се чуствам повече в кафез отколкото по татово време.
                                Надявам се, че е само хипербола.
                                Иначе да сравняваш сегашните времена с онова време... Не са сравними изобщо.
                                Сега ТИ чувстваш някакво ограничение на свободите си (каквото аз не чувствам например), а тогава просто нямаше свободи.

                                Коментар

                                Working...
                                X