Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Темата с номерата я зачекнахме покрай броя население в М.рудник. То и лизингови автомобили масово има със софийска регистрация ,ама някак не се забелязват покрай другите. И на мен не ми се нрави тая измислица със 100 те коня,ама никой не ме пита.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      Не знам дали тука му е мястото но хората понякога могат да бъдат абсурдно безсърдечни. Карам си снощи по уличките в Бояна (София) и гледам някаква суматоха. Две жени ми махат да спра, трета паднала на асфалта по средата на улицата, две нейни аверки се опитват да я вдигнат. Хлъзгаво е ама хлъзгаво. Спирам по средата на улицата, така че никой да не мине покрай мен, слизам махам като семафор на колегите зад мен, че е станала беля. Тичам напред, една лелка, може би около 60-те паднала на асфалта и не може да стане. Нейните две дружки ми обясниха на бързо, че страдала от някакво костно ли, ставно ли заболяване и тя сама не може да стане, а те двете не могат да я вдигнат. Хващам я под рамо, инструктирам другите две как да я подпрат и едвам я изправих след 300 зора. Разплака се жената. Казаха, че от тука нататък ще се оправят. Обръщам се и какво да видя, шофьора зад мен с един ГОЛФ 3 прави някакви маневри, почти ме заобиколил, почти в оградата се качил само и само да мине покрай моята кола. Това безчовечно същество, вместо да слезе да помогне да вдигнем жената най-важното му беше да мине покрай мен.
      Fiat Coupe 1.8

      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

      Коментар


        Не са понякога безсърдечни, а винаги са си такива.
        Хората са понякога добри, а не обратното!
        Нека бъдем реалисти.

        Браво за постъпката - малко останаха като теб.
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          Гражданската отговорност на собствениците, държателите и ползвателите на моторни превозни средства без държавни регистрационни номера, на вътрешнозаводски транспорт (мотокари, електрокари и др.), на строителни, подемни, самоходна земеделска и горска техника с мощност на двигателя над 18 киловата (kW) и друг вид самодвижещи се машини, в т.ч. и жп транспорт, не е обект на задължителната застраховка "Гражданска отговорност".

          НЕ ПОДЛЕЖАТ НА ЗАСТРАХОВАНЕ

          Застраховка Гражданска отговорност не е задължителна за релсовите сухопътни превозни средства, с изключение на трамваите и самоходната земеделска и горска техника с мощност на двигателя над 10kW.

          Ето това е абсурд!


          Либра 1,9 жтд 2000г. LX
          Фиат Крома 1,9 2009г.
          Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

          Коментар


            Преди няколко дни гледах едно предаване на Валя Ахчиева за това как се копува имот във Франция. Това да направиш имотна измама там е направо абсурдно. Цялата дейност по покупко-продажбата се извършва единствено и само от нотариус. Нотариуса носи отговорността за достоверността на цялата сделка. Времето за оформяне на документите, които са 100 стр. и на всяка страница стоят твоя подпис и инициали, е около 3 месеца, нотариуса проверява абсолютно всичко което можете да се сетите и изготвя всякакъв род документи, от рода на: имота дали е притежание на продавача, тежести в/у имота, продавача дали има задължения /те се погасяват от продажната цена ч/з нотариуса/, за копувача дали парите с които плаща са легани, документи за ВиК, ел. инсталация, ако сградата е строена преди 1987г. дили е използван азбест, ако сградата е преди 1943 г. дали има олово в нея, дали в района е възможен риск от наводнения, и т.н. Нотариуса ходи по всички необходими институции, единствено той има правото да оформя документите. Всеки има достъп до кадастралните планове стига да поиска, но само толкова. След оформянето на документите и подписване на сделката чакаш още 7-8 месеца за да получиш нотариалния акт, в които нтариуса регистрира във всички необходими институции имота на името на копувача, чак тогава домоуправителя ще ти сложи името на пощенската кутия, като той получава документ от ноитариуса за това.
            Всичките тези неща стъпват на един закон на 200 г. от времето на Наполеон, който го създава за опазване на частната собственост. Нотариусите са застраховани и ако сделката се окаже невалидна поради недоглеждане, което се случва мнооого рядко, те си плащата за това ч/з застраховката. Ахчиева ги пита възможно ли е да се направи имотна измама, на което двама нотариуси ококориха очи и се запитаха, как да стане това, та те веднага си губят работата, има си контрол на нотариалната камара както и от по-висши инстанции. Ако някой нещо сгафи, то веднага пред кантората му ще цъфне жандармерията. Единя от нотариусите каза, че е направил грешка при оформянето на документите и реакциите на властите са били моментални, той си платил като поп.
            Гледах, гледах и не варвам на ушите си, цъках като швейцарски часовник, викам си то имало и такива държави, а наща дали е истинска или е само на хартия?
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              От снощи в Благоевград вали сняг... относително рядко се задържа, но този път се запъна, има около 20 сантиметра. До тук добре, зима е. Снегорините УЖ ринат, ама УЖ. Те всъщност правят разход на гориво, а резултата никакъв. Греблото му е на 10 санта от асфалта, това почистване ли е?!! Сигурно са им разпоредили да не "стържат" с гумените ламели по асфалта щото ще се износят бързо... знам ли. От сутринта гледам поне 10 камиона минаха, по нашата улица и по-добре не става. ХХІ-ви век не могат да изринат снега, те това е абсурд! Поне да не минаваха, та да се знае защо е непочистено.
              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

              Коментар


                Преди няколко дни гледах едно предаване на Валя Ахчиева за това как се копува имот във Франция. Това да направиш имотна измама там е направо абсурдно. Цялата дейност по покупко-продажбата се извършва единствено и само от нотариус. Нотариуса носи отговорността за достоверността на цялата сделка. Времето за оформяне на документите, които са 100 стр. и на всяка страница стоят твоя подпис и инициали, е около 3 месеца, нотариуса проверява абсолютно всичко което можете да се сетите и изготвя всякакъв род документи, от рода на: имота дали е притежание на продавача, тежести в/у имота, продавача дали има задължения /те се погасяват от продажната цена ч/з нотариуса/, за копувача дали парите с които плаща са легани, документи за ВиК, ел. инсталация, ако сградата е строена преди 1987г. дили е използван азбест, ако сградата е преди 1943 г. дали има олово в нея, дали в района е възможен риск от наводнения, и т.н. Нотариуса ходи по всички необходими институции, единствено той има правото да оформя документите. Всеки има достъп до кадастралните планове стига да поиска, но само толкова. След оформянето на документите и подписване на сделката чакаш още 7-8 месеца за да получиш нотариалния акт, в които нтариуса регистрира във всички необходими институции имота на името на копувача, чак тогава домоуправителя ще ти сложи името на пощенската кутия, като той получава документ от ноитариуса за това.
                Всичките тези неща стъпват на един закон на 200 г. от времето на Наполеон, който го създава за опазване на частната собственост. Нотариусите са застраховани и ако сделката се окаже невалидна поради недоглеждане, което се случва мнооого рядко, те си плащата за това ч/з застраховката. Ахчиева ги пита възможно ли е да се направи имотна измама, на което двама нотариуси ококориха очи и се запитаха, как да стане това, та те веднага си губят работата, има си контрол на нотариалната камара както и от по-висши инстанции. Ако някой нещо сгафи, то веднага пред кантората му ще цъфне жандармерията. Единя от нотариусите каза, че е направил грешка при оформянето на документите и реакциите на властите са били моментални, той си платил като поп.
                Гледах, гледах и не варвам на ушите си, цъках като швейцарски часовник, викам си то имало и такива държави, а наща дали е истинска или е само на хартия?
                Стига с тези празни хвалебствия. А казаха ли колко му е възнаграждението, защото аз знам за едни цифри и бяха от рода на 20 000 евро /сигурно зависи от цената на имота/. Отделно кой те спира да си наемеш тук адвокат и той да ти го направи това нещо, което ти изреди? Спират те парите, защото ще иска кинти, а този нотариус да не би без пари да ги прави тези неща...
                п.с. кУпува
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  pakumba написа: Преглед на мнението
                  Стига с тези празни хвалебствия. А казаха ли колко му е възнаграждението, защото аз знам за едни цифри и бяха от рода на 20 000 евро /сигурно зависи от цената на имота/. Отделно кой те спира да си наемеш тук адвокат и той да ти го направи това нещо, което ти изреди? Спират те парите, защото ще иска кинти, а този нотариус да не би без пари да ги прави тези неща...
                  п.с. кУпува
                  Колегата мисля, че е имал предвид друго и е напълно прав.
                  Във Франция /а и не само/ нотариуса носи пълната отговорност за дадена сделка.
                  Те само удостоверяват /уж/ че подписа е положен от съответното лице.
                  Такъв е закона. Всичко е направено с цел.
                  В Кюстендил имаше един нотариус /бог да го прости/ дето още съжалявам, че не се изгаврих да му дам нотариален акт за продажба на Айфеовата кула.
                  ЕЙ БОГУ - щеше да го изповяда.
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    В Бургас е същата работа, особено откакто направиха бус ленти, които са оградени с едни метални "копчета" забити в асфалта снегорините са с вдигнати на около 10см гребла и накрая по пътното платно остава утъпкан сняг, което си е почти лед.

                    D. Stanev написа: Преглед на мнението
                    От снощи в Благоевград вали сняг... относително рядко се задържа, но този път се запъна, има около 20 сантиметра. До тук добре, зима е. Снегорините УЖ ринат, ама УЖ. Те всъщност правят разход на гориво, а резултата никакъв. Греблото му е на 10 санта от асфалта, това почистване ли е?!! Сигурно са им разпоредили да не "стържат" с гумените ламели по асфалта щото ще се износят бързо... знам ли. От сутринта гледам поне 10 камиона минаха, по нашата улица и по-добре не става. ХХІ-ви век не могат да изринат снега, те това е абсурд! Поне да не минаваха, та да се знае защо е непочистено.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      В Бургас е същата работа, особено откакто направиха бус ленти, които са оградени с едни метални "копчета" забити в асфалта снегорините са с вдигнати на около 10см гребла и накрая по пътното платно остава утъпкан сняг, което си е почти лед.
                      Проблема не е в зимата... Проблема е в тези който почистват. Обаче има голям проблем и във водачите. Едно време когато нямаше автомобили с толкова екстри, избор на гуми, имаше много повече сняг..... никога не е било така.
                      Вчера в София трафика беше намалял с поне 70% на места където чакам по два три пъти светофар сега бях първи и до мен нямаше никой. Това за мен е защото има много калпави водачи, липса на зимни гуми и технически неизправни автомобили.

                      Коментар


                        pakumba написа: Преглед на мнението
                        Стига с тези празни хвалебствия. А казаха ли колко му е възнаграждението, защото аз знам за едни цифри и бяха от рода на 20 000 евро /сигурно зависи от цената на имота/. Отделно кой те спира да си наемеш тук адвокат и той да ти го направи това нещо, което ти изреди? Спират те парите, защото ще иска кинти, а този нотариус да не би без пари да ги прави тези неща...
                        п.с. кУпува
                        Проблема не е във възнаграждението. Тук ако ще колкото да дадеш на адвоката той не носи отговорност в случай че не си свърши работата, нали така? Той те консултира, но отговорността си е твоя. А там даваш парите, но знаеш - няма алабала. Тука - плащаш и му чакаш на добрата воля да свърши работата както трябва, ако не те кефи - ае друм.

                        Коментар


                          chaveto написа: Преглед на мнението
                          Проблема не е в зимата... Проблема е в тези който почистват.
                          Ей това трябва да се подчертае МНОГО дебело!

                          Преди две седмици се върнах от Италия. Знаете ли как почистват там?
                          Според прогнозата, един ден около обяд, трябваше да завали сняг. Още от сутринта из града вървяха машини и ръсеха с химия сухият асфалт. До обяд улиците в ЦЕЛИЯТ град бяха обработени. Започна да вали сняг, който буквално се топеше в досег с химията. За един следобяд наваля около 25 см. На другият ден сутринта улиците бяха изчистени до асфалт!
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар


                            Вярно е, че не се почиства. Примерно в Чехия хвърляха няква химия като дребен черен чакъл в началото на зимата и пролетта си я пробираха. Отделно чистеха с малки багерчета и пешеходните алеи. Вярно е, че тук много рядко, да не кажа никога, не задържа толкова студено толкова дълго.
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              Ей това трябва да се подчертае МНОГО дебело!
                              Съгласен.
                              В петък, когато започнаха обилните снеговалежи, трябваше да пътувам.
                              От Мездра до Ботевград, пътят беше опесъчен, но не и изчистен. Не беше пускано гребло, а снегът се смесваше с хвърления пясък и толкоз.
                              На две места видях до крайпътни заведения спрени по 2 снегорина (шофьорите очевидно бяха в заведенията).
                              Сигурен съм, че са отчели, че са минавали с гребло, а вечерта ще си източат спестената нафтичка и ще си я продадат. (т.нар. "шофьорско право").

                              Коментар


                                Immortal написа: Преглед на мнението
                                Съгласен.
                                В петък, когато започнаха обилните снеговалежи, трябваше да пътувам.
                                От Мездра до Ботевград, пътят беше опесъчен, но не и изчистен. Не беше пускано гребло, а снегът се смесваше с хвърления пясък и толкоз.
                                На две места видях до крайпътни заведения спрени по 2 снегорина (шофьорите очевидно бяха в заведенията).
                                Сигурен съм, че са отчели, че са минавали с гребло, а вечерта ще си източат спестената нафтичка и ще си я продадат. (т.нар. "шофьорско право").
                                Не знам в какво си сигурен, но в друг пост призоваше "хора мислете". Сега аз те призовавам, мисли, много те моля, мисли!
                                Тези камиони трябва да са с GPS, ако не са, защо не са, кой плаща за несвършена работа, очеизваждащо несвършена, ако искат шофьорите може въобще да не сипват в камионите. НО ЗАЩО НЕ СА УВОЛНЕНИ, дали не изпълняват точно дадените им разпоредби?

                                Станев, само ти ми стопли душата, нарочно не писах няколко дни след поста ти, да видя до колко е смазан и послушен обитателя на тази .......
                                Дори мисля да пусна подписка, Фандъкова кмет до живот, това е единствения кмет на София, който успя при макс 30 см сняг, да я превърне в писта!
                                Днес дори Царигградско шосе в 12,30 не беше пипнато, а към 17,30 Раковски, Дондуков, Сакъзов, за сточна гара да не пиша и т.н. бяха уникални.
                                Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                                Фиат Крома 1,9 2009г.
                                Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                                Коментар

                                Working...
                                X