Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Линейките и пожарните, също ще могат да минават по бус лентите, което ще увеличи знаително бързината на придвижването им, защото няма да висят по задръствания с другите автомобили. Това би спасило много животи.

    Коментар


      Ама не питате тез дето са във въпросните автобуси ,не е толкова зле колкото го описвате.Ами не може и до тоалетната с кола да се ходи.
      Е46 330d 2++

      Коментар


        dasteri777 написа:
        Ама не питате тез дето са във въпросните автобуси ,не е толкова зле колкото го описвате.Ами не може и до тоалетната с кола да се ходи.
        ами да точно така. Едно 50% , от каращите автомобили сега и мислищи, че това им единствения удобен начин да ходят на работа, могат да слязат от автомобила и да ползват градският транспорт. И тогава града ще се отпуши. И за автобусите, ще има доволно количество пътници, за да са на печалба.

        Коментар


          http://www.vesti.bg/bulgaria/inciden...vikani-6050696 Не знам дали да го нарека нахалство, безочие, непукизъм... Само на мен ли прави впечатление как тия павиани виждат, че ги снимат и това въобще не ги притеснява!? Няма крясъци към жената да спре да снима, не се опитват да й вземат или счупят телефона, въпреки че я удрят и нея, и много лесно можеха да вземат телефона или да го ударят и т.н. Тоест те са наясно, че каквито и доказателства да има срещу тях, дори видео как пребиват някой, ще им се размине. При такава ситуация изборът за обикновените хора се свежда до две възможности - защитаваш се с някакво средство, но има и шанс да полежиш след това в затвора, или за да нямаш проблеми със закона се оставяш да те пребият и се молиш да оживееш.
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            или правиш всичко възможно да не попаднеш в такава ситуация ...Само аз ли виждам, че "биячите" се прибират в тяхната си кола, когато "обикновения човек", който вече е бит (но явно не достатъчно), започва/продължава да ругае? И "благодарение" на тези ругатни бива "допълнително съветван".Не, че искам да защитя нападателите, но и жертвата като гледам не пада по гръб.Не случайно има поговорки като:Да бе мирно седяло, не би чудо - видяло.
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              Жертвата според мен е по-смел от разумното, защото е разчитал, че няма да смеят да го пребият посред бял ден пред камера, или пък е очаквал някой да спре и да има свидетели, което да озапти орките. Ама остави неговото поведение, за мен е потресаващо това на нападателите. Все си мисля, че бандитите обикновено се опитват да унищожат всякакви доказателства, но на тези в България просто не им пука, защото знаят че няма значение. Нито разследването е разследване, нито съд има. Представям си сега как на бития ще му късат нервите и ще му губят времето по РПУ-та, и накрая няма да е имало никаква полза, защото ще пуснат нападателите с условни присъди.
              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

              Коментар


                Според мен и биячите и пребития не са съвсем сухи. Никой не го пребиват ей така, защото нищо не е направил.

                Коментар


                  Стават, стават. Зависи кой на какво е. Макар, че тия специално не бих ги взел и овце да пазят, какво остава да им поверя живота си и да са ми лична охрана. В тия среди има доста такива хора, на които анаболите и стероидите отдавна за изпържили мозъка и не знаят по кой свят са. Нямат никакъв шанс да са охрана в която и да е сериозна фирма, заради това се подвизават при разни типове, които винаги са с единия крак в затвора, а с другия в гробищата. Никой друг не би ги взел. Те реално не са и охрана, а са момчета за всичко-от това да пребият някого, до това да разхождат кучето на "шефа". За съжаление в БГ е станало нарицателно на такива да им се казва "охранители". Охранителният бизнес е сериозен бизнес и много отговорна работа, изискваща солидна подготовка.Не е като съвсем да няма неандертали...ама са рядкост.По повод темата за градския транспорт, която бяхте хванали горе, истината е малко по-друга. В момента единствено масовото използване на личен транспорт спасява градския от тотален колапс. Не е до печалбата, а до капацитет. Винаги има някакъв разумен баланс между личния и обществения транспорт, при който първият е достъпен, редовен и на печалба, а вторият-доведен до границите на ноормалната необходимост, без да се стига до глезотия. За другите градове нямам впечатления, но в София ГТ е зле организиран, зле управляван, поради което е неефективен и безбожно скъп. Дори ако 20% от хората, ползващи коли, утре ги оставят и решат да тръгнат с "градксия", цялата му система на организация просто ще колабира от претоварване. Той е на ръба на фалита не поради липса на пътници, а поради лошо управление на разходите, неадекватно маршрутизиране и не на последно място-лоша ПР политика.

                  Коментар


                    Ама не питате тез дето са във въпросните автобуси ,не е толкова зле колкото го описвате.
                    Ами ще ги питаме, като тръгнат линиите и мнозинството ще трябва да гони два автобуса за да се добере до тях. И автоматично линията ще се превърне в бърза, но неудобна.
                    Ами не може и до тоалетната с кола да се ходи.
                    Никой не говори за тоалетна. Иде реч за делнични преходи в работен режим. Стига с тези фрази за колата итоалетната. Нали за това сме си купили коли - да ни служат. Аз на ден вървя около 10-11 км. Правя го целенасочено след работа или по време на работа, когато режимът миго позволи, но тук иде реч за друго. Задава се въпросът: За чиЙ при сега изградените и чудесно работещи транспортни схеми трябваше Комфорт-а да бъде премахнат. Или добре - ако са решили да го премахват, защо не дублираха неговите линии с автобуси и толкоЗ. За чиЙ са ни тези футуристични изпълнения на спирки тип мавзолей и харчене на излишни пари. И друго - направи се тази връзка, а обсъждането за новата транспортна схема още не е минало. Все едно да си купиш копче на цената на балтон, а да не знаеш кога и дали въобще ти е нужен балтон. Но дори и да се получи тази линия - ще призная. Мен ме е яд, че този проект еваа мааата на другия, който се развива успоредно, а именно - проекта за изграждане на пътища и магистрали с цел разтоварване на трафика в града. Проект към, който имам само комплименти. Ако целия този ресурс беше впрегнат само там, със сигурност нямаше да си пишем в тази тема и всите щяхме да сме щастливи. Дори и гостите на града ни. :P
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      Airfan написа:
                      Според мен и биячите и пребития не са съвсем сухи. Никой не го пребиват ей така, защото нищо не е направил.
                      Ааа да бе. На мен ми се е случвало да си стоя в лента за на ляво и чакайки насрещните са по приключат за да завия и зад мен да ми свират и мигат, за да изчезна от пътя. Колата мина покрай мен и ме псуваха доста. Бяха 2 момчета от моята категория. Реших, че не ми се занимава с глупости и не ги отразих. Как мислиш, ако им бях отвърнал или да с еотклоня от маршрута си и тръгна след тях, какво щеше да стане?Скоро пак имах случка подобна. Един младеж (видима възраст 18-20) с уродския си Голф , се набутваше нагло из лентите и аз реших, че няма да го пускам. След 2 светофара се оказахме един до друг. Стоим си на светофара и чакаме и с периферното си зрение засичам движение. Поглеждам на дясно и виждам следната картинка: Малкото ла@но направо се излегнало върху вратата на колата си, хванало волана с една ръка и нещо ми говори. Свалям прозореца и чувам думите " Кажи Уе, кво искаш? Що не ме пусна?"
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        Kay_ написа:
                        Airfan написа:
                        Според мен и биячите и пребития не са съвсем сухи. Никой не го пребиват ей така, защото нищо не е направил.
                        Ааа да бе. На мен ми се е случвало да си стоя в лента за на ляво и чакайки насрещните са по приключат за да завия и зад мен да ми свират и мигат, за да изчезна от пътя. Колата мина покрай мен и ме псуваха доста. Бяха 2 момчета от моята категория. Реших, че не ми се занимава с глупости и не ги отразих. Как мислиш, ако им бях отвърнал или да с еотклоня от маршрута си и тръгна след тях, какво щеше да стане?Скоро пак имах случка подобна. Един младеж (видима възраст 18-20) с уродския си Голф , се набутваше нагло из лентите и аз реших, че няма да го пускам. След 2 светофара се оказахме един до друг. Стоим си на светофара и чакаме и с периферното си зрение засичам движение. Поглеждам на дясно и виждам следната картинка: Малкото ла@но направо се излегнало върху вратата на колата си, хванало волана с една ръка и нещо ми говори. Свалям прозореца и чувам думите " Кажи Уе, кво искаш? Що не ме пусна?"
                        Това казвам, ако не си го търсиш, не си го получаваш. Рискуваш, отвръщаш им и трябва да си готов и за без зъби после.

                        Коментар


                          Бургас, чета изявленията от днеска на кмета ви, за новата транспортна схема. Абе, хора, вие верно ли го избрахте тоя с 84%?! Решението е непопулярно и ми носи негативи, но е отговорно. Защото има червени линии, които не могат да се пристъпят. И едната от тях е безопасността.Ако не наложим нови правила сега, след няколко години градът ни тотално ще е блокиран от коли. А статистиката за пътните инциденти ще е още по- стряскаща.Когато през 70- те години на миналия век са правени основните улици и булеварди в града е имало 21 000 автомобила. Сега, при същите улици, регистрираните са вече са 208 670. Няма как да съборим сгради, за да увеличим габаритите на улиците. Няма как за 208 000 коли да има 208 000 паркоместа и бързоскоростни пътни платна, по които да се придвижим максимално бързо с автомобила си.Или продължаваме със задръстванията и дишаме все повече автомобилни газове, или правим Бургас по- подходящото място за пешеходци и ползвателите на градския транспорт.Към водачите на автомобили: Да, придвижването в града ще е по-бавно и с не повече от 35 км/ч. Но пък всички сме наясно, че при такава скорост е почти невъзможно да има смъртни случаи при катастрофа.И да, светофарите са повече и ни бавят, но по- добре много светофари, отколкото много блъснати пешеходци. Ще трябва да се съобразяваме с повече пешеходни пътеки и бързата автобусна линия. За да стигнем до работа ще трябва да излизаме по- рано. Но пък близките ни, които ще изберат градския транспорт ще стигат до желаното място много по- бързо, безопасно и комфортно. И ще има повече сигурност на пътя.На следващ етап ще има и други непопулярни мерки. В жилищни зони, където живеят много хора и има регистрирани пътни инциденти ще се забрани шофирането със скорост над 25 км/ч. Все повече малки улички в централна градска част ще се превръщат в пешеходни.Това е тенденцията. Във всички съвременни градове с концентрирано население в ограничено пространство. Градът ни е заобиколен от море и езера и няма много опции за урбанизиране на нови територии.Смея се аз, ама един такъв ’проект’ се пече и във Варна...

                          Коментар


                            Airfan написа:
                            Kay_ написа:
                            Airfan написа:
                            Според мен и биячите и пребития не са съвсем сухи. Никой не го пребиват ей така, защото нищо не е направил.
                            Ааа да бе. На мен ми се е случвало да си стоя в лента за на ляво и чакайки насрещните са по приключат за да завия и зад мен да ми свират и мигат, за да изчезна от пътя. Колата мина покрай мен и ме псуваха доста. Бяха 2 момчета от моята категория. Реших, че не ми се занимава с глупости и не ги отразих. Как мислиш, ако им бях отвърнал или да с еотклоня от маршрута си и тръгна след тях, какво щеше да стане?Скоро пак имах случка подобна. Един младеж (видима възраст 18-20) с уродския си Голф , се набутваше нагло из лентите и аз реших, че няма да го пускам. След 2 светофара се оказахме един до друг. Стоим си на светофара и чакаме и с периферното си зрение засичам движение. Поглеждам на дясно и виждам следната картинка: Малкото ла@но направо се излегнало върху вратата на колата си, хванало волана с една ръка и нещо ми говори. Свалям прозореца и чувам думите " Кажи Уе, кво искаш? Що не ме пусна?"
                            Това казвам, ако не си го търсиш, не си го получаваш. Рискуваш, отвръщаш им и трябва да си готов и за без зъби после.
                            Не е така. И в двата ми случая, аз не правя нещо нередно. И ония двамата ме псуват...ако искам да спра да се разберем с приказки, а те ме нападнат. Как точно си го прося? Них се съгласил с теб, ако аз им се пенех и изляза да ме ошамарят...тогава- Да.
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              Kay_ написа:
                              Airfan написа:
                              Kay_ написа:
                              Airfan написа:
                              Според мен и биячите и пребития не са съвсем сухи. Никой не го пребиват ей така, защото нищо не е направил.
                              Ааа да бе. На мен ми се е случвало да си стоя в лента за на ляво и чакайки насрещните са по приключат за да завия и зад мен да ми свират и мигат, за да изчезна от пътя. Колата мина покрай мен и ме псуваха доста. Бяха 2 момчета от моята категория. Реших, че не ми се занимава с глупости и не ги отразих. Как мислиш, ако им бях отвърнал или да с еотклоня от маршрута си и тръгна след тях, какво щеше да стане?Скоро пак имах случка подобна. Един младеж (видима възраст 18-20) с уродския си Голф , се набутваше нагло из лентите и аз реших, че няма да го пускам. След 2 светофара се оказахме един до друг. Стоим си на светофара и чакаме и с периферното си зрение засичам движение. Поглеждам на дясно и виждам следната картинка: Малкото ла@но направо се излегнало върху вратата на колата си, хванало волана с една ръка и нещо ми говори. Свалям прозореца и чувам думите " Кажи Уе, кво искаш? Що не ме пусна?"
                              Това казвам, ако не си го търсиш, не си го получаваш. Рискуваш, отвръщаш им и трябва да си готов и за без зъби после.
                              Не е така. И в двата ми случая, аз не правя нещо нередно. И ония двамата ме псуват...ако искам да спра да се разберем с приказки, а те ме нападнат. Как точно си го прося? Них се съгласил с теб, ако аз им се пенех и изляза да ме ошамарят...тогава- Да.
                              Най-леко ще ти мине като просто не отговаряш на провокацията срещу теб. Отвориш ли прозореца, си на половина отвън. Да, кофти е понякога, но заради глупости да се занимаваш с глупости после незнам дали си струва. Има много други неща в живота, които могат да те правят щастлив, ето онзи пич се е направил на ербап или с уста или с поведение и сега цял живот ще ходи със зъбни протези и душевна травма. Заслужава ли си? Като видиш такива, обади се на 112 и не го мисли повече. Мисли си за жената, децата, любовницата - по-яко е, според мен.

                              Коментар


                                Airfan написа:
                                Kay_ написа:
                                Airfan написа:
                                Kay_ написа:
                                Airfan написа:
                                Според мен и биячите и пребития не са съвсем сухи. Никой не го пребиват ей така, защото нищо не е направил.
                                Ааа да бе. На мен ми се е случвало да си стоя в лента за на ляво и чакайки насрещните са по приключат за да завия и зад мен да ми свират и мигат, за да изчезна от пътя. Колата мина покрай мен и ме псуваха доста. Бяха 2 момчета от моята категория. Реших, че не ми се занимава с глупости и не ги отразих. Как мислиш, ако им бях отвърнал или да с еотклоня от маршрута си и тръгна след тях, какво щеше да стане?Скоро пак имах случка подобна. Един младеж (видима възраст 18-20) с уродския си Голф , се набутваше нагло из лентите и аз реших, че няма да го пускам. След 2 светофара се оказахме един до друг. Стоим си на светофара и чакаме и с периферното си зрение засичам движение. Поглеждам на дясно и виждам следната картинка: Малкото ла@но направо се излегнало върху вратата на колата си, хванало волана с една ръка и нещо ми говори. Свалям прозореца и чувам думите " Кажи Уе, кво искаш? Що не ме пусна?"
                                Това казвам, ако не си го търсиш, не си го получаваш. Рискуваш, отвръщаш им и трябва да си готов и за без зъби после.
                                Не е така. И в двата ми случая, аз не правя нещо нередно. И ония двамата ме псуват...ако искам да спра да се разберем с приказки, а те ме нападнат. Как точно си го прося? Них се съгласил с теб, ако аз им се пенех и изляза да ме ошамарят...тогава- Да.
                                Най-леко ще ти мине като просто не отговаряш на провокацията срещу теб. Отвориш ли прозореца, си на половина отвън. Да, кофти е понякога, но заради глупости да се занимаваш с глупости после незнам дали си струва. Има много други неща в живота, които могат да те правят щастлив, ето онзи пич се е направил на ербап или с уста или с поведение и сега цял живот ще ходи със зъбни протези и душевна травма. Заслужава ли си? Като видиш такива, обади се на 112 и не го мисли повече. Мисли си за жената, децата, любовницата - по-яко е, според мен.
                                Така е абсолютно. Подкрепям с две ръце. Лошо е, че човек понягока приема въпроса като принципвен и не успява да остане в кожата си. Тогава стават тия неща.
                                ФИАТ- Пътят е само формалност
                                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                                -----------------------------------------------------
                                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                                Коментар

                                Working...
                                X