Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Едно клип за подхода към кръговото на КАТ Бургас ,което обсъждахме преди няколко дена.https://youtu.be/adLCe_oMJcg
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      Краси не се оплаквай В петък отивам да взема жената след работа. В едната посока пътувах 58минути, а на връщане 43минути. Разстоянието е 5км на посока.
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        Kay_ написа:
        Краси не се оплаквай В петък отивам да взема жената след работа. В едната посока пътувах 58минути, а на връщане 43минути. Разстоянието е 5км на посока.
        То в София е някакъв хаус. Много малко хора могат да шофират.Ония ден, петък, по Цариградско, задръстването почваше от 4-ти км към Орлов мост. Най-страшно стана като завих надясно към Румънското, посока гара Подуяне. Движението почти беше спряло. Така и не разбрах колко ленти имаше, но всеки караше и се провираше накъдето му падне. Трябваше да правя и невъзможното за да не ме ударят отляво или отдясно. А карах кола със софийски номер. Нямам думи просто. Шофьорите бяха побъркани!!!

        Коментар


          Kay_ написа:
          Краси не се оплаквай В петък отивам да взема жената след работа. В едната посока пътувах 58минути, а на връщане 43минути. Разстоянието е 5км на посока.
          А нашия кмет обеща, че ще сложи знаци с ограничения на скоростта от 25 км./ч. в някои квартали и 35 км/ч в останалатачаст на града. След новата уредба на движението в града кметът успява и без знаци - средната ми скорост спадна на рекордно ниските за мен и маршрутите ми - 14 - 15 км/ч. Преди да се въведат новите решения средната ми скорост по същите тези маршрути беше почти два пъти по-висока - от 25 до 30 км./ч.http://e-burgas.com/archives/131230( на снимката се вижда, как докато колите се дръстят в една лента, бус лентата е свободна в очакване на мним автобус)Та с една дума и при нас вече се стараят да заприличаме на вас.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            stilo_new, не си свикнал. Ако караш всеки ден, няма да ти прави впечатление. То май тук няма значение номера, понеже си има хора от цяла Бг.ntodorov, уж идеята е да се фаворитизира градския транспорт, но когато има по 2 автобуса на час е малко тъпо да затвориш цяла лента. Това първата бус лента ли е в града? В Сф, само "баш тарикатите" прелитат през бус лентите
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              Kay_ написа:
              stilo_new, не си свикнал. Ако караш всеки ден, няма да ти прави впечатление. То май тук няма значение номера, понеже си има хора от цяла Бг.ntodorov, уж идеята е да се фаворитизира градския транспорт, но когато има по 2 автобуса на час е малко тъпо да затвориш цяла лента. Това първата бус лента ли е в града? В Сф, само "баш тарикатите" прелитат през бус лентите
              Не то с това не се свиква. Аз разбирам задръстване, бавно придвижване да. ама всеки да си е в лентата. А то от 4 ленти колите наредени в 5 и всеки кара все едно през гора минава и заобикалят дървета. разбираш ме нали?А за бус лентите започнаха да ги изграждат от миналата година, като отскоро, ги пуснаха, т.е започнаха да налагат глоби, ако караш в тях. Това трябваше да стане още с поставянето на знаците, ама както и да е. Бързите автобуси които трябва да се движат по тях, още не са пуснати и по добре, защото трябва да има време някои хора да свикнат , че в бус лента не се кара. Автобусите няма да са на 2 часа, а на 3-5 мин. Проблемът е, че някои хора не могат да възприемат новите неща, които се случват в града, и не могат да разберат, че всичко се прави за да се подобри движението.

              Коментар


                Ами всеки си гледа от неговата камбанария. Когато ти се налага да си ползваш колата по ред причини (каране на деца напред назад), такъв вид промени е неприятен. Иначе от клипа изглежда новично, спретнато и хубаво
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  Kay_ написа:
                  Ами всеки си гледа от неговата камбанария. Когато ти се налага да си ползваш колата по ред причини (каране на деца напред назад), такъв вид промени е неприятен. Иначе от клипа изглежда новично, спретнато и хубаво
                  Лошото е, че никой не изчака всичко да се завърши на 100%, а се почна плюенето предварително.Най-мрънкащи са тези, за който ограничението 50км/ ч е някакви си пожелателна скорост и са свикнали да сърфират между колите, да ги изпреварват, щото са ТАРИКАТИ.

                  Коментар


                    ntodorov, уж идеята е да се фаворитизира градския транспорт, но когато има по 2 автобуса на час е малко тъпо да затвориш цяла лента. Това първата бус лента ли е в града? В Сф, само "баш тарикатите" прелитат през бус лентитеSmile
                    Тази бус лента е опасла възлови места, булеварди и улици в целия град. Абсолютно забранена е за всяко МПС с изключения на малкото места, където е прекъсната. Тя е част от европейската програма за интегриран градски транспорт. Ще се използва само за привилегировани автобуси ( другите линии са сред нашите МПС), които ще се движат под особен режим, на отделна светофарна система и режим. Трябва да се види. Абе все едно някой с гумичка е изтрил по една лента в посока. И понеже Бургас е град с неособено широки улици и булеварди вече се получават задръствания. Така например 80 000 комплекс остана да се изнася само чрез две ленти и да се прибира пак чрез две ленти, докато по една лента в посока остават в огромна част от времето напълно неизползваеми ( като от снимката). Абе от три платна да те оставят с две си е увеличение на трафика с 1/3. :D Или иначе казано: По една програма се работи в града ни за разтоварване на трафика, а по друга - за натоварването му. Не е ли абсурдно ?Колега stilo_new. Пак ще си пишем, но факта, че превозвачи и таксиметрови шофьори излизат на стачка, а фейсбук ВЕЧЕ гъмжи от недоволства е показателно. Иначе - да, красиво, светло, спретно, чисто и европейски изглежда, ама до там. Яд ме е, че точно този проект ба мааата на много хубави неща направени преди това.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      Абсурдно е колега, че правиш снимки на "празни" бус ленти, още преди да са тръгнали бързите автобуси по тях!!!Пп Точно пък наглите бакшиши, не ми ги давай за пример. Аман от техните претенции. Най-големите нарушения по пътищата, те ги шравят.

                      Коментар


                        stilo_new написа:
                        Абсурдно е колега, че правиш снимки на "празни" бус ленти, още преди да са тръгнали бързите автобуси по тях!!!Пп Точно пък наглите бакшиши, не ми ги давай за пример. Аман от техните претенции. Най-големите нарушения по пътищата, те ги шравят.
                        Ти сериозен ли си ???????Като тръгнат автобусите и видиш ли тези бус ленти ще се напълнят ли ? С какво ? С няколко автобуса, част от които ще обслужват и вътрешните линии. То трябва да е керван от камили за да се оправдаят поне малко.В началото и дълго впоследствие надали ще има 1 автобус на 10 мин. Ако някой наистина целеше бърз и удобен транспорт трябваше да си остави всичко, както беше, като единствено на мястото на елиминираните Комфорт заменеше с автобуси обслужваните от тях линии и толкоЗ. За чиЙ са ни тези спирки, като мавзолеи, жълти ленти с набити релефни светлоотразители, ГПС станции, нови и напълно излишни светофарни уредби. Пари на вятъра, като в същото това време работим по направата на алтернативни пътища за разтоварване на движението. ПС: Снимката не е правена от мен.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          Ами сериозен съм да.Първо защото автобусите, ще се движат на 3-5 мин. И втори едва ли има някъде бус ленти да са препълнение с автобуси. Ами нали точно това е целта. Автобусът да се предвижва бързо и безпроблемно, като избягва останалият трафик.

                          Коментар


                            stilo_new написа:
                            Ами сериозен съм да.Първо защото автобусите, ще се движат на 3-5 мин. И втори едва ли има някъде бус ленти да са препълнение с автобуси. Ами нали точно това е целта. Автобусът да се предвижва бързо и безпроблемно, като избягва останалият трафик.
                            На 3-5 минути с 20-30 човека. Няма как да им е изгодно. Вярвай. Ще опитат и като видят икономическите си резултати всичко ще си мине по старото русло. Град с 300 000 население, няма как да поддържа и пълни такава линия. В началото ще се пуснат по на често, а после, като се окаже, че към 10 часа един автобус на курс е извозил 49 човека ще се почешат по врата и ще предпочетат да извозват 100 човека на всеки 10 минути. Помисли и за това. Афишираните там нон-стоп линии стават за книжка с комикси. Пък тези, които се придвижват с колите си по това време със сигурност го правят, защото точно този транспорт им е нужен, а не автобусния. Виж. Събота и неделя с кеф ще го ползвам, ама в делниците си съм зависим от колата и оборудването, което нося в нея. Не съм само аз де. Никой не е тръгнал на разходка с колата си в делника.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              Поне да е като в някои бели държави-в бус лентата карат и бакшишите.Каращите Мария Луиза-Океански риболов-околоврътното пердашат в бус лентата на светофара и това е най-редовно

                              Коментар


                                Dilyan-Z написа:
                                Поне да е като в някои бели държави-в бус лентата карат и бакшишите.Каращите Мария Луиза-Океански риболов-околоврътното пердашат в бус лентата на светофара и това е най-редовно
                                Най-хубавото от този проект е , че автобусите също ще бъдат снабдени с камери и такива тарикати трябва да си понасят последствията.Аз плача от жълтата лента, но никога не съм я "потъпквал" на пътя. Иначе в този участък наистина много коли минават през бус лентата, докато ние прилежните си чакаме реда, като увиснали сополи там нейде на моста за да свием през светофара за околовръстното...И не ми дава душа и сърце да се шмугна от там, въпреки, че тази лента си седи самотна, като 60 годишна мома.
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X