Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смея се аз, ама един такъв ’проект’ се пече и във Варна...
    Дано не се случи.С това решение на нашия кмет надушвам частица непризнат крах по този проект с интегрирания транспорт.
    И да, светофарите са повече и ни бавят, но по- добре много светофари, отколкото много блъснати пешеходци. Ще трябва да се съобразяваме с повече пешеходни пътеки и бързата автобусна линия. За да стигнем до работа ще трябва да излизаме по- рано.
    И защото линията ще е "бърза" за това трябва да се тръгва по-рано на работа. :P А колко по-лесно, евтино и разумно щеше да бъде, ако се забрани достъпа на коли в града. ТолкоЗ. Защо направихме вътрешни магистрали, кръгови кръстовища, светофари с ГПС, алтернативните пътни артерии. Пари на вятъра. Забрани достъпа на автомобили в града и точка...Да ама така ще отиде на вятъра и другия проект сигурно. Ще видим.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      ls1 написа:
      Бургас, чета изявленията от днеска на кмета ви, за новата транспортна схема. Абе, хора, вие верно ли го избрахте тоя с 84%?!
      Така е, избрахме го, в това число и аз, но както е казал народа, както сам се закопаеш и най-големия ти враг не може. Та според много много многото хора с които съм говорил, това ще е последният му мандат.Като гледам какво усвояване на средства пада и какви безумици се правят, ми пада пердето, от друга страна няма за кой да си дадеш гласа. Само изпечени мошенници, трагедия.Най-лошото е че града започва да прилича на кенеф. Събрахме сганта от околните щати и всеки ден обстановката започва да прилича все повече на селски панаир.

      Коментар


        Естествено, че пак ще изберем този кмет. Някои хора им е трудно да започнат да мислят по европейски. И за това сега плюят. Свикнали са със статуквото, нарастващият трафик и задръстванията и т.н. И когато някой направи нещо иновативно за България, но приложено в много европейски градове, почва великото мрънкане. Българите определно заслужаваме съдбата си на изчезваща нация. За съжаление много мои съграждани, заслепени от собствените си предрасъдъци, не виждат положителните неща които се правят. Много, много жалко.

        Коментар


          Не виждам нищо европейско в това да се задръства движението с ненужни бус ленти и в резултат на това да дишаме още по-мръсен въздух. От мен ако зависеше нещо щях да разреша да се преминава на червен светофар при завой надясно, естествено ако не се пречи на тези на които им е зелено. Лятото ще се види резултатът от "транспортната схема" и той ще е плачевен
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            stilo_new написа:
            ...
            Така е... Аз, между другото, днес прочетох тая работа за ограничението в някакви новини и си викам, ще споделя с колегите от форума, че кмета им е пълен идиот, ама се отказах. Щот да не излезе, че злобея на чужд гръб. Ама се присъединявам към варналията с мнението си за тоз дребен човечец.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              stilo_new написа:
              Естествено, че пак ще изберем този кмет. Някои хора им е трудно да започнат да мислят по европейски. И за това сега плюят. Свикнали са със статуквото, нарастващият трафик и задръстванията и т.н. И когато някой направи нещо иновативно за България, но приложено в много европейски градове, почва великото мрънкане. Българите определно заслужаваме съдбата си на изчезваща нация. За съжаление много мои съграждани, заслепени от собствените си предрасъдъци, не виждат положителните неща които се правят. Много, много жалко.
              Ти наистина ли не виждаш, какво се случва и става в Бургас в последно време ? Европейска ни остана само опаковката, но под нея вече смърди, че се не трае. За качеството пък на придобивките въобще не вдигам тема, защото вдигам кръвно.
              Свикнали са със статуквото, нарастващият трафик и задръстванията и т.н.
              Щот не сме свикнали за това ревем. Ти четеш ли ни ? Имам чувството, че се движиш по периферията на Бургас.Влез във форумите и фейсбук страниците и виж за какво става въпрос. И да. Не се направи малко в града, но нещата започват да се преувеличават и раздуват, а непредубедените гости на града, които ще го секат транзит това лято ще бъдат най-добър арбитър в този спор. Само гледай. Иначе - да - красиво е, хубаво е, лъскаво и чисто е, но пък нещата започнаха да влизат в излишък от натруфеност и претрупаност, които деградираха от 2-3 месеца до степен - могъща глупост. ЕЙ ТЕ ТОВА НЕ МИ ДАВА МИРА.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                ntodorov написа:
                stilo_new написа:
                Естествено, че пак ще изберем този кмет. Някои хора им е трудно да започнат да мислят по европейски. И за това сега плюят. Свикнали са със статуквото, нарастващият трафик и задръстванията и т.н. И когато някой направи нещо иновативно за България, но приложено в много европейски градове, почва великото мрънкане. Българите определно заслужаваме съдбата си на изчезваща нация. За съжаление много мои съграждани, заслепени от собствените си предрасъдъци, не виждат положителните неща които се правят. Много, много жалко.
                Ти наистина ли не виждаш, какво се случва и става в Бургас в последно време ? Европейска ни остана само опаковката, но под нея вече смърди, че се не трае. За качеството пък на придобивките въобще не вдигам тема, защото вдигам кръвно.
                Свикнали са със статуквото, нарастващият трафик и задръстванията и т.н.
                Щот не сме свикнали за това ревем. Ти четеш ли ни ? Имам чувството, че се движиш по периферията на Бургас.Влез във форумите и фейсбук страниците и виж за какво става въпрос. И да. Не се направи малко в града, но нещата започват да се преувеличават и раздуват, а непредубедените гости на града, които ще го секат транзит това лято ще бъдат най-добър арбитър в този спор. Само гледай. Иначе - да - красиво е, хубаво е, лъскаво и чисто е, но пък нещата започнаха да влизат в излишък от натруфеност и претрупаност, които деградираха от 2-3 месеца до степен - могъща глупост. ЕЙ ТЕ ТОВА НЕ МИ ДАВА МИРА.
                Е хайде кажи какво става де?Аз всеки ден обикалям из Бургас,скоро из центъра бях до първо,всеки ден карам и вземам детето от училище П.Яворов.Какво толкова ужасно видя,я сподели да мина и аз да го видя де?
                Е46 330d 2++

                Коментар


                  Според мен до 2-3 месеца лъскавото ще се олющи, пък бронзовото ще ръждяса. Наблюдения от софийското метро.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    dasteri777 написа:
                    Е хайде кажи какво става де?Аз всеки ден обикалям из Бургас,скоро из центъра бях до първо,всеки ден карам и вземам детето от училище П.Яворов.Какво толкова ужасно видя,я сподели да мина и аз да го видя де?
                    Ама и аз това се чудя???!! Какво е станало толкова? Като го четат хората, ще си помислят, че се води едва ли не война. Аз освен подобрения, нищо друго невиждам. Трапезица го минавам 2-3 пъти по-бързо от преди. Колеги, спазвайте правилата за движение и няма да гледате толкова негативно на нещата.

                    Коментар


                      Е хайде кажи какво става де? Аз всеки ден обикалям из Бургас,скоро из центъра бях до първо,всеки ден карам и вземам детето от училище П.Яворов. Какво толкова ужасно видя,я сподели да мина и аз да го видя де?
                      От години работата ми е свързана с това да пътувам по трасето М. Рудник - Трапезица - Метрологията ( Славейков)- Алианц-а в Победа - квартала в Манхатън - над Газпром-а. Пътувам по този маршрут по два пъти на ден - три пъти в седмицата. През лятото съм падал до 21 км/ч средна скорост ( смешна за Софиянци) по този маршрут, а към днешна дата с новата "интеграция" се "радвам" на 14-15 км. средна скорост и то през февруари месец. Усещаш ли на къде бия ? Иначе преходи тип "до тоалетната с колата", както сам ги определи по-горе нямам.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        Доста преувеличаваш. тази вечер в новините на нова направиха експеримент с 35 км/ч от Славейков до М рудник само за 17 мин. навръщане при спазване на сегашните намаления за 12 мин. за какви задръствания пишеш изобщо не мога да разбера. Че ти паднала скоростта до 15. Няма никаква логика просто.

                        Коментар


                          Аз също не го вярвам.Днес във 17.00 часа обикалях стария свободен,П.Яворов училището,молла и новия и стария,технополис Славейков,билковата после през гарата,морската и към Сарафово.Задръствания не видях,и скороста си ми беше както винаги.
                          Е46 330d 2++

                          Коментар


                            Ще кажете, че съм пристрастен, ама сега като асфалтираха Трапезица някой да каже как е, че не съм минавал... Като направят надлеза на Товарна гара и Крайезерна с 4 платна пак ще говорим...
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              Ама и аз това се чудя???!! Какво е станало толкова? Като го четат хората, ще си помислят, че се води едва ли не война. Аз освен подобрения, нищо друго невиждам. Трапезица го минавам 2-3 пъти по-бързо от преди. Колеги, спазвайте правилата за движение и няма да гледате толкова негативно на нещата. Wink
                              Вие да не сте кметски наместници ? Избийте си пристрастията и ще прогледнете.
                              Колеги, спазвайте правилата за движение и няма да гледате толкова негативно на нещата.
                              Стига си писал глупости за спазването на правилата, защото не ме познаваш. Иди в КАТ и виж за 27 години имам ли едно-едничко нарушение, съставен акт, неплатен данък или неправилно паркиране. Заради щраусовото ви мисленесе вършат тези щуротии и глупости из целия град. Как ще обясниш, че с отнемането на 2 ленти няма да има задръствания бе друже.И кога минаваш 2-3 пъти по-бързо Трапезица. В сравнение с кога ?http://e-burgas.com/archives/131017В това задръстване бях, въпреки, че и по-голямо е било. Това е само пример, щото, като ви четат вас все едно всичко цъфти и вързва в града, а трафик няма.ПС: За щрауса презумпирам птицата със забита в пясъка глава.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                ntodorov написа:
                                Как ще обясниш, че с отнемането на 2 ленти няма да има задръствания бе друже.И кога минаваш 2-3 пъти по-бързо Трапезица. В сравнение с кога ?
                                Отнемане на две ленти. Много едностранчиво определяш нещата. А, че се създават бус ленти и бързи автобуси. Последните никъде ги няма в България. Точно, целта е все повече хора да слязат от колите си и да използват градският транспорт.Аз подкрепям и идеята в централна градска част, да не може да се ходи с автомобили. Само Гр. транспорт, велосипед и пеша. Така е в много европейски градове. Не виждам защо толкова отричате тези хубави неща, които се правят.То и за синята зона всички мрънкаха, но видяхме как изчезна хаоса с паркирането в централната част.

                                Коментар

                                Working...
                                X