Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ls1 написа:
    http://camping.bg/%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D 1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%83%D 0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-news193.htmlМинистерство на туризма предлага тотална забрана за къмпингуването в страната.На 29 февруари на сайта на Министерство на туризма е публикуван проектът на Закон за изменение и допълнение на Закона за туризма. ...в самия законопроект са направени следните разпоредби:Предлага се изменение на чл. 179, според който се възлага на кметовете на общините да извършват контрол "за недопускане къмпингуване с палатка, каравана или кемпер извън" категоризираните къмпинги.Предложение за създаване на нов чл. 207а съдържащ 3 алинеи:ал.1 - "За къмпингуване или разполагане на палатка, каравана или кемпер извън категоризираните по този закон къмпинги се наказва с глоба 200 лв."ал.2 - "В случаите по ал. 1, когато от къмпингуването e настъпило увреждане на пясъчните дюни, флората и/или фауната, замърсяване на околната среда, пожар и/или други вредни последици за природата, наказанието е глоба в размер на 1000 лв., освен ако деянието не подлежи на по-тежко наказание. Лицето носи и имуществена отговорност за причинените вреди."ал.3 - "Който предоставя обособени терени за къмпингуване ... (без категоризация) ... се наказва с глоба в размер на 3000 лв. или имуществена санкция в размер на 5000 лв."С горните текстове Министерство на туризма подготвя въвеждането на законова забрана за къмпингуването или разполагането на палатка, каравана или кемпер извън категоризираните къмпинги на територията на цялата страна.
    Оттук тръгна днес разговора.

    Коментар


      Ама то това е само предложение.Протестирайте, да не го приемат, след като ви вълнува.Организирайте се в кемпер-форума, блокирайте София с кемпери и каравани, много сте, силни сте. Ако бяха бакшишите, вече предложението да беше оттеглено.Да ви уча ли?

      Коментар


        Е така де, ама е български абсурд в тоя му вид. Та затова в тази тема.

        Коментар


          ls1 написа:
          Е така де, ама е български абсурд в тоя му вид. Та затова в тази тема.
          Хич не е абсурд.Туризъм съм учил в далечната 1988 год. и още тогава имаше изисквания за къмпинги. Наистина, че не бяха в закона.Погледнете от добрата страна - на категоризираните места ще има всички удобства, захранване с електричество, вода, санитарни възли и т.н.

          Коментар


            Кажи го на рибарите, които вече няма да могат да преспиват на язовира.

            Коментар


              ls1 написа:
              Кажи го на рибарите, които вече няма да могат да преспиват на язовира.
              Това, което казах си е факт.То по тая логика да обяснявам и защо да се плаща гражданска, за да не спрат колата от движение. :D

              Коментар


                naskobg написа:
                Хич не е абсурд.Туризъм съм учил в далечната 1988 год. и още тогава имаше изисквания за къмпинги. Наистина, че не бяха в закона.Погледнете от добрата страна - на категоризираните места ще има всички удобства, захранване с електричество, вода, санитарни възли и т.н.
                Наско,факт е ,че през далечната 1988год. на територията на България имаше доста повече къмпинги от колкото има сега.Факт е ,че в момента малкото останали къмпинги са пълна трагедия като условия и цена.Не намирам за редно да ми извиват ръцете с довода ,че ми осигуряват една чешма на 100 метра и един кенеф за всички в къмпинга, душа е мираж и на тая база да плащам 10-15 лв. за правото да си опъна палатка.За същите цени хората дават стая тип хотелска със климатик,хладилник,телевизор и чисти чаршафи.Нека сме все пак да сме реалисти.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  krasio_79bs написа:
                  За същите цени хората дават стая тип хотелска със климатик,хладилник,телевизор и чисти чаршафи.Нека сме все пак да сме реалисти.
                  Прав си Краси.Дано да ги оправят. Иначе наистина е грозна картинка дивото къмпингуване. Ти пазиш, но 99 % не пазят и наистина убиват природата.

                  Коментар


                    Не съм сигурен, че голямото цапане идва от къмпингуващите. Аз като съм ходил с кемпера голямата мръсотия я виждам от пикникуващите.

                    Коментар


                      ls1 написа:
                      Не съм сигурен, че голямото цапане идва от къмпингуващите. Аз като съм ходил с кемпера голямата мръсотия я виждам от пикникуващите.
                      Те тия дето ходят на къмпинг не си правят пикник? Не ядат? Не серат? (Айде, вие с кемперите си го правите вътре, ама тия с палатките?)Нали тия дето са на палатка, точно те си правят пикника на плажа?И аз съм го правил. Знам.Не съм видял някой, дето да дойде, да си направи пикник, и да си тръгне.

                      Коментар


                        Какво ще кажеш да погледнем въпроса от друг ъгъл и да сравним на колко къмпингуващи се равняват ла*ната, които изхвърля само ЕДИН хотел в морето или там където си заустят тръбите??

                        Коментар


                          ls1 написа:
                          Какво ще кажеш да погледнем въпроса от друг ъгъл и да сравним на колко къмпингуващи се равняват ла*ната, които изхвърля само ЕДИН хотел в морето или там където си заустят тръбите??
                          Прав си, много се прав. Тръбите са в морето, по изисквания на достатъчно разстояние и то след като водите са пречистени, но този който е минавал по плажа между Ахелой и Равда са видяли за какво става дума. НО това във водата се изяжда от животинките. Това на брега обаче си остава и гние!

                          Коментар


                            Лайната, като изключим, че миришат - всъщност са полезни. Органични вещества, които морските (и не само) твари използват за храна Хотелите са си хотели. Аз лично съм ЗА регламентирани къмпинги, уредени като тия, в които съм спал в чужбина (а защо не и по-добре), и забрана за къмпингуване на кой където му падне. В този смисъл подкрепям промените в "Закона за устройство на черноморското крайбрежие".Ся по-горните текстове, които са нечии предложения за промени в Закона за туризма - за тях имам известни резерви.

                            Коментар


                              Така кажете. Аз се чудя къде да си хвърлям джибрите, пък то можело в морето, да храня гадинките.

                              Коментар


                                ls1 написа:
                                Така кажете. Аз се чудя къде да си хвърлям джибрите, пък то можело в морето, да храня гадинките.
                                Е чак пък. :D

                                Коментар

                                Working...
                                X