Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Младеж умира с 200

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Чаве, честит Рожден Ден. Мантинелите в България са като манталитета ни - смотани. Но пък не вярвам да оцелееш при сблъсак с цименов разделител на платната в щатите - както е в момента...Във Варна има един "експериментален" участък за мен, около 600 метра от PVC мантинела пълна с пясък..., ако ми остане време и акъл, ще ти я снимам да я видиш - през ден някой я е разпрал - я от гъзария, я щот е решил, че може да го спре, ако кара с 200...Мисълта ми обаче конкретно беше за Аспарухов мост, където твърдя, че има сериозна мантинела + ограда - е точно от там вече поне 2 пъти са скачали в канала... Няма какво да ги удържи, а мантинелата си е яка...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #47
      jenshen73, аз съм от Аспарухово и не съм чувал да са скачали от моста, че дори и два пъти. Ще съм ти благодарен ако ми дадеш малко повече инфо
      Трябва да си голям за да пораснеш ?!?

      Коментар


        #48
        Георги Йорданов написа:
        jenshen73, аз съм от Аспарухово и не съм чувал да са скачали от моста, че дори и два пъти. Ще съм ти благодарен ако ми дадеш малко повече инфо
        не че нещо ама и аз по принцип съм от Варна и...ето виж http://www.teenproblem.net/news/s/13328.html
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #49
          kiselo написа:
          Георги Йорданов написа:
          jenshen73, аз съм от Аспарухово и не съм чувал да са скачали от моста, че дори и два пъти. Ще съм ти благодарен ако ми дадеш малко повече инфо
          не че нещо ама и аз по принцип съм от Варна и...ето виж http://www.teenproblem.net/news/s/13328.html
          Абе не, че нещо, ама тия не са скочили от моста, а от пътя край канала.
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар


            #50
            kiselo написа:
            Георги Йорданов написа:
            jenshen73, аз съм от Аспарухово и не съм чувал да са скачали от моста, че дори и два пъти. Ще съм ти благодарен ако ми дадеш малко повече инфо
            не че нещо ама и аз по принцип съм от Варна и...ето виж http://www.teenproblem.net/news/s/13328.html
            Колега, аз знам какво се е случило и гаранция ти давам от моста тази мазда не е хвърчала !!!Това е само версия ( дано се сетиш за какво говоря ) .. !И така де, аз за хвърчене от моста не съм чувал и по добре да няма защото всички ще знаем последствията ... Шофирайте разумно !!!
            Трябва да си голям за да пораснеш ?!?

            Коментар


              #51
              Лудо няма спасение

              Всичко зависи от шофьора най-вече. Не е виновна скоростта, нито мантинелата, тя е все пак съвкупност от железа предназначени не да се натресеш в тях, а като стане проблем и убиеш безконтролно около 50-60% от скоростта, да поеме частично енергията на удара, и да намали щетите.Има и друга функция да опази живота на останалите участници в движението. Представи си какво става ако тази 2тона маса полети при дадена ситуация в насрещното!!! и се изсипе върху скромно движещ се Митсубиши маратон със 120 км/ч например Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 т.е. удар се получава със около 300 км/ч сумарна скорост. Не много отдавна имаше такъв случай на м-ла Тракия само че с друга религия - БМВ губи контрол с някаква там 250-260 км скорост, удря се в мантинелата, отскача прелита я, като в насрещното се размазва на 2 части във автобус пълен с хора. Автобуса от удара и той през мантинелата в насрещното и се закрепва на ръба на урвата късайки външната мантинела.Ето и нагледно: http://vbox7.com/play:9979aea7 http://vbox7.com/play:851e85daСега да обобщиме, автобуса е скъсал 3 мантинели като едната е била вече увредена (това не ги праиви лоши) и се е задържал на ръба без сериозно пострадали. Ако не бяха тези мантинели и автобуса беше паднал, щеше да стане най - голямата трагедия в новата история на България, по-зловеща от Ямболската - Бакаджика с чавдара или от тази в Бяла дето беше блъснт автобус от камион с реарке. 1. Моля не плюйте мантинелите не са толкова лошо измислени има и по-добри но страната ни е оборудвана с тези. 2. Стандарта ни е нисък! след удар не се възстановяват както в Е.С. със нова мантинела и нови колчета в нови бетонни отливки и със тестове и контрол. Ако се получи 2 удар в същата зона реакцията е по-лоша. 3. Ако си мислите, че в германия например мантинелите са по-хубави, искам да ви кажа че като стане катастрофа на аутобана почти няма ранени Изнасят ги в 2цифрено число чували!4. Както казах в началото - Грешките ги допускат шофьорите!!! На автомивка съм чул разговор от съседна маса: "Все пак стигнах до София от Стара загора за час и половина ! 300-330 дето можеше"Казано с тих много сериозен тон. Такъв ще стигне с някоя М5 или Brabus още няколко пъти и ще се закове в някоя мантинела/урва в най-добрия случай. В по-лошия ще убие други 3,4 или дузина още хора.5. Дори и добрия шофьор не винаги може да се предпази от безрасъдния в т.4.6. Гладните Полицай по пътя ! основно ги няма когато трябва да помогнат на движението. Но пък скоро видях как такъв един спира Жена шофьор, току що изпреварила камион на драгичево (~95км/ч). Горката като изкочи оня с палката, така наби спирачки и свърна че засече камиона , който я удари леко отзад, малкия дявол ама освен тях отзад бяхме още 6 коли и насмалко не стана верижна катастрофа. (Ако не бях с фирмената брандирана кола бих го набил полицая с образователна цел и подбуда) че после тръгна да и се кара на женицата малоумния. 7. На връщане от Варна попаднах на тежка катастрофа след Провадия В случая една мантинела по средата би спасила 5 човешки живота http://www.mediapool.bg/show/?storyid=169623 Не съм сигурен че са се ударили челно по-скоро ми приличаше че пежото е правило обратен завой (може да греша но така изглеждаха)Опитахме да окажем помощ , вече вадеха последното живо момиче заклещено в колата, докато извадя лоста от багажника, вече някакси изкорубиха остатъка от задна врата и я измъкнаха. Още нещо ме учуди: След малко дойдоха полицаите, така спряха че максимално затрудниха движението остави че не помогнаха на пострадалите но и не помогнаха а затрудниха още повече натрупалата се колона от коли и камиони. Не зная на какви курсове ходят но май трябва да си преразгледат приоритетите.Може би към тези факти могат да се прибавт и други, ще спра до тези7 и пожелавам на всички да липсваме дружно от тези хроники и новини.
              Fiat Tipo 1.6 DOHC

              Коментар


                #52
                Колега не е ли малко стара темата
                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                Коментар


                  #53
                  1. Моля не плюйте мантинелите не са толкова лошо измислени има и по-добри но страната ни е оборудвана с тези.
                  Колега понеже гледам рали състезание от 80-те години и там много често се вижда как автомобил с много висока скорост се удря в мантинелата и се връща обратно на пътя. Въобще не ми хвалете мантинелите в БГ. Защото ако ще и с 50км може да не те спре.

                  Коментар


                    #54
                    Valiosport написа:
                    Колега не е ли малко стара темата
                    Ще е стара... Ако поне 5 години няма жертви по пътищата.
                    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                    Коментар


                      #55
                      Plastex написа:
                      Valiosport написа:
                      Колега не е ли малко стара темата
                      Ще е стара... Ако поне 5 години няма жертви по пътищата.
                      Жертви винаги ще има
                      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                      Коментар


                        #56
                        Ето как карат в Англия по магистралите. Много-много не се опитват да спазват ограничението от 75 мили/час. Колата, в която се возим поддържа скорост от около 80 мили/час, като има други, които ни изпреварват.Няма да коментираме качеството на магистралата, нито броят платна, нито бетонната стена между платната, непозволяваща заслепяване от насрещните ленти, нито факта, че по цялата си дължина магистралата е осветена.http://www.youtube.com/watch?v=2SQxzkuFtsI

                        Коментар


                          #57
                          chaveto написа:
                          1. Моля не плюйте мантинелите не са толкова лошо измислени има и по-добри но страната ни е оборудвана с тези.
                          Колега понеже гледам рали състезание от 80-те години и там много често се вижда как автомобил с много висока скорост се удря в мантинелата и се връща обратно на пътя. Въобще не ми хвалете мантинелите в БГ. Защото ако ще и с 50км може да не те спре.
                          Това значи ли ,че като мантинелата е "качествена" може да си караш с 200? Какво си се захапал с тия мантинели не мога да те разбера,честно Имам чувството,че според теб на шофьорите може да им е позволено всичко,изисквания трябва да има само към държавата,пътищата,мантинелите, и т.н. Особено пък на магистрала,съм твърдо ЗА бетонна стена между мен и насрещните! Мой съученик загина,след като ТИР на магистрала го помете-не ми казвай,че каквато и да е мантинела щеше да спре ТИР-а движел се с над 100. Бетонна стена му е майката,оня да се трепе,аз какво съм виновен,че да убие мен?
                          ex.Мареа ТД100

                          Коментар


                            #58
                            Това, че твоето чувство е такова не е мой проблем. Не съм казвал и няма да го кажа, че ако........................ може да се кара с 200. Това обаче, че нашите мантинели започват на 50см от земята и леко като я подпреш пада си е факт. Виждал съм няколко автомобила през които е минала мантинела и гледката не е приятна. Един от тях просто се беше завъртял на една поледица, нито е имало превишена скорост..............................

                            Коментар


                              #59
                              chaveto написа:
                              Това, че твоето чувство е такова не е мой проблем. Не съм казвал и няма да го кажа, че ако........................ може да се кара с 200. Това обаче, че нашите мантинели започват на 50см от земята и леко като я подпреш пада си е факт. Виждал съм няколко автомобила през които е минала мантинела и гледката не е приятна. Един от тях просто се беше завъртял на една поледица, нито е имало превишена скорост..............................
                              Може и да е така не споря, но аз пък вчера пак ходих До Монте Карло (Перник) И понеже имах пресен спомен от темата... се загледах как започват мантинелите и за някой други подробности, за връзки и прочие.Ами за започването нямам забележки много е ниско не са закопани но са много ниско почти до земята.Обаче на всеки 2 ленти има по една снадка с болтове, а после свършва леко извита на външната страна и на 20 -30 см. почва следващото парче от 2 ленти със снадка свършва на свий ред и пак 30на см. луфт.Тези места наистина са слабост не зная защо са ги правили така. Обаче честно казано поне 40 % от мантинелите бяха ... НеАм думи нагъвани и поизчуквани, дори бих казал, че изобщо не бяха изправени. Специално за спускането към Драгичево дори над половината мантинела от 2те страни беше пострадала от удари и НЕВЪЗСТАНОВЕНА! разбирай кривини, незакрепена към колчетата, или със извадени от земята колчета ... Не очаква нищо добро този който се наниже на такива мантинели на колегите пожелавам да не ги пробват и да стигат както се казва по живо и здраво от т. А до т. Б Не зная дали има служба или община или ГУП но някой трябва да се заема с такива проблеми??? Дори и да е скъпо да бъдат подменени качествено, все пак се търгува с човешки живот и макат и да са най - лудите глави и те плащат данъци както всички нас.
                              Fiat Tipo 1.6 DOHC

                              Коментар


                                #60
                                Immortal написа:
                                Ето как карат в Англия по магистралите. Много-много не се опитват да спазват ограничението от 75 мили/час. Колата, в която се возим поддържа скорост от около 80 мили/час, като има други, които ни изпреварват.Няма да коментираме качеството на магистралата, нито броят платна, нито бетонната стена между платната, непозволяваща заслепяване от насрещните ленти, нито факта, че по цялата си дължина магистралата е осветена.http://www.youtube.com/watch?v=2SQxzkuFtsI
                                Ами не изглежда зле не е като в БГ обаче не завиждам на никой дето ще се удари в този бетонец Извит или неизвит бетона си е БЕТОН не е мантинела. Ако го настъпиш леко добре може да те върне, може да те завърти през таван... Обаче ако те удари друг и те посмачка и отклони да се удариш в бетонеца.... R.I.P. и бих казал, че гледката няма да е за хора със "Слаби сърца" !!!
                                Fiat Tipo 1.6 DOHC

                                Коментар

                                Working...
                                X