Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Младеж умира с 200

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ни най-малко не се засягам от подобен род твърдения,нито пък съм свикнал с простотията по родните ни пътища.И на мен ми се е случвало да ме засичат коли със всякаква регистрация, но не мисля че регистрацията на дадено превозно средство е фактор за способностите на водача.Който си е идиот и табели от пет различни града да му сложат на колата,все тая.Ако се качиш на автомобил със жълт цвят за един час във Варна или в които и друг град си харесаш,ще имаш доста подобни случки да споделяш.Казвам го от личен опит,веднаж ми се наложи да ползвам автомобил на приятел за два часа(колата не беше такси)и се нагледах на толкова много груби отнемания на предимство и засичания .....че се наложи да играем на гоненица с един келеш който ме засече и за капак и напсува на бакшишка майка.Добре че излезе братовчед на Спиди Гонзалес,че един Господ знае как щеше да завърши всичко.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #32
      Добре де, как да кажа, че 90% от шофьорските изпълнения в Бургас бяха от този калибър упоменат по-горе от мен? Колата ми не е жълта. И защо в момента в който вляза в обхвата на табелките "А..." и започвам да се чувствам все едно карам Трабант? По второстепенен път при ограничение на скоростта 90км/час ме изпреварваха все едно съм спрял - дори на места с непрекъсната осева линия... Зад мен караше доста дълго време един мой съгражданин, явно уплашен от Бургаските Безсмъртни Бързаци, щото не смееше дори да ме изпревари - явно нейде около Сарафово се престрои.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #33
        Явно е че си обсебен от буквата "А" в регистрацията или пътуваш само Варна-Бургас.Опитвам се да ти обясня че такива тикви има навсякъде,ама явно няма смисъл.Буквата "А" "В""С"ЕВ""Я""ПК"...... не правят водача.То и аз какви спомени имам от преди две години от една пресечка по пътят за делфинариума,ама не го отдавам на това че регистрацията беше варненска, а го отдавам на некадърният или разсеян водач.ПП.Явно не си ме разбрал за жълтият автомобил.Идеята е да пробваш да покараш такъв из Варна и после да видиш що е то толерантност към теб на пътя.Представите ти че Варна бъка от добри водачи ще се изпари за час.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #34
          Да не воюваме Варна-Бургас става ли?Или за теб 90% е по-малко от 10%?
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #35
            jenshen73 написа:
            Да не воюваме Варна-Бургас става ли?Или за теб 90% е по-малко от 10%?
            Оставам с усещането че ти си човека опитващ се да насочи темата в такава насока.Няколко пъти в мненията си по горе изказах позицията си,тя не зависи по никакъв начин от това за кой град става въпрос.Ако ще твоята случка да се беше разиграла в които и да е град в България.Не буквата на регистрацията прави водача,не градът в който се е разиграла случката,а водача на автомобила.Туй то.Край на безсмислените полемики.Ако ще те успокои ще напиша че в Бургас има некадърни водачи,във Варна също има и в София има,сигурно и в във всеки град ги има,ама за теб явно са само в автомобилите с "А" на табелите.Лека вечер и дано не срещаш буквата "А" по улиците.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #36
              Да бе, никой не казва, че какъв шофьор си, зависи от това от къде си. Но виждам някой кара ... кофти, обръщам се и гледам буквичката "А". А като карам в Бургас наистина съм с една идея повишено внимание. Много рацери... Иначе доста се впрягаш за човек, който, цитирам "Ни най-малко не се засягам от подобен род твърдения"
              Allergic To The Counterfeit

              Коментар


                #37
                fiat_fan написа:
                Да бе, никой не казва, че какъв шофьор си, зависи от това от къде си. Но виждам някой кара ... кофти, обръщам се и гледам буквичката "А". А като карам в Бургас наистина съм с една идея повишено внимание. Много рацери... Иначе доста се впрягаш за човек, който, цитирам "Ни най-малко не се засягам от подобен род твърдения"
                Естествено е да се впряга човек в неистински и лишени от логика твърдения.Я ми отговори ако се качиш да управляваш автомобил с Бургаска регистрация,ще се промени ли поведението ти на пътя?Има едни мъдри глави дето са нагърбени да водят статистики за ПТП.Ей тука има данни за тях по всякакви признаци.http://dokkpbdp.mvr.bg/Statistics/default.htm.
                Прикачени файлове
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #38
                  Да не я беше давал тази статистика. Бургас се нарежда на второ място по убити на пътя хора..., след, логично разбира се - София...Красьо, хубаво е, когато се чете статистиката - да се виждат реално полезните данни от нея - т.е. статистика се прави - за това са статистиците, но има и анализатори - хубаво е, когато се дава статистика за нещо - да се анализира.Бургас, убити за 2008: 91, за 2009: 57Вярно произшествията "докладвани" в КАТ - са по-малко от тези във Варна...Според същата тази статистика:София - 7.47% смъртностВарна - 10.30% смъртностБургас - 20.87% смъртностИзвинявай, но за по-малък град - определено водите...
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #39
                    Четеш статистиката като дявола евангелието.Грабнал си коловоза за Бургас и няма излизане от него,въртиш сучиш все Бургас ти е на устата.Предполагам много добре си видял че статистиката се води по области,не по градове,забелязал си също така и териториите на двете области(област Бургас е двойно по голяма),знаем също така че тези области си имат и съставни селища носещи дадената регистрация.А обърна ли внимание на другите градове?Пловдив и Стара Загора как са?По добре ли са?Попитах колегата по горе и теб те питам същото.Ще се промени ли поведението ти на пътя ако управляваш автомобил с друга регистрация?
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #40
                      krasio_79bs написа:
                      Четеш статистиката като дявола евангелието.Грабнал си коловоза за Бургас и няма излизане от него,въртиш сучиш все Бургас ти е на устата.Предполагам много добре си видял че статистиката се води по области,не по градове,забелязал си също така и териториите на двете области(област Бургас е двойно по голяма),знаем също така че тези области си имат и съставни селища носещи дадената регистрация.А обърна ли внимание на другите градове?Пловдив и Стара Загора как са?По добре ли са?Попитах колегата по горе и теб те питам същото.Ще се промени ли поведението ти на пътя ако управляваш автомобил с друга регистрация?
                      Освен това Бургаска област е предпочитана дестинация от българските туристи и в нея има много по-сериозен наплив на булгар турист с кола, отколкото варнаенска област. Освен и това няма магистрала до Бургас, а до Варна има, макар и супер зле. Не съм чул да кажат на Слънчево има задръстване по магистралата, докато Карнобат всяка година,всеки ден през лятото е задръстен. Кой казва, че като смъртността в Брг област е по-висока и не можели да карат, нужно ли е да припомняме случая Ставински, оня с поршето, двамата софиянци, но направили катастррофа в брг областМен два пъти са ме удряли отзад и единия път беше А регистрация, в Сф.
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #41
                        krasio_79bs написа:
                        Четеш статистиката като дявола евангелието.Грабнал си коловоза за Бургас и няма излизане от него,въртиш сучиш все Бургас ти е на устата.Предполагам много добре си видял че статистиката се води по области,не по градове,забелязал си също така и териториите на двете области(област Бургас е двойно по голяма),знаем също така че тези области си имат и съставни селища носещи дадената регистрация.А обърна ли внимание на другите градове?Пловдив и Стара Загора как са?По добре ли са?Попитах колегата по горе и теб те питам същото.Ще се промени ли поведението ти на пътя ако управляваш автомобил с друга регистрация?
                        Когато шофирам в Бургас и Добрич го правя с повишено внимание. Ако имам избор, когато ходя в Габровско/Старозагорско - бих ходил БЕЗ кола, че там са още по-опасни.П.П. В процетно отношение - докладвани катастрофи/регистрирани смъртни случаи челното място се държи от гр. Ямбол с 37.58%. Без да съм дявола с евангелието - хвани и си филтрирай статистиката, сметни си процентното съотношение и виж на колко незавидно положение е Бургас, па нека е и област. Но да, ако почнат да правят статистика по шофьори, а не по региони - може да дръпнете леко в таблицата - по пътя за Бургас от разклона за Слънчев бряг - в дясно и ляво на едно място има огромни табели "Шофирайте разумно" - такива табели и фалшиви полицаи във варненско не съм виждал. Не съм виждал и по пътя ми до Трявна...
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #42
                          Всичко си е до късмет. Преди време по същия начин се ударихме с подобна С класа в мантинелата на аспаруховия мост. Ударихме се странично с около 120 км и колата имаше доста леки щети - леко смачкани врати и калници. Тогава преди удара точно това си представих - как се нанизваме в началото на мантинелата.Просто човека е извадил лошия късмет да нацели точно началото на мантинелата.
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #43
                            Не може да караш със 120 в града (че и по мост), да стане случка и да казваш ’Е, то е до късмет’. В случая е до глупост според мен.

                            Коментар


                              #44
                              ls1 написа:
                              Не може да караш със 120 в града (че и по мост), да стане случка и да казваш ’Е, то е до късмет’. В случая е до глупост според мен.
                              То като погледнем съвсем реално - и с 200 не можеш да караш извън града и след като се целнеш - всички да казват - нямал е късмет. Също не е до късмета, а до акъла. Що се отнася до Аспарухов мост - крайно време е да сложат комплект камери - в началото, в края и в средата на моста - да видя как ще летят по него със 120..., а преди време имаше един дето излетя - по почина на моториста от тоя форум - и мрежи на аспарухов мост ли да сложим, да ловим ниско прелитащите?
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар


                                #45
                                За какъв късмет говорим, съжалявам, че не спрях онзи ден да снимам как се хваща мантинела в БГ. От жегата мантинелата се беше надигнала/изкривила и извадила смешните анкерни болтове. Всяко колче се държи с по 4-ри болта който бяха вкарани не повече от 3-4см в асфалта.1 този асфалт не може да държи такова нещо.2 в нас ползвам по големи болтове когато хващам къде по малки неща.3 никой не му дреме дали тази мантинела е хваната както трябва.4 в София правиха ремонти на мостове и от едната страна моста стоя един месец само на колчета, сложиха и от там мантинела, но и от двете страни няма наклон на мантинелата към земята. Ако някой реши да се цели в мантинелата - направо се нанизва.5 няма смисъл да коментирам БГ мантинелите, като се знае, че тези неща не са променяни от 20+г.........................Няколко месеца стоя кола с нанизана мантинела през задната врата, мантинела която беше изкъртила предните седалки + кормилото и част от таблото. Мантинела която започва на 70см от земята без никакви защитни неща с който да се предотврати нанизване на автомобил. На запад всички сте гледали по филмите, че мантинелите са вкопани в земята там от където започват и на местата където скоростта е по голяма има варели с вода.................................

                                Коментар

                                Working...
                                X