Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт и подобрения на Фиат Мареа.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Тъй като явно няма да получа дадения спрей, проекта по пребоядисване на интериорните пластмаси смени цвета с Cosmos Lak metalic black 335 естествено отново се убих от търкане шкурене и тн. но утре като ги боядисам ще покажа какво съм постигнал.Ако дай боже не вали ще се сваля салона и седалките за пране и някой от неоните. Снимки утре
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    Коментар


      #32
      Проекта продължава, но малко с по-бавни темпове заради времето и работното ми време поради което правя колата след 19:00 вечерта . Всички пластмаси без конзолата за климатика бяха изшкурени на ново, грундирани и пръснати и мисля че се получи доста добре. Понеже нямаше какво друго да се прави с пластмасите, се започна разглобяване на салона, седалките, лаисните и вадене на кабелите, които се побраха в една цяла торба от Кауфланд и естествено за да ми е по-гадно се наложи да режа свински опашки по възможно най-гадните и скрити места под таблото. За сега съм успял да сваля задни и предни седалки, средната конзола, лайсни на праговете и тн. Само че не успях да сваля мокета който явно е закачен и някъде под таблото зад средната духалка и не можах да намеря начин да го сваля и някой ако знае нека сподели. Следва слагане на гофрета на всики кабели който минават през купето след това подреждането им и прекарване на силов и сигнален кабел за усилвател в багажника за фабричните колони (който ще се заменят по натам с други по качествени) и накрая намазване на пода с боди 910 или 930 (сивото) и полагане на изолационна вата на пода. Сега следват малко снимки от свършената работа: П.С. Като говорих с комшията защо не се вдига нагоре седалката той каза че не знае и нещо явно амортисиорчето се е скапало, но се оказа че седалката е счупена и е заварявана, но после пак се е скъсала заварката и е хванато с техническа връв, а сега трябва да го правя на ново, докато намеря салон от Алфа 166 и измисля начин да му навържа инсталацията. П.П.С Видях и това купе пред вторични, ако някой си го познае да знае че няма да оцелее дълго. Като започнах да разглобявам колата виждам че проекта може да се проточи чак до есента и направо ми става жал като видя колко работа има. С какво да залепя счупените и откъснати щипки колеги?
      Прикачени файлове
      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

      Коментар


        #33
        За какво е този бутон колеги?
        Прикачени файлове
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #34
          Ал, ал, ал направо си в джаза!Бутона прекъсва бензиновата помпа при удар. Не го натискай, за да не се чудиш защо не пали после колата :DЩипките по-скоро с моментно лепило + поялник, но пак не е гаранция, сега е много студено и се чупят от раз.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #35
            Колата ще седи така поне месец и нещо докато се стопли и разчистя малко гаража за да има къде да "камарим" и после ще се лепят щипки и ще се купуват болчета и винтове че повече от половината са изхвърлени явно и сега няма с какво да затягам на старите места. По колата има страшно много работа и разходи и направо ми е мъка сам човек как ще го прави, но няма да се окажа и ще я стегна от-до каквото и да ми струва това, да се надяваме до 3 месеца да може поне да я покарам малко дори и очукана отвънка Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Аз вече натиснах бутона без да искам и сега какво правиме....
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар


              #36
              При натискане се включва,когато изключи-така,че няма страшно.
              Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
              ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

              Коментар


                #37
                Натисни го пак Ако ти трябват някакви болтчета или друго, пиши. Имам 2 кофи за такива цели Умолявам те, свали корите и направи клипче как ги изгаряш на клада
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #38
                  Тях съм ги оставил, ако някой от форума ме ядосва, прикачвам снимката и ще сънува кошмари. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Пускам много снимки за да си направя сметка от къде съм тръгнал и искам да видя разликата накрая. Дано Итал Фест-а е септември месец чак за да отида с колата в готов вид или поне Фиатската среща.
                  Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                  Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                  Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                  Коментар


                    #39
                    Мен много ме кефи предната броня с голямата решетка, която се среща на някои JTD-та. Даже ако пасва на Бравата бих и сложил такава с пръскалки и едни фарове с лупа:
                    Fiat Brava SX 1.4 12V

                    Коментар


                      #40
                      Ще се монтира такава броня и ще се махнат черните лайсни от нея и на задната също. На брава трябва да се резне малко защото е по-дълга марейската.
                      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                      Коментар


                        #41
                        M5kov написа:
                        Умолявам те, свали корите и направи клипче как ги изгаряш на клада
                        Сакън, подпалките ми привършват, прати ми ги на мене аз ще направя клипче как горят в камината
                        punto HGT

                        Коментар


                          #42
                          По интериора не е свършено все още нищо, но днес или утре се очаква да сваляме предно дясно точило за да проверим какво става с спирачкте защото лявото кове направо, но това продължава да си върти. Междувременно колата се сдоби с нов съединител Valeo и скоро време се очаква да сменя масло и филтри, някой колега ще предложи ли какво мало да слагам ащото мислех да заложа па на Кастрол Магнатек 10-В40. още един въпрос: Как мислите ще и отива повече цвят графит или отигиналният grigio steel 647.
                          Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                          Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                          Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                          Коментар


                            #43
                            Аз съм за графитено,ама такова като на ламбото: или като на didich пунтото.
                            Fiat Bravo 1.9 TD100

                            Коментар


                              #44
                              значи искам и двата номера на боята и ако може малко снимки на колата на колегата.
                              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                              Коментар


                                #45
                                Тва тъмното много му личи мръсотията, оригиналния си е ок.
                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X