Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт и подобрения на Фиат Мареа.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Другата предна врата е същата...

    Коментар


      #17
      поздрави за ентусиазма .

      Коментар


        #18
        Предполагам колата ти е подарък Иначе на твое място бих сменил всичките кори,въздуховоди и пластмасории със заводските.Не си заслужава труда да ги пребоядисваш,а и крайният резултат надали ще е задоволителен.Такива датайли със сложни извивки ще ти отнемат сума ти време само за да ги минеш със шкурката.Всичко пластмасово по интериора плюс волана ще ти излезе около 100 лв,ако го вземеш втора ръка.Проблема по-скоро е външната боя,ако речеш да я пребоядисваш цялата ще стъпи на хилядарка.Не можеш ли да потърсиш детайли със същият цвят на старо.А относно мотора щом е участвала в състезания малко ме съмнява да е в цветущо състояние.
        Fiat 1.4 12V
        Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
        Да си втори значи да си първи сред загубилите.
        Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

        Коментар


          #19
          Моята е същия цвят и понеже имам отзад на бронята една зона с много драскотини и напукана боя (италианците са правили нещо, ама са го правили с лявата ръка и левия крак), разпитах за тоя цвят и се оказа, че в почти всички магазини могат да го забъркат.Рецептата си я има в компютъра.

          Коментар


            #20
            Колеги, колата е купена с цел да се "реставрира" и честно казано май търсих такава че да мога да си я направя по мое усмотрение и тертип и надявам се ще бъде завършена. За закупуването на пластмасите, това е може би най-лесното нещо, но искам да го направя на ръка всичко както се казва от нулата. Външно колата ще се пребоядиса цялостно и ще бъдат разглобени всички дръжки панти и тн за да се почистят, смажат и приведат в приличен вид. Та днес поработих още малко по някой пластмаси от двигателният отсек и мисля че се получи доста добре, защото всички части бяха свалени измити, обезмаслени и боядисани и придобиха "фабричен вид".Пластмасите от купето бяха пастирани с 2 вида пасти и накрая намазани с вакса Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 , но се получиха много добре, м/у другото свалих и километража отворих за да почистя стъклото от вътре, но реших и да боядисам стрелките в червено и резултата е много приятен, а стъклото измито старателно и след това пастирано за да се махнат и най-малките драскотни. Кожата на скоростният лост и ръчната спирачка също смъкнати и измити с гъбичка и след това намазани с препарат за естествена кожа.Това е за днес и утре ме очаква още шкурене на останалите пластмаси и подготовка за боядисване.
            Прикачени файлове
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар


              #21
              Ето боядисаните части, и моята гордост - километража
              Прикачени файлове
              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

              Коментар


                #22
                valentino321 написа:
                Предполагам колата ти е подарък Иначе на твое място бих сменил всичките кори,въздуховоди и пластмасории със заводските.Не си заслужава труда да ги пребоядисваш,а и крайният резултат надали ще е задоволителен.Такива датайли със сложни извивки ще ти отнемат сума ти време само за да ги минеш със шкурката.Всичко пластмасово по интериора плюс волана ще ти излезе около 100 лв,ако го вземеш втора ръка.Проблема по-скоро е външната боя,ако речеш да я пребоядисваш цялата ще стъпи на хилядарка.Не можеш ли да потърсиш детайли със същият цвят на старо.А относно мотора щом е участвала в състезания малко ме съмнява да е в цветущо състояние.
                Колата е участвала в СПЛ състезание ( за сила на музика ) а не в улични състезания, колега. Относно закупуването и работата, имам огромното желание да си направя всички неща самичък защото удоволствието след това ще е безценно, а от работа не ме е страх "Луд умора няма". Боята с лака и втвърдителите и тн излиза 250 лева, а подготовката ще я правим аз и баща ми (той е работил това в Италия доста време) и смея да твърдя че разбира от подготовка на кола за пребоядисване. Мотора е в доста добро състояние, като изключим рейката а пък цялото окачване е сменено преди 1 година и половина в Италия и като се е прибрал комшията тук си купил друга и така седи пред блока.П.С. Като се сетя, че след като заърша тази ще започвам и реставрация на Ланчията
                Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                Коментар


                  #23
                  Брей, че хубава боичка Дано да издържи дълго.Щом имаш време, финанси и мерак, то се очертава една приятна работа.Баси, чак сега видях "дръжките".Що не вземеш да ги пратиш тези снимки до завода в Торино, може да се уредиш с някоя нова кола от съжаление :DКомшията ти е за линчуване...
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #24
                    Боята за съжаление ще се смени с друг цвят, защото имах спрей и половина от тази боя, но замина половинката и другият цял явно се е загубил по пътя от Италия и не мога да намеря такъв. Днес говорих с представителя на МОТИП и му казах номера на боята и имаме уговорка, ако внасят такъв спрей да си взема още поне 1-2. Ако не, взех един на Космос ЛАК 335 и ще пръсна една част за да видя как ще стой (като резервен план). Днес се загледах по километража и видях че всички крушчици са сини и мисля да ги сменя със светодиодни, но не можах да намеря широкоъгълни в този малък невзрачен град и сега трябва да го мисля как да не става на точици.Колеги ще търся една конзола тази дето е на климатика и задният въздуховод за задните седалки с пепелника, че има счупени решетчици и ще трябват нови. Имам и един въпрос, бронята от 1ва страница на снимката с тунингованата мареа е фейслифтова или е преправяна от оригиналната?
                    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                    Коментар


                      #25
                      С диоди губиш регулирането на силата на светене на таблото. В града няма значение, но ако ти се наложи да караш 4-5 часа нощем на магистрала, ще започне да ти вади очите.

                      Коментар


                        #26
                        flippy89 написа:
                        ... Имам и един въпрос, бронята от 1ва страница на снимката с тунингованата мареа е фейслифтова или е преправяна от оригиналната?
                        Бронята снимката на тунингованата Мареа е от Фиат Браво HGT, но са премахнати ръбовете и гривните на халогените.
                        Маренго 1.9Jtd-110 2002

                        Коментар


                          #27
                          Светодиоди съм слагал широкоъгълни и нищо не става.Има светлосенки както и при обикновените диоди.Трябва да са много ярки за да свети добре и без светлосенки,но тогава на тъмно ти свети гадно в очите.Най-добре ще стане със светодиодни ленти обаче тази мисия на такъв километраж е доста трудна.Иначе регулацията на силата на светодиодите може да се преправи в смисъл такъв,че те се регулират по ток и може врътката да се преправи да стане последователно свързана на диодите като променлив резистор.А твоя комшия явно има доста....екстравагантно мислене ако пратиш снимките с дръжките на вратите в завода на Фиат може да ти подарят 2 нови врати,по-изгаврен Фиат не бях виждал честно,ама както се вика "Няма грозни неща,има гледни точки".Сигурно бившият собственик се е чувствал като Фродо от "Властелина на пръстените" като си е гледал колата
                          Fiat 1.4 12V
                          Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                          Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                          Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                          Коментар


                            #28
                            Като човек бил дълги години в Италия (той също е бил там) съм виждал техните show cars и се е опитал да направи нещо такова, но много неуспешно Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Това със светодиодните крушки ще го пробвам с 2-3 широкоъгълни и ще залепя по една тънка бяла пластмаса на върха им за да видя дали ще има ефект, ако не здраве да е. Намерих и такъв спрей чак в Италия, но за 2 спрея ще дойде на 50 лева близо с доставката. Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 и поне 2 седмици чакане, ако не в България има същият, но на друга фирма и ме притеснява да не се получи различен отенък.
                            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                            Коментар


                              #29
                              Друг вариант е да матираш леко светодиодите с фина шкурка само отпред връхчетата.
                              Fiat 1.4 12V
                              Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                              Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                              Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                              Коментар


                                #30
                                Пробвах вече това колега, и пак става на лека точка. Намерих едни широкоъгълни който ще матирам и ще опитам така, но има време че от 4-5 дена вали и не мога да разглабям нищо по колата, а не мога и да продължа с боядисването защото няма такъв спрей в наличност и се очаква до средата на февруари да пристигне Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 за това проекта е в застой.
                                Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                                Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                                Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                                Коментар

                                Working...
                                X