Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стоманени/тефлонови спирачни маркучи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Ааа, да, то е накъде там. Дехидраторът. Но при мен си тече и от капака на клапаните. Ама нека не се отклоняваме от темата де.

    Коментар


      #47
      Понеже тези дни прекарвах един автомобил на преглед, имах малко проблеми с минаването...... Та се сетих за тази тема.На една от снимките има намотан маркуч с изолирбанд или там каквото е. С такова намотаване....... на ГТП не пускат и ще ви вземат 10лв за това където сте проверявани. Минах през валовете, после на канала, след това на газовете ми казаха, че автомобила не е в норма, да дам 10лв за проверката на спирачките и окачването и да заповядам отново след като си оправя изгорелите газове Така на няколко пункта.

      Коментар


        #48
        chaveto написа:
        Понеже тези дни прекарвах един автомобил на преглед, имах малко проблеми с минаването...... Та се сетих за тази тема.На една от снимките има намотан маркуч с изолирбанд или там каквото е. С такова намотаване....... на ГТП не пускат и ще ви вземат 10лв за това където сте проверявани. Минах през валовете, после на канала, след това на газовете ми казаха, че автомобила не е в норма, да дам 10лв за проверката на спирачките и окачването и да заповядам отново след като си оправя изгорелите газове Така на няколко пункта.
        Да бе и как ще ме накарат да им дам пари?
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #49
          chavetoКолега ти нещо май не си попаднал на пункт.Сигурно над 60% от талигите по наще пътища не са в нормите.
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #50
            Да бе и как ще ме накарат да им дам пари?
            На местата на който бях е направено първо да си платиш и после да минеш, ако е като моят случай ти връщат ресто от 20лв
            Колега ти нещо май не си попаднал на пункт.Сигурно над 60% от талигите по наще пътища не са в нормите.
            Точно преди малко пуснах нета и първото което ми излезе е, че дават по 200лв награда ако натопиш някой който извършва ГТП.По думи на хора който се занимават с това са ги подгонили яко.Та колегата да си има едно наум като реши да минава преглед.

            Коментар


              #51
              Не ми е изобщо ясно какво искаш да кажеш? Последите 4 поста свързани ли са с темата, или наблягаш на това, че са ти взели пари за ГТП без да си преминал?

              Коментар


                #52
                Свързани са с намотаването на каквото и да било по маркучите. По маркуча не трябва да има нищо , също така не трябва да контактува с нищо, освен с фабрично поставените неща. Ти си намотал маркуча с изолирбанд........Ако смятате, че е редно след поставянето на такива маркучи да ги бандажирате отгоре наново с каквото намерите за добре, почистете темата.

                Коментар


                  #53
                  chaveto написа:
                  По маркуча не трябва да има нищо , също така не трябва да контактува с нищо, освен с фабрично поставените неща.
                  По маркуча не трябва да има нищо, защото...? Не трябва да контактува с нищо, защото...? Маркучът не контактува с нищо. Дефинирай "контактуване"? За мен - контактуването е когато нещо постоянно се допира в друго нещо, после не се допира, после пак се допира и така много пъти. Например накладките контактуват с дисковете. Изолирбандът не контактува с маркуча, той е постоянно там, без да мърда.

                  Коментар


                    #54
                    Това с изолирбанда го обясни на проверяващият. Контактува е когато не стои на мястото си и се опира по други неща. Не съм измислил аз правилата за ГТП.П.С Проблема като цяло с изолирбанда е, че проверяващият си мисли, че искаш да маскираш нещо по маркуча. Напукване, наранена оплетка.............. точно заради това ако не си затворят очите ще те върнат.

                    Коментар


                      #55
                      Добре. Ще го имам предвид. Ще сваля изолирбанда като минавам. И определено мисля да платя след прегледа.

                      Коментар


                        #56
                        Как са нещата след 4 години, че ми предстои смяна на маркучи?

                        Коментар

                        Working...
                        X