Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сервиза на Евгени (Гената)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    мисля че имаше една, но не съм гледал мн мн... аз щото пътувам в другиден и я погледнаха набързо, а и не беше сериозно.
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #47
      хора един бърз въпрос: правят ли дизели? и разбират ли от тях?питам за да съм 100% сигурен, въпреки че видях някои от писалите в тази тема са с дизели, но нямам представа дали са им правили нещо по двигателя или друго10х
      FIAT MAREA 1.9 TD100 ELX

      Коментар


        #48
        Прави Гената. За мен специално тои е майстора. Сменяли са ми магнитен клапан, минах тънко, а диагнозата я поставиха от раз. Ако проблема е по електрониката обаче .. не зная, нo имах проблем който ме увери, че не е нито по-евтино, нито по качествено да се ходи при майстори. (ОFF: Гената не се е занимавал с този проблем, но в телефонен разговор ме прати при човек, който не можа да се справи и преди да разкачат компютъра за да го носят на някой по-голям спец .. си казах Стига. Влязох в Ал. Ауто и колата ми светна само за 70 лв. срещу доста по-солена сума от мнимо оправяне, рецидиви и главоболия. Вече 4-ти месец нямам проблем, а сега на студа си паля от раз рано сутрин в замръза едиствено с леко подаване на газ. )
        Fiat Marea TD100, 1.9, 1997, седан

        Коментар


          #49
          steam написа:
          Прави Гената. За мен специално тои е майстора. Сменяли са ми магнитен клапан, минах тънко, а диагнозата я поставиха от раз. Ако проблема е по електрониката обаче .. не зная, нo имах проблем който ме увери, че не е нито по-евтино, нито по качествено да се ходи при майстори. (ОFF: Гената не се е занимавал с този проблем, но в телефонен разговор ме прати при човек, който не можа да се справи и преди да разкачат компютъра за да го носят на някой по-голям спец .. си казах Стига. Влязох в Ал. Ауто и колата ми светна само за 70 лв. срещу доста по-солена сума от мнимо оправяне, рецидиви и главоболия. Вече 4-ти месец нямам проблем, а сега на студа си паля от раз рано сутрин в замръза едиствено с леко подаване на газ. )
          а какво й беше по електрониката - дай малко инфо, защото аз имам някои индикации които трябва да се видят на тестер, но не съм сигурен в тия юнаци от ал. ауто или поне от това което съм чел като отзиви за тях.а за Гената питах понеже имам да правя нещица по спирачната и охлдадителната система.
          FIAT MAREA 1.9 TD100 ELX

          Коментар


            #50
            Проблема с електрониката беше следния: Код лампата на таблото отказваше да изгасне и колата естествено не може да тръгне. Репатрирах я при един спец, който я подкара, но разкачи авансаторния клапан, защото според него изпуска нафта, което довежда до повредата в електрониката (тогава Гената беше в отпуск и затова отидох при този). След няколко дни я закарах при Гената и той ми каза, че колата си работи и авансатора е наред. Покарах 2-3 дни колата и Код лампата пак я блокира. Тогава Гената ми даде телефон на едни пи4ове на сточна гара - ключари. Те не успяха и искаха да занесат компютъра на по-добър спец (явно проблема не опира просто до отключ-заключ). Аз се съгласих, но след 10 мин, както се изкачвах пеша по бул. Левски, съзрях магазина на Ал. Ауто и се сетих, че там има и сервиз. Обадих се да анулирам работата и си записах час в АА. След като я оправиха ми казаха, че са "минали по цялата електроника" и не би трябвало да прави никакъв проблем .. разбира се не за вечни времена ... Ами не направи проблем и както казах в студа пали от раз .. за сега Запалването се подобри чувствително ... т.е. пали си точно както трябва. Цялото това блъскане ми отне 2/3 от отпуската (около 2 седмици и нещо), но какво да се прави, като си я взех и директно изхвърчах за морето BTW: И аз четох за АА кошмарни отзиви, но отсега нататък, електрониката ще я правя там и точка. Още един коментар ще направя за да стане ясно. В порядъка от събития аз не отидох при Гената с проблем в електрониката. Колата ми тогава беше подкарана и знаех, че повредата е авансатора, което рефлектира върху електрониката. Така, че Гената не е пипал по електрониката. Ако се обадите на Гената или Нушката с подобен проблем, консултирайте се максимално точно дали могат да го оправят. Казвали са ми или съм чел някъде, че Нушката е по тази част, а щом много го харесват хората, заначи наистина е добър. Между другото това е единствения сервиз, за който май няма отрицателни отзиви и този проблем го потвърди, именно защото ме препратиха при друг. А ако беше някой, който не разбира и се беше захванал .... ужас ... така мисля аз.
            Fiat Marea TD100, 1.9, 1997, седан

            Коментар


              #51
              Мен ме излъгаха с един маншон на лявото каре.Казаха, че са го сменили и взеха пари и за маншона и за смяната, а после взе да хлопа нещо поглеждам отдолу-маншона разпран.Да не ревна тия дни за ново каре само.Сичките са тарикати на дребно.Иначе каквото друго съм сменил по колата при тях-засега нямам проблеми.
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #52
                Я погледни, да не се окаже, че са сменили маншона на дясното
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #53
                  Здравейте!Понеже сега си купих кола(Фиат Палио 1.6 16V)и ще имам нужна от смяна на редовните неща(ремъци,ролки,филтри,масло)мисля да го направя точно в "СРВИЗА НА ГЕНАТА" !Бихте ли ми дали телефонните номера на сервиза(Гената и Нушката) и малко по точно прояснениеза местоположението на самия Сервиз!!!Благодаря!П.С. Веднага след посещението ми ще изложа своя коментар относно майсторите и сервиза кадето разбирам че ще остана наистина доволен а и ще мина тънко !!!

                  Коментар


                    #54
                    Аз отидох там за смяна на термостат, хидравлично масло и да ми изчистят грешките от ЕКУ-то (те казаха че могат не мислех там да правя точно това но нейсе. Дотук изброеното ми излезна 150 лв. Като отидох да си я взема не искаше да качи повече от 2000 оборота на предавка над 2-ра - след 100 метра каране обратен и оправете ми колата, кво по дяволите става. На следващия ден се оказало че е бобина и прас още 150 лева. Аз преди това не съм имал грам, ама грам подобен проблем, и доколкото знам прецкана бобина се усеща доста време преди това. Как става така,че всеки път като я закарам на сервиз и се дочупва нещо не знам.Да не говорим,че основното за което реших да я закарам на сервиз беше термостата заради палавата стрелка на извънградско и след тяхната намеса стрелката още си играе, както съм коментирал в друга тема, но определено има подобрение. Само че като се позачетох за 70-те лева които ми взеха за термостата поне според колеги тука, това е доста по скъпото изпълнение и трябва да не мърда стрелката, но за съжаление - НЕ Е.Наречете го съвпадение, но аз в такива неща не вярвам. Преди това си правех колата в Дунев, а за там просто не искам да се сещам. Аз лично вече се съмнявам,че има добър сервиз на Фиат в София, в който наистина да правят нещо качествено, където не отиваш за едно нещо и те карат да сменяш 3 други.Подвизавам се предимно в Дианабад и Красна поляна. Апелирам към всички колеги - ако знаете наистина добър и утвърден сервиз в тези райони моля ви пишете. Писна ми от селски тарикатлъци и кожодери. Склонен съм и до другия край на София да отида стига накрая да намеря сервиз,в който ще направят каквото се иска и други неща няма да изкочат.А за въпросния сервиз всеки да си прави изводите, аз си направих моя.

                    Коментар


                      #55
                      Хмм кофти работа. Преди да реша да ходя до Ямбол, мислех да посетя точно този сервиз, защото много хора бяха доволни. Но при теб колега май не са били така нещата.
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #56
                        Във абсолютно всеки сервиз в БГ те преценяват дали може да те прецакат, особено ако отиваш сам без препоръки... В нашата държавица - пази боже нещо да ти се прецака... До сега при смяна на неща по окачването на моята таратайка все съм седял на главата на майстора да го гледам, а което мога - сам си сменям... Но... понякога се налага колата да пренощува... пази боже от такива пренощувания...

                        Коментар


                          #57
                          Ами като гледам накъде отиват нещата май ще се ходи до Ямбол. Някой знае ли дали там работят и през уикенда, че през седмицата ще ми е трудно да им я закарам.

                          Коментар


                            #58
                            AvataR написа:
                            Ами като гледам накъде отиват нещата май ще се ходи до Ямбол. Някой знае ли дали там работят и през уикенда, че през седмицата ще ми е трудно да им я закарам.
                            Само в събота до обяд.
                            Fiat Stilo 1.8 16V

                            Коментар


                              #59
                              Преди два месеца отидох при Гената за преглед на предницата и смяна на масло (след толкова хвалби исках и аз да си стегна колата както трябва). След разгово с Гената по телефона намерих сервиза и отидох там. ( Близо ми е до работата и ми беше удобно да си оставя колата преди работа и вечерта да си я взема). Малко ми хлопаше предницата и исках да видя какво и е. Каза ми че трябва да се смени накрайник на кормилната уредба и носач с шарнира. Оставих му колата, разбрахме да смени и маслото и отидох на работа. Вечерта си взех колата и отидох за реглаж на предницата при един майстор който той ми препоръча. Дотук всичко беше добре. Колата не тропаше и уж всичко беше наред. Да, ама не! Когато се прибрах в къщи видях, че маслото което беше сипал ( тубата ми беше в багажника ) е Castrol 10W40. Добре, но беше за дизелови автомобили, а мойта фиатка е Брава бензин 1.6 и в туба от 4 литра беше останало около литър и половина (странно при условие, че двигателя събира 3.8 литра. Та на другият ден отивам пак в сервиза и им казвам, че маслото, което са ми сложили е за дизелови автомобили. Отговорът беше , че дори така е по-добре, защото дизеловото масло има повече добавки и ще уплътни двигателя. Казвам ОК и спокоен се прибирам в къщи. Карах така 2 дена (около 200 км) и ми светна лампичката на маслото и двигателя стана по-кротък. Отивам веднага при един мой познат и какво се оказва. Счупена маслена помпа, маслен датчик и биелни лагери. Когато източихме маслото беше черно и гъсто като грес. Ремонта ми излезе 604 лв. с работата. Но това не е всичко. Миналата седмица отнови се рахлопа предницата и се оказа , че трябва да сменям ... познайте какво? Носачът и накрайника които той уж беше сменил. Повече не желая да минавам дори покрай сервиза му защото незнам дали ще си сдържа нервите и няма да го сгазя. Така, че по-внимателно ги хвалете тия майстори които ти закрепват колата колкото да мине номера и после защо било евтино. ( Макар че хич не ми се стори така).
                              Fiat Brava 1,6 16V 11'98 г.

                              Коментар


                                #60
                                Какво излиза че драскаме този сервиз от списъка. Всички са така, докато понатрупат клиенти и го прекарват през просото.
                                Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                                2000г.
                                Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                                Коментар

                                Working...
                                X