Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политрон - тестове на живо през седмицата

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ами тогава учи де, що се занимаваш с Политрон..................
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      Здравейте стана ми любопитно и друг път съм чел , но Карам 1.7тд 1997г Пунто и сменям мяслото на 10-11 хил км. Да разбирам че ако сложа политрон ще карам поне 22 хил. без риск за двигателя?
      Fiat Punto 1.7TD 1997/10/

      Коментар


        crazyjoe написа:
        Здравейте стана ми любопитно и друг път съм чел , но Карам 1.7тд 1997г Пунто и сменям мяслото на 10-11 хил км. Да разбирам че ако сложа политрон ще карам поне 22 хил. без риск за двигателя?
        Абсолютно, при положение че спазиш цялата препоръка на производителя на Политрон. Ако мотора е в сравнително добро състояние и решиш да използваш Политрон 5W40 без всякакви притеснения за мотора можеш да караш и повече. Инфо има на сайта на производителя. 5W40 e масло за 50 000км пробег, в които гарантира пълна защита на мотора при всякакви условия на експлоатация. Единственото, което може да прецака маслото е силно некачествено гориво. И то не мазилните му качества се прецакват, а някои други параметри. Не сипваш ли нафта от локомотиви и тем подобни няма място за притеснение. Онзи ден тествах масло на Политрон 5W40 с Мотор чек ЪП на 21 000км. Маслото е изцяло в зелената зона на теста. Единствено показа в началото на средната зона наличие на повече прах, но това зависи от филтрите, а не от маслото и е оценка на двг. Ако обаче мотора ти не е в добро състояние, не ти препоръчвам да караш на дълъг сервизен интервал. Проникването на гориво в маслото или проникването на повече изгорели газове в маслото няма да прости на никое масло. Както разбираш отговора ще дойде най-вече от теб самия. С други думи.1. Ако мотора ти не харчи масло2. Ако нямаш преразход на гориво3. Ако не използваш лукомотивски горива.................и т.н.Можеш да увеличиш сервизния интервал поне 3 пъти.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          С локомотивска не карам, с тираджийска ДА, но отдавна не ми е изпадала. Двигателя не е ли старичък за 5 w 40, до сега съм му слагал 10 w 40, иначе масло не гори или поне мн мн малко... За друго незнам, преразход ами този двигател градско си харчи, зависи и от карането ще се замисля, за следващия път да го пробвам да смяната ще излезе на двоина цена като гледам цените, но знам ли.
          Fiat Punto 1.7TD 1997/10/

          Коментар


            Ако е така както казваш с 10W40 на Политрон можеш да изминеш 25 000км. Но преди да източиш старото масло трябва да сипеш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО чисто МТС, да караш 1000км с него и тогава масло. Някъде напред съм разказвал защо........................Успех.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              Данчо,ти на колко хиляди си сменяш маслото?
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                dudulia написа:
                Данчо,ти на колко хиляди си сменяш маслото?
                В момента Пандата е на близо 30 000км.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  Момчета, здравейте. От днес съм официален представител на Политрон. Информирам ви тук, да се знае от всички. Който се интересува, може спокойно да ме търси. Скоро на сайта на Политрон България ще фигурира името ми и моите телефони.4.6. Забранява се включването на рекламни материали по какъвто и да било начин в мнението, личната информация, подписа и/или автара на потребителя, освен с изричното разрешение на УС на ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ.За реклама на продуктите на които си станал представител се свържи с администраторският екип на форума!Те ще ти разяснян тарифите и начините за реклама.Ключ на темата.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    Danchojn написа:
                    Момчета, здравейте. От днес съм официален представител на Политрон. Информирам ви тук, да се знае от всички. Който се интересува, може спокойно да ме търси. Скоро на сайта на Политрон България ще фигурира името ми и моите телефони.
                    Е то още от преди стотици мнения знаем, че си представител. Дали официално или не е друг въпрос :D
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      Не, разлика има. Да защитаваш нещо, в което вярваш и знаеш, че е невероятно е едно. Да го продаваш е друго. Отговорността нараства, но с това нараства и удовлетворението от това, че не лъжеш хората.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар

                      Working...
                      X