Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за тази Селения :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Аз карам 2ра смяна със Селения TURBO DIESEL 10W40 ...Предстой ми 3та след 1000км.... В първата смяна за 7500км не съм долял и 1 ГРАМ....във 2рата долях 200гр !!!! Аз залагам на Селения ....
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
    Fiat Punto 1.2 16v LPG

    Коментар


      #47
      Може и да съм писал вече по темата ,но Мареата 1,9 ТД100 вече 70000 км. върви само със Селения да съм долял за целия този пробег около 2 литра общо.Сменил съм го може би 8 пъти не съм сигурен.Бравото 1,4 също е на Селения.Скоро друго масло няма да опитам сигурно.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #48
        VFTI написа:
        На бг пазара няма оригинални Кастрол и Мобил! Освен ако някой не си го е донесъл от Германия... Всичко се прави 600км. югоизточно от Сф....Селенията е 80:20 менте:оригинал... Менте не значи, че не е истинско маслото а че просто се прави в Туркише... От там вече има някоя и друга далаверка, която въртят турците...Ама продължавайте да карате със Селения... Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 Yellow_Flash_Colorz_PDT_16Дори и слепите все някога ще прогледнатCool
        Колега не спомена ти с какво масло караш автомобила си???..
        Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
        Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

        Коментар


          #49
          Аз също съм много доволен от Селенията.На брат ми на Дедрата слагам само Селения Голд 10w40 и така вече 3 години и 6 смени-нито ми го губи нито съм имал проблеми с нея.На мойта Мареа 1.6 имам 4 смени на маслото и само с селения 20к.Резултата е същият.Но всеки сам си преценява все пак
          Marea 1.6 16v

          Коментар


            #50
            i4kin написа:
            VFTI написа:
            На бг пазара няма оригинални Кастрол и Мобил! Освен ако някой не си го е донесъл от Германия... Всичко се прави 600км. югоизточно от Сф....Селенията е 80:20 менте:оригинал... Менте не значи, че не е истинско маслото а че просто се прави в Туркише... От там вече има някоя и друга далаверка, която въртят турците...Ама продължавайте да карате със Селения... Дори и слепите все някога ще прогледнатCool
            Колега не спомена ти с какво масло караш автомобила си???..
            Аз карам с Agip Evolution 5w40 28лв/литъра крайна цена... Става въпрос за Алфата от подписа...Фиатовете са с А.10в40....Както казах е хубаво всеки да си намери неговото масло...Когато човек е доволен и колата е окей няма смисъл от смяна, освен с нещо наистина скъпо и по-качествено примерно... "Нещо което работи не трябва да се бута" нали така беше и с националния отбор по футбол Но както пише автора на темата, да не му харесва колата и да продължава с това масло не е правило Все пак различни коли, години, километри, състояния и т.н... Ако за едни е ок, то за други не е За това и моя съвет към автора беше да пробва с друго масло... Марки многоооооооо

            Alfa Romeo 155 1.8 8v MY Sport 95'
            Alfa Romeo 155 T.SPARK 2.0 8V 92' & Браво 1.6 98'
            Добло 02' 1.9 D- ех
            Добло 06' 1.3 Mjet -ех

            Коментар


              #51
              Re: Пак за тази Селения

              Shefy написа:
              Здравейте, колеги. От 40 000 км Бравото (1,8 ГТ 97 год.) си го карам със Селения и тропат ли - тропат тия повдигачи. В една тема някой колега написа, че като почнело да се кара със Селения, отмивала нагарите и затова се разтропвали повдигачите на клапаните. Ок, да се съглася ама не. Сменихме повдигачи и от тогава само на Селения Голд или 20к го карам и пак си трака като дизелче. И вече не знам на какво масло да се спра. Аз ли си купувам менте селения или всичката е такава? И след 4000км ми предстои нова смяна и този път мисля да не е Селения. Айде разубедете ме, пак да сложа от нея. Съгласен съм, че трябва да се кара с маслото препоръчано от производителя ама не ми харесва как работи двигателя с нея. И другото нещо, може все да са ми продавали менте, затова да попитам къде в София мога да си купя доказано оригинална Селения
              колега и аз съм с ГТ 1.8 карам само със селения голд и повдигачите не се чуват !потропват само след 10000км и веднага го сменям маслото !
              Bravo GT 1.8

              Коментар


                #52
                Днес случайно влязох в едно магазинче за авто части и ме озадачи доста цената на Селения 20К 35лв. 2л. т.е. 70лв. за една смяна .Че то за толкова Кастрол ще си купи човек по дяволите.Била оригинална по думите на продавача за разлика от останалата на пазара .
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #53
                  batproho написа:
                  Днес случайно влязох в едно магазинче за авто части и ме озадачи доста цената на Селения 20К 35лв. 2л. т.е. 70лв. за една смяна .Че то за толкова Кастрол ще си купи човек по дяволите.Била оригинална по думите на продавача за разлика от останалата на пазара .
                  Касторол ще си купи човек Явно има за какво да е с тази цена , защо мярката ти за скъпо масло е Кастрол Кастрол трудно се намира оригинален с тази пласмасова бутилка в всеки гараж ще я направят :D Докато при Селениа метална туба с щампа това е по скъпо и нерентабилно да се прави като менте пък и италианките са малко , де факто по малки продажби и по малка печалба. Ментетата са най-много там кадето се харчи [продава] стоката. Специално за 20К цената дори е ниска има магазини които я предлагат по 38-40лв. тубата от 2л.
                  Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                  Коментар


                    #54
                    Не твърдя че Кастрол е мярка за качество и със сигурност има повече ментета от колкото Селения но приличен % от цената и съм сигурен че е точно заради екзотичната и опаковка.
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #55
                      batproho написа:
                      Не твърдя че Кастрол е мярка за качество и със сигурност има повече ментета от колкото Селения но приличен % от цената и съм сигурен че е точно заради екзотичната и опаковка.
                      Не си ме разбрал правилно , несъм казал че цената е заради екотичната опаковка. Самата опаковка на Селениа е по нерентабилна за производство от фалшификаторите , излиза им по скъпо . Но една шприц машина за ПРС може да избълва 1000бутилки за , много малко време , цена и средства . Това исках да кажа .
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар


                        #56
                        Да тук съм вече напълно съгласен с Теб .
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #57
                          Atanas71 написа:
                          Самата опаковка на Селениа е по нерентабилна за производство от фалшификаторите , излиза им по скъпо . Но една шприц машина за ПРС може да избълва 1000бутилки за , много малко време , цена и средства . Това исках да кажа .
                          Отдавна има и ПВЦ опаковка на Селениа.Когато я получих от Христо и аз се учудих ,но след разговор с него се убедих ,че са започнали да правят и туби.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #58
                            и аз да споделя за Селения 10w40за 9000 км съм долял около 1 литърсега сложих Q8 formula 10w40 и за 8500 км не съм доливал и нивото си е все същото е все пак колата от подписа е на 188 хиляди вече
                            Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                            Коментар


                              #59
                              А Q8 formula 10w40 не беше ли по-евтина от Селенията?Поне Аз с такова впечатление съм останал.
                              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                              Коментар


                                #60
                                Мен лично разход на масло от порядъка на до 1 литър за 10000 км. не ме притеснява дори ме радва като си знам от време на време как я изпържвам Мареата.Няма такъв автомобил който да има нулев разход на масло все пак буталните пръстени не са от силикон да обират всичкото масло по стените на цилидъра.Всеки който няма разход на масло да се замисли колко студени старта прави на ден и колко пъти в седмицата изминава по над 100 км. на един път.
                                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                                Коментар

                                Working...
                                X