Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за тази Селения :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Shefy написа:
    Колеги, не е толкова за парите, а за това как работи двигателя. Само селения съм наливал и не спират да тракат тия повдигачи, дори и новите Може аз да купувам менте и затова да е така. На бащата на мотора сложихме Yacco и е много доволен, нали се сещате, че той се развърта на 13000 оборота :D Може и да го пробвам него и да изкажа отзиви. Интересно ми е ако премина от 10в 40 на 5 в 40 каква ще е разликата? По пътя на логиката би трябвало да се разчука повече, нали е по-рядко Някой има ли си на идея от къде мога да си взема Yacco?
    Не минавай за да не се отчаяш

    Коментар


      #32
      OKK написа:
      Shefy написа:
      Колеги, не е толкова за парите, а за това как работи двигателя. Само селения съм наливал и не спират да тракат тия повдигачи, дори и новите Може аз да купувам менте и затова да е така. На бащата на мотора сложихме Yacco и е много доволен, нали се сещате, че той се развърта на 13000 оборота :D Може и да го пробвам него и да изкажа отзиви. Интересно ми е ако премина от 10в 40 на 5 в 40 каква ще е разликата? По пътя на логиката би трябвало да се разчука повече, нали е по-рядко Някой има ли си на идея от къде мога да си взема Yacco?
      Не минавай за да не се отчаяш
      Няма няма младежки мечти Проучих къде се продава Yacco в София и ще проверя как са цените ама от това, което видях не останах много очарован :P Накрая ще набода някой евтенийка и ще спра да се занимавам с глупости

      Коментар


        #33
        Един + от мен за селения 20к.До сега за 7000 км съм долял 200 грама,при сериозни съмнения че гумичките на клапаните са много за смяна.Откакто съм го сложил маслото цвета му е като току що сипано.Следващата смяна мисля да е пак със селения vs gas .

        Коментар


          #34
          И аз не бих използвал Селения - просто изостават! Пише го на тубите! Всеки си хвали някакво масло, но няма аргументирани отговори. Защо няма да използвам Селения, съм писал в други теми и не ми се търси. Но ще споделя впечатленията си за Политрон. Това е американско моторно масло, има и добавки. Имат и сайт. Не искам да звучи рекламно, всеки може да го намери с гугала. Преди него бях с Кастрол, което е доказано качествено моторно масло. Доста ги проучвах тези Политрон, тъй като и аз съм от хората, които не се връзват на реклами,а в сайта им има такива доста. Станах обаче свидетел на 5 случая с тези продукти, за които ако мадераторите разрешат ще споделя. Не искам да е реклама, защото не съм техен човек. Но тези 5 случая, ме убедиха напълно, че написаното в техния сайт е поне на 95% истина, защото нямам лаборатория да изследвам останалите 5%.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #35
            Danchojn написа:
            И аз не бих използвал Селения - просто изостават! Пише го на тубите! Всеки си хвали някакво масло, но няма аргументирани отговори. Защо няма да използвам Селения, съм писал в други теми и не ми се търси. Но ще споделя впечатленията си за Политрон. Това е американско моторно масло, има и добавки. Имат и сайт. Не искам да звучи рекламно, всеки може да го намери с гугала. Преди него бях с Кастрол, което е доказано качествено моторно масло. Доста ги проучвах тези Политрон, тъй като и аз съм от хората, които не се връзват на реклами,а в сайта им има такива доста. Станах обаче свидетел на 5 случая с тези продукти, за които ако мадераторите разрешат ще споделя. Не искам да е реклама, защото не съм техен човек. Но тези 5 случая, ме убедиха напълно, че написаното в техния сайт е поне на 95% истина, защото нямам лаборатория да изследвам останалите 5%.
            ти ги напиши тези 5 случая, а модовете ако решат, ще ти се скарат

            Коментар


              #36
              Дали е правилно така? Аз не искам никого да зарибявам, още повече да рекламирам. Просто споделям впечатления от личен опит!
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #37
                А даже след 3 изписани страници не ви ли прави впечатление, че си има специално създаден раздел "Консумативи"? В който рядко попада нова тема, докато този по общите въпроси вече трудно можем да го обхванем...
                FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
                FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

                Коментар


                  #38
                  Тука е пусната темата,затова тука се пише.А си има хора които ако решат да я преместят. :D
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #39
                    Danchojn написа:
                    И аз не бих използвал Селения - просто изостават! Пише го на тубите! Всеки си хвали някакво масло, но няма аргументирани отговори. Защо няма да използвам Селения, съм писал в други теми и не ми се търси. Но ще споделя впечатленията си за Политрон. Това е американско моторно масло, има и добавки. Имат и сайт. Не искам да звучи рекламно, всеки може да го намери с гугала. Преди него бях с Кастрол, което е доказано качествено моторно масло. Доста ги проучвах тези Политрон, тъй като и аз съм от хората, които не се връзват на реклами,а в сайта им има такива доста. Станах обаче свидетел на 5 случая с тези продукти, за които ако мадераторите разрешат ще споделя. Не искам да е реклама, защото не съм техен човек. Но тези 5 случая, ме убедиха напълно, че написаното в техния сайт е поне на 95% истина, защото нямам лаборатория да изследвам останалите 5%.
                    И аз мога да се включа с добро мнение за Политрона, карам вече 6000 км. с него долял съм 300гр. двигателя работи доста тихо, няма чукане на повдигачи и тем подобни. За селения нищо не мога да кажа, но мислех да я пробвам на следващата смяна, един приятел ми каза, че като купил неговото Браво и сменил 2 вида масла и се горяло маслото, откакто сложил Селяния е спряла да му гори масло, пък е доста по-евтина.
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #40
                      На бг пазара няма оригинални Кастрол и Мобил! Освен ако някой не си го е донесъл от Германия... Всичко се прави 600км. югоизточно от Сф....Селенията е 80:20 менте:оригинал... Менте не значи, че не е истинско маслото а че просто се прави в Туркише... От там вече има някоя и друга далаверка, която въртят турците...Ама продължавайте да карате със Селения... Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 Дори и слепите все някога ще прогледнат

                      Alfa Romeo 155 1.8 8v MY Sport 95'
                      Alfa Romeo 155 T.SPARK 2.0 8V 92' & Браво 1.6 98'
                      Добло 02' 1.9 D- ех
                      Добло 06' 1.3 Mjet -ех

                      Коментар


                        #41
                        Ами помогни ни ..... да прогледнем.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #42
                          VFTI написа:
                          На бг пазара няма оригинални Кастрол и Мобил! Освен ако някой не си го е донесъл от Германия... Всичко се прави 600км. югоизточно от Сф....Селенията е 80:20 менте:оригинал... Менте не значи, че не е истинско маслото а че просто се прави в Туркише... От там вече има някоя и друга далаверка, която въртят турците...Ама продължавайте да карате със Селения... Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 Дори и слепите все някога ще прогледнат
                          Сподели колега ти с какво масло предлагаш да караме.
                          Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                          Коментар


                            #43
                            VFTI написа:
                            На бг пазара няма оригинални Кастрол и Мобил! Освен ако някой не си го е донесъл от Германия... Всичко се прави 600км. югоизточно от Сф....Селенията е 80:20 менте:оригинал... Менте не значи, че не е истинско маслото а че просто се прави в Туркише... От там вече има някоя и друга далаверка, която въртят турците...Ама продължавайте да карате със Селения... Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 Дори и слепите все някога ще прогледнат
                            Един друг въпрос към теб , при теб всичко оригинално ли е ? Телевизор , хладилник , пералня......? :D Маслото може да е турско но е проидведено по лиценз и спазва някякви изисквания :D За това не е важно каде е произведено , да ли са спазени технологичните изисквания. За слепец бих нарекал теб примерно и ако съм те засегнал се извинявам веднага . 80 на 20 и други такива предимно трябва да се има в предвид някакво доказателство В България официално се произвежда Адидас и Найк като производителя е оторизиран да ги произвежда и изнася само в определени страни. Това менте ли е според теб като отговаря на стандартите поставени от собственика на фирмата. :D Аз не мисля че е менте щом му е позволено да носи името.....
                            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                            Коментар


                              #44
                              Колега не сравнявай дрехи и техника с масла В Б-я също се правят оригинални и Lacostе, Hugo Boss..Даже знам конкретното място но това няма НИЩО общо с маслата...Колеги аз не искам никой да убеждавам да купи от моето масло...Не искам и реклама да си правя...Ако някой има нещо конкретно отговарям на ЛС или да погледне алфа форума..Просто ви казвам истината Който иска да вярва, който не... Но после не се оплаквайте че ви се е случило Селенията да ви е гадна....Макар и млад съм работил в среда, която ми е позволила да разбера много неща за този бизнес в България, да разбера някои неща от кухнята за всички големи вносители на масла в Б-я Създаването на масла е цяла наука.... А лицензите и сертификатите винаги има начин да се получат... Залагам си главата че един кастрол и един мобил произвеждани в Турция изобщо не са на нивото на продуктите произведени в други части на Европа Та вие самите го доказвате това, като има много оплаквания от Вас Да не задълбавам, но хората които знаят как се създава едно масло знаят че има евтини начини за достигане на класове и после всичко е реклама Защо има Селения ГОЛД SM клас, която се предлага само за източна европа?Защо Шел предлага абсолтютно всякакъв вискозитет масла за страните от балканския полуостров, който никъде не съществува официално?Това е за индустриалните масла...Друго нещо е просто не винаги да се водите от това, което пише на предния капак! Според мен това е абсолютно погрешно... Търсете ХУБАВОТО масло и след като установите че сте намерили такова си го карайте А после като решите пробвайте друго... Селения не ви харесва ОК...Със селения колата върви добре ОК! Но колата да ти гору 2литра селения(защото е кофти самото масло примерно) и да продължаваш да доливаш, защото някой казал че било хубаво и това пишело на капака не е нормално Както казах видял съм достатъчно неща и за себе си знам... Нека всеки сам си направи изводите, защото няма общ за всички

                              Alfa Romeo 155 1.8 8v MY Sport 95'
                              Alfa Romeo 155 T.SPARK 2.0 8V 92' & Браво 1.6 98'
                              Добло 02' 1.9 D- ех
                              Добло 06' 1.3 Mjet -ех

                              Коментар


                                #45
                                VFTI написа:
                                Колега не сравнявай дрехи и техника с масла В Б-я също се правят оригинални и Lacostе, Hugo Boss..Даже знам конкретното място но това няма НИЩО общо с маслата...Колеги аз не искам никой да убеждавам да купи от моето масло...Не искам и реклама да си правя...Ако някой има нещо конкретно отговарям на ЛС или да погледне алфа форума..Просто ви казвам истината Който иска да вярва, който не... Но после не се оплаквайте че ви се е случило Селенията да ви е гадна....Макар и млад съм работил в среда, която ми е позволила да разбера много неща за този бизнес в България, да разбера някои неща от кухнята за всички големи вносители на масла в Б-я Създаването на масла е цяла наука.... А лицензите и сертификатите винаги има начин да се получат... Залагам си главата че един кастрол и един мобил произвеждани в Турция изобщо не са на нивото на продуктите произведени в други части на Европа Та вие самите го доказвате това, като има много оплаквания от Вас Да не задълбавам, но хората които знаят как се създава едно масло знаят че има евтини начини за достигане на класове и после всичко е реклама Защо има Селения ГОЛД SM клас, която се предлага само за източна европа?Защо Шел предлага абсолтютно всякакъв вискозитет масла за страните от балканския полуостров, който никъде не съществува официално?Това е за индустриалните масла...Друго нещо е просто не винаги да се водите от това, което пише на предния капак! Според мен това е абсолютно погрешно... Търсете ХУБАВОТО масло и след като установите че сте намерили такова си го карайте А после като решите пробвайте друго... Селения не ви харесва ОК...Със селения колата върви добре ОК! Но колата да ти гору 2литра селения(защото е кофти самото масло примерно) и да продължаваш да доливаш, защото някой казал че било хубаво и това пишело на капака не е нормално Както казах видял съм достатъчно неща и за себе си знам... Нека всеки сам си направи изводите, защото няма общ за всички
                                Напълно подкрепям това мнение!!!
                                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                                Коментар

                                Working...
                                X