Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за тази Селения :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И аз съм за селенията 4 год и 60000км със селения голд и никакви проблеми
    BRAVA 1,4 12V
    Nissan Navara

    Коментар


      #17
      Аз преди години бях попадал на менте Мобил, купувано от Сандански. Но беше преди доста години. Разбрах, че е менте когато един приятел дето се занимава с продажба на масла ми каза, че Мобил реално нямат такава опаковка каквато имаше въпросното масло. Както и да е де. Ментета имат почти всички марки. Самите вносители си правят ментета понякога... Аз изкарах вече 7000км. със Селения. Реших да пробвам. За сега не виждам проблем с колата. Нямам проблем с чукащи повдигачи и т.н. Купих го от магазин на Ивеко в Благоевград. Говорил съм с хора занимаващи се с ремонт на коли и това което знам е, че селенията е масло което се изпарява повече и с него разхода на масло се повишава, но за сметка на това двигател каран със Селения като се отвори вътре е аптека така да се каже! Много добри почистващи качества имало. Все пак аз реших за следващата смяна да мина на Мотул. Ще го взема от близък човек който директно го взима от Проспиид и гарантира, че всичко е истинско. Но като цена е чуствително по-скъпо. Решил съм да го пробвам и това е. :D Друго което ми се искаше да вметна е за маслата Приста. Приста правят много качествени масла! Проблема е, че ние сме прекалено скептични в БГ към всичко правено в БГ. Аз лично имам много познати които карат с масла на Приста и нямат никакви проблеми. Но е важно и от къде се купува пристата защото и тя има ментета в БГ. Ако човек не е манияк и не страда от предрасъдаци, мисля, че Пристата е много разумен избор.
      KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
      Land Rover Discovery 2.5TD '94
      EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
      EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
      EX: Fiat Regata 1.7D '84

      Коментар


        #18
        Айде и от мен един глас за Селениа Голд 40хил.км. 5 смени , без забележки. Няма тракане няма горене и т.н.т. Нищо неможе да ме накара за момента да сменя марката масло и да правя експерименти с други марки :D Пазарувам маслото от един магазин човека вече ми прави отстъпка защото си купувам масления и въздушния филтър заедно с маслото.
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #19
          Колега "shefy".....Тук всеки ще ти каже поне 1 марка масло,което става за твоята кола...Друг е въпроса можеш ли да си позволиш по-скъпо или по-евтино...Както каза колегата"cveteca"...избора на масло е твой личен.Изполвай това масло което по зададените критерий да отговаря на твоя двигател.И най-важното избери го според джоба си...
          Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
          Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

          Коментар


            #20
            колеги за селения

            аз сащо ще сложа един глас за селения 10 в 40 голд,колата ми е баво 1.8.гт абарт 136 кс.врътнах 60 000км и сам много доволен,винаги ще има за и против аз сам за това масло!

            Коментар


              #21
              Re: колеги за селения

              fetel написа:
              аз сащо ще сложа един глас за селения 10 в 40 голд,колата ми е баво 1.8.гт абарт 136 кс.врътнах 60 000км и сам много доволен,винаги ще има за и против аз сам за това масло!
              Това Браво имаш предвид явно, как точно е станало 136 к.с. ако не е тайна разбира се? И тука е въпроса да се изкажат мнения от хора ползвали и други марки масла,защото няма как да сравниш нещо с други ,като не си ползвал такива.Аз например съм сменил 3 марки масло само на Бравото и от Пристата съм най-доволен.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #22
                Аджип, Тотал и Елф също са много добри масла за цените си а Приста стига да не е менте направо си е находка.Така стимулираме е БГ производството разбира се.
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #23
                  batproho написа:
                  ...Така стимулираме БГ производството....
                  И симулираме .

                  Коментар


                    #24
                    Scorpion_BV написа:
                    Аз преди години бях попадал на менте Мобил, купувано от Сандански. Но беше преди доста години. Разбрах, че е менте когато един приятел дето се занимава с продажба на масла ми каза, че Мобил реално нямат такава опаковка каквато имаше въпросното масло. Както и да е де. Ментета имат почти всички марки. Самите вносители си правят ментета понякога... Аз изкарах вече 7000км. със Селения. Реших да пробвам. За сега не виждам проблем с колата. Нямам проблем с чукащи повдигачи и т.н. Купих го от магазин на Ивеко в Благоевград. Говорил съм с хора занимаващи се с ремонт на коли и това което знам е, че селенията е масло което се изпарява повече и с него разхода на масло се повишава, но за сметка на това двигател каран със Селения като се отвори вътре е аптека така да се каже! Много добри почистващи качества имало. Все пак аз реших за следващата смяна да мина на Мотул. Ще го взема от близък човек който директно го взима от Проспиид и гарантира, че всичко е истинско. Но като цена е чуствително по-скъпо. Решил съм да го пробвам и това е. :D Друго което ми се искаше да вметна е за маслата Приста. Приста правят много качествени масла! Проблема е, че ние сме прекалено скептични в БГ към всичко правено в БГ. Аз лично имам много познати които карат с масла на Приста и нямат никакви проблеми. Но е важно и от къде се купува пристата защото и тя има ментета в БГ. Ако човек не е манияк и не страда от предрасъдаци, мисля, че Пристата е много разумен избор.
                    аз карам с Приста Лидер 10-40 и то наливнопреди бях с Тексаконяма разлика между двете до моментано то ще се прояви слъд дълго каране, ако въобще евентуалната повреда ще е от маслотомисля да продължа да карам с Приста, защото е по-евтиноако маслото не е менте няма разлика съществена между маркитевсъщност има, но тя е много дълга тема и едва ли моторите ви ще се развалят точно от това
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #25
                      Аз минах над 50хил. със Селения голд,нямам проблеми.От тия километри 90% на газ.Дано маслото ти е проблема.
                      Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                      Коментар


                        #26
                        То ако става въпрос бензина ще ги умори доста по-бързо отколкото каквото и да е масло сменяно редовно.В смисъл ако не е М10Д всичко друго върши работа,все пак не караме 24-та часа на Льо Ман. Но тука по-скоро се обсъжда "тънката" разлика между маслата и това с кое масло работи по-добре колата и не го харчи.
                        Фиат Крома 1.9 16v+
                        Фиат Браво 1.6 16v
                        Фиат Мареа 1.6 16v

                        Коментар


                          #27
                          pi4_s_bravo написа:
                          То ако става въпрос бензина ще ги умори доста по-бързо отколкото каквото и да е масло сменяно редовно.В смисъл ако не е М10Д всичко друго върши работа,все пак не караме 24-та часа на Льо Ман. Но тука по-скоро се обсъжда "тънката" разлика между маслата и това с кое масло работи по-добре колата и не го харчи.
                          Какво му е на М10Д
                          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                          Втората......пак същата!
                          (_-_)______////_______(_-_)
                          Punto75-Вече на жената!
                          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                          Коментар


                            #28
                            Ами за истински коли не става,виж ако караш трактор или Камаз може и да върши работа
                            Фиат Крома 1.9 16v+
                            Фиат Браво 1.6 16v
                            Фиат Мареа 1.6 16v

                            Коментар


                              #29
                              Колеги, не е толкова за парите, а за това как работи двигателя. Само селения съм наливал и не спират да тракат тия повдигачи, дори и новите Може аз да купувам менте и затова да е така. На бащата на мотора сложихме Yacco и е много доволен, нали се сещате, че той се развърта на 13000 оборота :D Може и да го пробвам него и да изкажа отзиви. Интересно ми е ако премина от 10в 40 на 5 в 40 каква ще е разликата? По пътя на логиката би трябвало да се разчука повече, нали е по-рядко Някой има ли си на идея от къде мога да си взема Yacco?

                              Коментар


                                #30
                                Аз пък да и кажа карам с френско"Кофран"10W-40 и всичко си е ОК.Преди бях с "Селения".Общо взето няма разлика,но като си помисля с френското е по тиха сутрин като е студена и запаля.Но все пак си е дизелче и потраква.
                                Fiat Punto 1.7TD
                                Toyota Avensis 2.0D4D

                                Коментар

                                Working...
                                X