Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съединител - какъв, къде, колко? Искам да е читав!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някой да има впечатления от марка Starline? Комплекта идва на около 170лв. и доколкото разбрах тази марка е чехска и се ползва за първоначално вграждане в Шкода. Знам че има много по-евтини(Мекарм) доказани боклуци, а и нямам много доверие на турско Валео или някое менте на голяма марка.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      Аз лично събирам все още лев за АР-и, който са за първоначално вграждане във Фиат както и Валео.Цената на комплекта+ монтажа ще Ми е 270-330 лв.
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        batproho написа:
        Аз лично събирам все още лев за АР-и, който са за първоначално вграждане във Фиат както и Валео.Цената на комплекта+ монтажа ще Ми е 270-330 лв.
        Аз сложих ВАЛЕО. Струваше ми 330лв към момента.
        FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

        Коментар


          slavy_ivanov написа:
          batproho написа:
          Аз лично събирам все още лев за АР-и, който са за първоначално вграждане във Фиат както и Валео.Цената на комплекта+ монтажа ще Ми е 270-330 лв.
          Аз сложих ВАЛЕО. Струваше ми 330лв към момента.
          За ВАЛЕО не са 100% сигурни колко е оригинално и дали не е Турско производство за това Ми препоръчаха АР.
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            AP - МНОГО съм недоволен, след 5000 км /предимно градско/ съединителя прави следния номер: като загрее /каране градско с много потегляне и спиране/ започва при потегляне да ’претриса’ - зацепва разко - независимо колко плавно се отпуска педала.затова моя съвет е - бягай от китайски и турски Валео и АП

            Коментар


              А Аз карам 95% градско
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                СТИГА С ТЕЗИ ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ ЗА ВАЛЕО, ЗАКС И КАКВИ ЛИ НЕ ДРУГИ БОКЛУЦИ.НАИ ДОБРИТЕ САИДЕНИТЕЛИ СА И СИ ОСТАВАТ ЛУК ТЕ СА НОМ. 1. ТЕ СА ЗА ХОРА КОИТО УВАЖАВАТ КОЛИТЕ СИ.А НЕ ЗА ТАКИВА КОИТО ГОВОРИТ ЗА НАКАКВИ РЕЦЕКЛИРАНИ САИДЕНИТЕЛИ И МОХОВИЦИ.ВНОСИТЕ ЛИ СА ,,АУТО ХЕЛП ООД,,БГПисането с главни букви се възприема като викане и не се толерира тук.Рекламирането въф форума става само на определени за целта места или след заплащане.В тази връзка, промени си подписа.Модераторски екип на fiat-bg.org
                LUK LUK LUK - NOMER 1

                Коментар


                  Естествено, защото ги продаваш.Кажи ми тогава на Браво JTD105 182b4.000 до колко Nm издържа ?
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    u_bo написа:
                    AP - МНОГО съм недоволен, след 5000 км /предимно градско/ съединителя прави следния номер: като загрее /каране градско с много потегляне и спиране/ започва при потегляне да ’претриса’ - зацепва разко - независимо колко плавно се отпуска педала.затова моя съвет е - бягай от китайски и турски Валео и АП
                    Колега и при мен така се получава ,ама незнам каква марка е съединителя.И аз се чудя що така става
                    Пунто 1.1 55 SX,4/5 врати,98г.

                    Коментар


                      capi написа:
                      u_bo написа:
                      AP - МНОГО съм недоволен, след 5000 км /предимно градско/ съединителя прави следния номер: като загрее /каране градско с много потегляне и спиране/ започва при потегляне да ’претриса’ - зацепва разко - независимо колко плавно се отпуска педала.затова моя съвет е - бягай от китайски и турски Валео и АП
                      Колега и при мен така се получава ,ама незнам каква марка е съединителя.И аз се чудя що така става
                      щото е ’качествен’

                      Коментар


                        И аз имам проблем с тресене при потегляне. При незагрял двигател потеглянето без газ води до тресене, не чак толкова силно но осезаемо. За да не тресе трябва да подам повечко газ и да тръгна с доста плавно отпускане на съединителя, но тогава някъде на половината ход на педала колата изведнъж се изтрелва.Когато двигателя загрее тресенето се усеща по-слабо. При работа на климатика, проблема се задълбочава. И още нещо забелязах днес - при натискане на педала на съединителя докрай, се чува едно свирене от двигателя, но само в крайно долно положение. След прочитане на всички мнения в тази тема, оставам с убеждението че работата отива към смяна на съединител. Моля за съвет.
                        Brava 1.9 JTD 100, 2001

                        Коментар


                          В Събота живот и здраве ще сменям съединител при Христо в Ямбол.Човека упорито ме убеждава че АР си заслужава парите а смятам че спокойно може да ми пробута Валео което е малко по-скъпо но той твърди че качеството на двете марки е идентично просто АП са с преференциални цени за България.
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            batproho написа:
                            В Събота живот и здраве ще сменям съединител при Христо в Ямбол.Човека упорито ме убеждава че АР си заслужава парите а смятам че спокойно може да ми пробута Валео което е малко по-скъпо но той твърди че качеството на двете марки е идентично просто АП са с преференциални цени за България.
                            ЩЕ чакаме отзиви след 4000- 6000 км градско !!!да не забравиш

                            Коментар


                              zim написа:
                              И аз имам проблем с тресене при потегляне. При незагрял двигател потеглянето без газ води до тресене, не чак толкова силно но осезаемо. За да не тресе трябва да подам повечко газ и да тръгна с доста плавно отпускане на съединителя, но тогава някъде на половината ход на педала колата изведнъж се изтрелва.Когато двигателя загрее тресенето се усеща по-слабо. При работа на климатика, проблема се задълбочава. И още нещо забелязах днес - при натискане на педала на съединителя докрай, се чува едно свирене от двигателя, но само в крайно долно положение. След прочитане на всички мнения в тази тема, оставам с убеждението че работата отива към смяна на съединител. Моля за съвет.
                              Съединителя твърд ли е ? Ако да, тресенето се оправя с нов съединител.Ако мислиш за ремап след време, от сега слагай читав съединител.Не че имаш избор.Единствения подсилен(+25-30%), за който знам е :Sachs 3000 951 306-SОт горчивия ми опит с друг автомобил - виенето при натиснат съединител е от скоростната кутия - може би лагера на първичния вал.Докато се наканиш да смениш съединителя, провери маслото на ск. кутия.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                Съединителя не е твърд. Маслото на скоростната кутия го смених преди седмица. В сервиза ми казаха, че старото масло изглеждало добре.Скоростите не влизат трудно, но не така леко както предполагам че трябва. Като че ли срещам на моменти известно съпротивление при смяна на предавките.Всъщност вчера ходих на сервиз и според тях съединителя бил за смяна, а свиренето било от аксиален лагер.
                                Brava 1.9 JTD 100, 2001

                                Коментар

                                Working...
                                X