Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съединител - какъв, къде, колко? Искам да е читав!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    знам, и какво от това?
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    Коментар


      #62
      niko_ymn написа:
      знам, и какво от това?
      :D Е как какво от това?Ами ако отива към 200 000 км е нормално да ти заминава съединителя.

      Коментар


        #63
        doofiat написа:
        niko_ymn написа:
        знам, и какво от това?
        :D Е как какво от това?Ами ако отива към 200 000 км е нормално да ти заминава съединителя.
        да това ми е ясно - дори в една тема бяхме коментирали, че по съединителя може да се познаят грубо релните кмВъпрос ми възникна - в един сайт видях съединител АР и съединител FIAT - като втория май беше по-скъп ... да не би оригиналния съединител на фиат да се прави от техните собствени заводи? Кой от двата ще издържи 170-190 хил км ? Кой е оригиналния вграждан в произведените в Италия?
        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

        Коментар


          #64
          А какви са тези съединители произведени в Англия? Коя марка има вероятност да се прави там и да струва 179 лева (като за сравнение Валео е 220лв).
          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

          Коментар


            #65
            Отказах се от англииския (за 170лв) съединител; инъче марката му я разбрах - Цис (CIS). Но от един майстор подочух, че на него май щял съм да видя надпис гаранция 10 000 мили пробег, а аз не исках само временно решение и за това и аз купих най-скъпото Валео (произведено във Франция) и сега се моля да ми е добре скоростната кутия щото днес майстора каза, че източил само 300 мл масло от нея (имало е колкото да се топят в нещо зъбите и да са хлъзгави за да не се изронят) /Наистина ако не е поглеждано нивото версията за нереалните километри се потвърди/ ... и сега съм уведомен да си приготвя и 30тина лева отгоре за двата литра масло да направим смяната и на маслото на скоростната кутия и като я взема ще ви пиша как е. (за сега се моля да съм уцелил момента за смяната навреме, стискайте палци). Последна равносметка за цените - Валеото (най-близък до оригинала е 220 лв), АР се намира за 212 лв (и разликата е пренебрежима, но пак изкарвал много повече от МекАрм (за 119лв), а оригинала, който Валео произвеждат с надпис Фиат за Фиат се продавал за около 375 лв доколкото аз разбрах.
            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

            Коментар


              #66
              Колко литра и какво масло мислиш да наливаш в скорстната кутия? И аз мойто не съм го проверявал досега , както и на сервото. Като гледам как хората си сменят тия 2 консуматива и направо се мразя. От друга страна някой беше казал: нещо което работи да не се пипа-та затова маслото на сервото още е черно :D .

              Коментар


                #67
                маслото е 2 литра само при 1,4 е 1,7лTutla ZC75, или отговарящо на спецификация SAE 75W EP / API GL4
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #68
                  Мерси колега , мойта е 1.4 :D

                  Коментар


                    #69
                    Даже за да сме още по-точни маслото е TUTELA GI/A ZC75 Synth (за ръчната скоростна кутия) - тази Тутела, която ми наляха даже отговаря на API GL-5, и е с плътности 75W-80. Пълна синтетика се води и май по-принцип не се сменя а само се долива но не и ако вибрациите са ти причинили теч (както беше при мен).Що се отнася за хидравликата на волана - зимата МХЛ32 беше достатъчно гъсто и не виеше ама като се позатопли времето (взе да вие леко) и се убедих, че най-евтиното не става и сипах ATX за около 9 лева (и дефакто чак сега стана прозрачна течноста в казанчето и то червеникава, а с евтиното седеше черна и зелена някак си). И повече няма да го сменям щото и там всяка смяна е още едно натоварване и принудително износване на хидравликата.Инъче днес като си взех колата съм много доволен от съединителя - направо не мога да я удържам - с едно докосване тръгва, а преди как боксуваше - просто няма място за сравнение, и задна скорост по-лесно влиза ... абе въобще друга кола стана. И дори в сервиза ми обещаха след 1000 км като им я закарам да проверят къде отлепя и да регулират ако трябва.Съветвам всички да доливат или сменят каквото е необходимо докато не се е стигнало до там да се налага смяна на цяла скоростна кутия.
                    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                    Коментар


                      #70
                      То по логиката на niko_ymn и аз съм за съединител и се чудя дали да не прибегна към тази инвестиция.Вече веднъж го смених но не съм доволен пък и пак взе да се втвърдява.....Чух за някакъв човек от Русе дето ги сменал "на поляната" :D срещу 50 кинта за работа и направо паднах, ма пратихме един съединител на АР от Стамболийски за Браво 1.6 и за сега нямало грижи.Май ше ходя и аз на поляната , щото чух доста колоритни истории за въпросния човек (това е за друга тема) , но недоволни не е имало.Ако ползвам услугите му ще се похваля в "Общи приказки" задълже :D

                      Коментар


                        #71
                        Ужас само като чета и ме хваща страх.Колко км. сте навъртели след покупката на колата ,че се занимавате с тия съединители.ТЕ човеците и затова си сменят колите след 6-7 година.Като ти се наложи да смениш тампони на двигател,съединител,амортисьори и тампони за тях,предно окачване,ремъци,ролки,дискове,барабани,накладки,ша йби за коляновия вал,стартери,хидравлични рейки и още някой дреболии предпочитат да скочат на новото.А ние какво правим купуваме 7-8 годишна кола и започваме с нейното съживяване минимум 1000 лв. да влезе в пътя ама пак е по изгодно за повече от нас отколкото лизинг за 5 години по 500 лв. на месец.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #72
                          Tornado написа:
                          Ужас само като чета и ме хваща страх.Колко км. сте навъртели след покупката на колата ,че се занимавате с тия съединители.ТЕ човеците и затова си сменят колите след 6-7 година.Като ти се наложи да смениш тампони на двигател,съединител,амортисьори и тампони за тях,предно окачване,ремъци,ролки,дискове,барабани,накладки,ша йби за коляновия вал,стартери,хидравлични рейки и още някой дреболии предпочитат да скочат на новото.А ние какво правим купуваме 7-8 годишна кола и започваме с нейното съживяване минимум 1000 лв. да влезе в пътя ама пак е по изгодно за повече от нас отколкото лизинг за 5 години по 500 лв. на месец.
                          Така е, но хубавото в цялата работа е, че в БГ италянките не държат реални цени и когато инвестираш в нея 1000 лв. ти идва на реалната цена, но дефакто си я пореставрирал Колкото до съединителя - той е консуматив Тъпото е ако си купиш кола и започнеш да сменяш скорости, алтернатор, стартер или турбо, примерно.И ние с теб извадихме темата от архива
                          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                          FIAT Punto 99' 1.7 TD

                          Коментар


                            #73
                            Аз сложих AP, доста хора ми го препоръчаха, като качеството е на нивото на Valeo. Бая се озориха момчетата докато го сменят.Всичко това за 350 лв.
                            Bravo HGT 2001

                            Коментар


                              #74
                              Добре си направил. На моя оригиналния дето го извадиха ми се струва, че има едни точки, които образуват сляти буква А залепена за буква П (AP) ... и маи оригиналния не се прави от валео както ме баламосваха по магазините докато ми го продадат ами си е точно АР.
                              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                              Коментар


                                #75
                                niko_ymn написа:
                                Добре си направил. На моя оригиналния дето го извадиха ми се струва, че има едни точки, които образуват сляти буква А залепена за буква П (AP) ... и маи оригиналния не се прави от валео както ме баламосваха по магазините докато ми го продадат ами си е точно АР.
                                В повечето Фиат машинки е вграждано "БОРГ&БЕГ(К)" не помня точно как се пишеше.На Пунтото го смених на 90 хил.км.Феродо имаше да изкара още толкова, акс.лагер почти беше "дреп" пред разпадане.Там където го сменях майсторите преди да купя новия комплект казваха "...дори турско или корейско валео да намериш ела с него".Може да са се поизхърлили, но като го сложиха все-едно се качих на друга кола... може би не случайно беше най-скъпият предлаган на пазара за Пунто-II.Успех на всички в избора на този важен детайл! ПП..Ядовете които съм имал с този автомобил са били изключително с части на които пише MADE IN GERMANY! "БОРГ&БЕГ(К)" май беше немска фирма..от рода на тези дето Ванчо много ги обича, "Лемфьордер, Оптимал и подобни! За съжаление на Сузукито което взех повечето части са му "Бош", дано поне не е немското подразделение, щото в тези немски заводи работят 99% КЮРДИ, немците работят по банките!
                                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                                Коментар

                                Working...
                                X