Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съединител - какъв, къде, колко? Искам да е читав!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    zgabrovski написа:
    Наско беше снимал моето в темата където беше писал как ми е сменил съединителя.
    Ето снимките от смяната на съединителя на zgabrovski http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...ED%E8%F2%E5%EBАз при Наско ще го сменям моя съединител. Днес се видяхме в Горна баня с него, ама само hit-ko да получи доставка на АР, да ми го прати и го сменяме.Пак ще го снимаме :D

    Коментар


      #17
      doofiat написа:
      zgabrovski написа:
      Наско беше снимал моето в темата където беше писал как ми е сменил съединителя.
      Ето снимките от смяната на съединителя на zgabrovski http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...ED%E8%F2%E5%EBАз при Наско ще го сменям моя съединител. Днес се видяхме в Горна баня с него, ама само hit-ko да получи доставка на АР, да ми го прати и го сменяме.Пак ще го снимаме :D
      Добри , мисля че zgabrovski купи комплекта от Стамболииски на "АР" . Провери ли дали ги имат там ?Аиде ще сменяме твоя съединител и след горе долу 1 месец и моя Почна да ми преплъзва като турбото надуе към 1 бар .
      Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
      IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
      1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
      2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

      Коментар


        #18
        Аз дали съм за съединител?Като тръгвам ми тресе ако не дам доста гасПедала ми е много твърдОт известно време ако не го натисна баш до долу трудно ми влизат скоростите.За преплъзване още не съм го усетил но може и да преплъзва незнам как да го пробвам.Ще късам с колата до Англия лятото и ме е страх да не стане някой фал с тоя съединител че ме съмнява от извесно време.Дайте някакъв съвет да го тествам да знам 100 процента какво да правя

        Коментар


          #19
          gdd55 написа:
          Аз дали съм за съединител?Като тръгвам ми тресе ако не дам доста гасПедала ми е много твърдОт известно време ако не го натисна баш до долу трудно ми влизат скоростите.За преплъзване още не съм го усетил но може и да преплъзва незнам как да го пробвам.Ще късам с колата до Англия лятото и ме е страх да не стане някой фал с тоя съединител че ме съмнява от извесно време.Дайте някакъв съвет да го тествам да знам 100 процента какво да правя
          За съединител си.
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #20
            gdd55 написа:
            Аз дали съм за съединител?Като тръгвам ми тресе ако не дам доста гасПедала ми е много твърдОт известно време ако не го натисна баш до долу трудно ми влизат скоростите.За преплъзване още не съм го усетил но може и да преплъзва незнам как да го пробвам.Ще късам с колата до Англия лятото и ме е страх да не стане някой фал с тоя съединител че ме съмнява от извесно време.Дайте някакъв съвет да го тествам да знам 100 процента какво да правя
            Абсолютно същите признаци имам и аз, само без да ми е твърд много.Ако не дам повечко газ тръска да си е.. м.й.а.аСменяй го!

            Коментар


              #21
              HCO написа:
              doofiat написа:
              zgabrovski написа:
              Наско беше снимал моето в темата където беше писал как ми е сменил съединителя.
              Ето снимките от смяната на съединителя на zgabrovski http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...ED%E8%F2%E5%EBАз при Наско ще го сменям моя съединител. Днес се видяхме в Горна баня с него, ама само hit-ko да получи доставка на АР, да ми го прати и го сменяме.Пак ще го снимаме :D
              Добри , мисля че zgabrovski купи комплекта от Стамболииски на "АР" . Провери ли дали ги имат там ?Аиде ще сменяме твоя съединител и след горе долу 1 месец и моя Почна да ми преплъзва като турбото надуе към 1 бар .
              Обещал съм, че от hit-ko ще го взема, но той чака доставка. До две седмици ще има и ще ти се обадя да го смениш.

              Коментар


                #22
                doofiat написа:
                gdd55 написа:
                Аз дали съм за съединител?Като тръгвам ми тресе ако не дам доста гасПедала ми е много твърдОт известно време ако не го натисна баш до долу трудно ми влизат скоростите.За преплъзване още не съм го усетил но може и да преплъзва незнам как да го пробвам.Ще късам с колата до Англия лятото и ме е страх да не стане някой фал с тоя съединител че ме съмнява от извесно време.Дайте някакъв съвет да го тествам да знам 100 процента какво да правя
                Абсолютно същите признаци имам и аз, само без да ми е твърд много.Ако не дам повечко газ тръска да си е.. м.й.а.аСменяй го!
                Абе моят от както съм купил колата е твърд и тресе на старта и вече 30 000+ км не е фалирал.Твоят сега ли стана така или винаги си е бил такъв

                Коментар


                  #23
                  При мене така "тръска" шибаното корейско валео на бравото. Иначе обаче педала е по мек от AP-то и скоростите влизат по "мазно", но всек пак става въпрос и за различни кутии.Ако си за смяна педала ще ти е ужасно твърд и с много малък ход, като скоростите ще влизат трудно. Ако ти предстои дълъг път до Англия по добре си го смени преди да тръгнеш, може и да не се наложи там но ако се наложи със сигурност ще ти чуеме псувните от острова чак тук И още нещо, наскоро ходихме с бравото по един доста стръмен и черен път. Наложи се доста "полусъединител". Резулатат беше ужасна миризма на феродо. На другия ден направих същото но с другата кола, изобщо нямаше такова нещо!
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                  Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                  Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                  http://forum.fiat-bg.org

                  Коментар


                    #24
                    gdd55 написа:
                    doofiat написа:
                    gdd55 написа:
                    Аз дали съм за съединител?Като тръгвам ми тресе ако не дам доста гасПедала ми е много твърдОт известно време ако не го натисна баш до долу трудно ми влизат скоростите.За преплъзване още не съм го усетил но може и да преплъзва незнам как да го пробвам.Ще късам с колата до Англия лятото и ме е страх да не стане някой фал с тоя съединител че ме съмнява от извесно време.Дайте някакъв съвет да го тествам да знам 100 процента какво да правя
                    Абсолютно същите признаци имам и аз, само без да ми е твърд много.Ако не дам повечко газ тръска да си е.. м.й.а.аСменяй го!
                    Абе моят от както съм купил колата е твърд и тресе на старта и вече 30 000+ км не е фалирал.Твоят сега ли стана така или винаги си е бил такъв
                    От както съм взел кола (26.11.2005 г.) съм минал около 37 000 км. От първото ми качване, притръсква и много се дразня от това. Сега наистина ще го сменя тоя съединител, защото жена ми трудно вкарва скоростите понякога.

                    Коментар


                      #25
                      doofiat написа:
                      От както съм взел кола (26.11.2005 г.) съм минал около 37 000 км. От първото ми качване, притръсква и много се дразня от това. Сега наистина ще го сменя тоя съединител, защото жена ми трудно вкарва скоростите понякога.
                      Значи тва притръсване си е "оригинално" щом и при тебе си е така.Ти кога ще го сменяш твоя?Аз моя не бързам още да го сменям защото ще заминавам на 01.06/тая година малко по от късно/ така че имам достатъчно време да го сменя.КАто го смениш да пишеш дали е спрял да тресе

                      Коментар


                        #26
                        gdd55 написа:
                        doofiat написа:
                        От както съм взел кола (26.11.2005 г.) съм минал около 37 000 км. От първото ми качване, притръсква и много се дразня от това. Сега наистина ще го сменя тоя съединител, защото жена ми трудно вкарва скоростите понякога.
                        Значи тва притръсване си е "оригинално" щом и при тебе си е така.Ти кога ще го сменяш твоя?Аз моя не бързам още да го сменям защото ще заминавам на 01.06/тая година малко по от късно/ така че имам достатъчно време да го сменя.КАто го смениш да пишеш дали е спрял да тресе
                        Я прочети по-нагоре - до около две седмици :D Със сигурност трябва да спре да тресе след смяната. С колегата rustson си бяхме говорили, че след смяната няма тресене и потеглял винаги без газ - само пуска съединителя и колата си тръгва и чак тогава настъпва газта.

                        Коментар


                          #27
                          gdd55 написа:
                          doofiat написа:
                          От както съм взел кола (26.11.2005 г.) съм минал около 37 000 км. От първото ми качване, притръсква и много се дразня от това. Сега наистина ще го сменя тоя съединител, защото жена ми трудно вкарва скоростите понякога.
                          Значи тва притръсване си е "оригинално" щом и при тебе си е така.Ти кога ще го сменяш твоя?Аз моя не бързам още да го сменям защото ще заминавам на 01.06/тая година малко по от късно/ така че имам достатъчно време да го сменя.КАто го смениш да пишеш дали е спрял да тресе
                          Това с претрисянето при потегляне, късия ход и високото отлепяне, трудното вкарване на скоростите се преглъщат... Обаче като се втвърди педала на съеденителя има голяма вероятност от това да се счупи пластмасовия накрайник на жилото на педала. Много кофти тръпка е, вЕрвайте ми... и както всички знаем обикновенно тези работи се случват на най-неподходящото място и време.... Иначе аз вече има-няма 55000 км карам със заминаващ си съеденител и все не мога да се наканя да го сменя. Кога ли и аз в опит да кача някой бордюр ще ми приплъзне съеденителя и там ще си и остана... Иначе наистина, съвсем малко да покарам на полусъеденител по някое нанагорнище и почва да смърди на феродо та.....
                          Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                          --- в сърцето завинаги... ---
                          Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                          Коментар


                            #28
                            Притръсването е белег не толкова че си за смяна, колкото че съединителя който ти е сложен е кофти марка. На бравото при мен е сменен преди 15000 км, в интерес на истината си поиграх доста да го регулирам и сега не "тръска" като в началото.Ако разровите из темите, имаше един колега с типо 1.1 който също се оплакваще от "притръсване".Аз също изкарах 45000 мк на бравата, но като счупих пластмасата на 2-ро жило директно вкарах колата в бокса. След смяната гледахме стария съединител, имаше в него хляб за още 10000 км, но сигурно щеше да скъса най малко още 2 жила.
                            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                            http://forum.fiat-bg.org

                            Коментар


                              #29
                              doofiat kакво стана смени ли съединитела

                              Коментар


                                #30
                                Колеги! Карате дизели все пак! Как искате да не ви "притръсва" и присецва, колата, когато тръгвате без газ?
                                Frontera Sport, X20SE март 1998

                                Коментар

                                Working...
                                X