Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Още един в групата на пробитите картери...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Направо резба в картера е безмислено. На втората смяна на масло и резбата ще си "отиде". Ако въобще говорим, че навиването на резба в картера е разумно решение, то резбата трябва да се навие в набита втулка.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #77
      Зачисти добре ребрата на картера с ъглошлайф за да видиш добре спуканото вземаш метчици с възможната най-малка стъпка на резбата и пробваш. Това е добър вариант и е вероятно да стане.Ако ли не и ти е печен заварчика може да го направи и на място-присъствал съм на такава операция-отвора не е голям, няма да прегрее и деформира картера.
      Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

      Коментар


        #78
        Нямаше резба в картера, оправих го със заварка, защото се беше цъфнал като роза Общо ми излезе 40 лв заварката и много нерви по свалянето и качването. Ламарината която обгръща помпата направо ме изяде Абе общо взето много кофти, но има ли желание има и начин. Друг е въпроса италианските инжинери колко м@.ни отнесоха Ето снимки на заварката и дупката която уж беше малка http://www.album.bg/stoqn8774/Ако някой има въпроси относно качване, сваляне на картер или добър заварчик в Пазарджик на ЛС
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
        Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

        Коментар


          #79
          cokata_23 написа:
          Нямаше резба в картера, оправих го със заварка, защото се беше цъфнал като роза Общо ми излезе 40 лв заварката и много нерви по свалянето и качването. Ламарината която обгръща помпата направо ме изяде Абе общо взето много кофти, но има ли желание има и начин. Друг е въпроса италианските инжинери колко м@.ни отнесоха Ето снимки на заварката и дупката която уж беше малка http://www.album.bg/stoqn8774/Ако някой има въпроси относно качване, сваляне на картер или добър заварчик в Пазарджик на ЛС
          доста големи шевове са направили, дано да е станало добре
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар

          Working...
          X