Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сагата 1.4 12v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    CCB написа:
    " 7,9 сек. Много повече примерно от GTI, GSI и всякаква такава гняс. "Аз пък ще ти докажа , че не върви повече от GSI , нищо че е турбинка ... хихи... мотора на астрата ( c20xe ) върви мнооооооооого !!!http://zeperfs.com/duel154-270.htm
    Тук ако забелязваш, 0-100 на 14 Турбо е 8,8. Може и аз да греша, може и те.Само това смени и ще видиш че цялата работа става грешна.До колкото разбирам това е на теория?Извинявам се на колегите с 1.4 12в, смятам че това е страхотна кола. Виждал съм тази на Мазгарев не веднъж и съм убеден че са страхотни!
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      ами да ви кажа имах такова "нещо" и искрено се радвам че се оттарвах от него! Моето лично мнение е че това е най-несполучливия мотор правен някога от италианците!

      Коментар


        ilian_sto написа:
        ами да ви кажа имах такова "нещо" и искрено се радвам че се оттарвах от него! Моето лично мнение е че това е най-несполучливия мотор правен някога от италианците!
        Ще...обясниш ли защо и с какво го замести, може да е полезно и поучително за другите?
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          И аз имам такова от 1 година и ако някои ме беше питал какво мисля за колата преди 6 месеца щях да кажа че всички тея проблеми които са споменати горе за валове и така нататьк са измислица. Обаче на тая кола не може да си собственик трябва да си роб. Поддьржам я сменям всички консумативи доста често и то само в Ауторизиан гараж я водя и си мислех че няма да се прецака еми да ама не колата е доста неблагодарна, вьпреки грижите даде доста проблеми по окачване по тока, сьединител смених а може и скорости да се наложи а в момента и масло хвьрля маи тоя прословут проблем няма да ме подмине.Само да допьлня тука чета от колеги сменяите предавки на 2750 оборота и колата ще живее вечно, еми да ама немога призавам си рьчкам я и считам че нетрябва да се робува на колта ако те сьрби настьпваш и това е, но истината е че тази кола не е направена за това може и затова да се троши толкова мойта
          nema cel jivot s gluposti da se zanimavam!!
          ama pone polovinata...

          Коментар


            Ми незнам който се съмнява за Пунтото да дойде някой мераклия да праим 1-2 старта , пък квото стане. И аз си мислех че ше ме бие ма то кво стана? Пунтото бяха двама човека , аз бях сам. А бравата си е сток само катализатор няма :D

            Коментар


              plamen_pentchev това , което ще ти кажа съм го чувал не веднъж от не кой да е , а от опитни шофьори със стаж , които знаят за какво иде реч - ДВИГАТЕЛ ОТ ГАЗ НЕ СЕ ПЛАШИ - ПЛАШИ СЕ ОТ НЕПРАВИЛНА ПОДДРЪЖКА , а и проблемите , които изброяваш ти са по токове и ходова част , не двигател , няма кола дето само да я караш , да сменяш консумативите и да е ок особенно по нашите мили родни пътища и колкото и да се стремиш да избираш винаги попадаш в някоя дзврска дупка - тя колата не от желязо ами не знам от какво трябва да е за да не се повреди......и ако си карал 6 месеца без да пипаш нищо... направо евала и пава на тая кола
              Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
              части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
              части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
              тел. 0883437022

              Коментар


                Имам фиат брава от една седмица и неми харесва как върви мотора и е 1.4 12v 75hp.Преди това карах опел вектра с мотор 1.6 пак 75hp и разликата междо двете коли е огромна.БРАВАТА в сравнение с вектрата ниама никакво ускорение вече направо се разочаровах как може два еднакви по мошност двигатели да имат такава голиама разлика. Карах и други брави и те така си ускориават Yellow_Flash_Colorz_PDT_13
                Прикачени файлове
                freelancer

                Коментар


                  georg62 написа:
                  Имам фиат брава от една седмица и неми харесва как върви мотора и е 1.4 12v 75hp.Преди това карах опел вектра с мотор 1.6 пак 75hp и разликата междо двете коли е огромна.БРАВАТА в сравнение с вектрата ниама никакво ускорение вече направо се разочаровах как може два еднакви по мошност двигатели да имат такава голиама разлика. Карах и други брави и те така си ускориават Yellow_Flash_Colorz_PDT_13
                  Ох, дай ми една такава вежда на сфетофар, да видя колко повече ускорява този кютук; ще я избръсна Твойта за Германия си е скопена с 5 коня, сигурно за да не изяжда немските изтребители
                  1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                  Коментар


                    Няма начин да те дръпне тая Вехта. Аз с мойто фиатче късам Вектра 1,8 90к.с. пък на теб ти се опъва 1,6. Между другото брат ми с Рено 19 1,4 бие Вектра 1,6 при все че е с по малко коне. Тия вектри са си куцички. Ако питаш някой маняк на тема опел ще видиш че признават само 2,0 кубика

                    Коментар


                      Хубуууу де , аз все се питам що така става , хората първо купуват нещо без да питат и да се интересуват и после почват да се оплакват. Ами защо като си харесал тая кола с тоя мотор не влезе малко в интернет, тука има такива чудесни саитове като този с хора разбиращи и знаещи, да пуснеш една темички с молба за съвет относно тоя мотор или тая кола , да поровиш с търсачката, да видиш кви са отзивите и тогава да тичаш с парите на пазара. Винаги съм казвал че от информацията на тоя свят по ценно нещо няма. За да има толкова оплаквания от тоя мотор значи нещата при него не са на ред, явно затова така бързо е спрян от производство. И едно въпросче в тоя форум сега щеше да ви спести толкова неприятности! Не е оправдано да откриете форума след като сте се сблъскали с проблема, защото ако сте имали на идея че ще си купувате фиат, едната проста думичка "ФИАТ" изписана във всезнаещия ГУГЪЛ щеше да ви отвори очите. Искрено се надявам 1.4ките да не ви създават проблеми и да ви радват, но си имаите едно на ум при следващата покупка!
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар


                        Slavi_Lancia написа:
                        да поровиш с търсачката, да видиш кви са отзивите и тогава да тичаш с парите на пазара.
                        Ами навсякъде пишеше за Фиат, като цяло, че били супер чупливи и тракащи отвътре със слаби ламарини и не знам си още какво.Много инфо има в мрежата, да, но аз не се повлиях от негативните неща, като класации за надеждност и си взех Фиат. Че, някъде на някой нещо му се случило поради немарливо отношение, прочетено тук, не може да ми промени мнението за мойто жабе с което вече навъртях 5К за 3 месеца.Всеки път сядам с приятна тръпка в него Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
                        1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                        Коментар


                          колеги имам въпрос : ако стъпковия мотор ми се ебава (моторчето за празния ход) това ще повлияе ли на ускорението или няма отношение ?
                          Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                          части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                          части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                          тел. 0883437022

                          Коментар


                            Rezko написа:
                            колеги имам въпрос : ако стъпковия мотор ми се -цензурирано- (моторчето за празния ход) това ще повлияе ли на ускорението или няма отношение ?
                            Не, не ми се вярва. На едно френдче с Примера ’92 му е прецакано и си варират от 1000 до 2000, но само това. Завишен разход, разбира се.Иначе си дърпа
                            1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                            Коментар


                              georg62 това че вътре не усещаш ускорението а в вектрата се усеща осезателно не значи че бравото ускорява по бавно - напротив - виж си километража - дръпни го с някоя вектра да видим какво ще стане Кажи после кой - кой
                              Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                              части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                              части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                              тел. 0883437022

                              Коментар


                                Аз съм се дърпал с вектра 1,6 75 кончета с мойто 1,4 на широките на околовръсното,самоче бях с още двама човека в колата а той сам,до трета бяахме на равно и след това му трябваше бинокъл да ме види :D ,сигорен съм че ако не бях с двама човкеа по около 80 кг щях още на старта да го отвейа :D

                                Коментар

                                Working...
                                X