Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Алфа Ромео 147

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Отвори мобилето има над 10 стилота с 2/3 врати с 1.8, даже има едно с метан.
    punto HGT

    Коментар


      #62
      didich написа:
      Отвори мобилето има над 10 стилота с 2/3 врати с 1.8, даже има едно с метан.
      Търси се след 2006г. +
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        #63
        8 свещи, кабели, дебитомер и постоянни проблеми с адаптацията ми се струват доста добра причина да не вземеш такава кола И да добавя, че цената на тази кола след 2 години ще е - 1500 лв., независимо какво правиш и сменяш по нея.Като гледам 159ките как стремоглаво вървят надолу и пускам сълза...За Крома 2 да не говорим, има 9 обяви за под 5000 лв., най-евтината е 3300...
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #64
          баси, ми то нема, има в карса 2, които са 2004г., ама са 2,4 170к.с., колега не взимай толко нова кола, ще те одрусат с данъка тия кръвопийци в общината
          punto HGT

          Коментар


            #65
            didich написа:
            баси, ми то нема, има в карса 2, които са 2004г., ама са 2,4 170к.с., колега не взимай толко нова кола, ще те одрусат с данъка тия кръвопийци в общината
            хаха, 150лева е. На фиата е 100, защото е дърто
            M5kov написа:
            8 свещи, кабели, дебитомер и постоянни проблеми с адаптацията ми се струват доста добра причина да не вземеш такава кола SmileИ да добавя, че цената на тази кола след 2 години ще е - 1500 лв., независимо какво правиш и сменяш по нея.Като гледам 159ките как стремоглаво вървят надолу и пускам сълза...За Крома 2 да не говорим, има 9 обяви за под 5000 лв., най-евтината е 3300...
            Kолега, тия свещи не се сменят всеки ден... даже мисля, че държат повече от обикновените 10-15к километра. Кабелите не знам наистина, не ми е казвал да ги е сменял, но там са бобини предполагам. Дебитомера е сменян преди година. Той проблеми с газта не е имал, просто самата кола 1.6 си гори колкото двигателите 1.8 и 2.0И какво ме интересува цената след 2 години, аз не я вземам да я покарам 1 година и после да я продавам. Аз взема ли я ще си я правя за мене, защото човек правили си колата поддържа ли я, няма как да излезе на печалба.П.П. сега погледнах обявите за стилота... само 2 от тях са частни лица, някак си не ми се иска от автокъща да си купувам кола
            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

            Коментар


              #66
              Вземай я, що искаш да те разубеждаваме, като не поддаваш И на мен всеки ми вика, че съм откачен да взема такъв жип, пък ей на, взех го.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #67
                1.6тс 120- вариатор- 8 свещи- 2 ламбда сонди- стъпков мотор- дебитомер- тпс- кнок сензор- VIS актуатор------------1.9 115- дебитомер- егр - затапва се без последствия- турбо - няма да береш ядове, ако си отваряш очите при покупка- маховик - това си е консуматив, ако те плашат 200лв за втора цедка .... също няма да береш ядове, ако си отваряш очите и сетивата - дюзи - ами TS и той има инжектори и те се износват, ако ми схващаш мисълта.И така към ТС да добавяме разход на бензин, защото такъв ще имаш. Добавяме ресет на адаптации, защото няма да можеш да си я настроиш, като хората, а това означава каране на бензин.И накрая пак да го натъртя 120 атмосферни коня, дето я ги има, я ги няма. Разбирам да говорим за голям мотор, в6 на газ - ок ама ....
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #68
                  Комшията има две Алфи TS - 155 и GTV, 2000куб, 150к.с., карат се ежедневки от него и жена му до работа. Верно доста по-дърти са, ама освен че сам е потрошил кутията на едната, други големи ядове е нямал. Газ нямат и не са имали. Има и две BMW-та 530d, но Алфите се карат ежедневно, баварките на дълъг път. Ако бяха толкова чупливи да ги беше разкарал досега. Иначе аз съм на мнение да се понапънеш за Браво 2
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #69
                    emzo написа:
                    1.6тс 120- вариатор- 8 свещи- 2 ламбда сонди- стъпков мотор- дебитомер- тпс- кнок сензор- VIS актуатор------------1.9 115- дебитомер- егр - затапва се без последствия- турбо - няма да береш ядове, ако си отваряш очите при покупка- маховик - това си е консуматив, ако те плашат 200лв за втора цедка .... също няма да береш ядове, ако си отваряш очите и сетивата - дюзи - ами TS и той има инжектори и те се износват, ако ми схващаш мисълта.И така към ТС да добавяме разход на бензин, защото такъв ще имаш. Добавяме ресет на адаптации, защото няма да можеш да си я настроиш, като хората, а това означава каране на бензин.И накрая пак да го натъртя 120 атмосферни коня, дето я ги има, я ги няма. Разбирам да говорим за голям мотор, в6 на газ - ок ама ....
                    Истината е, че никога не съм карал дизел, трябва да седна да видя какво е, дали ще ми хареса. На тази дето съм попаднал мисля, че имам късмет. Вярно и Банков ми вика вземи дизел, върви при Емо да ти я направи да върви и си карай. Трябва да се огледам дали няма някъде читав дизел да взема да пробвам. А мисля, че фейслифт 115 няма има 120 8клапана и 150
                    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                    Коментар


                      #70
                      Колега, един съвет от мен! Ако ти харесва и ти е на сърце, взимай и не му мисли.Каквото и да избереш винаги някой ще те разубеждава. Ако се окаже смотаняк, то ще го знаеш от собствен опит. В противен случай рискуваш да те е яд, че не си взел нещо, което ти харесва. Ако бях на твое място, щях да я взема, дреме ми за общото мнение. :D
                      207 тиква автомат
                      новокромаджия 2.4 печка

                      Коментар


                        #71
                        [quote="emzo"]Нямаш си на идея, колко ще се ядосваш ако си вземеш точно тази кола. Или която да и бензинова алфа 147.Само като и видиш рейките, ти става ясно , за какъв ГИ иде реч. :P Това само по Валтеко подобната рейка ли го разбра :D .Аз като купих БМВ-то беше с ГИ Ланди Ренцо-така си дойде от Италия.Инжекторите бяха МЕД и след около 10х.км с нашата газ дадоха фира.Опитах с почистване и кво ли не но уви.Понеже са доста скъпи и не уважавам Валтеко подобните,особенно след един опит с рейка Алекс,която изобщо не можеше да храни зверчето след 4 х/об.м си сложих инжектори Хана.Еми качеството си е качество макар и на малко по-висока цена.На първо място абсолютно безшумни,не като МЕД-а все едно караш дрът дизел.Иначе по темата истина е всяка една дума,която казваш за да го откажеш от тази Алфа.
                        EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                        Коментар


                          #72
                          Що не си в София да те кача на пунтото и ще ги забравиш тия Алфи, щом искаш двувратка п.п. аз съм на принципа, че след като ще те друсат с данъка, защото си над 100к.с. по добре си вземи нещо с голям мотор, примерно 2.0 литра, поне да знаеш, че като настъпиш ще върви, тая 1,6 ми се струва доста слаба работа, малките мотори са специалност на японците, вземи си кола с голям мотор, вервай ми хем ще върви повече, хем разхода градско спрямо малкия мотор ще е почти еднакъв и поне няма да те е яд
                          punto HGT

                          Коментар


                            #73
                            didich написа:
                            Що не си в София да те кача на пунтото и ще ги забравиш тия Алфи, щом искаш двувратка п.п. аз съм на принципа, че след като ще те друсат с данъка, защото си над 100к.с. по добре си вземи нещо с голям мотор, примерно 2.0 литра, поне да знаеш, че като настъпиш ще върви, тая 1,6 ми се струва доста слаба работа, малките мотори са специалност на японците, вземи си кола с голям мотор, вервай ми хем ще върви повече, хем разхода градско спрямо малкия мотор ще е почти еднакъв и поне няма да те е яд
                            Ще отида да видя тази и евентуално някой дизел, да видя все пак как върви какво прави.
                            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                            Коментар


                              #74
                              Това ти е най добрия вариант, покарай и виж как ще ти легне, защото от мохабета тук човек се пали и си губи съня, но на живо нещата може да са по различни - или ще се запалиш още повече или просто ще си кажеш, това не е мойта кола.п.п. имай предвид, че при дизела след един чип си +30 кончета, докато с бензина си стоиш сток и ако искаш повечко коне ще трябва да сменяш пак колата
                              punto HGT

                              Коментар


                                #75
                                Що не писа по-рано да вземеш за стилото за 2,3к лв,Емо и без тва го беше направил да върви. Дизел брато,аз съм пристрастен,ама съотношението вървеж/горене в сравнение с ТС е от небето до земята.А и като допълнение,лично предпочитам да си купя кола,която да карам след покупката,а не да и оправям проблемите с маслото,но парите са си твои,никой от тука няма да ти каже пич,ей ти 200 лв и съвет от мен,само даваме безплатни акъли.
                                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X